Esileht Ilu ja tervis Hammas pärast hambaarstilkäiku tundlik

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Hammas pärast hambaarstilkäiku tundlik

Postitas:

Käisin neljapäeval tavalises iga-aastases hammaste kontrollis. MIngeid kaebuseid ei olnud, midagi ei valutanud. Üks auk siiski leitigi ja parandati ära. Tehti tuimestus ja pärast käiku ma 3h ei söönud midagi. Hiljem, kui tuimestus kadus, tundsin süües, et hammas on tundlik, kui sellega mäluda toitu. Ja see tundlikkus on säilinud siiani. Käigist möödas neli päeva. Ei ole nii, et tundlik vaid külmale või kuumale vms, vaid ükskõik mida närida, on valulik. Enne, kui selles auk oli, kusjuures ei tundnud midagi. Kas see tundlikkus läheb ikka ära või peaksin uuesti “garantiiremonti” pöörduma arstile tagasi???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 13:13; 05.06 08:42; 05.06 11:24; 07.06 13:45; 08.06 11:11; 19.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks põhjuseid, miks pärast parandamist hammas tundlikuks võib jääda, on ka see, kui täidis jäi liiga kõrge ja siis on hammas seetõttu pidevalt harjumatu surve all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tehtud juureravi, natuke puuriti ja pandi see valguskõva täidis. Väga kiire käik oli, 10min ehk askeldas seal. Küsis veel ise, kas vajan ka tuimestust või et kannatan nii väikse asja ära. Kuna ma olen väga valufoob, siis lasin ikka igemesse süsti teha.
Täidis ei tundu ka kõrge olevat, sest hambad kokku pannes on tunne tavaline, midgai ei häiri.

Ootan siis nädala ja vaatan enne kui uuesti pöördun.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 13:13; 05.06 08:42; 05.06 11:24; 07.06 13:45; 08.06 11:11; 19.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on üsna tavaline ja selliseid väikseid plomme isegi on kasulikum ilma tuimestuseta panna, sest kui hambaarst tuimestuse all puurib augu põhja ikka korralikult ja “südamest”, siis ilma tuimestuseta annaksid sa teada, et valulik sügavam emailikiht ja hambasäsi on lähedal, tuimestusega puuritakse rõõmsalt sinna sisse ja nii võib hammas veidi kauemaks tundlikuks jääda. Loodetavasti mitte alatiseks, tihti läheb nädalad või isegi paar kuud aega. Mul on endal seda olnud ja nii on hambaarst seda mulle seletanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 10:27; 08.06 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, hea teada, et see siiski pigem tavaline ja ei jää igaveseks nii!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 13:13; 05.06 08:42; 05.06 11:24; 07.06 13:45; 08.06 11:11; 19.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädal möödas, aga ikkagi hammas närides annab tunda. Leidsin artikli https://www.kliinik32.ee/hammas/juureravi/kui-hammas-tundlik/ , mis ütleb, et peale täidise panekut võib valu isegi kuni 6 nädalat olla. Eks siis proovin edasi vaadata , kas hakkab muutuma midgai. hetkel küll kahetsen, et üldse arstile läksin, enne ju kaebused puudusid. nüüd aga 45 euri vaesel ja valuliku hambaga.

kas parem oleks lasta tal rahus olla ja süüa teise poolega või just oleks parem seda hammast igapäevaselt harjutada närimisega ja valu trotsida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 13:13; 05.06 08:42; 05.06 11:24; 07.06 13:45; 08.06 11:11; 19.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siiski arvab, et midagi on valesti. Kui auk oli nii väike, et sa ise ei teadnudki, et see seal on, ei tohiks küll peale parandamist nädal aega hammas tundlik olla. Mina käisin eile hambaarstil, sest hammas oli murdunud. Päris suur täidis pandi ja täna ei tunne mitte midagi. Kuidas see väikese augu ravi veel nädal aega tunda anda saab! Aga ma muidugi lasen alati ilma tuimestuseta teha, et tunneksin, kui närvi vadtu läheb ja arstile kohe märku anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 4-5 hammast sellised, mis enne valu ei teinud, aga peale aukude parandamist jäi valusaks. Kuna mõlemalt poolt, siis lõpuks ei saanud enam üldse tahket toitu hammustada. Ära ei kadunud nädalate möödudes. Läksin aga muudkui hambaarstile tagasi, võeti uuesti lahti, vahetati plomme, ei aidanud.. Sedasi käisin eelmise aasta jooksul 24(!) korda, aga korda ei saanud. Hambaarst isegi ei uskunud mind enam, et valutab. Ütles, et ma a la “räägiksin oma hambaga” või et ärgu ma kujutagu ette nii palju, ärgu ma ülse mõelgu hamba peale. Röntgen ju midagi ei näidanud. Aga kurat, mida ma ei mõtle, kui iga kord hammustades lööb valusähvakas läbi :/
Hammustada ikka ei saanud korralikult, kaotasin kaalus.
Lõpuks vahetasin arsti, kes siis ükshaaval hakkas mul neid hambaid suretama. Nüüd on õnneks valu kadunud. Aga kui palju aega, vaeva, kannatusi, pisaraid ja valu. Rahakaotusest ma ei räägigi. Kahe aasta peale üle 2500 euro…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 4-5 hammast sellised, mis enne valu ei teinud, aga peale aukude parandamist jäi valusaks. Kuna mõlemalt poolt, siis lõpuks ei saanud enam üldse tahket toitu hammustada. Ära ei kadunud nädalate möödudes. Läksin aga muudkui hambaarstile tagasi, võeti uuesti lahti, vahetati plomme, ei aidanud.. Sedasi käisin eelmise aasta jooksul 24(!) korda, aga korda ei saanud. Hambaarst isegi ei uskunud mind enam, et valutab. Ütles, et ma a la “räägiksin oma hambaga” või et ärgu ma kujutagu ette nii palju, ärgu ma ülse mõelgu hamba peale. Röntgen ju midagi ei näidanud. Aga kurat, mida ma ei mõtle, kui iga kord hammustades lööb valusähvakas läbi :/

Hammustada ikka ei saanud korralikult, kaotasin kaalus.

Lõpuks vahetasin arsti, kes siis ükshaaval hakkas mul neid hambaid suretama. Nüüd on õnneks valu kadunud. Aga kui palju aega, vaeva, kannatusi, pisaraid ja valu. Rahakaotusest ma ei räägigi. Kahe aasta peale üle 2500 euro…

Minu kogemus ütleb, et suretatud hambad hakkavad järjest lagunema. Muudkui üks tükk murdub ära ja teine tükk murdub ära… Kuni polegi parandada enam midagi. Mul on väga kahju oma suretatud hammastest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

appi, see lugu on küll väga hirmutav nüüd 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 13:13; 05.06 08:42; 05.06 11:24; 07.06 13:45; 08.06 11:11; 19.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks lagunevad surnud/suretatud hambad t6esti kergemini, pole ta ju enam elav kude vaid lihtsalt kuidagi püsib suus. Sellepärast see kange suretamine ja juureravi (mis on ka hamba suretamine) sellised kahe otsaga asjad.
Kui auk on t6esti väike, siis mina laseks edaspidi parandada ilma tuimestuseta, väikeste aukude puurimine reeglina ei olegi valus (muidugi esiteks kui need varakult avastatakse ja mõnel inimesel ongi augud pealt väikesed, aga sügavad).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 10:27; 08.06 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka nii olnud, andsin hambale lihtsalt rahu. Ikka kuid läks kuni hammas maha rahunes. Kui hambaarstile rääkisin, siis ütles, et võib panna uue plommi (muidugi pean uuesti maksma) või teeb siis juureravi (veel kallim), aga loobusin. Lõpuks rahunes hammas maha.

Aga praegu on mul üks hammas külmatundlik, teine kuumatundlik. Nii et paremas suupooles väldin kuuma toitu ja vasakus külma toitu. Mina süüdistan madalaid plomme. Hambaarstid hoiavad materjalide pealt raha kokku, plomm on nii õhuke, et hammas jääbki närides tundlikuks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli umbes aasta probleem hambaga närida ja arvan sama, et puuriti tuimestusega liiga hoolega ja iga kord kui hammas survet sai, siis miski närv sai kohe signaali. Arvasi, et jääbki nüüd nii, aga õnneks ikka lõpuks kadus tundlikkus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Valu tänaseks kadunud. Ülehomme saab 3 nädalat täidise panekust. Kaks esimest nädalat oli stabiilselt valus ja mõtlesin juba uue aja panekule. Aga umbes eelmine neljapäev, kaks nädalat ravist hakkas asi iga päevaga leevenduma ja tänaseks võin öelda vist, et 100% valutu 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 13:13; 05.06 08:42; 05.06 11:24; 07.06 13:45; 08.06 11:11; 19.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Hammas pärast hambaarstilkäiku tundlik

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.