Esileht Ilu ja tervis Hammastest ja hambaarstidest

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Hammastest ja hambaarstidest

Postitas:

Olen 45-aastane ja alati usin hambaarsti juures käia olnud, kõik tekkivad augud lasknud koheselt parandada. Tänaseks on aga olukord, kus need parandatud hambad kild killu haaval lagunevad. Just oma hamba killud murduvad plommi ümbert ära ja plomm kukub välja. Möödunud nädalal lagunes kaks hammast korraga: ühelt poolt ülevalt 6. hambal tuli kaks kildu ära, aga täidis püsib veel ja teiselt poolt 7. tuli suur kild koos täidisgea, ainult 1 konts on püsti. Mõtlen, miks see küll nii on? Kas mul on vilets hambaarst, kes puurib parandades hamba liiga õhukeseks? Või miks alati läheb oma hammas täidise ümbert tumedaks ja rabedaks nagu paber? Kuigi tegu ei ole suretatud hambaga? Arst kasutab viletsat täidismaterjali? Või ongi see teil ka nii, et parandatud hammas laguneb ikkagi edasi? Täitsa mure on, ühelt poolt on 7. hammas ka välja tõmmatud ja 6. suure plommiga- kauaks seegi püsib… Mis ma teen siis? Lasen suust ärakäivad proteesid teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaheta hambaarsti ja küsi praeguselt koopia kõigist oma ravidokumentidest. Kui hambaarst hakkab ravidokumentidest koopiate väljastamisega vassima ja viivitama siis on ta kindlasti üks soss-sepp.

Raviasutused on kohustatud väljastama patsiendile koopia ravidokumentidest 5 tööpäeva jooksul. Kui koopiaid küsid, siis tee seda kirjalikult näiteks saada raviasutuse e-mailile digiallkirjastatud avaldus. Visiidid ja telefonikõned salvesta diktofoniga, sest kui arst aimab et patsient kahtlustab lubamatult halba ravi kvaliteeti, siis esimene reaktsioon on tavaliselt patsiendi sõimamine, ähvardamine vms.

Eesti tervishoiusüsteem on nagu loodud lohakate arstide jaoks. Arstid on vägagi vastutavad ravidokumentide formaalse korrektsuse eest aga ravi vigade eest seaduse järgi nad ei vastuta. See tähendab, et hambaarst peab hoidma ravidokumenid ideaalses korras aga hambaid võib puurida ja lappida täiesti suvakalt.

0
0
Please wait...
Postitas:

Loogiline, et hammas kulub kergemini, kui plomm. Mul ka arst lihvis plommi maha, sest hammas oli madalamaks kulunud. Kuidas sul luuhõrenemisega on? Kaltsiumi saad toidust piisavalt?

0
0
Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Esileht Ilu ja tervis Hammastest ja hambaarstidest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.