Esileht Väikelaps Hammustaja lasteaias

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Hammustaja lasteaias

Postitas:
Kägu

Palun siit kogenumate vanemate nõuandeid. Pole sellise olukorraga varem kokku puutunud. Minu 6-a tütar on nüüd 3 korda tulnud lasteaiast koju plaastriga, mille all on pisikesed verised hambajäljed. Päris esimesel korral oli tema kirjeldus juhtunust üsna ebamäärane, et üks poiss võimlemistunnis hammustas. Jäi mulje, et see oli pigem juhuslik ja müramise käigus. Ta ise ei teinud asjast erilist numbrit. Teisel korral juhtus jälle võimlas. Ja nüüd oli kolmas kord. Hambajäljed on kogu aeg samas kohas parema käe õlavarrel ja iga kord toimub asi võimlas, kus on seljas lühikeste varrukatega särk. Ehk siis jääb mulje, et see kihvakangelane süstemaatiliselt ootab juhust, kui minu lapse paljas käsivars on saadaval, et hambad sisse lüüa. Võimlas nad turnivad, jooksevad, hüppavad, seal on matid, batuut jm igasugu võimlemise abivahendid. Seega pole tegu ka mingi konfliktse olukorraga, et kakleks mänguasja pärast või keegi lõhkus teise liivalossi ära vms.

Täna oli laps ise juba väga häiritud, nuttis, ütles, et ei taha lasteaeda minna enam ja küsis, mis ta peaks tegema.

Mind hämmastab kogu loo juures, et tegu on 4-aastase poisiga. Kas nii suured lapsed tõesti veel hammustavad? Ma tean, et u sellised paariaastased, kes korralikult veel rääkida ei oska, väljendavad oma frustratsiooni sellega, aga 4-aastane??? Nagu….miks? Tunnistan ausalt oma teadmatust selles teemas, pole varem ühtegi hammustavat last näinud ei lähedalt ega kaugelt ja see tundub mulle, vabandust, kuidagi… väärastunud. 4-aastane hammustaja, WTF?

Homme pöördun õpetajate poole, aga palun nõu, mida soovitada oma lapsele sellises olukorras teha. Laps väidab, et õpetajad on iga kord pealt näinud ja öelnud, ei, stopp, ei tohi. Ja kõik. Aga kuna hammustamine kordub samas olukorras uuesti, siis ilmselgelt pole see ju piisav reageerimine. Pole ju normaalne, et saangi nüüd regulaarselt iga võimlemistunni järel lasteaiast hambajälgedega lapse tagasi.

Minu laps on tõepoolest üsna hapra välimusega kiitsakas tüdruk ja ennast füüsiliselt kaitsta ta väga ei oska. Sest siiani pole nagu vaja olnud. Soovitasin panna enesekaitseks tugevalt käed ette ja öelda mitu korda järjest valjusti nt ei tohi, mine ära. See ei jõudnud talle absoluutselt kohale, teatas nutuselt, et tema sellist asja teha ei oska. See on tegelikult tõsi ka, polegi mõeldav, et olukorras, kus järsku keegi hambad sisse lööb, suudaks nii kiiresti liigutuste ja sõnadega korraga reageerida. Üritasin, et harjuta mängult minu peal, aga see kukkus läbi, ta ei saanud aru, mida asja me harjutame ja arvas, et plaanin ka teda päriselt hammustada…. No täielik katastroof ühesõnaga.

Mida ma tegema pean, et oma last sellises olukorras kaitsta? Millist käitumist talle õpetada? Tema vastus oli, et ta läheb eest ära, aga ilmselgelt see ju ei aita, kui hambad on juba 3 korda käsivarde löödud. Missuguseid meetmeid on mul õigus oodata lasteaialt? Neil ikka on vast kohustus jälgida, et lapsed üksteist tahtlikult ei vigastaks?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on kohustus lapsi jälgida, aga nad ei saa ju üht last ka terve tegevuse aja (ca 30min) füüsiliselt kinni hoida, seega võimalus, et paharet hammustab või teeb midagi muud, mida ei tohi, jääb isegi siis, kui ta õpetaja valvsa pilgu all on.

Oma lapsele paneksin vist esmaabina pikkade varrukatega õhukese pluusi võimlemisse. Paluksin õpetajatel olla terve tunni lapse läheduses. Võimalusel võiksid muidugi üldse võimlemisse kaasa minna, et näha, mis toimub, ja jube hästi võib mõjuda, kui palud tütrel näidata, kes see hammustaja oli, ja siis ise ütled poisile, et sa ei luba enam oma last hammustada ja et kui ta seda ükski kord veel peaks tegema, siis tuleb tõsine jutuajamine.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on teada hammustaja nimi, siis järgmine lord hammustuse puhul pöörduks EMOsse, igasugused raviarved esitaks hammustaja vanematele.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga selle peale keegi ei tule, et küsida miks laps hammustab? Tavaliselt on ikkagi mingi põhjus, mis kulmineerub sellise käitumisega. Õpetaja peab koheselt sekkuma ja mitte ainult stop jutuga.

Minu tütar hammustas lasteaias teisi, oli 3 aastane ja igakord eelnes mingi kiusamine, mis algas juba hommikul v eelmisel päeval (tavaliselt võeti mänguasi ära v õues kindad jne) ning lõpuks siis tüdruk hammustas. Algul sai tema riielda ja minul oli paha tunne ning kui kodus uurisin, tuli välja hoopis selline asi. Kuna mul kakskikud, siis see jutt tuligi kahe peale välja. Kui õpetaja hakkas omalt poolt jälgima, leidis see kinnitust. Laste omavaheline kius, mis lõppes nii. Siis hakati rohkem rääkima jne. Muidugi nii minu tütar kui ka mina palusime vabandust ja ka kiusav laps sai oma veast aru. Seda nimetatakse omavaheliseks suhtkemiseks.

Alati ei pea olema kius selline nagu meie ette kujutame, vbl lihtsalt keegi näitab keelt v pööritab silmi, mis teise kurvaks teeb. Aga no kui õpetaja paneb juba plaastri peale ja mitu korda on seda juhtunud, siis pigem õpetaja tegemata töö.

Aga no mingi raviarve tasumine? Päriselt?

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga selle peale keegi ei tule, et küsida miks laps hammustab? Tavaliselt on ikkagi mingi põhjus, mis kulmineerub sellise käitumisega. Õpetaja peab koheselt sekkuma ja mitte ainult stop jutuga.

Minu tütar hammustas lasteaias teisi, oli 3 aastane ja igakord eelnes mingi kiusamine, mis algas juba hommikul v eelmisel päeval (tavaliselt võeti mänguasi ära v õues kindad jne) ning lõpuks siis tüdruk hammustas. Algul sai tema riielda ja minul oli paha tunne ning kui kodus uurisin, tuli välja hoopis selline asi. Kuna mul kakskikud, siis see jutt tuligi kahe peale välja. Kui õpetaja hakkas omalt poolt jälgima, leidis see kinnitust. Laste omavaheline kius, mis lõppes nii. Siis hakati rohkem rääkima jne. Muidugi nii minu tütar kui ka mina palusime vabandust ja ka kiusav laps sai oma veast aru. Seda nimetatakse omavaheliseks suhtkemiseks.

Alati ei pea olema kius selline nagu meie ette kujutame, vbl lihtsalt keegi näitab keelt v pööritab silmi, mis teise kurvaks teeb. Aga no kui õpetaja paneb juba plaastri peale ja mitu korda on seda juhtunud, siis pigem õpetaja tegemata töö.

Aga no mingi raviarve tasumine? Päriselt?

Kasvatus algab kodust. Ei pea õpetaja kõiki probleeme üksinda lahendama. Ka hammustaja vanemad peavad olema asjaga kursis ja oma lapsega tegelema.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seda na räägingi ju?!

Aga  kui on juba korduvalt hammustatud? keegi paneb ju plaastri peale?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et nagu lahendus on see et kõik käivad kala näoga ringi ja siis tuleme politseiga ukse taha, et oi oi teie laps hammustab?!

Suhelda ei oska?

Tavaliselt on kannatatav asjaga seotud…

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga selle peale keegi ei tule, et küsida miks laps hammustab? Tavaliselt on ikkagi mingi põhjus, mis kulmineerub sellise käitumisega. Õpetaja peab koheselt sekkuma ja mitte ainult stop jutuga.

Minu tütar hammustas lasteaias teisi, oli 3 aastane ja igakord eelnes mingi kiusamine, mis algas juba hommikul v eelmisel päeval (tavaliselt võeti mänguasi ära v õues kindad jne) ning lõpuks siis tüdruk hammustas. Algul sai tema riielda ja minul oli paha tunne ning kui kodus uurisin, tuli välja hoopis selline asi. Kuna mul kakskikud, siis see jutt tuligi kahe peale välja. Kui õpetaja hakkas omalt poolt jälgima, leidis see kinnitust. Laste omavaheline kius, mis lõppes nii. Siis hakati rohkem rääkima jne. Muidugi nii minu tütar kui ka mina palusime vabandust ja ka kiusav laps sai oma veast aru. Seda nimetatakse omavaheliseks suhtkemiseks.

Alati ei pea olema kius selline nagu meie ette kujutame, vbl lihtsalt keegi näitab keelt v pööritab silmi, mis teise kurvaks teeb. Aga no kui õpetaja paneb juba plaastri peale ja mitu korda on seda juhtunud, siis pigem õpetaja tegemata töö.

Aga no mingi raviarve tasumine? Päriselt?

Kasvatus algab kodust. Ei pea õpetaja kõiki probleeme üksinda lahendama. Ka hammustaja vanemad peavad olema asjaga kursis ja oma lapsega tegelema.

tundub et see õpetaja ei tegele üldse probleemiga

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga selle peale keegi ei tule, et küsida miks laps hammustab? Tavaliselt on ikkagi mingi põhjus, mis kulmineerub sellise käitumisega. Õpetaja peab koheselt sekkuma ja mitte ainult stop jutuga.

Minu tütar hammustas lasteaias teisi, oli 3 aastane ja igakord eelnes mingi kiusamine, mis algas juba hommikul v eelmisel päeval (tavaliselt võeti mänguasi ära v õues kindad jne) ning lõpuks siis tüdruk hammustas. Algul sai tema riielda ja minul oli paha tunne ning kui kodus uurisin, tuli välja hoopis selline asi. Kuna mul kakskikud, siis see jutt tuligi kahe peale välja. Kui õpetaja hakkas omalt poolt jälgima, leidis see kinnitust. Laste omavaheline kius, mis lõppes nii. Siis hakati rohkem rääkima jne. Muidugi nii minu tütar kui ka mina palusime vabandust ja ka kiusav laps sai oma veast aru. Seda nimetatakse omavaheliseks suhtkemiseks.

Alati ei pea olema kius selline nagu meie ette kujutame, vbl lihtsalt keegi näitab keelt v pööritab silmi, mis teise kurvaks teeb. Aga no kui õpetaja paneb juba plaastri peale ja mitu korda on seda juhtunud, siis pigem õpetaja tegemata töö.

Aga no mingi raviarve tasumine? Päriselt?

Kasvatus algab kodust. Ei pea õpetaja kõiki probleeme üksinda lahendama. Ka hammustaja vanemad peavad olema asjaga kursis ja oma lapsega tegelema.

tundub et see õpetaja ei tegele üldse probleemiga

Siis on tegu möku õpetajaga, kes tahab vanematele meele järgi hirmsati olla.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaastri peale panekust üksi ei piisa. Kas hammustuskoht enne puhastatakse ka? Inimese süljega levivad teatavasti erinevad haigustekitajad. Kas hammustajad vanemad ikka teavad, et nende eluõieke oma baktereid laiali jagab?

 

Anna lapsele soovitus vastu hammustada, selle peale tõmbavad need kiusupunnid tagasi enamasti.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui rühma õpetajad ei suuda olukorda lahendada, siis tuleb pöörduda juhtkonna poole.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi hirmsati miinustab siin. Ei tea, kas need miinustajad ongi mõne hanmustava lasteaialapse vanemad.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahu, ainult rahu. Kas teil lasteaias hoolekogu töötab? Lasteaia koosolekutel lastevanemate esindaja on valitud? Alustaks sellest esindajast ja lasteaia juhatajast/direktorist ja rühma õpetaja(te)st. Pildistaks hammustuskoha ja saadaks kirja, kus on varsemad juhtumid ka kirjas kuupäevaliselt ning paluks lahendust olukorrale, kuna sinu lapsel hakkab tekkima vastumeelsus lasteaias käimise suhtes selle olukorra tõttu. Kindlasti palu kirjas selgitada endale a) mis eelnes olukorrale, kus laps saab hammustada ehk kas miski viis hammustamiseni (laste omavaheline tüli võimlemas või varasem tüli vms); b) kas sinu laps on ainuke, kellega selline konflikt pidevalt aset leiab; c) milliseid meetodeid on õpetajad kasutanud, et olukord kontrolli alla saada ning lõpetada selle kordumine (kas hammustaja on eemaldatud olukorrast, kas temaga on iga kord vesteldud, kas tema vanematega on vesteldud); d) millised on lasteaia ettepanekud, et edaspidi selline asi ei korduks ja sinu lapse vastumeelsus lasteaia suhtes ei süveneks.

Aga õige on see, et need hammustamisjuhtumid ikkagi tuleks fikseerida ja pildistada iga kord. Peab olema valmis selleks, et hammustaja vanemad ei taha midagi sinust ega sinu probleemist või enda probleemsest lapsest kuulda. Kahjuks paljudel juhtudel saavad lapse probleemid alguse kodust, kus vanemate eeskuju ja tuge ei pruugigi väga olla ja sellest kasvabki välja agressiivne laps. Eks siis sellest tulenevalt tuleb mõelda, kas vahetada ise rühma ja lasteaeda või saab konflikti lahendatud omavahel rääkides ja nii, et mõlema poole lapsevanemad ja õpetajad teevad koostööd.

Aga kindlasti ära seda asja lihtsalt nii jäta. Seisa ikka enda pisikese eest!

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis me siin Perekooli peale siis hakata saame küll? Ammu juba oleks võinud õpetajaga rääkida, see on ju ainus ja ilmselge asi, mida selles olukorras teha tuleb.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rühmaõpetajad ei pruugi üldse võimlemises kaasas ollagi.
Liikumisõpetajaga tuleks seega rääkida, kui olukord just liikumistunnis tekib.
Minu meelest on 2 korda hammustada saanuna juhtkonna ja hoolekogu poole pöördumine küll kergelt ülereageeriv, eriti kui rühmas muul ajal probleemi pole. Esialgu tuleks liikumisõpetajaga ise silmast-silma rääkida (et poleks ainult lapsepoolne olukorra kirjeldus). Teiseks pean ka väga heaks soovituseks ise selle hammustaja-poisiga rääkida, täitsa rahulikult ja kindlameelselt – õigemini keelata tal oma last hammustada, vahel mõjub võõra täiskasvanu sekkumine väga edukalt.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rühmaõpetajad ei pruugi üldse võimlemises kaasas ollagi.

Liikumisõpetajaga tuleks seega rääkida, kui olukord just liikumistunnis tekib.

Minu meelest on 2 korda hammustada saanuna juhtkonna ja hoolekogu poole pöördumine küll kergelt ülereageeriv, eriti kui rühmas muul ajal probleemi pole. Esialgu tuleks liikumisõpetajaga ise silmast-silma rääkida (et poleks ainult lapsepoolne olukorra kirjeldus). Teiseks pean ka väga heaks soovituseks ise selle hammustaja-poisiga rääkida, täitsa rahulikult ja kindlameelselt – õigemini keelata tal oma last hammustada, vahel mõjub võõra täiskasvanu sekkumine väga edukalt.

Minu arvates kirjutas teemaalgataja, et juhtumeid on juba kolm. Ja minu arvates on õpetajatepoolne suhtumine ja reageering olnud väga leige. Miks peab lapsevanem sellise asjaga ise pöörduma kuhugi või kellegi poole? Normaalne oleks, kui õpetaja võtaks teema üles ise ja aktiivselt püüaks lapsevanemaga koos lahendust leida, sest lasteaiapäeval on laps siiski õpetajate vastutada. Meie lasteaias näiteks õpetaja õhtul räägib isegi sellest, kui poisid (minu laps ja rühmasõber) on omavahel kergelt nagistanud kabemängu ajal või kui jalkamäng õues on liiga tuliseks läinud. Rääkimata siis päris vägivallast! Selles mõttes, et kui keegi tööl sind hammustaks või lööks, siis sa ju ometi nõuad kohe kehalise väärkohtlemise lõpetamist? Okei, lastel juhtub üks kord ja nad tõesti alles õpivadki omavahelist suhtlemist, aga kolm korda ei ole enam normaalne täiskasvanud professionaalsete pedagoogide käe all. Ka hammustatud lapsel on õigus turvalisele ja vägivallatule lasteaiarühmale. Seega, minu arvates ei ole see ülereageerimine, kui ikkagi kirjutada oma murekiri laiemale ringile. Ma ei olegi öelnud, et kirjaga peaks kedagi kohe süüdistama tormama või mingit vihakõne pritsima. Hoopis vastupidi, vaja on toimivaid lahendusi leida koostöös lasteaiaga ning küsida ära kõik küsimused, mida teemaalgatajal on päris mitu nagu mina teemaalgatusest loen. Ka võib olla, et ongi olukord selline, et õpetaja käed on samuti lühikesed, kui hammustaja vanemaid näiteks lihtsalt ei huvita. Siis saabki selle selgeks.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikkagi esmalt võiks pöörduda õpetaja poole, mitte ALUSTADA hoolekogus ja direktsioonis asja arutamisest.
TA pole veel ühtegi korda sellest olukorrast õpetajaga rääkinud ju!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitaks vägivallaga vastata. Rääkimine  nagunii ei aita aga vähemalt saab su laps end välja elada. Ma tean, et  enamus seda õigeks ei pea aga minu laps ei pea olema vaikiv ohver. Täiskasvanu ju lööks kohe vastu.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitaks vägivallaga vastata. Rääkimine nagunii ei aita aga vähemalt saab su laps end välja elada. Ma tean, et enamus seda õigeks ei pea aga minu laps ei pea olema vaikiv ohver. Täiskasvanu ju lööks kohe vastu.

Ja siis lööb see lööja vastu ja siis sina ja siis tema ja siis…
Selline vägivalla-ahel ei lõppe midagi kunagi.
Lapsele ei saa õpetada, et haiget teha ei või, kui teed talle haiget. Mõistad?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitaks vägivallaga vastata. Rääkimine nagunii ei aita aga vähemalt saab su laps end välja elada. Ma tean, et enamus seda õigeks ei pea aga minu laps ei pea olema vaikiv ohver. Täiskasvanu ju lööks kohe vastu.

Ja siis lööb see lööja vastu ja siis sina ja siis tema ja siis…

Selline vägivalla-ahel ei lõppe midagi kunagi.

Lapsele ei saa õpetada, et haiget teha ei või, kui teed talle haiget. Mõistad?

Kui nelja aastane saab vastuse haiget saamisega, siis see töötab, et ta antud last ei kiusa.  Mina esitasin esimese hammustuse peale küsimuse. Teadsin kus ja kes tegi. Rühma õpetaja aga oli täielikus teadmatuses. Jah rohkem hammustus ei olnud aga mõned muud probleemid olid.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikkagi esmalt võiks pöörduda õpetaja poole, mitte ALUSTADA hoolekogus ja direktsioonis asja arutamisest.

TA pole veel ühtegi korda sellest olukorrast õpetajaga rääkinud ju!

Õpetajate poole ei soovitaks kohe pöörduda, sest need võivad seda võtta nii, et sinu laps ei saa hakkama mingis lasteaiale tavalises olukorras. Tavaliselt kui on üks selline olukord olnud, kus ema läheb õpetajale selgitama, et last on hammustatud, siis laps ju näeb, et ise ei peagi midagi tegema enda heaks ja ema ajab kõik korda ja need olukorrad hakkavad kuhjuma. Siis õpetajad hakkavad teie lapsesse suhtuma nii, et tema ei saa meil ise hakkama ja sellest tulevad omakorda jamad-ema liiga kaitsev, laps kaebleb kodus, enda eest ise ei eelista seista. Pigem ei lahendaks asja nii. Need õpetajad näevad seal kõike ja teavad suurepäraselt, kes see hammustajast laps on ja kui nad ei reageeri sellele, siis mida see ütleb selle kohta, kas see neid huvitab see või ei. Panevad plaastri ja kõik.

Laps tuleb õpetada enda eest seisma, see on ka kindel, et hammustaja hammustab, sest sellele ei järgne sinu lapselt talle mitte midagi. Halb on nii õpetada, et tee siis midagi vastu, aga muud moodi jääb laps ju ka hätta ja pidevalt õpetajaga vestelda pole ka lahendus. Nimetaks seda siis lastevaheliseks piiride katsetamiseks, kus üks hammustaja testib piire ja hammustatav peab need ise seadma.

Samal ajal leiaks veel vanemaid, kelle last on hammustatud sama hammustaja poolt ja ühiselt võtaks teema üles, suhtleks selle vanemaga otse, et mis toimub siis.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitaks vägivallaga vastata. Rääkimine nagunii ei aita aga vähemalt saab su laps end välja elada. Ma tean, et enamus seda õigeks ei pea aga minu laps ei pea olema vaikiv ohver. Täiskasvanu ju lööks kohe vastu.

Ja siis lööb see lööja vastu ja siis sina ja siis tema ja siis…

Selline vägivalla-ahel ei lõppe midagi kunagi.

Lapsele ei saa õpetada, et haiget teha ei või, kui teed talle haiget. Mõistad?

Noh ja kui lööbki? Kaua nad ikka jaksavad vastastikku lüüa, üks lõpetab ära, ei löö ka teine enam. Las panevad suhted paika omavahel. Nii noortelt lastelt on see veel eakohane tegevus ja küsimus võib tekkida hoopis sellest, miks üks laps laseb end järjekindlalt teise lapse poolt hammustada, mitte ei hakka vastu? Vastu peab hakkama, mitte võib olla vastu hammustama, aga saab ju muudmoodi tagasi teha, et teine aru saaks.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on kirjas lasteaia kodukorras? Kas teiste ohustajad võib kõrvaldada mingiks ajaks lasteaiast ja keelduda neid rühma ja tundidesse lubamast? Kui on selline võimalus, siis miks seda võimalust ei kasutata? Kõne lapsevanemale, et viigu koju laps või homme rühma tulla ei või, sest ründab teisi. See võib mõjuda. Mingi ei stopp ei tohi hüüda seal nõrga häälekesega, see ju ei mõju.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on kirjas lasteaia kodukorras? Kas teiste ohustajad võib kõrvaldada mingiks ajaks lasteaiast ja keelduda neid rühma ja tundidesse lubamast? Kui on selline võimalus, siis miks seda võimalust ei kasutata? Kõne lapsevanemale, et viigu koju laps või homme rühma tulla ei või, sest ründab teisi. See võib mõjuda. Mingi ei stopp ei tohi hüüda seal nõrga häälekesega, see ju ei mõju.

on ikka inimesi…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, neljane võiks juba osata end teisiti väljendada. Õpetajalt võiks (mitte ründavalt) küsida, mida on tehtud, tehakse ja plaanitakse teha, et seda talle õpetada, ja kuidas TA laps võiks omalt poolt käituda, et hammustamine ei korduks, kuni see õppimine alles käib.  Ühesõnaga hoida rangelt konstruktiivset joont (sh tõmmata kohe piir, kui õpetaja hakkab ühte või teist last süüdistama või ennast ohvrina näitama, kuidas tal pole võimalik jne). Kui kasu pole, siis alles direktsiooni.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse hammustamisega saab tegeleda ainult vahetult hammustamise järgselt, ehk siis õpetaja saab tegeleda kohe ja kohapeal. Nii paljud arvavad, et vanemad saavad midagi teha. 4-aastane elab siin ja praegu ja kui hammustamisele pole kohe õpetajate poolt reageeritud ( lapsega vesteldud, ta nt tegevusest kõrvaldatud jne ) siis õhtul kodus ei pruugi see laps enam mäletadagi, et midagi sellist üldse juhtus.  Vanemaid tuleb muidugi teavitada, et selline probleem lasteaias esineb. Vanem saab kodus lapsega arutada kuidas ei tohi teisele haiget teha, hammustades saab teine laps haiget jne, kuid kui peres pole sellist situatsiooni esinenud, kui nt polegi peres rohkem lapsi ja laps puutub teiste lastega kokku ainult lasteaias, siis kuidas vanem saab rohkemat teha. -Lapsevanem pole kunagi näinudki olukorda, et laps teist last hammustab ja ei saa siis ka kuidagi õpetada, et selline käitumine on vale.

Sotsiaalselt sobivat käitumist on ikka hea õpetada õpetajatel sotsiaalses situatsioonis lasteaias – seda ju tuuakse ka ühe põhjusena, miks on hea kui lapsed lasteaias käivad, see annab võimaluse sotsialiseerumiseks. Ujumist on ka raske õpetada ilma vette minemata,  oleme kodus ja mängime  kõhuli voodis et ujume ja pärast vees olles selgub, et siiski ei õppinud voodis olles ujuma.  Nii nagu on teemaalgatajal raske õpetada kodus oma last julgeks ja vastuhakkavaks on ka selle hammustava lapse vanematel raske õpetada kodus teiste lastega sõbralikku suhtlemist.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse hammustamisega saab tegeleda ainult vahetult hammustamise järgselt, ehk siis õpetaja saab tegeleda kohe ja kohapeal. Nii paljud arvavad, et vanemad saavad midagi teha. 4-aastane elab siin ja praegu ja kui hammustamisele pole kohe õpetajate poolt reageeritud ( lapsega vesteldud, ta nt tegevusest kõrvaldatud jne ) siis õhtul kodus ei pruugi see laps enam mäletadagi, et midagi sellist üldse juhtus. Vanemaid tuleb muidugi teavitada, et selline probleem lasteaias esineb. Vanem saab kodus lapsega arutada kuidas ei tohi teisele haiget teha, hammustades saab teine laps haiget jne, kuid kui peres pole sellist situatsiooni esinenud, kui nt polegi peres rohkem lapsi ja laps puutub teiste lastega kokku ainult lasteaias, siis kuidas vanem saab rohkemat teha. -Lapsevanem pole kunagi näinudki olukorda, et laps teist last hammustab ja ei saa siis ka kuidagi õpetada, et selline käitumine on vale.

Sotsiaalselt sobivat käitumist on ikka hea õpetada õpetajatel sotsiaalses situatsioonis lasteaias – seda ju tuuakse ka ühe põhjusena, miks on hea kui lapsed lasteaias käivad, see annab võimaluse sotsialiseerumiseks. Ujumist on ka raske õpetada ilma vette minemata, oleme kodus ja mängime kõhuli voodis et ujume ja pärast vees olles selgub, et siiski ei õppinud voodis olles ujuma. Nii nagu on teemaalgatajal raske õpetada kodus oma last julgeks ja vastuhakkavaks on ka selle hammustava lapse vanematel raske õpetada kodus teiste lastega sõbralikku suhtlemist.

Ma ka aru ei saa, miks ei tegeleta sellega kohe, kui see juhtub. Juba kolm korda lastud hammustada. Mitmendal korral siis juba korralikult reageerima hakatakse? Miks peab 4-aastane enda eest võitlema, kui on tööl kolm täiskasvanut, kes laste eest vastutavad? Lastakse hammustada, uskumatu. Läheks emosse, las panevad juhtumid kirja, kus, millal ja kes tegi ja kes pidi samal ajal vastutama.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema on siin see, kes on jätnud asjaga tegelemata, mitte õpetajad. Õpetajad võibolla ei teagi, millest kriim tuli, panid plaastri peale.
Ja siiamaani ema ei julge otse rahulikult küsida õpetajalt, vaid otsib võimalusi äkki direktorile meil saata vm
Õppige ometi end väljendama, kehtestama ja seiske enda ja oma laste eest. Keerulise olukorra lahendamine ei pea alati konflikti tähendama, aga eeldus selleks et iga osaline suudab enda emotsioone ohjata. Hetkel ema ei tea täpselt, mis juhtuski, aga on end juba nii üles kruttinud, et mõistlikku mõttevahetust on raske oodata siit.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt soovitan lapsel liikumistundi pusa või dressipluus selga panna, et mingilgi määral last kaitsta. Ja kindlasti õpetajaga vestlus maha pidada. Las jälgib olukorda pingsamalt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema on siin see, kes on jätnud asjaga tegelemata, mitte õpetajad. Õpetajad võibolla ei teagi, millest kriim tuli, panid plaastri peale.

Ja siiamaani ema ei julge otse rahulikult küsida õpetajalt, vaid otsib võimalusi äkki direktorile meil saata vm

Õppige ometi end väljendama, kehtestama ja seiske enda ja oma laste eest. Keerulise olukorra lahendamine ei pea alati konflikti tähendama, aga eeldus selleks et iga osaline suudab enda emotsioone ohjata. Hetkel ema ei tea täpselt, mis juhtuski, aga on end juba nii üles kruttinud, et mõistlikku mõttevahetust on raske oodata siit.

On alles jabur kommentaar.

Loe ometi teemaalgatus korralikult läbi, mida sa jahud kommenteerida, kui ise ei saa arugi, millele vastad?

Mis see lause üldse tähendab, “otsib võimalusi saata direktorile meil”? Meilid on avalikult kättesaadavad, miks peaks kuskilt otsima võimalusi mingit meili saata? Ema kirjutas, et pöördub õpetajate poole, kus siin mingist direktorist üldse juttu on? Kus see üleskruttimine on või milles see väljendub, et ei suuda emotsioone ohjata? Täiesti tavaline tekst on ju. Mis tähendab, õpetajad ei tea, millest kriim tekkis? On ju kirjas, et õpetajad nägid hammustamist pealt ja keelasid hammustajat. Millest sa järeldad, et ema SIIANI ei julge rahulikult õpetajalt küsida? Teema on juba mitu päeva vana, kust sa tead, mida ta vahepeal teinud on?

Üleskruttinud oled end siin pigem sina (lased fantaasial lennata ja leiutad oma peas mingeid olematuid situatsioone) ja mõned ülalpool vastanud käod, kes soovitavad minna emossse (et las panevad seal uue plaastri?), saata mingeid raviarveid (plaastri hind x tk äkki siis või?), nõuavad hammustaja lasteaiast kõrvaldamist jms. Kas te elategi päriselt mingis ameerika filmis?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Väikelaps Hammustaja lasteaias