Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haridus ja töötasu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Haridus ja töötasu

Postitas:

Ise olen magistri kraadiga ja töötan hariduse valdkonnas. Bruto 1300, võiks rohkem olla, aga töö meeldib ja elan ära. Olen veel nii naiivne, et usun, et teenin hästi. Sõbrad ka valdavalt kõrgharidusega ja bruto 1200-2000. Sellised pereinimesed, kes teevad töod, mis neile meeldib. Tutvusringkonnas on ka kaks põhiharidusega inimest, kellel veel kutse ja neil bruto ka u 1500-2000. Mul on rumal küsimus, aga millise hariduse ja taustaga on inimesed, kes teenivad miiinimumi? Kas ongi lihtsalt põhiharidus või mis? Sõbrad on ka lihtsad kontoriinimesed või omaala spetsialistid, ei ole juhid. Kas siis õpetajad, sotsiaaltöötajad, keskkonnaametis vms, valdavalt riigiametnikud.

+3
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen magistri kraadiga

Ei usu.

+31
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiharidus ja ettevõtjana maksan endale 2400eur/netos + saan aasta lõpus veel natukene dividendidena välja võtta. Olen nö iseõppinud st palju lugenud, tasulistel koolitustel käinud, välismaalt veebikursuseid võtnud jne. Selle sissetuleku saavutamiseks läks aastaid aega, esimesed aastad maksin peale ja oli lihtsalt hobi.

+12
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 01:38; 21.06 13:29; 21.06 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magistrikraad väga kitsal alal, millega saab Eestis töötada põhimõtteliselt vaid ühes asutuses. Töötasin 10 aastat, kuid need pidevad asutusesisesed intriigid, töökius, tohutu võistlus 1000 eurose palga eest väsitas. Nüüd töötan veterinaarassistendina ja saan täiskoha eest 10 eurot rohkem, kui miinimumpalk. Oman veel 2 lisatöökohta, nii, et kokku tuleb mõnel kuul 1000 eurot bruto siiski ära.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magistrikraad väga kitsal alal, millega saab Eestis töötada põhimõtteliselt vaid ühes asutuses.

Täitsa huvitav, mis ala see on, kus saab töötada vaid ühes asutuses. Kui palju neid inimesi koolitatakse, kes seal asutuses töötada saavad? Ühe inimesega pole mõtet eriala avada, eeldan, et mingi 15 on grupis. Mõni kukub välja ka… lõpuni jõuab mingi 5-10-. Aga kuhu nad tööle lähevad? Kõik sinna ühte asutusse? Väga imelik eriala ja asutus. Väga veider. Loodan, et riiklik tellimus sellisele ametikohale puudub.

Teemast: miinimumpalgaga töötavad klienditeenindajad, koristajad, kärulükkajad, jms. Võta töökuulutused lahti ja vaata, väga paljudes kohtades on tunnitasu välja toodud. Ja need ongi need miinimumid. Lubatakse ka tulemustasu vms. Aga hea, et lubavadki.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemast: miinimumpalgaga töötavad klienditeenindajad, koristajad, kärulükkajad,

Miinimumpalga peal töötatakse igasuguse haridusega, ka kraadidega.
See oli ühes eelmises ühiskonnas kus tänutäheks õppimise eest või näiteks keelte oskamise eest maksti lisatasu. Nüüd loeb ainult tulemus-ehk korjad rohkem maasikaid saad ka kõrgema palga-haridus on siinkohal täiesti ebaoluline.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen magistri kraadiga ja töötan hariduse valdkonnas. Bruto 1300, võiks rohkem olla, aga töö meeldib ja elan ära. Olen veel nii naiivne, et usun, et teenin hästi. Sõbrad ka valdavalt kõrgharidusega ja bruto 1200-2000. Sellised pereinimesed, kes teevad töod, mis neile meeldib. Tutvusringkonnas on ka kaks põhiharidusega inimest, kellel veel kutse ja neil bruto ka u 1500-2000. Mul on rumal küsimus, aga millise hariduse ja taustaga on inimesed, kes teenivad miiinimumi? Kas ongi lihtsalt põhiharidus või mis? Sõbrad on ka lihtsad kontoriinimesed või omaala spetsialistid, ei ole juhid. Kas siis õpetajad, sotsiaaltöötajad, keskkonnaametis vms, valdavalt riigiametnikud.

Miinimumpalgaga tuttavaid on näitkes eesti keelt mitteoskavate lihttööliste seas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole paljuski ka inimese isiksuseomadustes rohkem kinni kui haridustasemes, kas ollakse rahul selle miinimumpalgaga tööga ja ei julgetagi rohkem küsida või otsitakse töö, kus rohkem palka saab. Eks mõnele inimesele on erinevatel põhjustel raske oma mugavustsoonist välja tulla ja nii jäädaksegi sinna madalama palgaga kohale, sest sest see on ikkagi turvalisem valik.
Samas tean ühte naist, kes töötab sellisel madalapalgalisel kohal, sest tal polegi vaja suurt palka kuna mees teenib korralikult. Naine töötab pmst selleks, et mitte kodus passida ja et oleks haigekassakindlustus ja tulevikus pension ka veidi suurem.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kutseharidusega klienditeenindaja, teenin ca 1000-1700 neto, oleneb tulemustest ja töökoormusest. Miinimumpalgaga töötab minu (kõrgharidusega) ema, on väikelinnas väike-ettevõttes raamatupidaja ning saaks tegelikult ilmselt mujal rohkem, aga on suhtumisega, et kes see mind, vanainimest, ikka tahab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kutseharidusega klienditeenindaja, teenin ca 1000-1700 neto, oleneb tulemustest ja töökoormusest. Miinimumpalgaga töötab minu (kõrgharidusega) ema, on väikelinnas väike-ettevõttes raamatupidaja ning saaks tegelikult ilmselt mujal rohkem, aga on suhtumisega, et kes see mind, vanainimest, ikka tahab.

Kus “mujal” ta rohkem saaks? Arvad, et pensionäridest raamatupidajad on tööturul kuum kaup kui isegi värskete teadmistega noortel raamatupidajatel on keeruline tööd leida?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin pikalt kesk-eri haridusega (oli selline haridus nõuka ajal, praegu liigitub vist kutsehariduse alla) ja sattusin sektorisse, kus teenib väga hästi. Tegin karjääri. 40+ hakkas imelik ja piinlik, et kuidas mul ei ole kõrgharidust ja pidu võib niimoodi otsa saada, kui aastaid veel lisandub. Astusin Tartu Ülikooli ja omandasin kõrghariduse esimese astme paar aastat enne 50. sünnipäeva.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötasin aastaid asutuses, kus magistrikraadiga inimesed miinimumi said. Tegemist hoolekandega.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 08:47; 21.06 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutseharidus (enne seda ka pooleli jäänud kõrgkool).
Väga erinevaid aegu on olnud, parimal ajal 1600 bruto, praegu mingi 832 bruto! 🙁
Ehk asi veidi paraneb nüüd, kus erolukord läbi, aga selliseid hiilgeaegu enam ei usu ja ausalt öeldes tööd ka enam sellises mahus teha ei viitsi ja pole vajagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna on kõrgharidusega, päris min. palk ei ole, saab palka 800,00 eurot. Tema erialal enam eriti tööd ei ole, seega pidi kutset vahetama. Samas on tööga väga rahul, see on seotud ta hobiga, tööandja poolt on ka teatud boonused. Tal on laenuvaba kodu + üürikorteri tulu, korralikult teeniv elukaaslane jne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Madalamat tasu saavad müüjad, raamatukogutöötajad, abiõpetajad, hooldekodu töötajad, koristajad, ringijuhid-treenerid (kõrgharidusega ringijuht saab 5 eurot tunnist).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötasin aastaid asutuses, kus magistrikraadiga inimesed miinimumi said. Tegemist hoolekandega.

nad ilmselt ei töötanud oma õpitud erialal? ükski hoolekandevaldkonna miinimumpalgaline ametikoht ei nõua magistrikraadi. ja ühelgi magistrikraadi nõudval ametikohal (mis need üldse oleks? sotsiaaltöötaja ainsana, midagi muud ei tulegi pähe) ei ole palk nii madal.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene ajal said ka kõrgharidusega inimesed vähem kui lihttöölised. Muutuvad nüansid, et millist lihttööd teha (tehases kurgipurgi liini taga ja poes müüjana saab miinimumilähedast palka), aga põhimõte on ju sama. Sellel, et teed mugavat tööd, katus pea kohal, töö on ühtlasi hobi ja põnev, on oma hind rahas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Madalamat tasu saavad müüjad, raamatukogutöötajad, abiõpetajad, hooldekodu töötajad, koristajad, ringijuhid-treenerid (kõrgharidusega ringijuht saab 5 eurot tunnist).

Tartu linna raamatukoguhoidja brutopalk on 1150€.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan välismaal vabrikus ja teenin 2000 neto. Keskharidus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan välismaal, tehniline rakenduskõrgharidus. Palk 3600€ kuus plus 13. ja 14. palk. Olen oma ala spetsialist ja mulle väga meeldib minu töö. Olen tavaline büroo töötaja.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiharidus ja ettevõtjana maksan endale 2400eur/netos + saan aasta lõpus veel natukene dividendidena välja võtta. Olen nö iseõppinud st palju lugenud, tasulistel koolitustel käinud, välismaalt veebikursuseid võtnud jne. Selle sissetuleku saavutamiseks läks aastaid aega, esimesed aastad maksin peale ja oli lihtsalt hobi.

Kuidas sa aastalõpus saad dividende võtta? 2400 netos kuupalk ja istud perekoolis, kus see aeg küll võetakse? Jälle üks luuletaja. Sa peaks teenima igal aastal ca 80 000 puhast kasumit kui sellist palka maksad ja veel dividende ka võtad.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on magistrikraad ning põhikohal teenin 1700 brutos. Teadmistepõhiselt pakutakse aeg-ajalt lisaprojektide tegemist, sellistel kuudel on palk umbes 2000.

Tutvusringkonnas on põhiharidusega inimesi mitmeid. Üks perekond näiteks, kus mees ja naine kumbki teenivad vahemikus 1100-1300 bruto. Teevad reatööd, st juhid nad ei ole. Tegemist on oma ala tugevate spetsialistidega, kel kogemust 10+ aastat. Jutuajamisest on välja tulnud, et kõrgemast palgast unistavad nemadki, aga kuna puudub eriharidus, siis kandideerimise tarvis jääb enesekindlusest väheks. Mina arvan, et kogemus teeb silmad ette värskelt koolipingist saabunuilegi.

Siis on veel rida meessoost isikuid, kel samuti kõigil vaid põhiharidus (mõnel kutsekas pooleli jäänud). Keegi ei saa vähem kui 1000 kätte. Ehitusvaldkonnas võib isegi 2000 neto olla, kuid see enamasti hooajaliste tööde puhul vist nii (a la teedeehitus).

Miinimumilähedast teenivad tõenäoliselt kassapidajad, koristajad jms. Mina arvan, et haridus nii palju ei mõjuta sissetulekut, kui inimene ise on vähegi arenemisvõimeline. Pigem saab madalast haridustasemest kannatada silmaring. Teadmised ja naiivsus jätavad nii mõnegi põhiharidusega isiku puhul, keda tunnen, soovida. Eriti hakkab silma see, et inimestel puuduvad ambitsioonid, huvid. Justkui oleks oma väikesesse maailma kinni jäänud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiharidus ja ettevõtjana maksan endale 2400eur/netos + saan aasta lõpus veel natukene dividendidena välja võtta. Olen nö iseõppinud st palju lugenud, tasulistel koolitustel käinud, välismaalt veebikursuseid võtnud jne. Selle sissetuleku saavutamiseks läks aastaid aega, esimesed aastad maksin peale ja oli lihtsalt hobi.

Kuidas sa aastalõpus saad dividende võtta? 2400 netos kuupalk ja istud perekoolis, kus see aeg küll võetakse? Jälle üks luuletaja. Sa peaks teenima igal aastal ca 80 000 puhast kasumit kui sellist palka maksad ja veel dividende ka võtad.

Kas sellele on mingi piirang seatud, millisest sissetulekust/laste arvust/kaalunumbrist ei või enam Perekooli külastada? Olen samasugune inimene nagu iga teinegi ja ei raba 24/7 tööd teha. Kus enda vaba aega veedan, valin ise.
Sinu number on täiesti laest võetud, kuna sa ei tea kui palju dividende maksan. Otsustan ka ise selle jooksvalt. Panid summaga korralikult mööda, ilmselt eeldasid et ostan igal aastal endale dividendide eest korraliku keskklassi auto salongist?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 01:38; 21.06 13:29; 21.06 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiharidus ja ettevõtjana maksan endale 2400eur/netos + saan aasta lõpus veel natukene dividendidena välja võtta. Olen nö iseõppinud st palju lugenud, tasulistel koolitustel käinud, välismaalt veebikursuseid võtnud jne. Selle sissetuleku saavutamiseks läks aastaid aega, esimesed aastad maksin peale ja oli lihtsalt hobi.

Ehh neid kägude unistusi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 kõrgharidust. riigitöölt tulin ära, lõin oma väikese erafirma, maksan esialgu omale palka ca 500€ kuus. (lisaks palkale siis veel autokomp, tervisekomp, jne)
aga arvestades, et tööd teen selle eest ka vaid ca 10h nädalas, olen eluga rahul.
inimene ei pea ennast surnuks töötama, eriti kui lapsed juba täiskasvanud, majalaen ammu makstud ning pensioniks vajalikku tööstaaži ka juba 30+a kogutud.
saab nüüd elu vabamalt võtta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magister (ei ole “pehmel” erialal) – palk miinimumilähedane…
Hea, et üldse selle töö sain. Põhjused: olematud tutvused, madal enesehinnang, ambitsioonitus, halb suhtlemisoskus ja depressioon.
Endal on ka häbi, aga eeltoodud põhjustel väga midagi muuta ei õnnestu, eriti veel kui vanus ja laste olemasolu samuti tööandjate valikut mõjutavad.
Vahel olen kandideerides isegi oma kõrgema hariduse maha vaikinud, sest muidu praagitakse kohe välja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magister (ei ole “pehmel” erialal) – palk miinimumilähedane…

Hea, et üldse selle töö sain. Põhjused: olematud tutvused, madal enesehinnang, ambitsioonitus, halb suhtlemisoskus ja depressioon.

Endal on ka häbi, aga eeltoodud põhjustel väga midagi muuta ei õnnestu, eriti veel kui vanus ja laste olemasolu samuti tööandjate valikut mõjutavad.

Vahel olen kandideerides isegi oma kõrgema hariduse maha vaikinud, sest muidu praagitakse kohe välja.

Saad teha seda, et hakkad teraapias käima ja oma enesehinnanguga tegelema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötasin aastaid asutuses, kus magistrikraadiga inimesed miinimumi said. Tegemist hoolekandega.

nad ilmselt ei töötanud oma õpitud erialal? ükski hoolekandevaldkonna miinimumpalgaline ametikoht ei nõua magistrikraadi. ja ühelgi magistrikraadi nõudval ametikohal (mis need üldse oleks? sotsiaaltöötaja ainsana, midagi muud ei tulegi pähe) ei ole palk nii madal.

Tegemist oli lastekodu kasvatajaga. Vajalik oli sotsiaaltöö või pedagoogiline haridus või 160 tundi täiendkoolitusi mõlemas vallas. Lisandus küll ka öötöö protsent, kuid palk oli miinimum jah.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 08:47; 21.06 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskharidus ja palk 1500€

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiharidus ja ettevõtjana maksan endale 2400eur/netos + saan aasta lõpus veel natukene dividendidena välja võtta. Olen nö iseõppinud st palju lugenud, tasulistel koolitustel käinud, välismaalt veebikursuseid võtnud jne. Selle sissetuleku saavutamiseks läks aastaid aega, esimesed aastad maksin peale ja oli lihtsalt hobi.

Ehh neid kägude unistusi.

Oh seda kadedust ja kibestumist, mida anonüümses foorumiski ei saa teiste peale pritsimata jätta…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 01:38; 21.06 13:29; 21.06 20:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haridus ja töötasu