Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haridus ja töötasu

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Haridus ja töötasu

Postitas:

Miinimumpalgaga töötab minu (kõrgharidusega) ema, on väikelinnas väike-ettevõttes raamatupidaja ning saaks tegelikult ilmselt mujal rohkem, aga on suhtumisega, et kes see mind, vanainimest, ikka tahab.

Kus “mujal” ta rohkem saaks? Arvad, et pensionäridest raamatupidajad on tööturul kuum kaup kui isegi värskete teadmistega noortel raamatupidajatel on keeruline tööd leida?

Koolist tulnud noorel raamatupidajal ongi keeruline tööd leida, kuna sel alal eelistatakse kogemustega töötajaid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt, et mina ei tea isiklikult ühtegi inimest, kes teeniks miinimumpalka (mõtlen siin nüüd küll lähedasemaid tuttavaid, iga suvalise tuttava palka muidugi ei tea). Jah, ma tean, et selliseid inimesi Eestis eksisteerib ja mitte vähe, aga minu tutvusringkonnas on küll vähe nn lihttöölisi ja klienditeenindajaid, kuid nii palju kui neid on, siis kõik saavad ikkagi (kas või natuke) üle miinimumi.

Ei ela pealinnas ja kõige vähem teenib üks sõbranna, kellel on keskharidus, töötab baaridaamina ja tema brutopalk on midagi 700-800 vahel. Teine sõbranna, kes samuti klienditeenindajana töötab, on ise üsna valiv ja julgeb ka palka küsida, tema saab 6€ tunnis netos kätte. Ühe tuttava poeg töötab kuskil liini peal lihttöölisena, ka tema saab kuskil 4€ tunnis brutos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 23:04; 29.06 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean madalapalgalisi. Põhjused – isiksuse omadused – liigne tagasihoidlikus näiteks, halb tervis, ambitsiooni puudumine, muud asjad elus tähtsamad. Ei ole materiaalsuse taga ajajad. Tegelikult olen märganud, et väike sissetulek ei võimalda mingit reservi luua, et oleks lihtsam töökohta vahetada- kardavad kaotada sedagi mis on ja siis pole millegistki elada. Elavad mugavustsoonis kuni näiteks on sunnitud töökohta vahetama – koondatakse, firma likvideeritakse. Ametid, kus makstakse vähe – turvamees, nõudepesija, müüja, koristaja, osad liinitöötajad, taksojuhid, lillekastja, kärulükkaja jne.
Osad inimesed , näiteks taksojuhid, kes teenivad enam, töötavad reaalselt ka topelt aja või ei oska reaalset kulu arvestada, arvestades, et teenistus on normaalne, aga kulub ka auto. Osad väikse palgaga kohad on näiteks sellised, kus käiakse ka pool kohta või eriti ei peagi tegema midagi. Näiteks tean sellist inimest, kellele maksti ca 5 aastat tagasi lillekastmise teenuse eest 300.- (FIE), käis korra nädalas lilli kastmas ja enamus lilli olid ampullidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad väikse palgaga kohad on näiteks sellised, kus käiakse ka pool kohta või eriti ei peagi tegema midagi. Näiteks tean sellist inimest, kellele maksti ca 5 aastat tagasi lillekastmise teenuse eest 300.- (FIE), käis korra nädalas lilli kastmas ja enamus lilli olid ampullidega.

See ju tegelikult ei ole väikese palgaga töökoht, lihtsalt töökoormus on väike ja selle eest ongi vastav tasu. Kui ma töötan 0,25 koormusega ja saan 600€ palka, siis ei saa ju öelda, et ma olen madalapalgaline.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 23:04; 29.06 12:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haridus ja töötasu