Esileht Koolilaps Haridusamet soovitab homme õpilastel koju jääda

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Haridusamet soovitab homme õpilastel koju jääda

Postitas:
Kägu
Kas jätate lapse koju? Minu lapse koolis muidu külmapühasid ei peeta aga ma arvan, et ohtlik on selline ilmaolu

Eesti: Ilmateenistuse ERAKORRALINE hoiatus ja 4 päeva ilmaprognoos. Tallinna haridusamet soovitab õpilastel koju jääda! https://nordenbladet.ee/articles/136412-eesti-ilmateenistuse-erakorraline-hoiatus-4-paeva-ilmaprognoos

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse kool otsustas homme kaugõppepäeva teha. Olen otsusega rahul. Eelmisel talvel sattusin korra jäävihmas liiklema, see oli ülemõistuse jube!

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olin eelmisel aastal sel jäävihma päeval sunnitud autoga mitu sõitu ette võtma. See oli ebamaiselt jube päev! Kui homme on samasugune ilm, siis jätan lapsed koju sõltumata sellest, mis nende koolid otsustavad.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin eelmisel aastal sel jäävihma päeval sunnitud autoga mitu sõitu ette võtma. See oli ebamaiselt jube päev! Kui homme on samasugune ilm, siis jätan lapsed koju sõltumata sellest, mis nende koolid otsustavad.

Mina liiklesin ka selle jäävihma päeval ja suurematel teedel oli Tallinnas olukord OK, väiksematel teedel tuli tõesti alla 20km/h sõita ja kui keegi vastu tuli siis väga varakult hoog maha võtta, muidu läks auto sinna kuhu tahtis, aga midagi ebamaiselt jubedat polnud. Kui mul kusagil maakohas oleks vaja sellistes oludes liigelda, siis ilmselt mõtleks jah lapse kojujätmise peale.  Tallinnas ja kodulähedases koolis käies ei näe probleemi.

Kui praegust ilmaennustust vaadata, siis pigem tabab see jäävihm meid laupäeval.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin eelmisel aastal sel jäävihma päeval sunnitud autoga mitu sõitu ette võtma. See oli ebamaiselt jube päev! Kui homme on samasugune ilm, siis jätan lapsed koju sõltumata sellest, mis nende koolid otsustavad.

Mina liiklesin ka selle jäävihma päeval ja suurematel teedel oli Tallinnas olukord OK, väiksematel teedel tuli tõesti alla 20km/h sõita ja kui keegi vastu tuli siis väga varakult hoog maha võtta, muidu läks auto sinna kuhu tahtis, aga midagi ebamaiselt jubedat polnud. Kui mul kusagil maakohas oleks vaja sellistes oludes liigelda, siis ilmselt mõtleks jah lapse kojujätmise peale. Tallinnas ja kodulähedases koolis käies ei näe probleemi.

Kui praegust ilmaennustust vaadata, siis pigem tabab see jäävihm meid laupäeval.

ei näe probleemi? ma töötan Tln absol kesklinnas kodunt ca 600m kaugusel ning läbisin 23. veebruaril seda vahemaad jalgsi 30min … vbl kui autoga uksest ukseni sõita, siis tõesti pole probleemi, aga jalakäijatele oli see täiega õuduste päev.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse kool pani e-kooli üles reipa sõnumi, et varugu lapsed koolitulekuks rohkem aega … Laps ei saa enda väitel koju ka jääda, sest mingi tähtis töö on vmt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mäletan ka, kuidas mul 23. veebruaril peale poeskäiku (jäin püsti!) jalalihased kolm tundi värisesid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei näe probleemi? ma töötan Tln absol kesklinnas kodunt ca 600m kaugusel ning läbisin 23. veebruaril seda vahemaad jalgsi 30min … vbl kui autoga uksest ukseni sõita, siis tõesti pole probleemi, aga jalakäijatele oli see täiega õuduste päev.

Ma käin jalgsi tööl ja kordades pikema maa kui 600m iga ilmaga, sel päeval lihtsalt sattusin ka autoga sõitma. Ja kui ma õigesti mäletan, siis juba eelmisel õhtul oli kõik jääs kui töölt koju tulin. Jäi ainult ennast kiruda, et sobivamaid jalanõusid ei pannud.

Aga laps läheb homme kooli jah, ilmselt tuletan talle meelde, et ettevaatlik oleks. Ilmaprognoosi järgi võib sademeid pigem pärastlõunal tulla, hommikul veel suhteliselt külm.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas on säärane ilm ohtlik jalakäijatele. Ja Haridusamet teeb koostööd linnavalitsuse selle osaga, mis vastutab teede heakorra eest ???? Ehk et ennetada reedel kaebuste tumvao, nad soovitavad kõigil koju jääda.

Olen õpetaja Tallinna koolis. Minu boss pole andnud lina (ega ka soovitust) koju jääda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei näe probleemi? ma töötan Tln absol kesklinnas kodunt ca 600m kaugusel ning läbisin 23. veebruaril seda vahemaad jalgsi 30min … vbl kui autoga uksest ukseni sõita, siis tõesti pole probleemi, aga jalakäijatele oli see täiega õuduste päev.

Ma käin jalgsi tööl ja kordades pikema maa kui 600m iga ilmaga, sel päeval lihtsalt sattusin ka autoga sõitma. Ja kui ma õigesti mäletan, siis juba eelmisel õhtul oli kõik jääs kui töölt koju tulin. Jäi ainult ennast kiruda, et sobivamaid jalanõusid ei pannud.

Aga laps läheb homme kooli jah, ilmselt tuletan talle meelde, et ettevaatlik oleks. Ilmaprognoosi järgi võib sademeid pigem pärastlõunal tulla, hommikul veel suhteliselt külm.

kusjuures ei olnud mingit jääd eelmisel õhtul, isegi 23.02 hommikul oli täitsa ok liikuda … kuskil 10-11 paiku vaatasime aga juba kolleegidega murelikult aknast välja, et mis värk on, et inimesed liiguvad aegluubis ja ca iga viies käis mingil mingil hetkel käpuli … osad lihtsalt seisid nõutult ja ei liikunud ei edasi ega tagasi 🙁

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ajasin tookord tööasju nii autoga kui jala. Oli huvitav, aga hirmus või raske küll mitte. Ärge olge nii saamatud!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapsel on koduõppepäev. Ei tekita mingeid suuremaid tundeid, aga iseenesest oleks väiksemal nagunii umbes 3-tunnine koolipäev. Võib küll selle arvelt natuke riske maandada. Oli võimalus rääkida kevadel ühe ortopeediga, kes veebruaris sellel jääpäeval tööl oli ja luid lappis – kuidagi ei tahaks neile samasugust tööpäeva teha. Otsisin kevadise jäävihma kohta ja üks esimesi vasteid oli “Jäävihm tõi kahju vähemalt poole miljoni euro eest”.

Eks kogemused kevadise jäävihmaga ongi erinevad – sõltub, mis olukorras sel päeval oldi. Minul oli raskusi nt isegi väravani jõudmisega. Selle käigus õnnestus paar korda kukkuda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed läksid kooli, Tallinn

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok ma saan aru, et need lapsed ei lähe kooli kes peavad ootama mitut bussi vms aga need lapsed kes saavad kooli kõndida?!

Küll need eesti lapsed on ikka õrnakesed. Miks ei osteta lastele siis ilmale vastavaid riideid?
Soomes minu laps kõndis algklassides -30 kraadiga ka kooli. Pole mingeid külmapühasid olemas. Ja ka kõik vahetunnid on õues. Isegi lasteaias minnakse kasvõi 15minutiks õue.
Ei ole halba ilma, on halb riietus.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õrnakesed? Ega asi pole ju riietuses, vaid maapinnas ehk võimaluses luid puruks kukkuda, mida veebruaris ka rohkesti tehti.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok ma saan aru, et need lapsed ei lähe kooli kes peavad ootama mitut bussi vms aga need lapsed kes saavad kooli kõndida?!

Küll need eesti lapsed on ikka õrnakesed. Miks ei osteta lastele siis ilmale vastavaid riideid?

Soomes minu laps kõndis algklassides -30 kraadiga ka kooli. Pole mingeid külmapühasid olemas. Ja ka kõik vahetunnid on õues. Isegi lasteaias minnakse kasvõi 15minutiks õue.

Ei ole halba ilma, on halb riietus.

Mis see hea riietus on, kui kõik su ümber on kaetud jääga ja tasasel maal seisimine on juba suur pingutus?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok ma saan aru, et need lapsed ei lähe kooli kes peavad ootama mitut bussi vms aga need lapsed kes saavad kooli kõndida?!

Küll need eesti lapsed on ikka õrnakesed. Miks ei osteta lastele siis ilmale vastavaid riideid?

Soomes minu laps kõndis algklassides -30 kraadiga ka kooli. Pole mingeid külmapühasid olemas. Ja ka kõik vahetunnid on õues. Isegi lasteaias minnakse kasvõi 15minutiks õue.

Ei ole halba ilma, on halb riietus.

Mis see hea riietus on, kui kõik su ümber on kaetud jääga ja tasasel maal seisimine on juba suur pingutus?

Ta mõtleb vist, et laps paneb endale sellise kaitsemulli ümber, siis jääb terveks: https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/features/bubble-boy-jake-gyllenhaal-self-isolation-coronavirus-disney-controversy-a9442871.html?amp

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, lapsed on ohus, aga 65-aastane penskarõpetaja peab ikka kooli kõbistama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti mõttetu ülereageerimine jälle Tallinna linna poolt

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, lapsed on ohus, aga 65-aastane penskarõpetaja peab ikka kooli kõbistama.

Miks? Mis need õpetajad seal koolis teeksid, kui lapsi pole?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, hoidsite kõik oma tupsununnud kodus ja jäävihma ei kuskil ????

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoidsin oma tupsununnu kodus jah. Ja sellest ei juhtunud mitte midagi halba. Olin ise ka kodus olla ja vaaatasime temaga koos kõik kooliasjad üle. Kuhu nad mingis õppeaines jõudnud on. mis talle meeldib ja mis mitte jne. Olen väga tänulik, et jäävihma ei tulnud. Loodan, et see nii ka jääb. Palju parem on sedapidi, kui nii, et keegi midagi ette ei hoiata ja pärast on linn hädas inimesi täis. Seoses keeruliste aegadega on haiglad ja traumapunktid niigi hõivatud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätsin lapse koju ja jäin ise ka kodukontorisse. Lapsel hinded väga head, teengi talle paar korda kuus kodupäevi, kui ise ka kodus olen ja pole mingi probleem.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, hoidsite kõik oma tupsununnud kodus ja jäävihma ei kuskil ????

Ei ela Tallinnas, aga ainult surm sunniks mu lapsi sellise ekstreemsuse puhul toas istuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll need eesti lapsed on ikka õrnakesed. Miks ei osteta lastele siis ilmale vastavaid riideid? Soomes minu laps kõndis algklassides -30 kraadiga ka kooli. Pole mingeid külmapühasid olemas. Ja ka kõik vahetunnid on õues. Isegi lasteaias minnakse kasvõi 15minutiks õue. Ei ole halba ilma, on halb riietus.

Külmapühad olid vanasti kehtestatud eelkõige mõeldes neile lastele, kes pidid kooli jalgsi kõmpima ja väga pikki maid. Siis on oht, et inimese väljaulatuvad osad, näit. nina või sõrmed, saavad külmakahjustusi – ok,  täiskasvanu läheb välja omal vastutusel ja peaks oskama külmakahjustusi ennetada (nina õigel ajal salliga katta, käed keha ligi jne. ) – kuid kas laps alati oskab?

Ühesõnaga, külmapühad vanasti olidki eelkõige selleks, et ennetada pikemal kooliteed ärakülmunud ninade/sõrmede/varvastega laste teket. Kaasajal, kui lapsed kõnnivad lühemaid maid või paljud viiakse autoga või sõidab koolibuss treppi, on külmakahjustuste teke vähem tõenäolisem. Ja ongi külmapühad kaotatud – ka Eestis.

 

Jäävihmahoiatus  anti aga hoopis teisel põhjusel kui külm- võimalikud kukkumisel murtud kondid, teelt välja või kokku põrganud bussid autod. Praeguses koroonaolukorras veel ka, kus haiglad on niigi koormatud koroonapatsientidega. Laps võib olla ju väga vinge ja tugev – aga kui teda transportiv auto või buss satub liiklusõnnetusse – mis kasu on siis sellest, et sa pole üldse õrnake?

Ni et ma ei saa aru nendest, kes hakkavad igasuguste hoiatuste puhul alati teisi “õrnakesteks” ja “tupsununuukesteks” tembeldama. Jäävihma puhul hoiatamisel on ju hoopis teine sisu. Isegi, kui inimesed otsustavad jäävihma korral mitte koju jääda siiski minna, on nad vähemalt ehk ettevaatlikumad (sõidavad aeglasemalt) – kui on antud hoiatus.

Täiesti nõus ka kägu 16.18, et palju parem on, kui jäävihma eest hoiatatakse – ja siis seda jäävihma ei tule – kui vastupidine, et ei hoiatata ja tuleb palju kukkumisi ja õnnetusi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin eelmisel aastal sel jäävihma päeval sunnitud autoga mitu sõitu ette võtma. See oli ebamaiselt jube päev! Kui homme on samasugune ilm, siis jätan lapsed koju sõltumata sellest, mis nende koolid otsustavad.

Mis eelmisest aastast te räägite? Viimane ohtlik jäävihm oli vabariigi aastapäeval (päev enne) selle aasta veebruaris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mäletan ka, kuidas mul 23. veebruaril peale poeskäiku (jäin püsti!) jalalihased kolm tundi värisesid.

Medal anda!
Miks sellisel päeval küll peaks poodi minem

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koolilaps Haridusamet soovitab homme õpilastel koju jääda