Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hariduse tase maapiirkondades, lokkav kirjaoskamatus

Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Teema: Hariduse tase maapiirkondades, lokkav kirjaoskamatus

Postitas:
Kägu

Loomulikult on tegemist üldistusega. Hiljutise traagilise õnnetusega seoses tutvusin paljude maanoorte FB profiilide ja kommentaaridega, mis õnnetusega seotud. Loetust arusaamine, kirjaoskus, oskus netist vajalikku infot otsida, on masendav. Kuidas sellised isegi põhikoolist läbi lastakse? Kes on nende õpetajad olnud?

19-aastane kulliküüntega pihv saab lapse, 2 kuu pärast juba ‘rämmab” mingite ossidega nt Kuressaare vahel. Oma profiilil hoitakse julgelt ülilabaseid pilte ja postitusi a la väike laps istumas pudelist õllet kulistava ossi süles. Hulgakesi viskutakse roolijoodikut kaitsma, kirjutades põhiliselt vigaseid mõttetuid stamplauseid ja tsitaate, mis kuidagi olukorraga ei sobi. Mis toimub?

No just. Ja siis, kui siin räägitakse nn eliitkoolide eelistamisest, on platsis kari kägusid, kes raudpoltkindlalt teavad väita, et igast kohalikust koolist saab korraliku hariduse.

Kooli siin küll süüdistada ei saa. Koolil on väike roll. Võib neid piffe natuke tasandada, aga geenid ja keskkond mõjutavad rohkem. Kui selline kehvade geenidega piff satub mingil moel õppimiskallakuga kooli, kus tooni annavad intelligentsete vanemate lapsed, siis ehk temagi elusuund muutub, aga mitte 180 kraadi, vaid ehk 5 kraadi saab korrigeeritud paremas suunas.
Sellised noored, kellest me siin teemas räägime, kasvatavad oma lastest samasugused ja ring keerleb edasi. Minu meelest selles ongi eliitkoolide mõte, et intelligentide lapsed ei peaks lumpenilastega koos õppima. Segakoolides paratamatult annab lumpen tooni, sest neid on rohkem. Nudivad ära ka paremate geenidega laste võimalused.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Anna andeks, aga sinu enda grammatika ning teadmised elust alates kulliKÜÜNTEST, on samuti piinlikult vigased.

Palun korrigeeri vead!

Mina ei ole kägu 15.01.2020 14:39 ja ma saan aru, et just tema on oodatud siin neid vigu korrigeerima. Samuti ei leia ma tollest postitusest midagi piinlikult vigast (avalike üritustega mul küll endal erilist kogemust ei ole, nii et seda ei oska kommenteerida). Kui seda lõiku tahaks nt ajakirjanduses avaldada, siis üht-teist toimetada tuleks jah, nii et kui kedagi tõesti huvitab:

Käin suvel palju erinevatel laatadel, linnapäevadel, festivalidel jne. Kahjuks on igal pool, olenemata kas nii Tallinnas või kui Vastseliinas, ikka ja alati suurem osa rahvast sellised 25-35aastased tüübid, õllepurk käes ja sõnavaras peamiselt vaid roppused, tüübid. Naised siidripudelitega, kulliküüned sõrmedel, mõnel liibuva topi alt rasedakõht välja paistmas, mõnel paariaastane jõnglane käekõrval, kellele siis end lahkeks joonud vanemad ning “onud-tädid” igalt letilt kas mingi värvilise vidina või suhkruvati ostavad. Neil pole mingit vahet, kes esineb ja kas esineb või mis üritus see üldse on, neid huvitab vaid see, et nad saavad kohtuvad seal kokku teiste samasugustega ja saavad siis ülemeelikult kallistades juttu alustada stiilis “sina vä, oo mai gaad vaadake kes siin on” ning vahetada muljeid, kuskohast ja mida millist keegi jooki keegi ostis, ning istuda kuskile muruplatsile maha... tundmata üldse huvi, mis toimub või mis mulje nad jätavad. Pärast pannakse sotsiaalmeediasse veel ülesse pilte, kuidas õllepurgiga ossid proovivad pähe igasuguseid mütse kauplejate lettidelt jms, ning kommentaarid... ma usun, et enamuses enamik kõik neist on samuti joomist järgi järele kiitvad ja tunnustavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teete siin neid Kuressaare rumalaid noori maha, samas on Saaremaa Ühisgümnaasiumi eksamitulemused üsna eliitkoolide lähedased olnud viimastel aastatel, 10nda koha ringis.

Kas maksab ikka üldistada, et iga maapiirkond = juhmid noored? Ma usun, et leidub neid ka Tallinnas ja Tartus; niisamuti võivad targad noored elada ka Kuressaares, Paldiskis, Kilingi-Nõmmel jne. Arvan, et niimoodi elukohapõhiselt ei tasu sildistada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teete siin neid Kuressaare rumalaid noori maha, samas on Saaremaa Ühisgümnaasiumi eksamitulemused üsna eliitkoolide lähedased olnud viimastel aastatel, 10nda koha ringis.

Kas maksab ikka üldistada, et iga maapiirkond = juhmid noored? Ma usun, et leidub neid ka Tallinnas ja Tartus; niisamuti võivad targad noored elada ka Kuressaares, Paldiskis, Kilingi-Nõmmel jne. Arvan, et niimoodi elukohapõhiselt ei tasu sildistada.

Olen teemaalgataja ja sul on täiesti õigus! Olen môelnud teema pealkirja muutmisele sest see siiski mu arust liiga ûldistav ja maanoori halvustav.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ÕLis artikkel süütamistest Viljandimaal. Masendav elu maal.
Ja üks sealne kommentaar on väga täppi- veel paarkümmend aastat tagasi oli Tallinn kriminaalide ja pättide paradiis. Nüüd on vastupidi- linn on turvaline, maakad aga on täiesti segi pööranud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ÕLis artikkel süütamistest Viljandimaal. Masendav elu maal.
Ja üks sealne kommentaar on väga täppi- veel paarkümmend aastat tagasi oli Tallinn kriminaalide ja pättide paradiis. Nüüd on vastupidi- linn on turvaline, maakad aga on täiesti segi pööranud.

Ma tõesti ei tea, millises kuldpuuris sina elad, aga veel 2018 aastal sooritati 39% kuritegudest TALLINNAS.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult on tegemist üldistusega. Hiljutise traagilise õnnetusega seoses tutvusin paljude maanoorte FB profiilide ja kommentaaridega, mis õnnetusega seotud. Loetust arusaamine, kirjaoskus, oskus netist vajalikku infot otsida, on masendav. Kuidas sellised isegi põhikoolist läbi lastakse? Kes on nende õpetajad olnud?

19-aastane kulliküüntega pihv saab lapse, 2 kuu pärast juba ‘rämmab” mingite ossidega nt Kuressaare vahel. Oma profiilil hoitakse julgelt ülilabaseid pilte ja postitusi a la väike laps istumas pudelist õllet kulistava ossi süles. Hulgakesi viskutakse roolijoodikut kaitsma, kirjutades põhiliselt vigaseid mõttetuid stamplauseid ja tsitaate, mis kuidagi olukorraga ei sobi. Mis toimub?

No just. Ja siis, kui siin räägitakse nn eliitkoolide eelistamisest, on platsis kari kägusid, kes raudpoltkindlalt teavad väita, et igast kohalikust koolist saab korraliku hariduse.

Kooli siin küll süüdistada ei saa. Koolil on väike roll. Võib neid piffe natuke tasandada, aga geenid ja keskkond mõjutavad rohkem. Kui selline kehvade geenidega piff satub mingil moel õppimiskallakuga kooli, kus tooni annavad intelligentsete vanemate lapsed, siis ehk temagi elusuund muutub, aga mitte 180 kraadi, vaid ehk 5 kraadi saab korrigeeritud paremas suunas.

Sellised noored, kellest me siin teemas räägime, kasvatavad oma lastest samasugused ja ring keerleb edasi. Minu meelest selles ongi eliitkoolide mõte, et intelligentide lapsed ei peaks lumpenilastega koos õppima. Segakoolides paratamatult annab lumpen tooni, sest neid on rohkem. Nudivad ära ka paremate geenidega laste võimalused.

Ma otseselt kooli ei süüdistagi, aga keskkond, kus laps õpib, ongi ääretult oluline. Kui koolis on valdav enamik neid keskmiste ja kehvade võimetega lapsi, siis lähebki õpetajate aur nendega tegelemiseks, mis tähendabki seda, et nende heade võimetega laste haridus jääb seetôttu ka kehvemaks, kuna õpetajail pole nende jaoks enamasti aega. See on ka põhjus, miks eliitkoolidest saab parema hariduse, sest seal ei takista õpetajaid miski nendele võimekatele pühendumast. Keegi haridusteadlane kunagi väitis, et head tulemused PISA testides just seda näitavadki, et meil on järeleaitamise süsteem hea, mis omakorda tähendab seda, et hästi edasi jõudvate motiveerimine on kehv.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Et oleks nende kulliküüntega piffide ja roolijoodikutest osside vanemad ainult taibanud nad eliitkooli panna, oleks neist kõigist professorid saanud?

Piltlikult öeldes tegelikult mõnest sellisest saavadki professorid. Ma tean ühe kõrgelt hinnatud eliitkooli juhi sõnade järgi juhtumitest, kus need lakitud kulliküüntega mimmid on käinud eliitkoolide juhte ähvardamas, et kui nende lapsed sinna kooli ei saa, siis ärgu direktor pimedas tänaval nii julgelt enam liikugu. Ja vastu vôttes pole nende laste IQ sugugi madalaks osutunud. Koolikeskkond on see, mis sellise lapse võib vanematele vaatamata hoopis teistsuguseks kujundada. Sinu loogika järgi peaksid alkohoolikute peredest tulema ainult alkohoolikud, aga tegelikult nii seda lihtsustada ikka ei saa. Kui keskkond inimest ei muudaks, siis poleks ju absoluutselt mingitel sotsiaalkampaaniatel ega muudel inimesi mõtlema panevatel meetmetel mitte mingit mõtet.
Samamoodi ei tule professoreid kõigist professoriperedest pärit lastest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hariduse tase maapiirkondades, lokkav kirjaoskamatus