Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Harta katsed

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 101 )

Teema: Harta katsed

Postitas:

Kahjuks vestlus on tunduvalt subjektiivsem, kui test, kuid samas seal ikkagi paljud küsimused eelmine aasta olid seotud noore konkreetsete tegevustega. Näiteks uuriti, et mis kultuuriüritustel noor on käinud, milliseid raamatuid on lisaks kooli kohustuslikule kirjandusele lugenud ning milliste hobidega tegeleb. Lisaks pidi ennast analüüsima õppijana, tiimiliikmena jne. Samuti tuli kasuks see, kui on mingi arusaam ka laiemas maailmas toimuvast.

Kahjuks enda lapsed olid ka need, kes eelmine aasta järjest vestlustel põrusid. Kuna endal puudus tol hetkel ka ettekujutus, et mida üldse vestlustel küsitakse, siis oli keeruline aidata ka ettevalmistusega 🙁 Neil keskmised hinded 4,4 ja 4,6 ja vestlused MURGis 13 ja 14 punkti olid (max siis oli eelmine aasta võimalik 20). Samas sõbrad, kes ka väga jutukad ei ole, said 19 punkti ilusasti vestlusel. Ei saanudki lõpuni päris aru, miks enda lastel need vestluste punktid nii madalad. Poiss jäi ka Reaalis ja GAGis ootenimekirja ja kahtlustan, et põhjuseks oli jälle just vestluse pool. Praegu blogist vaatan, et reaali vestluspunkte mul kirjas ei ole (ei mäleta, kas seda infot tuligi lõpuks), kuid GAGis ühel vestlus 70 ja teisel 44 :/

Ehk siis saan täiesti aru kõigist lapsevanematest, kes on nüüd väga õnnetud ja kurjad. Samas tean noori, kelle jaoks just vestlused olid see koht, kus nad eriti säravalt silma said jääda. Ehk siis noored on erinevad ja mis sobib ühele ei sobi teisele. Koolikatsed tunduvadki olevat selline win-lose olukord pidevalt, mis on tegelikult väga kurb.

Samas ma ise ei arva, et lahendus on paberil test, sest olukorras, kus õpetajate ressurss on meil haridussüsteemi pudelikael siis tegelikult on jabur, et praegu kevadel peavad õpetajad sadu tunde panema testide parandamise alla selle asemel, et õpetamisega tegeleda. Lugesin eile artiklist, et 32k on 1200 kandidaati ja 4G koolides siis kokku oli 2473 kandideerijat. HarTa katsetel siis 3840 kandideerijat. Nende tööde parandamine lühikese ajaperioodi jooksul tähendab paratamatult seda, et mingi muu asi saab vähem tähelepanu (nt olemasolevad õpilased). Pigem väga loodan, et HTM teeb nüüd põhjaliku auditi ja parandatakse EIS süsteemis kitsaskohad ära ning suudetakse välja mõelda süsteem, kus noor saab üks kord testid ära teha ja siis nende tulemuste põhjal hakata kooli ja suundi valima. Hoiaks kokku nii noorte kui õpetajate närve ja aega.

Ise eeldaks, et HarTa puhul 80% noorte jaoks nüüd väga suurt erinevust süsteemi muutus ei tekita. Sest hinded ja vestlus ikkagi päris suure osakaaluga punktidest ju enamikes riigigümnaasiumites ka juhul, kui testi tegemine oleks planeeritult läinud. Seda ka keeruline uskuda, et kellel koolis kõik hinded korras, siis põruks nüüd testiga täielikult, sest MURG test ikkagi lihtsam oli kui G4 ja küsiti üldiselt asju, mida koolis ka õpitud. Pigem on jah kurvem olukord neil, kes lootsid testiga nüüd oma nõrgemaid hindeid kompenseerida – samas eks lähipäevil on näha, et kust see latt nüüd keskmiste hinnete osas asetub ja ma tõesti ei usu, et kui 600 noort vestlusele kutsutakse, siis kõik on täiesti viielised nüüd siin.

Soovitan jälgida MURG Instagrami kontot – seal storydes nüüd jooksvalt selgitusi jagatakse ja noorte/lapsevanemate küsimustele vastatakse.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu väga introvertne ja sotsiaalselt ärev laps sai eelmisel aastal murgi vestlusel maksimumpunktid. Ta on eriti kartlik just uute ja võõraste inimestega suhtlemisel. Nii et kuidagi tekitati seal selline positiivne ja toetav õhkkond, nii et ka introvert sai särada:)

+12
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu väga introvertne ja sotsiaalselt ärev laps sai eelmisel aastal murgi vestlusel maksimumpunktid. Ta on eriti kartlik just uute ja võõraste inimestega suhtlemisel. Nii et kuidagi tekitati seal selline positiivne ja toetav õhkkond, nii et ka introvert sai särada:)

How sweet:)

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et vestluste läbiviijad arvestavad, et nad on ikkagi lapsed ja kerge närvisolek või kidakeelsus käib ikka asja juurde. Küsimused silmaringi ja tegevuste kohta on pigem, et vaadata pinge all toimimist ja eneseväljendusoskust, mitte et nüüd keegi, kes tegeleb erilise hobiga saab rohkem punkte.

+5
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Enne just kirjutati, et PERGi tahab 2000 õpilast. Kas nad vestlevad nüüd 2000 õpilasega? Mitu vestlejat on ja kas kool pannakse siis selleks ajaks kinni, et õpetajad saavad kõigiga vestelda? Või jäävad osad soovijad kohe välja? Mille alusel siis?

olemasolevate hinnete järgi saab osa juba kõrvale jätta. Ntgx ei kutsu kolmelisi vestlusele

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on need motivatsioonikirjad eluaeg olnud suur komistuskivi, ja on nüüd ka mu lapsele. No ei oska mina kohe sihukest ülepaisutatud sisuga juttu ajada, et kui kangesti ma ikka tahan just teie kooli õppima tulla ja kui vägevalt motiveeritud ma olen. Mäletan siiani, kuis higistasin terve nädalavahetuse ühele töökohale kandideerides motivatsioonikirja kallal. Lõpuks panin paar hädist reakest paberile. Sain selle töö siiski ja nüüd olen vägagi korralik ja motiveeritud töötaja. Ehkki oma motivatsiooni sõnadesse panna endiselt ei oska 🙂

Tänapäeval sisestad käsu ChatGPT ja tema kirjutab sulle. Lased paar korda miskit täiendada ja ongi valmis, Lihvimist on vaja siis, et kõigi 2000 lapse  kiri ühesugune ei oleks.

Lugupeetud Mustamäe Riigigümnaasiumi vastuvõtukomisjon,

Olen Anonüümne Kägu ja kirjutan Teile selle kirja, et väljendada oma sügavat soovi õppida Mustamäe Riigigümnaasiumis. Mul on suur huvi mitte ainult saada haridust, vaid ka olla osa sellest koolist, millest olen kuulnud palju head.

Esiteks, olen veendunud, et Mustamäe Riigigümnaasium pakub mulle võimalusi areneda mitte ainult akadeemiliselt, vaid ka isiklikult. Olen täheldanud kooli pühendumist õpilaste individuaalsele arengule ning mitmekülgsetele õppevõimalustele. Minu eesmärk on mitte ainult omandada teadmisi, vaid ka arendada oskusi, mis aitavad mul saavutada oma unistusi tulevikus……. jne”

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on need motivatsioonikirjad eluaeg olnud suur komistuskivi, ja on nüüd ka mu lapsele. No ei oska mina kohe sihukest ülepaisutatud sisuga juttu ajada, et kui kangesti ma ikka tahan just teie kooli õppima tulla ja kui vägevalt motiveeritud ma olen. Mäletan siiani, kuis higistasin terve nädalavahetuse ühele töökohale kandideerides motivatsioonikirja kallal. Lõpuks panin paar hädist reakest paberile. Sain selle töö siiski ja nüüd olen vägagi korralik ja motiveeritud töötaja. Ehkki oma motivatsiooni sõnadesse panna endiselt ei oska 🙂

Tänapäeval sisestad käsu ChatGPT ja tema kirjutab sulle. Lased paar korda miskit täiendada ja ongi valmis, Lihvimist on vaja siis, et kõigi 2000 lapse kiri ühesugune ei oleks.

Lugupeetud Mustamäe Riigigümnaasiumi vastuvõtukomisjon,

Olen Anonüümne Kägu ja kirjutan Teile selle kirja, et väljendada oma sügavat soovi õppida Mustamäe Riigigümnaasiumis. Mul on suur huvi mitte ainult saada haridust, vaid ka olla osa sellest koolist, millest olen kuulnud palju head.

Esiteks, olen veendunud, et Mustamäe Riigigümnaasium pakub mulle võimalusi areneda mitte ainult akadeemiliselt, vaid ka isiklikult. Olen täheldanud kooli pühendumist õpilaste individuaalsele arengule ning mitmekülgsetele õppevõimalustele. Minu eesmärk on mitte ainult omandada teadmisi, vaid ka arendada oskusi, mis aitavad mul saavutada oma unistusi tulevikus……. jne”

Täiesti kohutav tekst ju! Kohe tunda, et see pole eesti keeles koostatud, vaid masinaga tõlgitud. Ja selline imeline kantseliit:). Ma sellise kirjaga õpilase saadaks kohe tagasi. Tundub, et chat gpt-le meeldib väga konstruktsioon ‘mitte ainult’;)

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi on täna MURGist vestluse kutse ka juba saanud?

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Just tuli sisseastumine.ee lehele.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on teade-otsust pole veel tehtud. Saue oma tuli ära juba. Tundub, et laps suht piiripealne  meil kui osadel teade olemas aga meil veel mitte.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil tuli ka vestluse kutse Murgist.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas vestlusel käidud? Kuidas läks? Sel aastal suht raske valikuid teha, kuna teste ju ei arvestata.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teste küll ei arvestata, aga vestlusel olid testitulemused jutuks tulnud küll. Mu laps käis eile vestlemas, aga vestluse punkte pole veel sisseastumine.ee lehele ilmunud.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps käis täna vestlusel. Küsimused olid samad, mida dianaid eespool loetles. Vestlus ise oli läinud väga hästi. Aga suureks probleemiks osutus väike test lapse lemmikainetes -matemaatikas, füüsikas ja keemias. Alguses oli lapsel tekkinud testi(mida ta ei osanud oodata) tehes niisugune ärevus, et matemaatikas jäid mõned asjad tegemata. Väga lihtne jagamistehe osutus ületamatuks, samuti jäid füüsikas pooled  asjad vastamata. Keemiat tehes suutis end lõpuks kokku võtta ja sai kõik õigesti tehtud. Samuti oli test töökaaslase lapsel, kes käis täna vestlusel. Läbikukkunud testi tulemustest ei räägitud.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps käis eile MURGi vestlusel. Nad vist kutsusid keskmise hinde järgi alates tugevamatest, kuna meie tütrel on see 4.95, siis oli eile hommikul kohe vestlus. Koju jõudes kirjeldas, et komisjon oli tore ja sõbralik, õpetajad viskasid nalja ja kuigi küsiti ka erinevaid keemia, matemaatika ja ka vist füüsika küsimusi, oli see kõik olnud üsna pingevaba ja pigem nagu meelelahutuslik, kui laps midagi ei osanud, siis aidati vihjetega jne. Olid olnud nii nuputamise kui ka arvutamise ülesanded, lisaks mingite katsevahendite tundmine. Õhtul tulid ka punktid, sai 23, mis on päris hea tulemus minu arvates. Jääme siis nüüd põnevusega 2. maid ootama, kui lubati otsused teatada.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas vestluse punktid tulid sinna sisseastumise lehele? Kummaline, mu laps käis esmaspäeval vestlemas ja punkte pole siiani tulnud.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps sai täna vestluse punktid teada. On päris kurb, sai ainult 18 punkti.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

18 on ju üsna hästi, kui 25 on maksimum?

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poeg käis MURGis vestlusel juba 19.04 ja täna tulid punktid, 23 p 25st. Koolikutset ei ole, teab keegi millal neid jagama hakatakse?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poeg käis MURGis vestlusel juba 19.04 ja täna tulid punktid, 23 p 25st. Koolikutset ei ole, teab keegi millal neid jagama hakatakse?

Siin on kirjas, et hiljemalt 2. mail: https://murg.ee/vastuvotu-ajakava

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu oma käis MURGis kolmapäeval ja punktid tulid juba samal õhtul enne kl 18. Tal läks väga hästi punktide mõttes (24/25), aga teadmiseks neile, kel lapsed veel käimata: kontrollitakse tõesti teadmisi. Tema ei osanud päris mitut loodusaine küsimust vastata, hakkama sai kergemat sorti protsendiarvutusega ja midagi pakkus huupi õigesti, nagu pärast üle kontrollides selgus meile. Ilmselt paljud komistasid nende testidega, kuidas muidu nii head punktid anti.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas VGMi (Viimsi) kandideerinutest on keegi juba tulemuse teada saanud?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Punktid tulid viimsist, aga kutset pole.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kodulehte vaadata, siis kutseid pidi saadetama hakkama alates 30.04.

Kui punktid head, siis kuhu see kutsegi jääb 🙂

Maksimumpunkte vestlusel oli võimalik saada 16.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas siis hinnete maksimum on ka 16?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kodulehte vaadata, siis kutseid pidi saadetama hakkama alates 30.04.

Kui punktid head, siis kuhu see kutsegi jääb 🙂

Maksimumpunkte vestlusel oli võimalik saada 16.

Üle 90% tulemusega peaks vast ikka sisse saama?

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie noor sai Viimsis vestlusel 11 punkti, maksimum pidi olema 16. Ei oskagi arvata, on see hea või mitte. Mis tulemused teie noortel tulid, ja kas keegi on juba kutse saanud?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

https://vgm.edu.ee/g1sisse/

Alates 30.04 hakatakse kutseid saatma.

Minu laps sai üle 15 punkti, muud hinded on ka jooksvalt head olnud. Aga sisseastumise kodulehel on näha vaid vestluse eest saadud punkte.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie noor sai Viimsis vestlusel 11 punkti, maksimum pidi olema 16. Ei oskagi arvata, on see hea või mitte. Mis tulemused teie noortel tulid, ja kas keegi on juba kutse saanud?

14 ja 15

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See kahjuks ei ole hea. Väga paljud said 16, 15, 14 punkti. Aga kuidas hinneteleht on?

+1
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 101 )

Esileht Koolilaps Harta katsed