Esileht Koolilaps Harvem esinevate nimedega lapsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 105 )

Teema: Harvem esinevate nimedega lapsed

Postitas:

Kas olete rahul, et otsustasite lapsele praegustest moesuundadest veidi erilisema nime panna? Ma ei mõtle keerulise kirjapildiga nimesid, vaid pigem selliseid, mis võibolla ei ole praegu väga moes ja võivad mõnele inimesele meenutada näiteks vanainimest.

Kuidas end lohutasite, kui tutvusringkond oli teie nimevalikust pigem negatiivselt üllatunud.

Endale meeldivad väga sellised vanad tugevad nimed, kuid kardan natuke tuleviku pärast…

Näiteks nimed, mida silmas pean: Alfred, August, Albert, Julius, Rudolf, Herta, Leida vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need \”vanainimeste nimed\” 20. saj. algusest just lahedad, minu meelest moes ka juba vähemalt 10 aastat. Pigem ei panda praegu Tõnu, Maie, Rein ja selliseid nimesid, mis praegustel vanaemadel-vanaisadel.

Minu tutvusringkonnas on küll valitud (vana)vanavanemate nimesid, enda tütrelgi on vanavanaema nimi. Ausalt öeldes ei ole kuulnud, et keegi imelikuks peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas olete rahul, et otsustasite lapsele praegustest moesuundadest veidi erilisema nime panna? Ma ei mõtle keerulise kirjapildiga nimesid, vaid pigem selliseid, mis võibolla ei ole praegu väga moes ja võivad mõnele inimesele meenutada näiteks vanainimest.

Kuidas end lohutasite, kui tutvusringkond oli teie nimevalikust pigem negatiivselt üllatunud.

Endale meeldivad väga sellised vanad tugevad nimed, kuid kardan natuke tuleviku pärast…

Näiteks nimed, mida silmas pean: Alfred, August, Albert, Julius, Rudolf, Herta, Leida vms.

[/tsitaat]

Väga lahedad nimed, kõik peale Leida meeldivad mulle ka. Leida asemel imponeerib Linda:-) Enda pojal on ka selline vanaaegne nimi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 13:10; 22.02 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiline, et laps oma nimega rahul oleks. Hinnangu oma otsusele, saan alles aastate pärast nende endi käest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas olete rahul, et otsustasite lapsele praegustest moesuundadest veidi erilisema nime panna? Ma ei mõtle keerulise kirjapildiga nimesid, vaid pigem selliseid, mis võibolla ei ole praegu väga moes ja võivad mõnele inimesele meenutada näiteks vanainimest.

Kuidas end lohutasite, kui tutvusringkond oli teie nimevalikust pigem negatiivselt üllatunud.

Endale meeldivad väga sellised vanad tugevad nimed, kuid kardan natuke tuleviku pärast…

Näiteks nimed, mida silmas pean: Alfred, August, Albert, Julius, Rudolf, Herta, Leida vms.

[/tsitaat]Minu meelest on need just täiesti trendinimed praegu. Vanuses 1-5 tunnen ma isiklikult üht Juliust ja kaht Augustit.

Kui Sa kaaluksid praeguse 50-aastaste põlvkonna moenimesid (Sirje, Anne, Ülle jne), siis see läheks Su teemaalgatusega kokku. Ehkki mulle meeldivad ka need nimed väga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 13:17; 22.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas olete rahul, et otsustasite lapsele praegustest moesuundadest veidi erilisema nime panna? Ma ei mõtle keerulise kirjapildiga nimesid, vaid pigem selliseid, mis võibolla ei ole praegu väga moes ja võivad mõnele inimesele meenutada näiteks vanainimest.

Kuidas end lohutasite, kui tutvusringkond oli teie nimevalikust pigem negatiivselt üllatunud.

Endale meeldivad väga sellised vanad tugevad nimed, kuid kardan natuke tuleviku pärast…

Näiteks nimed, mida silmas pean: Alfred, August, Albert, Julius, Rudolf, Herta, Leida vms.

[/tsitaat]

Mulle meeldivad need nimed väga, aga ka minul on tôrge Leida vastu. Selma meeldib väga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah olen rahul et mu lastel on vanemad nimed Liidia ja Ants. Lapsed ei jää ju igaveseks lasteks ja Alfred või Herta sobivad täiskasvanule kenasti.
Peres või tuttavate hulgas mingit vastuseisu pole olnud ja kõik ikka positiivselt üllatunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga rahul olen. koolis pole ühtegi tuuduri-nimelist last, ka lasteaias polnud. meeldejääv ja omapärane nimi, poiss on ise ka rahul.
sõbrad ja perekond võtsid nime kohe omaks, mõni tuttav on piuksunud ja üritanud nalja teha. ei ole sellest väga välja teinud, sest nende enda laste nimed pole ka just ülilevinud variandid, nt älison ja keidi-tekla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tuttavaid väikeseid Juliuseid on 10 aasta jooksul kohanud 4tk. Kõik on toredad ja oma nimega rahul. Aga see selleks.
Kui sa otsid oma lapsele vana väärikat nime, siis uuri enda või mehe sugupuud. Mina olen leidnud lastele nimed esivanemate nimede seast, nii saab nimi veelgi suurema tähenduse. Ja kui see inimene – lapse veresugulane on elanud seda nime kandes väärika ja teguse elu – siis nagu oleks lapsele koos nimega veel mingi vägi kaasa antud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 14:10; 22.02 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust ka ülesloetud hoopis praeguse aja trendinimed, näiteks tean ma kolme Hertat ja samapalju Rudolfeid, isegi kahe pisikese Salmega olen kokku juhtunud. Seega pane julgesti.

Minu lapse nimi muide on selline ebatavaline, ja on kohe näha kuidas see osadele inimestele ei meeldi. Vastukaaluks on muidugi see, et päris paljud on nimevalikut taevani kiitnud, seda ka võõramad inimesed, ükskord näiteks teatris riietehoiu järjekorras astus ligi venna sõber ja kukkus nime kiitma 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lükkatõmba kirjutas:[/small]
[tsitaat]väga rahul olen. koolis pole ühtegi tuuduri-nimelist last, ka lasteaias polnud. meeldejääv ja omapärane nimi, poiss on ise ka rahul.
sõbrad ja perekond võtsid nime kohe omaks, mõni tuttav on piuksunud ja üritanud nalja teha. ei ole sellest väga välja teinud, sest nende enda laste nimed pole ka just ülilevinud variandid, nt älison ja keidi-tekla.[/tsitaat]Vettiku järgi või? 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 13:17; 22.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]lükkatõmba kirjutas:[/small]
Vettiku järgi või? ;)[/tsitaat]ei, rekkori järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

No sorr, need Alfredid, Augustid ja Juliused pole mingid harvaesinevad lapsenimed enam, vaid suht ära leierdatud kraam. Samasugune \”moesähvatus\”, kui vahepeal olid need Chryssebellid ja Dzessicad.
Muidugi esimestel on tunduvalt kenam kõla- ja kirjapilt.
Kui tahad tõesti eristuda ja nö nätaka kirja panna, siis pane sellised 50 a tagasi moes olnud nimed:
Sirje, Lembit, Ülo, Kalju, Tõnu, Maie, Rein, Maarika, Kersti, Ülle, Ursula, Koidu, vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.02 15:03; 22.02 16:45; 22.02 17:13; 26.02 07:50; 28.02 09:33; 03.03 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaat Ülu, Leida ja Rein lasteaias tooks küll muige suule 🙂
Rudolf, August, Oskar, Linda, Artur, Martin, Johannes, Mihkel, Maie, Marika on meie tutvusringkonnas alla 10 aastaste klassis esindatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kirjutan veel mõne mõtte.
Et jah, ma arvan, et need Albertite emmed on tegelikult samasugused tähelepanupuuduses vaevlevad isikuid, kui mingid ulmenimedega laste vanemad. Tooks sellise paralleeli, et emo irvitab solaariumibeibe üle, et tal pole isikupära. Samas- mõlemad ju on pugenud oma fassaadi taha, eks. Etendades kedagi teist. Mulle pole vahet, kas mulle vahib vastu kari emosid või kari beibesid. Minu jaoks on mõlemad grupid sellised tähelepanunäljas kodanikud.
Sanderid ja Karl Markused on täiesti tavalised nimed. Ja neid ongi tavaliselt klassis rohkem. Näiteks minu klassis käis mitu Kristit ja mitu Annelit. Tavaliselt sai neid siis kutsutud kas Suur- Kristi või Väike- Kristi, jne.
Minu jaoks võrdub see juuliustamine ja albertitamine sellega, et inimesel on statement. Ta tahab teistele kaaskondsetele mingi statemendi teatavaks teha. Sama nagu tõmbad lambavillase pibo ühel päeval pähe ja ütled, et edaspidi sünnitad kodus ning ei söö enam loomset valku. Või ei osta kilekotte.
Seega minu silmis ei maksa see \”vanade nimedega\” hüppamine midagi. See on samasugune trend, nagu iga teinegi. Ja need, kes neid nimesid hirmasti promovad ja teisi nimesid maha teevad, ei ole midagi muud, kui trendi….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.02 15:03; 22.02 16:45; 22.02 17:13; 26.02 07:50; 28.02 09:33; 03.03 07:26;
To report this post you need to login first.

…nagu oleks keegi konnasilmale astunud. Tore vähemalt, et said ennast välja elada. Eks see anonüümne keskkond selleks olegi.
Albert ja Julius pole mingid eriti harvaesinevad nimed.
Ütle millised nimesid pannakse sinu tutvusringkonna lastele ja ma ütlen sulle laias laastus, millise maailmavaatega inimestega sa lävid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 14:10; 22.02 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütre nimi on Moon, arvan, et see on Eestis väga haruldane (enne tema sündi oli olemas ainult üks Moon, kes oli juba täisealine ja sellest sain kuulda alles pärast, kui olin oma lapsele nime pannud), olen siiani väga rahul oma leiuga. Laps ise on ka rahul. Nime valik ei olnud juhuslik, vaid seotud ühe konkreetse raseduse aegse emotsiooniga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 16:52; 22.02 23:33; 23.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leian ka, et kõik siin toodud nimed pole mingid vanad ja imelikud, vaid just sellised, mille kiiks on paljudele pähe löönud. Tean juba mitut väikest Juhanit, Lainet jne. Alati põhjendatakse, et sellises nimes on väärikus, jõud, tugevus, energia ja aetakse nina püsti. Üldiselt ei pane ju keegi oma lapsele niimoodi nime, et ta enda jaoks ei põhjendaks selle nime väärtust, ilu ja sobivust. Seega polegi mõtet vaielda, kas Juhan on etem kui Martin. Igal inimesel on alati mingid nimed, mis talle ei meeldi ja on vastikud. Selleks, et minusugusele ‘nätakat’ ära panna, peaksin ma kuulma umbes selliseid nimesid: Eero, Värdi, Vidrik, Peedu, Ärni, Lemmelind, Pervo, Eedik, Tilli, Muna jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 17:08; 23.02 08:17; 01.03 16:49; 01.03 16:51;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]…nagu oleks keegi konnasilmale astunud. Tore vähemalt, et said ennast välja elada. Eks see anonüümne keskkond selleks olegi.
Albert ja Julius pole mingid eriti harvaesinevad nimed.
Ütle millised nimesid pannakse sinu tutvusringkonna lastele ja ma ütlen sulle laias laastus, millise maailmavaatega inimestega sa lävid.
[/tsitaat]

Kas see postitus oli minule pühendatud? Minu konnasilmadega ei ole siin mitte kõige vähematki pistmist, muide. Enda lastel on ilusad lihtsad eestipärased nimed. Esivanemate nimede hulgas on väga ilusaid nimesid. Ja kui poleks seda trendi, siis vbl olekski mõni sealt loosi läinud. Paraku mulle ei istu selline massipsühhoos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.02 15:03; 22.02 16:45; 22.02 17:13; 26.02 07:50; 28.02 09:33; 03.03 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Leian ka, et kõik siin toodud nimed pole mingid vanad ja imelikud, vaid just sellised, mille kiiks on paljudele pähe löönud. Tean juba mitut väikest Juhanit, Lainet jne. Alati põhjendatakse, et sellises nimes on väärikus, jõud, tugevus, energia ja aetakse nina püsti. Üldiselt ei pane ju keegi oma lapsele niimoodi nime, et ta enda jaoks ei põhjendaks selle nime väärtust, ilu ja sobivust. Seega polegi mõtet vaielda, kas Juhan on etem kui Martin. Igal inimesel on alati mingid nimed, mis talle ei meeldi ja on vastikud. Selleks, et minusugusele ‘nätakat’ ära panna, peaksin ma kuulma umbes selliseid nimesid: Eero, Värdi, Vidrik, Peedu, Ärni, Lemmelind, Pervo, Eedik, Tilli, Muna jne. [/tsitaat]Olen vist pika taipamisega, aga mille poolest Eero imelik on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu kolmel lapsel on vähelevinud, aga ehtsad Eesti nimed.ühe nime leidsin nt A. Gailiti romaanist.
lapsel hea lihtne nime kirjutada ja keegi ei aja sassi. ühe lapse lasteaiarühmas on vist 3 Martinit, 2 Alekseid ja 3 Mari. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 18:43; 24.02 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse klassis käivad Rein, Tiit ja Margus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 19:22; 04.03 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tunnen eelkooliealisi poisse Tõnu, Ants, Jaan, Uku kõik väga toredad nimed. Ise olen mõelnud, et kui kunagi poja saan, siis nimeks paneks Artur, Albert, Luukas vms sinnakanti, Uku on ka lemmiknimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimi peab ikka praktiline olema, nii et ütled, siis saab eestlane aru, millega tegu.
Ikka on kena austada peretraditsioone aga seda kõike mõistlikkuse piires.

Pigem olen avastanud, et on täitsa selliseid vahvaid perekonnanimesid, mida varem pole kuulnudki. Ei tea, kas need on ka nö võetud. Tammeleid ja Viru ja Tuulemaa jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi kuidas mulle minu nimi ei meeldinud, lapsena olin lausa õnnetu -vanainimese nimi. klassis olid merled-terjed-pilled

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks tuttav laps on Heinrich. Nii teda koolis ka kutsutakse ja keegi ei imesta ega narri. Mulle meeldib, ilus nimi.

Meie pojal on üheks nimeks väga vana ja keeruline nimi – Friedrich. See on minu väga kalli ja andeka vanaisa nimi. Sellel nimel on meie suguvõsas väga ilus ajalugu ja väga kaua oodatud laps sündis mu vanaisa 100. sünniaastal. Ma ise kõhklesin, aga see oli mu mehe valik, nii kummaline, kui see ka pole. Kutsume me last põhiliselt teise, lihtsama nime järgi, aga ma ikka päris tihti leian ennast kasutamas seda vanaisa nime. Hästi soe tunne on siis. Laps ei pea seda nime igale poole kirjutama, kui ei taha, aga see on õnneks alati temaga kaasas. Koolis ta veel ei käi, aga vanemate laste sõbrad on öelnud, et nii vahva nimi.
Valikus oli meil ka üks teine nimi, aga sõbrad-sugulased- tuttavad hääletasid selle poolt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 22:09; 01.03 08:08; 05.03 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttavad väikelapsed

Heinrich
Gabriel
Andreas
Margus
Julius
Reinhard (vennad tal Richard ja Robert)
Els
Paula
Marta
Herta
Lembit

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu tütre nimi on Moon, arvan et see on Eestis väga haruldane (enne tema sündi oli olemas ainult üks Moon, kes oli juba täisealine ja sellest sain kuulda alles pärast, kui olin oma lapsele nime pannud), olen siiani väga rahul oma leiuga. Laps ise on ka rahul. Nime valik ei olnud juhuslik, vaid seotud ühe konkreetse raseduse aegse emotsiooniga. [/tsitaat]

Mooni õele sobiks hästi nimeks Mirt:-) . Mõlemad imekaunid nimed minu meelest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 13:10; 22.02 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mooni õele sobiks hästi nimeks Mirt:-) . Mõlemad imekaunid nimed minu meelest.[/tsitaat]

🙂

Moonil on kahjuks või õnneks vend, kel tegelikult on ka loodusest võetud lühike eestikeelse sõnatähendusega nimi, mida ma siinkohal ei paljasta 😉 Rohkem lapsi perre ei planeeri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 16:52; 22.02 23:33; 23.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Olen vist pika taipamisega, aga mille poolest Eero imelik on?[/tsitaat]
Isiklik kiiks lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 17:08; 23.02 08:17; 01.03 16:49; 01.03 16:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 105 )


Esileht Koolilaps Harvem esinevate nimedega lapsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.