Esileht Koolilaps Harvem esinevate nimedega lapsed

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 105 )

Teema: Harvem esinevate nimedega lapsed

Postitas:

Meenus äkki järgmine vanasõna:

Nimi ei riku meest (ega naist)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 02:18; 26.02 22:41; 27.02 01:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

eeee …. Anni Arro, Liisi Eelmaa, Liisi Ojamaa, Liisi Koikson[/tsitaat]

Jaa, ma tean, et neid on ja tuleb juurde, aga lihtsalt need ei ole täiskasvanule sobivad nimed minu meelest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.02 21:30; 24.02 20:33; 26.02 22:03; 27.02 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütre nimi on Ingel, ta lubab selle suurena äramuuta, sest kuidas ta on vanainimene SELLISE nimega 🙂
Meie oleme rahul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 15:07; 27.02 18:46; 27.02 22:57; 01.03 14:11; 02.03 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kodus kaks \” muti nimega \” tütart, vanavanaemade järgi. Lemmikud hetkel Herta ja Marta, mõlemad siis tutvusringkonnas juba pisikestele pandud nimed.
Ei kujutaks ette, et kodus jookseksid ringi Chrystelle-Creethely või Christye…nimi peab oleme lühike ja lööv, ja ka laps peaks suutma seda öelda ja kirjutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.02 18:13; 27.02 18:15; 27.02 18:18; 27.02 18:20; 27.02 20:32; 03.03 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu tütre nimi on Moon, arvan, et see on Eestis väga haruldane (enne tema sündi oli olemas ainult üks Moon, kes oli juba täisealine ja sellest sain kuulda alles pärast, kui olin oma lapsele nime pannud), olen siiani väga rahul oma leiuga. Laps ise on ka rahul. Nime valik ei olnud juhuslik, vaid seotud ühe konkreetse raseduse aegse emotsiooniga. [/tsitaat]

Mooniseemnete söömisega?Korjamisega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.02 18:13; 27.02 18:15; 27.02 18:18; 27.02 18:20; 27.02 20:32; 03.03 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eesti nimed? Aga eks see Wabariigi kirjapilt räägib ka enda eest.[/tsitaat]

Kes ajaloost midagi natuke teab, siis ei tasuks enda lollusega hiilata, vaata vanu raamatuid, rahasid, siis kirjutati Eesti Wabariik.Googelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.02 18:13; 27.02 18:15; 27.02 18:18; 27.02 18:20; 27.02 20:32; 03.03 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu tütre nimi on Ingel, ta lubab selle suurena äramuuta, sest kuidas ta on vanainimene SELLISE nimega 🙂
Meie oleme rahul.[/tsitaat]

Tore, et rahul olete.

/mul tulevad külmajudinad/

http://www.perekool.ee/index.php?id=36679&class=forum_schnell&action=view_post&post=8961760

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.02 18:13; 27.02 18:15; 27.02 18:18; 27.02 18:20; 27.02 20:32; 03.03 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Tore, et rahul olete.

/mul tulevad külmajudinad/

http://www.perekool.ee/index.php?id=36679&class=forum_schnell&action=view_post&post=8961760%5B/tsitaat%5D

Mul aga tulevad näiteks külmajudinad selle peale, et keegi (antud juhul Sina) soovitab Perekooli teema alusel oma suhtumist millegi suhtes kujundada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 15:07; 27.02 18:46; 27.02 22:57; 01.03 14:11; 02.03 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mul aga tulevad näiteks külmajudinad selle peale, et keegi (antud juhul Sina) soovitab Perekooli teema alusel oma suhtumist millegi suhtes kujundada.[/tsitaat]

Mida Sina siis püüad teha?:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.02 18:13; 27.02 18:15; 27.02 18:18; 27.02 18:20; 27.02 20:32; 03.03 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mida Sina siis püüad teha?:)[/tsitaat]

Kassi nina tema enda pissi sisse torgata.
Mingit suuremat eesmärki polnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 15:07; 27.02 18:46; 27.02 22:57; 01.03 14:11; 02.03 11:49;
To report this post you need to login first.

[small]alpsu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Haige inimese jutt, teemaalgataja ju küsibki, et kuidas vanaaja nimed praegusel ajal sobibav peredes, kellel on pandud lastele?????? Ajutuutu oled või-eks ole siis suur kristi ja väike kristi edasi-maitselage inimene…..Böööööö panegi lastele neid nimesid edasi :)))[/tsitaat]

Kuule Lempsi emme, astusin sulle korralikult konnasilmale või :D? Nii lahe, et keegi minu mõtete peale nii leili läheb! Vähe sellest, et sa ei oska kirjutada, on sul ka puudulik lugemis- ja arusaamisoskus. Kuid sinusugused inimesed ongi need, kes panid 5 aastat tagasi lapsele nimeks Shrek Tjorven ja praegu panevad siis vastavalt kas Lembit või August :))))))))))))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.02 15:03; 22.02 16:45; 22.02 17:13; 26.02 07:50; 28.02 09:33; 03.03 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kes ajaloost midagi natuke teab, siis ei tasuks enda lollusega hiilata, vaata vanu raamatuid, rahasid, siis kirjutati Eesti Wabariik.Googelda.[/tsitaat]
Googelda ise ka natuke, siis saad teada, miks enne sõda veel kohati W kasutati V asemel.
Aga kui sa ei viitsi googeldada, siis võin lühidalt seletada, et tegu on saksapärase kirjaviisiga, saksa keeles hääldub v f-na ja kui taheti, et häälduks v-na, siis kasutatigi w-d.
Tänapäeval eesti nimedes ja sõnades w kasutamine näitab ainult kadakasakslust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 22:34; 28.02 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on eriline nimi. omal ajal olin tige ema peale, et mis nime oled pannud. ülikooli ajal oli veel üks minu nimeline klassis.nüüd olen rahul selle nimega. kahju ainult, et keegi ei seo seda eestiga- on rahvusvaheline. nüüd abielludes ei usu keegi et olen eesti tüdruk, sest mõlemad nimed on nö valed.
laps sai eesti nime. harva esineva aga ilusa. on praegu moes, oli 50a tagasi ja on ka tulevikus. kahju ainult et ”targad ja teadjad” selle är solgivad…
tutvusringkonnas on neid vanaaegseid nimesid palju. just 20 ja peale vanuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui meie perre poeg sündis, siis arutaisme täiesti tõsiselt, et paneks talle nimeks adolf. ilus nimi, samanimeline esivanem olemas, sobib perekonnanimega, aga lõin põnnama hitleri pärast. 50 aasta pärast ehk. minu magistritöö juhendaja (rootslane) ütles, et kui ta praeguseks ca 15 aastat tagasi ühest mänguväljakust mööda jalutas ja kuulis üht ema oma last hõikamas, et adolf, tule siia! siis tal oli võpatus läbi kere käinud. isegi imestas, et millest küll, adolf oli kunagi väga populaarne nimi rootsis. aga ajalugu on selle ära rikkunud.

veel meeldib mulle väga iseseisva nimena ruts, st mitte lihtsalt rudolfi hüüdnimena. vahva nimi.

siin võib ärbelda nii ja naa, aga ebaharilike või väga põlvkonnaväliste nimede panijad tahavad siiski oma nimevalikuga väikest tähelepanu saada, rõhutada lapse erilisust ja vbl ka iseenda nutikust vms. lapsel on ebahariliku nimega üsna keeruline elada. kas narrivad kaaslased või tuleb pidevalt parandada nime õigekirja, korrutada üle kõva kuulmisega tädidele ja on muidu tüütut selgitustööd teemal \”iiiiissssaaannnddd, mis nimi, kust sa sellise said\”.

mul endal on nimi, mis pole minu põlvkonnas küll haruldane, aga ka mitte väga laialt levinud. endanimelisi tuttavaid sain alles gümnaasiumis ja ülikoolis, enne seda ei tundnud kedagi endanimelist. olin isegi lapsena õnnetu, et mu nimi polnud \”tavalisem\”. arvasin siis, et mu elu oleks olnud kergem ja õnnelikum kui mu nimi oleks olnud katrin või kersti vms. leppimine tuli alles ülikooliajal ja nüüd arvan oma nimest täitsa hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tore, et rahul olete.

/mul tulevad külmajudinad/

http://www.perekool.ee/index.php?id=36679&class=forum_schnell&action=view_post&post=8961760%5B/tsitaat%5D

nojah, angelaid, angelikaid jmt taolist terve ilm täis aga ilus kodumaine ingel ei kõlba.
inged ja ingad panevad sind ilmselt ka värisema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 12:02; 05.03 16:40; 06.03 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, oleks te venelased, poleks üldse midagi vaielda ja probleemi teha, et näed, nii levinud nimi-oi-oi-oi. Eestlasi on üldse ju imevähe, aga ega siis päris igal eestlasel ka eraldi oma ja originaalne nimi ei pea olema. Ja mis probleem on sellest, kui nimi juhtub trendikas olema? Samuti pole probleemi, kui nimi ei ole trendikas. Nimi on lihtsalt nimi, tähtis on ikka inimlik suhtumine. Ja vabalt võib olla pipilota 50aastane ja Sirje või Väino kahekuune, see on nüüd juba nõme loll jutt, et vot see nimi sobib nii vanale. Ühesõnaga, nime pärast näägutamine on nõme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mul sugupuus küll paarsada aastat tagasi päris mitmeid Ingleid. Väga popp naise nimi oli vähemasti saartel toona[/tsitaat]
Nimel ei olegi midagi viga. Viga on selle ema suhtumises- laps tahab muuta, aga tema on superrahul.
Minu ema on ka minu nimega superrahul, aga mina ei ole. Ma ei luba kellelgi ennast nimepidi kutsuda. Muuta ka ei saa, ma ei tea, kas nõuka ajal oleks see üldse lubatud olnud, nüüd suure pere emana oleks see väga veider. Seda nime on vähe, küllap ikka seepärast, et see on inetu. Iga kord, kui lähen lapse kuhugi, kus vaja nimed öelda, siis öeldakse lapsele, et sul ja emal on ilusad nimed. Mul tuleb siis eriliselt halb tunne, nagu mõnitataks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 22:09; 01.03 08:08; 05.03 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin oma pojale nimeks Asko. Nüüdseks on ta juba 2-ne. Kõik alati küsivad nime üle ja on väga positiivselt meelestatud. Tegelikult on Asko nii oma nime vääriline…teist nime ei kujutaks talle ettegi. Hea poiss väikeste krutskitega.
Rohkem ma nii väikeseid Askosid ei tea…külla aga 30-ndates. Ega ma isegi võtsin selle nime oma lapsepõlvest…toredal naabripoisil oli see nimi:)))

Kuigi pean tõdema, et algul ma ka väänasin seda nime, et kindlasti inglastel jääb nimi ette ja hakkavad väänama -ASS GO. Aga nii ei saakski nime panna…kui hakata tagamõtteid otsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No minu jaoks teemaalgatuses olevad nimed küll harvaesinevad ei ole.

Pigem puutusin sel aastal esmakordselt kokku selliste lastega nagu
Taali
Bo
Trent
Mello
Tamilla
Edyta
Leevi
Loo
Rim

Need nimed on minu jaoks tõesti harvaesinevad, kuna polnud neist ühtegi varem kuulnud ehkki olen 10 aastat õpetajana töötanud. Näiteks Mello puhul ei saanud ma enne aru, kas ta on poiss või tüdruk kui temaga kokku olin saanud, samuti Leevi (viimane oli näiteks poiss …)

Ja need pole lihtsalt nimed, vaid konkreetsed lapsed, kes neid nimesid kannavad.[/tsitaat]

leevi pole teab mis haruldus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 10:11; 01.03 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No minu jaoks teemaalgatuses olevad nimed küll harvaesinevad ei ole.

Pigem puutusin sel aastal esmakordselt kokku selliste lastega nagu
Taali
Bo
Trent
Mello
Tamilla
Edyta
Leevi
Loo
Rim

Need nimed on minu jaoks tõesti harvaesinevad, kuna polnud neist ühtegi varem kuulnud ehkki olen 10 aastat õpetajana töötanud. Näiteks Mello puhul ei saanud ma enne aru, kas ta on poiss või tüdruk kui temaga kokku olin saanud, samuti Leevi (viimane oli näiteks poiss …)

Ja need pole lihtsalt nimed, vaid konkreetsed lapsed, kes neid nimesid kannavad.[/tsitaat]

leevi pole teab mis haruldus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 10:11; 01.03 10:19;
To report this post you need to login first.

Vanem võib ju rahul olla oma chrysthella- trixibelle või bhätrick dominickiga, aga laps on õnnetu, sest kunagi ei osata seda õigesti kirjutada-lugeda. Kahju ju, kui lapse nimi nt kuskil võistluste diplomil vms on valesti kirjutatud. Aga nt kuulmise järgi on väga paljusid nimesid võimatu õigesti kirjutada, just neid mille kirjapilt erineb tavapärasest, nt kregor, gärol, kaabriel jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 13:54; 03.03 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vanem võib ju rahul olla oma chrysthella- trixibelle või bhätrick dominickiga, aga laps on õnnetu, sest kunagi ei osata seda õigesti kirjutada-lugeda. Kahju ju, kui lapse nimi nt kuskil võistluste diplomil vms on valesti kirjutatud. Aga nt kuulmise järgi on väga paljusid nimesid võimatu õigesti kirjutada, just neid mille kirjapilt erineb tavapärasest, nt kregor, gärol, kaabriel jne.[/tsitaat]

Muidu ole nõus aga nende näitenimede hääldamine on ikka päris lihtne: kregor, gärol, kaabriel
Pigem ikka on keeruline stiilis chrystin celly või chassandra või nigel 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 15:07; 27.02 18:46; 27.02 22:57; 01.03 14:11; 02.03 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Muidu ole nõus aga nende näitenimede hääldamine on ikka päris lihtne: kregor, gärol, kaabriel
Pigem ikka on keeruline stiilis chrystin celly või chassandra või nigel :)[/tsitaat]

Aga kunagi ei tea, kuidas neid nimesid kirjutatakse!

Carol-Kärol-Charol?

Gregor-Kregor-Cregor?
jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks te toote näiteks selliseid äärmusi, mida keegi kunagi oma lapsele kord pani ja mis siis kohe ka värdnimede edetabeli vallutas ja kõigile igaveseks meelde sööbis? Heal juhul on olemas üksainus Chrystella-Trixibelle ja kogu lugu. Kui sedagi. Need bäthrickud on siin valdavalt välja mõeldud. Tüüpiline inimene paneb oma lapsele nimeks Patrik, Frederik, Oskar, Kristiina, Anette, Mariliis jne. Ja mis erilised nimed need siis on??? Ja siis hakkab küsimine pihta: Kas Oskar või Oscar? Kas Mariliis või Mari Liis või Mari-Liis? Kas Anete või Anette? Kas Frederic või Frederick või Frederik? kas Carl või Karl? Kas Markus või Marcus? Kas Rudolf või Ruudolf? Kas Marika või Maarika? Kas te tõesti arvate, et kõiki neid nimesid ei saa sellepärast panna, et vaene laps peab siis selgitama, kuidas ta nime kirjutatakse? Ka kõige lihtsama nime omanik, näit. Elina peab tihtipeale selgitama, et ma pole Helina. Ühesõnaga vahet pole, mis nime paned, iga nimega võib probleeme tekitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 17:08; 23.02 08:17; 01.03 16:49; 01.03 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis te arvate Rootsi kuningliku printsessi nimest Estelle Sylvia Ewa Mary???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 17:08; 23.02 08:17; 01.03 16:49; 01.03 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei meeldi, ei ole kuninganna nimi. Kahju!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 23:47; 01.03 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja mis te arvate Rootsi kuningliku printsessi nimest Estelle Sylvia Ewa Mary???[/tsitaat]
Silvia Ewa Mari on ilus,aga see Estelle seal ees ei meelddi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 23:14; 01.03 18:06; 01.03 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga miks te toote näiteks selliseid äärmusi, mida keegi kunagi oma lapsele kord pani ja mis siis kohe ka värdnimede edetabeli vallutas ja kõigile igaveseks meelde sööbis? Heal juhul on olemas üksainus Chrystella-Trixibelle ja kogu lugu. Kui sedagi. Need bäthrickud on siin valdavalt välja mõeldud. Tüüpiline inimene paneb oma lapsele nimeks Patrik, Frederik, Oskar, Kristiina, Anette, Mariliis jne. Ja mis erilised nimed need siis on??? Ja siis hakkab küsimine pihta: Kas Oskar või Oscar? Kas Mariliis või Mari Liis või Mari-Liis? Kas Anete või Anette? Kas Frederic või Frederick või Frederik? kas Carl või Karl? Kas Markus või Marcus? Kas Rudolf või Ruudolf? Kas Marika või Maarika? Kas te tõesti arvate, et kõiki neid nimesid ei saa sellepärast panna, et vaene laps peab siis selgitama, kuidas ta nime kirjutatakse? Ka kõige lihtsama nime omanik, näit. Elina peab tihtipeale selgitama, et ma pole Helina. Ühesõnaga vahet pole, mis nime paned, iga nimega võib probleeme tekitada.[/tsitaat]
Christellesid ja Chatiine oli vahepeal ikka igas trennis, kus mul tütar käis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 23:14; 01.03 18:06; 01.03 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga miks te toote näiteks selliseid äärmusi, mida keegi kunagi oma lapsele kord pani ja mis siis kohe ka värdnimede edetabeli vallutas ja kõigile igaveseks meelde sööbis? Heal juhul on olemas üksainus Chrystella-Trixibelle ja kogu lugu. Kui sedagi. Need bäthrickud on siin valdavalt välja mõeldud. Tüüpiline inimene paneb oma lapsele nimeks Patrik, Frederik, Oskar, Kristiina, Anette, Mariliis jne. Ja mis erilised nimed need siis on??? Ja siis hakkab küsimine pihta: Kas Oskar või Oscar? Kas Mariliis või Mari Liis või Mari-Liis? Kas Anete või Anette? Kas Frederic või Frederick või Frederik? kas Carl või Karl? Kas Markus või Marcus? Kas Rudolf või Ruudolf? Kas Marika või Maarika? Kas te tõesti arvate, et kõiki neid nimesid ei saa sellepärast panna, et vaene laps peab siis selgitama, kuidas ta nime kirjutatakse? Ka kõige lihtsama nime omanik, näit. Elina peab tihtipeale selgitama, et ma pole Helina. Ühesõnaga vahet pole, mis nime paned, iga nimega võib probleeme tekitada.[/tsitaat]

Kahjuks ei ole välja mõeldud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 18:20; 01.03 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ingel on vana nimi Hiiumaalt. Oleks mul veel üks tütar, poleks küsimustki – ühe väga väärika ja tubli esiema nime oleks see laps saanud. Praegu on Eestis Ingleid veidi üle 50.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 105 )


Esileht Koolilaps Harvem esinevate nimedega lapsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.