Esileht Koolilaps Harvem esinevate nimedega lapsed

Näitan 15 postitust - vahemik 91 kuni 105 (kokku 105 )

Teema: Harvem esinevate nimedega lapsed

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ingel on vana nimi Hiiumaalt. Oleks mul veel üks tütar, poleks küsimustki – ühe väga väärika ja tubli esiema nime oleks see laps saanud. Praegu on Eestis Ingleid veidi üle 50.[/tsitaat]

Meil sama lugu ja põhjus, ja siis keegi räägib selle nimega seotult külmavärinatest, perekoolis väljamõeldud põhjustel! Kummaline maailm. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 15:07; 27.02 18:46; 27.02 22:57; 01.03 14:11; 02.03 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimede kirjutamise raskustest:
Kui minu poeg SIIM oli 5-aastane, leidis ta, et tal on ääretult raske nimi.
Sel perioodil ta nimelt luges vasakult paremale, kuid kirjutas paremalt vasakule.
Ühel hetkel, pusides miskit kirjutada, ta nukrusega nentis: \”Küll mul on raske nimi!!! TEET ja UKU (vennad) on alati õigesti kirjutatud, kuid SIIM mitte kunagi!\”
Peale oma nime kirjutamist sai ta kokku lugedes alati hoopis MIIS.

0
0
Please wait...
Postitas:

viimasel ajal hakkavad kõrva nimed, millel oleks nagu esimene täht justkui kaotsi läinud, nt ristjan, regor. jälle lapsel midagi seletada tulevikus.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]annaliisakk kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ausõna ei kujutaks ma ette nt 2a Maiet.
No sorri, aga see oleks tõesti jube.[/tsitaat]

aga 2a Valdurit? mul just läks üks siin magama 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:

Valdur, Valter – igati äge, minu arvates saavad need nimed nagu uue hingamise. Vaatasin, et Rohan on siit läbi käinud. Jah, meenutab \”Sõrmuste isandat\” – the riders of Rohan, aga tegemist on India päritolu nimega, mis tähendab sanskriti keeles \”tõusev\” või \”tõusvas joones mineja\”. Samas tore nimi (ma pole just erapooletu), üsna lihtne ka, kuid miskipärast lastepolikliinikus tituleeriti alati esimesel pilgul Romaniks.

0
0
Please wait...

[tsitaat] [small]annaliisakk kirjutas:[/small]

aga 2a Valdurit? mul just läks üks siin magama :)[/tsitaat]

Vabanda minu otsekohesust, aga 2 aastane Valdur või Sirje on ikka väga jube. Ugh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.02 15:03; 22.02 16:45; 22.02 17:13; 26.02 07:50; 28.02 09:33; 03.03 07:26;
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Meil sama lugu ja põhjus, ja siis keegi räägib selle nimega seotult külmavärinatest, perekoolis väljamõeldud põhjustel! Kummaline maailm. 🙂 [/tsitaat]

Vaatasin eile \” Kelgukoeri \”, seal vanaema läks ka ingliks. Pole vaid perekooli ettekujutus väljendist, vaid mujal maailmas ongi inglid taevas.Kes Teiega siin jõuab vaielda, nii tublide nimestega, kelle jaoks ülejäänud maailma arvamus niikuinii on null.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.02 18:13; 27.02 18:15; 27.02 18:18; 27.02 18:20; 27.02 20:32; 03.03 15:23;

Väikelapseiga on ikka väga lühike võrreldes ülejäänud eluga. Tõesti siiralt kahju on neist pipilotadest jne. Ja kui naisterahvas on 50 aastane ja tõesti juhtub olema \” täissale\” 100 kg, siis kõlab nimi barbie või mesike või lavly ikka tobedalt küll. Ei kujutaks ette kuskil juhtival kohal töötavat tähtsat hallipäist meest nimega händrjuu…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 13:54; 03.03 15:49;
Postitas:

Ma nüüd panen natuke teemast mööda. Mina olen pidanud elama pika elu täiesti ebanormaalsete nimedega. Meie suguvõsas nimelt naisliini pidi sajandeid kaks nime pandud. Ja kasutades siinset väljendit, pandi mulle ikka tõepoolest NÄTAKI. Mul on nii tobedad need nimed, et isegi ükski hüüdnimi pole külge jäänud (võibolla selja taga need nõid, mõrd ja vana luud), kutsutud ainult nime(de) järgi. Nooremana olin ka kindel, et esimesel võimalusel vahetan nime. Isegi oli välja valitud. Mari. Et oleks kõigile arusaadav ja ei küsitaks pidevalt, et mis su nimi oligi, mul läks meelest ära. Tänasel päeval pannakse mõlemat nime juba hulgi aga samas variandis pole veel kuulnud. Ise ma arvan, et nimega tuleb mingi karma moodi asi ka kaasa. Kunagi lugesin lausa mingit uuringut, et on teatud nimed, mis tekitavad inimestes eelarvamusi ja mõjutavad elus hakkamasaamist.

0
0
Please wait...
Postitas:

Siin pole küll midagi, mille põhjal kellegi silmaringi või rumalust hinnata. Tõepoolest on vanad juudinimed Eestis suhteliselt harvaesinevad ning neid kasutatakse nii poiste kui tüdrukunimedena. Eestikeelses kultuuris sobiks Leevi tüdrukule oluliselt rohkem. Samuti näiteks ka vanast testamendist Adalia (ei kõla kuidagi mehenimena kaasaja kultuuris) jne. See ei näita küll rumalust, kui ei oska nime järgi alati sugu määrata,väga palju nimesid on sellised,mida kannavad nii poisid kui ka tüdrukud[/tsitaat]
Oskar, Doris, Ra(h)el, Eliana, Ester, Gabriel, Lea, Margaret, kõik Michaeli teisendused, k.a. Mihkel, Mirjam, Ruuben, Aleksander, Joosep jne. Kõik juudi nimed ja üsna levinud eestis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 19:22; 04.03 17:44;
Postitas:

Nimel ei olegi midagi viga. Viga on selle ema suhtumises- laps tahab muuta, aga tema on superrahul.
Minu ema on ka minu nimega superrahul, aga mina ei ole. Ma ei luba kellelgi ennast nimepidi kutsuda. Muuta ka ei saa, ma ei tea, kas nõuka ajal oleks see üldse lubatud olnud, nüüd suure pere emana oleks see väga veider. Seda nime on vähe, küllap ikka seepärast, et see on inetu. Iga kord, kui lähen lapse kuhugi, kus vaja nimed öelda, siis öeldakse lapsele, et sul ja emal on ilusad nimed. Mul tuleb siis eriliselt halb tunne, nagu mõnitataks.[/tsitaat]

täiskasvanud inimenesena peaksid ju ometi juba mõistma, et asi ei ole nimes vaid sinu suhtumises oma nimesse ja kaasinimestesse.

kas sina ise teed teistele mõnitavaid märkusi?
teistelt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 12:02; 05.03 16:40; 06.03 11:46;
Postitas:

täiskasvanud inimenesena peaksid ju ometi juba mõistma, et asi ei ole nimes vaid sinu suhtumises oma nimesse ja kaasinimestesse.

kas sina ise teed teistele mõnitavaid märkusi?
teistelt?[/tsitaat]

Sellepärast ma kirjutangi, et \”nagu mõnitatakse\”, sest minu jaoks on see emme imenunnu nimi õudus kuubis. Mul tõusid juuksed püsti, kui siin ema kirjutas, et tema on super rahul, mis sest, et laps oma nime ära tahab muuta. Pangu endale see nimi ja olgu siis superrahul. Ma oleks üli õnnetu, kui mu lastele nende nimed vastumeelsed oleksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 22:09; 01.03 08:08; 05.03 19:11;
Postitas:

Sellepärast ma kirjutangi, et \”nagu mõnitatakse\”, sest minu jaoks on see emme imenunnu nimi õudus kuubis. Mul tõusid juuksed püsti, kui siin ema kirjutas, et tema on super rahul, mis sest, et laps oma nime ära tahab muuta. Pangu endale see nimi ja olgu siis superrahul. Ma oleks üli õnnetu, kui mu lastele nende nimed vastumeelsed oleksid.[/tsitaat]
Anna abi! Laps on 6-aastane ja on kaks korda öelnud, et muudaks oma nime kui vanaks saab. Ei ole kurb ega õnnetu nagu soovid seda näha sina, oma tundeid laiendades. Tema arvab, et see ei ole sobilik nimi VANALE naisele. Meie oleme rahul, superi monteerisid kah sina juurde. Oleks arukas enne ülelugeda kui nii konkreetselt viitama ja soovitama hakkad, nüüd tuleb antud olukorrale mittevastavaid ja seetõttu ebaadekvaatseid jutte!! Sulle ei meeldi sinu nimi, see on nüüd selge ja sa süüdistad oma ema – aga minu laps ei ole sina! Sul on oma elu ja taak, tegele sellega sh muuda ära sulle mittemeeldiv nimi, ja ära arva, et see sinu juhtum kõikjale laieneb. Kui üks täiskasvanud inimene hakkaks iga asja peale, mida tema laps, või keegi teine (Kelgukoerad no lubage naerda, mis autoriteet ja millega vaba aega täidetakse), eluteel kord või paar suust välja ajab, üliõnnetu olema, oleks see äärmiselt rumal. Või näed võimalust, et vanemad tormaks lapse nime muutma, sellise abstraktse tulevikukahtluse puhul nagu meie lapsel? Kelgukoerte peale?! Perekooli või sinu pärast? Tõesti? Maailma pärast, sa mõtled siis, et kõik Angelid kogu maailmas ka, jah?! Ja nii iga kord või 😀 Väga kahju sinust, kui nii ebastabiilselt oma elu elad. Inimese eesmärk võiks olla meelerahu ja õnnelik olemine. Ja selle õpetamine oma lastele. Kui meie laps tõesti soovib 10 või 60 aasta pärast nime muuta, siis meie toetame teda tema identiteedi otsingutes, mitte ei hakka ise sellepärast õnnetuks-üliõnnetuks, ega aja last endast vaimselt eemale! Mingi kokkuleppelise nime pärast! Tule taevas appi! Ja lase nüüd sel tohutul probleemil minna, meie oleme tõesti rahul ja õnnelikud ning meie Ingel on seda samuti. Soovitan sul ka proovida! Muuda oma nimi ära, kui see nii segab sul sina ise olemast ja paneb oma vanemaid kiruma. Minu meelest tõesti pseudoprobleem.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina usun, et nimi pole vaid see, millega inimest kutsutakse, vaid see annab kaasa ka nn. saatuse nimekandjale. Minu Helga, Liisa, Saara ja Minna said just sellepärast lisaks esiemade nimedele veel ühe nime, mis siis annab esiemadest erineva saatuse. Austusest oma ema, vanaemade ja vanavanaema vastu panin lastele nende nimed. Kõiki neid nimesid on kritiseeritud, enim vast Minnat ja Helgat, aga on ka olnud väga positiivset vastukaja ja külmaks ei jäta kedagi, seega on nad head nimed ning jäävad meelde 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:

Sellepärast ma kirjutangi, et \”nagu mõnitatakse\”, sest minu jaoks on see emme imenunnu nimi õudus kuubis. Mul tõusid juuksed püsti, kui siin ema kirjutas, et tema on super rahul, mis sest, et laps oma nime ära tahab muuta. Pangu endale see nimi ja olgu siis superrahul. Ma oleks üli õnnetu, kui mu lastele nende nimed vastumeelsed oleksid.[/tsitaat]

inimeste maitsed on erinevad. sa paned oma emale süüks, et see, mis temale ilus, ei ole seda sinu jaoks. ja pead emale selle pärast viha.
aga võid sa kindel olla, et su lapsed peavad alati seda ilusaks, mis sulle ilus?

kui su ema pani sulle nime parimat soovides, siis milles tegelikult sa teda süüdistad?

arusaamatu on minu jaoks, et täiskasvanud inimene ei suuda ise oma elu juhtida. kui sa oma nimega leppida ei suuda, siis muuda see ära.
aga tgelikult ei ole ju asi nimes, eksole.
milles on?
küllap sa tead, iseasi, kas endale ka tunnistada tahad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 12:02; 05.03 16:40; 06.03 11:46;
Näitan 15 postitust - vahemik 91 kuni 105 (kokku 105 )

Esileht Koolilaps Harvem esinevate nimedega lapsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.