Esileht Rasestumine ja lapse ootamine HCG test – kui vara?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: HCG test – kui vara?

Postitas:
Kägu

Tere,

kui vara on keegi hcg testi teinud ja saanud tulemuse? Mõtlen just omal riisikol. Arstid tavaliselt määravad 14 päeva pärast.
Eelkõige mind huvitavad kogemused IVF-i puhul, 5-päevane.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja varem polegi mõtet teha. Kui ka päevad hakkavad, siis on ikkagi mõtet teha, et teada, äkki natukene pesastumine siiski õnnestus ja mingi väike hCG näit on.

Võid ju varem  teha 1-2 päeva,, aga kui on negatiivne, siis ikkagi targemaks ei saa, on siis negatiivne või ei näita veel. Küllalt on neid, kes teevad negatiivse testi liiga vara, nutavad peatäie ära ja lõpuks saavad ikkagi positiivse tulemuse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja varem polegi mõtet teha. Kui ka päevad hakkavad, siis on ikkagi mõtet teha, et teada, äkki natukene pesastumine siiski õnnestus ja mingi väike hCG näit on.

Võid ju varem teha 1-2 päeva,, aga kui on negatiivne, siis ikkagi targemaks ei saa, on siis negatiivne või ei näita veel. Küllalt on neid, kes teevad negatiivse testi liiga vara, nutavad peatäie ära ja lõpuks saavad ikkagi positiivse tulemuse.

Hmm ma nagu môtlen, et tavalisi koduseid rasedusteste hakatakse ju varem tegema, miks siis mitte veretesti varem teha

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Toimub ovulatsioon, viljastumine võib võtta nt 48h. Seejärel alles hakkab viljastatud munarakk liikuma emaka suunas, seejärel alles kinnitub emakale ja hakkab aeglaselt HCG tootma. HCG ilmub verre 5-7 päeva pärast viljastamist ehk kui täpset päeva teada võibki viljastustest minna nt 9 päeva juba, et tase oleks alles 2. Kuna HCG suureneb nö 36-72h kahekordselt siis alguses on tase nii väike 2. 4, 8, 16. Mis veel ei tähenda õnnestunud (püsimajäänud) rasedust, raseduseks loetakse näitu üle 30 ja edukaks raseduseks näitu, mis sealt edasi ilusasti kahekordistub ettenähtud aja jooksul.

Ehk kui hakata neid päevi lugema OV viljastumiseni 1-2 päeva, emakale kinnitumiseni siis 6-9 päeva, HCG minimaalseks näiduks verre 8-11 päeva. Raseduse tuvastamiseks verest (ca HCG 30 ~15 päev.

Ehk varem on võimalik ehk madalat näitu saada seal vahemikus 9-12 päev, küll aga peab arvestama siis sellega, et võid siiski rase olla, aga negatiivne. Tegelikult oleks hea, mitu näitu anda, et näha, kas tõuseb või siis raseduse hilisem järgus ja võrrelda, kas vastab tavapärasele HCG tasemele.

Ma tean kui raske see ootamine on, endal oli ca 3 kuud, kus olin kindel, et jäin rasedaks ja otsisin tundemärke, aga siiski rase polnud. Kuna ise tegin OV teste ja pidasin kalendrit siis saan jagada hetkel kuidas mul HCG ja rasedustestid käitusid.

Kui päriselt rasedaks jäin siis ise aimasin 7 päeval pärast OV, et õnnestus (tekkis metallimaitse suhu).

Otsisin kalendri välja, OV oli 10, metallimaitse tekkis suhu 17, 20 oli HCG 16, 24 oli HCG 211

16 oli uriinitest neg,  20ndal nägin imeõrna triipu, 21 oli triip nähtavam aga hele, 22 polnud enam kahtlust, et päris triip (kuigi heledam kui kontroll) ja 23ndal oli jälle triip tumedam.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Toimub ovulatsioon, viljastumine võib võtta nt 48h. Seejärel alles hakkab viljastatud munarakk liikuma emaka suunas, seejärel alles kinnitub emakale ja hakkab aeglaselt HCG tootma. HCG ilmub verre 5-7 päeva pärast viljastamist ehk kui täpset päeva teada võibki viljastustest minna nt 9 päeva juba, et tase oleks alles 2. Kuna HCG suureneb nö 36-72h kahekordselt siis alguses on tase nii väike 2. 4, 8, 16. Mis veel ei tähenda õnnestunud (püsimajäänud) rasedust, raseduseks loetakse näitu üle 30 ja edukaks raseduseks näitu, mis sealt edasi ilusasti kahekordistub ettenähtud aja jooksul.

Ehk kui hakata neid päevi lugema OV viljastumiseni 1-2 päeva, emakale kinnitumiseni siis 6-9 päeva, HCG minimaalseks näiduks verre 8-11 päeva. Raseduse tuvastamiseks verest (ca HCG 30 ~15 päev.

Ehk varem on võimalik ehk madalat näitu saada seal vahemikus 9-12 päev, küll aga peab arvestama siis sellega, et võid siiski rase olla, aga negatiivne. Tegelikult oleks hea, mitu näitu anda, et näha, kas tõuseb või siis raseduse hilisem järgus ja võrrelda, kas vastab tavapärasele HCG tasemele.

Ma tean kui raske see ootamine on, endal oli ca 3 kuud, kus olin kindel, et jäin rasedaks ja otsisin tundemärke, aga siiski rase polnud. Kuna ise tegin OV teste ja pidasin kalendrit siis saan jagada hetkel kuidas mul HCG ja rasedustestid käitusid.

Kui päriselt rasedaks jäin siis ise aimasin 7 päeval pärast OV, et õnnestus (tekkis metallimaitse suhu).

Otsisin kalendri välja, OV oli 10, metallimaitse tekkis suhu 17, 20 oli HCG 16, 24 oli HCG 211

16 oli uriinitest neg, 20ndal nägin imeõrna triipu, 21 oli triip nähtavam aga hele, 22 polnud enam kahtlust, et päris triip (kuigi heledam kui kontroll) ja 23ndal oli jälle triip tumedam.

Kunstlikul viljastamisel pole vist ovulatsiooni aja arvestamisest kasu hcg mõõtmisel, sest viljastamine ei toimu ovulatsiooni ajal

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui siirdati 5-päevane, siis võid veretestile minna 8 päeva hiljem ehk nii öelda 12DPO. Sel ajal näitab tegelikult ka test ära. 🙂 Muidugi mõni teeks ka 10DPO, aga kui tahad ikka kindel-kindel olla, siis 12DPO.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul siirdati kahepäevased 8. märts. Arst mind veretestile ei määranudki, polnudki nagu juttu sellest, ise ka muidugi ei küsinud. Ütles vaid et 19.03 teeksin kodus rasedustesti. Test oli positiivne ja omaalgatuslikult siis läksin veretestile DPO14 ehk 21.03. Pole vist väga vara nagu nüüd aru olen saanud netist infot lugedes. HCG näit oli 88,12. Arstilt sain infoks selle tulemuse peale, et tuleb nädala lõpuks veritsus ja hormooni tase jääb oodatust lausa 5 päeva maha. Ütles veel, et 15 aasta jooksul siiski korra või kaks ka selliste näitudega rasedus püsima jäänud. Olen siis oma veritsust nüüd oodanud kõik need päevad. Väga segadusse ajab arsti jutt kuna ise internetist lugedes ja erinevaid tabeleid vaadates mahuks nagu kenasti mu näit normi piiresse. Homme lähen ise uuele veretestile enda südamerahuks. Olen nagu aru saanud, et naised käivad vähemalt kahel veretestil alguses, et kinnitada, kas HCG tõuseb nagu tarvis. Väga pingeline see kõik ühesõnaga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

88 on okei näit kui on üksikrasedus, peaasi et näit tõuseks. Kui käisid 21.03 testil, siis ideaalis oleks võinud 23.03 korrata testi, aga usun, et pole hullu kui homme ka käid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli esimese rasedusega arsti määratud testiajal hCG 51, päev hiljem 80.

Teise rasedusega oli arsti määratud testipäeval hCG 37, kaks päeva hiljem 69 ja veel kaks päeva hiljem 170.

Mõlemad rasedused jäid püsima. Kahjuks ma ei mäleta enam päris kindlalt, mitmendal päeval arst mulle need testid määras. Oli vist nii, et pandi 4-päevased moorulad ja 8 päeva hiljem test (et umbes nagu kokku 12 DPO). Igatahes suhteliselt vara saatis ta mind testima, aga mitte pööraselt vara. Kokkuvõttes mina veel varem testima minna ei soovitaks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul siirdati kolme-päevased ja läksin ise veretestile täpselt nädal peale siirdamist. Sellel hommikul oli rasedustestil hele triip. HCG oli umbes 30 ringis, aga sain esimese teadmise et miskit toimub. Järgmine test oli mul ametlik 10 päeva peale siirdamist ilusama numbriga ja arst oli rahul 🤷‍♀️

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

16 oli uriinitest neg, 20ndal nägin imeõrna triipu, 21 oli triip nähtavam aga hele, 22 polnud enam kahtlust, et päris triip (kuigi heledam kui kontroll) ja 23ndal oli jälle triip tumedam.

Kunstlikul viljastamisel pole vist ovulatsiooni aja arvestamisest kasu hcg mõõtmisel, sest viljastamine ei toimu ovulatsiooni ajal

Kui loed algatust siis ta ei küsinud ainult IVFi kogemust, vaid eelkõige.

Vaid jagasingi, et millal OV miskit nö toimuma hakkas ja millal rasedustest õrna triipu näitas ja õrna triibu päeval ka oli veres HCG näit olemas, kuna ma ise seda rasedust oodates nii pingsalt jälgisin. Kuna oli ovulatsiooni ja rasedustestide komplekt (tundlikus 10) siis ka pea iga päev testisin ennast.

TA saab ju sellest ise arvutada nö oma kunstliku viljastamise päevast, et mitu päeva oodata enne kui keha hakkab HCG tootma, et veres miskit näha oleks. Eks kõigil olegi sümptomid erinevad ja osad ei saa miskit aru, ma näiteks olingi üks neist, kel metallimaitse tuli suhu mitu päeva enne kui testid miskit näitasid.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

88 on okei näit kui on üksikrasedus, peaasi et näit tõuseks. Kui käisid 21.03 testil, siis ideaalis oleks võinud 23.03 korrata testi, aga usun, et pole hullu kui homme ka käid.

Kui pesastuski vaid 1 kahest, kas ka siis peaks näit palju suurem olema?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui pesastuski vaid 1 kahest, kas ka siis peaks näit palju suurem olema?

Miks peaks, kui pesastus siiski ainult 1? hCG hakkab tootma embrüo ikka alles PÄRAST pesastumist. Lisaks veel see, et veretest näitab nagunii natukene varem  kui uriinitest, lihtsalt esiteks jõuab hormoon verre ja siis alles hakkab uriiniga erituma.

+1
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine HCG test – kui vara?