Esileht Kodunurk hea pardi tegemine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: hea pardi tegemine

Postitas:

Mõtlesin sel aastal jõululaual pakkuda seaprae asemel midagi muud ja esialgu jäi sõelale part. Kindlasti otsin ka Toidutarest ja Nami-Namist veel retsepte, aga palun ka perekoolikatel jagada oma pardi valmistamise õpetusi. Kuidas teha maitsvat parti? Kas panna ta tervena ahju? Kas küpsetuskotis või ahjupotis? Või hoopis kolmandal moel? Või hoopis ära tükeldada? Millisel kuumusel ja kui kaua küpsetada? Millised maitseained sobivad pardiga kokku?
Siiani olen pardist ainult rinnafileed praadinud. Mõte on ka enne jõule ja külaliste tulekut parti korra oma perele valmistada, et vaadata, kuidas õnnestub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 14:02; 08.12 21:01; 18.12 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa peaksid enne nii kaheksa korda proovima, et midagigi osata teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen väga suur pardifänn, aga tervet parti ei ole mul õnnestunud kunagi nii teha, et ma tulemusega 100% rahule jääks. Pardil on väga õrn ja üleküpsetamist kartev rinnafilee, kohutav kogus nahaalust rasva, mis tuleb välja küpsetada ja koivaliha, mis vajab tunduvalt kauem küpsetamist kui rind. See kooslus ei saa terve pardi puhul kuidagi ühtlaselt hea.

Aga kui soovid katsetada, siis mõned nõksud, mis suuremast kaosest päästavad. Esiteks, ei mingit küpsetuskotti, part pannakse ahjuvormi (ilma vedelikuta). Hea oleks, kui sul oleks alusrestiga ahjuvorm, et pardi rasv ja lihamahlad nõrguks nõu põhja ja part ei oleks nendega kontaktis. Kui alusrestiga panni ei ole, siis veidi saab olukord parandada risti vormi põhja asetatud grilltikkudega, hoiavad pardi veidi siiski kõrgemal. Enne ahjupanekut tuleb pardi nahka perforeerida, et rasv välja pääseks. Terava noa või kääridega teed rasvastesse kohtadesse sälgud sisse, aga hoidu sellest, et lihasse lõikaks.

Mina sinu asemel teeks pardikoiva confit’d. Seda on ülilihtne teha ning alati saab maitsev. Pardikoivad ahjuvormi, valad üle pardirasvaga, et oleks üleni kaetud ja siis küpsetad madalal temperatuuril mitu tundi. Enne serveerimist kougid koivad rasvast välja ja pruunistad grilli all. Täiesti lollikindel ja kõik kiidavad. Kui pardirasva ei ole käepärast, siis kõlbab ka searasv või toiduõli. Kui on pardirasv, siis seda saad korduvalt ja korduvalt kasutada ning pardirasvaga praetud kartulid on need kõige maitsvamad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 16:16; 10.12 00:29; 20.12 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuleb alati nii välja hõrk part, oleneb suurusest, umbes 2 kg part, paned ahju 150C juures esialgu 3 tundi, siis tõstad kuumust 180C peale 1 tund ja lõpuks pool tundi 250C peal. Lõpp krõbe nahk ja hõrk liha. Part enne ahju panekut vähemalt 3 tundi toatemperatuuril hoida. Soola ja pipraga sisse määrida, kõhtu parem mdagi toppida sest see hoiab küpsemst tagasi, või siis enne vimast tundi või siis mitte päris täis toppida. Pardi olen alati porgandite peale pannud, nii ei muutu supiks. Viimase tunni ajal panen ka kartulid juurde, küpsevad pardirasvas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 18:06; 17.12 16:24; 18.12 15:01; 18.12 17:20; 19.12 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuleb alati nii välja hõrk part, oleneb suurusest, umbes 2 kg part, paned ahju 150C juures esialgu 3 tundi, siis tõstad kuumust 180C peale 1 tund ja lõpuks pool tundi 250C peal. Lõpp krõbe nahk ja hõrk liha. Part enne ahju panekut vähemalt 3 tundi toatemperatuuril hoida. Soola ja pipraga sisse määrida, kõhtu parem mdagi toppida sest see hoiab küpsemst tagasi, või siis enne vimast tundi või siis mitte päris täis toppida. Pardi olen alati porgandite peale pannud, nii ei muutu supiks. Viimase tunni ajal panen ka kartulid juurde, küpsevad pardirasvas.

Mina teen sama moodi ja alati on väga maitsev, ei mingit ebaühtlast küpsemist. Pardi kõhtu topin apelsini, mille torkan korralikult noaga igast küljest läbi, annab kastmele mõnusa tsitrusemaitse. Ja ei mingit küpsetuskotti!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 20:22; 08.12 22:06; 09.12 14:08; 16.12 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, ma siis prooviks esialgu tervet parti ja kui ei õnnestu, siis külalistele koibadest confit´d. Küpsetamisel saan vähemalt selle rasva, millega pärast confit´d teha 🙂
Kas mingid ürdid ka sobivad pardiga? Kui lammas tahab rosmariini ja tüümiani, et siis pardil on ka midagi, mis eriti hästi sobib? Apelsin kõhtu tundub ka hea mõte, aitäh!
Restiga pann on mul olemas. Rest on küll viltune või kolmnurkne (nagu tagurpidi majakatus), aga vast pole vahet? Kas ka resti peal küpsetades kehtib see, et algul 3 tundi 150-ga, siis tund 180-ga ja lõpuks veel pool tundi kõrvetamist 250-ga? Seda ette kujutades tundub, et selle viimase poole tunniga läheb rasv kõrbema 🙂 Või mõtlen valesti?
Kas sinna resti alla ahjupanni rasva sisse võib ikkagi viimaseks pooleteiseks tunniks visata porgandid ja kartulid?
Kuidas hapukapsas pardiga sobib? Mäletan, et selle aasta parim toiduaine oli vist eelküpsetatud part hapukapsaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 14:02; 08.12 21:01; 18.12 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas hapukapsas pardiga sobib?

hapukapsas pardiga sobib ülihästi. Siin minu üks lemmikretseptidest: http://www.kokkama.ee/2011/12/jouan-veel-selle-aasta-lopus-uhe.html
See on parim hapukapsas, mida olen söönud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 20:22; 08.12 22:06; 09.12 14:08; 16.12 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin veel üks retsept, pole ise teinud, aga võtan plaani:
http://nami-nami.ee/retsept/8929/olles_rostitud_part_ahjukoogiviljadega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 20:22; 08.12 22:06; 09.12 14:08; 16.12 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mäleta, kas see oli part või hani, aga kui aastaid tagasi tegin jõulude ajal, siis sulas rasv välja ja järele jäid nahk ja kondid põhimõtteliselt. Liha oli väga-väga vähe. Sel aastal proovin pärlkanaga, äkki läheb paremini 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen väga suur pardifänn, aga tervet parti ei ole mul õnnestunud kunagi nii teha, et ma tulemusega 100% rahule jääks. Pardil on väga õrn ja üleküpsetamist kartev rinnafilee, kohutav kogus nahaalust rasva, mis tuleb välja küpsetada ja koivaliha, mis vajab tunduvalt kauem küpsetamist kui rind. See kooslus ei saa terve pardi puhul kuidagi ühtlaselt hea.

Mina sinu asemel teeks pardikoiva confit’d.

Soovitaksin samuti confit’d, kui tahad sellist “ahjupardi” tunnet.
Terve pardi tegemisel ei saa kumbki – ei filee ega koib – tulla nii hea, nagu ta eraldi tehes tuleb. Saad lihtsalt hunniku kuiva liha.
Ise eelistan pardist alati fileed – kiire, lihtne ja maitsev. Erinevate kastmete ja lisanditega saab sellele roale anda väga erinevaid nägusid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 16:59; 14.12 20:44; 15.12 12:51; 16.12 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee kas koivad või fileed, on lihtsam, terve part küpseb ebaühtlaselt. Mina armastan pardikoibadest confit (kasutan lisaks toiduõli, rapsiõli nt). Fileed teha nii, et naha sisse lõiked, külmale pannile nahk allapoole ja keskmise-suure kuuma peale, rasv sulab valja ja nahk jaab krõbe. sii praed ka teiselt poolt ja kui tahta veel 5 min ahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke ürt, mida mina pardiga kasutan, on tüümian. Aga väga hea on ka lihtsalt sool-pipar kombinatsioon. Rosmariin jääb pardi jaoks liiga raskeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 16:16; 10.12 00:29; 20.12 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

confit on kindla peale minek. ja ma ei ole kunagi lisarasva pannud.
koivast tuleb ka palju rasva, vahepeal pöörad ja tõstad väljatulnud rasva peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

confit on kindla peale minek. ja ma ei ole kunagi lisarasva pannud.
koivast tuleb ka palju rasva, vahepeal pöörad ja tõstad väljatulnud rasva peale.

No nii palju ikka ei tule, et koivad päris ära kataks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 16:59; 14.12 20:44; 15.12 12:51; 16.12 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust neid pardikoibi osta saab? Jahutatud pardikoibi pean silmas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 22:00; 15.12 20:31; 17.12 12:42; 17.12 22:57; 18.12 20:47; 25.12 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja ma ei ole kunagi lisarasva pannud.
koivast tuleb ka palju rasva, vahepeal pöörad ja tõstad väljatulnud rasva peale.

see ei ole confit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust neid pardikoibi osta saab? Jahutatud pardikoibi pean silmas.

Prismast, Selverist, Kaubamajast

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 16:59; 14.12 20:44; 15.12 12:51; 16.12 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust neid pardikoibi osta saab? Jahutatud pardikoibi pean silmas.

Äiaga roostikust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust neid pardikoibi osta saab? Jahutatud pardikoibi pean silmas.

Prismast, Selverist, Kaubamajast

Selveris tana kaisin. Ei suutnud jahutatud pardikoiba leida. Kas peaks ikkagi sugavkulmast otsima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 22:00; 15.12 20:31; 17.12 12:42; 17.12 22:57; 18.12 20:47; 25.12 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina teen juba aastaid sama retsepti: Täidan pardi hapude õunatükkidega, mis on segatud merevaiguga. Soola ja pipart peale ja hõõrun veel üle ka merevaiguga. Kasutan kõrge äärega ahjuplaati. Mida kauem küpsetada, seda pehmem tuleb. Umbes 175 kraadi juures paar kolm tundi. Kuna merevaik on selline koorene, siis tekib sellest rasvast ja merevaigu segust mõnus kaste pardi alla. Õunad jäävad mõnusad hapukad pardile lisandiks. Sööme sellist parti mitte mingi lisandita. Õunad ja part on piisav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selveris tana kaisin. Ei suutnud jahutatud pardikoiba leida. Kas peaks ikkagi sugavkulmast otsima?

Ei ole külmutatut kunagi ostnud. Vaata teisi poode ka. Iga päev ei pruugi olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 16:59; 14.12 20:44; 15.12 12:51; 16.12 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei viitsi köögis toimetada, seega confit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selveris tana kaisin. Ei suutnud jahutatud pardikoiba leida. Kas peaks ikkagi sugavkulmast otsima?

Selveris tana kaisin. Ei suutnud jahutatud pardikoiba leida. Kas peaks ikkagi sugavkulmast otsima?

Minu meelest on need Selveris kogu aeg olemas, enamasti seal, kus on kanaliha. Vaakumpakendis

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 20:22; 08.12 22:06; 09.12 14:08; 16.12 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuleb alati nii välja hõrk part, oleneb suurusest, umbes 2 kg part, paned ahju 150C juures esialgu 3 tundi, siis tõstad kuumust 180C peale 1 tund ja lõpuks pool tundi 250C peal. Lõpp krõbe nahk ja hõrk liha. Part enne ahju panekut vähemalt 3 tundi toatemperatuuril hoida. Soola ja pipraga sisse määrida, kõhtu parem mdagi toppida sest see hoiab küpsemst tagasi, või siis enne vimast tundi või siis mitte päris täis toppida. Pardi olen alati porgandite peale pannud, nii ei muutu supiks. Viimase tunni ajal panen ka kartulid juurde, küpsevad pardirasvas.

Kui mul on 2.9-kilone part, siis kui palju ma peaksin küpsetusaega pikendama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 22:00; 15.12 20:31; 17.12 12:42; 17.12 22:57; 18.12 20:47; 25.12 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuleb alati nii välja hõrk part, oleneb suurusest, umbes 2 kg part, paned ahju 150C juures esialgu 3 tundi, siis tõstad kuumust 180C peale 1 tund ja lõpuks pool tundi 250C peal. Lõpp krõbe nahk ja hõrk liha. Part enne ahju panekut vähemalt 3 tundi toatemperatuuril hoida. Soola ja pipraga sisse määrida, kõhtu parem mdagi toppida sest see hoiab küpsemst tagasi, või siis enne vimast tundi või siis mitte päris täis toppida. Pardi olen alati porgandite peale pannud, nii ei muutu supiks. Viimase tunni ajal panen ka kartulid juurde, küpsevad pardirasvas.

Kui mul on 2.9-kilone part, siis kui palju ma peaksin küpsetusaega pikendama?

Arvan et 150C peal 30-40 min kauem küpsetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 18:06; 17.12 16:24; 18.12 15:01; 18.12 17:20; 19.12 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuleb alati nii välja hõrk part, oleneb suurusest, umbes 2 kg part, paned ahju 150C juures esialgu 3 tundi, siis tõstad kuumust 180C peale 1 tund ja lõpuks pool tundi 250C peal. Lõpp krõbe nahk ja hõrk liha. Part enne ahju panekut vähemalt 3 tundi toatemperatuuril hoida. Soola ja pipraga sisse määrida, kõhtu parem mdagi toppida sest see hoiab küpsemst tagasi, või siis enne vimast tundi või siis mitte päris täis toppida. Pardi olen alati porgandite peale pannud, nii ei muutu supiks. Viimase tunni ajal panen ka kartulid juurde, küpsevad pardirasvas.

Aitäh! Tegin elus esimest korda parti. Ja sinu retsepti järgi. Tuli väga maitsev ja kõik küpses ühtlaselt ära. Siiski, kuna part oli 2.9-kilone, siis pikendasin küpsemisaega 1 tunni võrra (sinu soovitus pikendada 30-40 min võrra tuli liiga hilja). Mina võtsin loogiliselt, et 1 kilo võrdub 1 tund. Seda vist sai siiski liiga palju ja part oli õige pisut üleküpsenud, kuid siiski väga hea.

Panin ka terve apelsini kõhtu, ja kohe alguses. Juurde tegin ahjukartuleid ja -juurikaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 22:00; 15.12 20:31; 17.12 12:42; 17.12 22:57; 18.12 20:47; 25.12 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuleb alati nii välja hõrk part, oleneb suurusest, umbes 2 kg part, paned ahju 150C juures esialgu 3 tundi, siis tõstad kuumust 180C peale 1 tund ja lõpuks pool tundi 250C peal. Lõpp krõbe nahk ja hõrk liha. Part enne ahju panekut vähemalt 3 tundi toatemperatuuril hoida. Soola ja pipraga sisse määrida, kõhtu parem mdagi toppida sest see hoiab küpsemst tagasi, või siis enne vimast tundi või siis mitte päris täis toppida. Pardi olen alati porgandite peale pannud, nii ei muutu supiks. Viimase tunni ajal panen ka kartulid juurde, küpsevad pardirasvas.

Aitäh! Tegin elus esimest korda parti. Ja sinu retsepti järgi. Tuli väga maitsev ja kõik küpses ühtlaselt ära. Siiski, kuna part oli 2.9-kilone, siis pikendasin küpsemisaega 1 tunni võrra (sinu soovitus pikendada 30-40 min võrra tuli liiga hilja). Mina võtsin loogiliselt, et 1 kilo võrdub 1 tund. Seda vist sai siiski liiga palju ja part oli õige pisut üleküpsenud, kuid siiski väga hea.

Panin ka terve apelsini kõhtu, ja kohe alguses. Juurde tegin ahjukartuleid ja -juurikaid.

Rõõm kuulda et hea part tuli! Seda apelsini nippi proovin ka kindlasti veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 18:06; 17.12 16:24; 18.12 15:01; 18.12 17:20; 19.12 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pardi olen alati porgandite peale pannud

Geniaalne.

No “geniaalne”, tule siis oma lahendusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 18:06; 17.12 16:24; 18.12 15:01; 18.12 17:20; 19.12 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin ka terve apelsini kõhtu, ja kohe alguses.

Loll küsimus vist, aga siiski – see apelsin on ju kooritud ikka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 14:02; 08.12 21:01; 18.12 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin ka terve apelsini kõhtu, ja kohe alguses.

Loll küsimus vist, aga siiski – see apelsin on ju kooritud ikka?

Jah, mina koorisin ära. Tegin viljalihasse noaga augud ja siis pistsin terve apelsini kõhtu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 22:00; 15.12 20:31; 17.12 12:42; 17.12 22:57; 18.12 20:47; 25.12 07:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Kodunurk hea pardi tegemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.