Esileht Kodunurk Hea st vastupidav potitaim köögilauale

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Hea st vastupidav potitaim köögilauale

Postitas:

Tere!

Mulle meeldib, kui köögilaual on mingi kena väike toataim, eriti kui on ilusate õitega. Olen tihti ostnud väikseid kalanhoe taimesid, kuid nende eluiga (vähemalt minul????) on päris lühike. Mul on köögilaua juures pigem pime ka. Kas oleks mingit head taime (pigem siis väiksemapoolne potitaim), mis püsib kaua ilusana ja nõuab pigem vähe hoolt, sh valgust? Kaktustest olen muidugi teadlik, aga pole leidnud sellist sümpaatset, mis sobiks söögilauale. Mis teil on? 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul isiklikult ei ole potilille söögilaual.
Aga vastupidavad ja minu meelest sobivad (küll ei õitse kõik vaid osa on lehtdekoratiivsed) on
näiteks
aaloed (erinevad)

tradeskantsiad e nn juudihabemed (eriti trikolor, roosa, vöödiline jt püstised vormid)

sametlehik

punahuul

pitslehikud

ekmea

peperoomiad

gusmaania
vriisea


Vahepeal võid ju aknale n ö valguse kätte toibuma tõsta ja sealt teise asemele st neid võib olla mitu 🙂

https://plantarium.ee/2020/03/11/kirju-lehestikuga-toataimed-efektsed-ja-trendikad/
https://plantarium.ee/2020/03/24/oitekullased-toataimed-koju-ja-kontorisse/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tups- rohtliilia klassika, ilupaprika

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine küsi lillepoest ja kirjelda müüjale olusid. Nemad oskavad soovitada, vähemalt minul on küll ainult positiivsed kogemused nendesoovitatud lilledega.
Ise soovitaksin kui sulle meeldib tõlviklehikut, vähenõudlik ja tahabki sellist poolvarju, päike tapab ära. Neid on mitmet liiki, on neid mis kasvavad väga suureks ja on ka miniversioone. http://marjalilled.blogspot.com/2010/07/nimi-tolviklehik-lad-k-spatiphyllum.html Mulle nad väga meeldivad, nõrk punkt on lammutamine ja ümberistutamine. 50/50 kas õnnestub või mitte.
Siit saad ka veidi nõu https://aliceinwonderland779.files.wordpress.com/2018/06/toataimede-tabel-u.pdf

P.S Kas keegi teab kust saaks punase ratsuritähe sibulat, tahaks kangesti saada, aga igal pool, et ei ole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Mulle meeldib, kui köögilaual on mingi kena väike toataim, eriti kui on ilusate õitega. Olen tihti ostnud väikseid kalanhoe taimesid, kuid nende eluiga (vähemalt minul????) on päris lühike. Mul on köögilaua juures pigem pime ka. Kas oleks mingit head taime (pigem siis väiksemapoolne potitaim), mis püsib kaua ilusana ja nõuab pigem vähe hoolt, sh valgust? Kaktustest olen muidugi teadlik, aga pole leidnud sellist sümpaatset, mis sobiks söögilauale. Mis teil on? ????

Kalnhoe õitsebki üks kord ja talle tegelt isegi meeldib, et pimedam on. Või kuidas kuidas ta sul sureb? Ma olen poole aasta jooksul saanud ühest alles klaasis kasvama pandud taimest 6 taime.
Aga söögilauale soovitaks bonsaid. Ma küll ei tea, kas ta õitseb aga näeb ilus ja omapärane välja.
Mul vaheldumisi söögi/köögilaual traakonipuu, kalanhoe, kummipuu ja lõikelilled.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga söögilauale soovitaks bonsaid. Ma küll ei tea, kas ta õitseb aga näeb ilus ja omapärane välja.

Mis sa sellega mõtled? Bonsai on puu minivorm. Bonsai on kallis ja kasvutingimuste suhtes nõudlik, kindlasti ei sobi kohta, kus kalanhoegi välja sureb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 21:52; 09.09 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Säntpoolia e aafrika kannike on minul igal pool hästi vastu pidanud ja ohtralt õitsenud. Paljundamine on ka lihtne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 22:52; 09.09 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka mitut taime ja neid aknalaua – laua vahet vahetada. Lilled on aknalaualt võttes palju ilusamad kui sinna tõstes.

Muuseas sattusin hiljuti kontorisse (kodukontor alates märtsist) ja naistepäevaks saadud kalanhoe õitses väga ilusasti veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks esmajoones vaadata, et söögilaual olev taim mürgine ei oleks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 10:57; 10.09 11:48; 10.09 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks orhideed (kuukinga). Praegu on neid väga odavalt müügil. Mul on üks täitsa pimedas, ostsin eelmise aasta septembris nelja euroga. Ei olnudki erilisi lootusi tema suhtes, aga õitses pool aastat, nüüd juba ajab uut õit välja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 21:52; 09.09 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui just mullapott peab köögilaual olema, siis ma valiks mõne maitsetaime, rosmariin näiteks. Ise ei suudaks süüa sellise laua taga küll.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on ka tõrge söögilaual asuva mullapoti suhtes. ei pane kunagi potitaime sinna.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väliterrassidel ja hoidku jumal, aias roosipeenra kõrval ka ei suuda süüa? Ohtralt mulda ju.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 22:52; 09.09 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks esmajoones vaadata, et söögilaual olev taim mürgine ei oleks.

Proovi seda lihtsalt mitte süüa.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 21:17; 10.09 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on ka tõrge söögilaual asuva mullapoti suhtes. ei pane kunagi potitaime sinna.

Ei mõista hukka, kindlasti on mul endal ka mõni imelik tõrge. Aga soovituseks, kui mullafoobik peaks sattuma koos elama inimesega, kelle jaoks potilill söögilaual on hädavajalik: mõnel taimel on ilma mullata, toitelahuses kasvatamine ka võimalik, kuigi vist palju keerulisem (ei ole ise katsetanud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silinderjas havisaba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks esmajoones vaadata, et söögilaual olev taim mürgine ei oleks.

Proovi seda lihtsalt mitte süüa.

Noh, eks ma räägin oma mätta otsast – meil on endal suhteliselt väike köögilaud, hoiduda sellest, et ükski leheke kuhugi toidu sisse ei kukuks, oleks raskevõitu. Saialilled on meil jah vaasiga laua peal, aga kaktuseid või luuderohtu ausalt öeldes sinna ei tahaks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 10:57; 10.09 11:48; 10.09 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, eks ma räägin oma mätta otsast – meil on endal suhteliselt väike köögilaud, hoiduda sellest, et ükski leheke kuhugi toidu sisse ei kukuks, oleks raskevõitu.

Ma ei mäleta, millal mul viimati mõne toalille küljest mõni leht kukkus… Isegi maitsetaimepottidest ei pudene lehti. Väga imelik probleem sul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 21:17; 10.09 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tingimused elusale lillele pole head, siis võib kaaluda ka kunstlille ostmist. Osad lilled on nii tõetruu, lisaks selle, mida ostad, selliseks see jääbki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, eks ma räägin oma mätta otsast – meil on endal suhteliselt väike köögilaud, hoiduda sellest, et ükski leheke kuhugi toidu sisse ei kukuks, oleks raskevõitu.

Ma ei mäleta, millal mul viimati mõne toalille küljest mõni leht kukkus… Isegi maitsetaimepottidest ei pudene lehti. Väga imelik probleem sul.

Üks kolmest, kas sa hoolitsed oma taimede eest eriliselt hästi (aga üldiselt peaks ka hästi hooldatud taim aeg-ajalt mõnest lehest vabanema?), sul on kunsttaimed, või mäluprobleemid. 😛 Ma leian toataimedega kaetud aknalaua kõrval olevalt kirjutuslaualt alalõpmata mingeid lehti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 10:57; 10.09 11:48; 10.09 19:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Hea st vastupidav potitaim köögilauale