Esileht Hobinurk hea ulme v fiction raamat

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: hea ulme v fiction raamat

Postitas:

Mõtlesin, et kingiks pojale vahelduseks jõuludeks raamatu kampsuni ja kontserdipileti asemel. Poeg on abiturient. Ega ta ei loe raamatuid tegelikult. Kui viimati luges, kohustuslikus korras pidid kooli jaoks midagi lugema, siis ta valis ulme või fictioni vallast. Sellepärast see teema. Kes on selle teema fännid ja loevad raamatuid, mida soovitaksite? Võiks olla mitte väga ammu ilmunud. Võib olla nii eesti kui ingl k.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.11 20:45; 26.11 13:21; 27.11 10:30; 27.11 16:26; 29.11 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne soovitusi natuke kobinat ka. Kink võiks olla selline asi, mis meeldib selle saajale, mitte kinkijale. Sa võid ju tahta panna last lugema, aga tegelikult võiks ta kingiks saada midagi, mis päriselt ka rõõmu valmistab. Mäletan, et kui ma väike olin, siis me õe ja isaga ei suutnud üks aasta välja mõelda, mida ema võiks jõuludeks tahta ja kinkisime talle katusega kassiliivakasti 😀 Et kõik teised said midagi toredat endale ja siis ema pidi oma kingi kassile andma…

Olen ise ka sci-fi fänn ja soovitan raamatuid, mis läksid umbes sama vanalt ludinal. Need koosnevad mitmest jaost, seega on lootust, et loeb rohkem ja kauem:

  • Lohetätoveeringuga tüdruk
  • Näljamängud
  • Dan Browni raamatud (ka 10 aastat hiljem olen fänn)
+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on asju, mida ta sooviks.

Kahjuks ei ole. Tal on kõik olemas. Paar korda olen talle kinkinud kampsuni või kontserdipiletid. Mõtlesin nüüd, et kui õnnestuks leida mõni samas kategoorias raamat(usari), nagu “Harry Potter”, “Sõrmuste isand”, “Troonide mäng” vms, siis ehk ta isegi loeks seda. Millel oleks ehk ka filmiks saamise potentsiaali.

Browni raamatud ja “Lohetätoveeringuga tüdruku” sari on meil kodus olemas.

Ma arvan, kui ta oleks nt “Troonide mängu” raamatud enne filme kätte saanud, ta oleks neid lugenud ka. Vastupidi tõenäoliselt kahjuks mitte, seepärast jäävad ka “Näljamängud” kõrvale, kuna see on tal nähtud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.11 20:45; 26.11 13:21; 27.11 10:30; 27.11 16:26; 29.11 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa fictioni all silmas pead? Fiction on ilukirjandus, mitte mingi eraldi žanr. Ulme on science fiction, aga sa juba ütlesid ulme.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 08:18; 27.11 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa fictioni all silmas pead? Fiction on ilukirjandus, mitte mingi eraldi žanr. Ulme on science fiction, aga sa juba ütlesid ulme.

Eks sa saad ju isegi aru, et ma ei orienteeru selles teemas kuigi hästi 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.11 20:45; 26.11 13:21; 27.11 10:30; 27.11 16:26; 29.11 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa fictioni all silmas pead? Fiction on ilukirjandus, mitte mingi eraldi žanr. Ulme on science fiction, aga sa juba ütlesid ulme.

Eks sa saad ju isegi aru, et ma ei orienteeru selles teemas kuigi hästi ????

Okei, aga mida sa siis ikkagi silmas pead? Mingeid seikluslikke lugusid, mis toimuvad väljamõeldud maailmas/universumis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 08:18; 27.11 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Okei, aga mida sa siis ikkagi silmas pead? Mingeid seikluslikke lugusid, mis toimuvad väljamõeldud maailmas/universumis?

Enamvähem. Midagi taolist, nagu “Troonide mäng”, kääbiku lood, Potteri lood, näljamängud …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.11 20:45; 26.11 13:21; 27.11 10:30; 27.11 16:26; 29.11 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõvi, nõid ja riidekapp.

Science fiction:

Ender’s game.

Asumi sarja? See sõltub juba vanusest suuresti. Alla gümn ilmselt vara.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõvi, nõid ja riidekapp.

Science fiction:

Ender’s game.

Asumi sarja? See sõltub juba vanusest suuresti. Alla gümn ilmselt vara.

Poeg on abiturient. See oli ka mu teemaalgatuses mainitud 🙂

Uurin Ender´s game kohta ja Asumi kohta.  Ingl k asju võib pakkuda, ta loebki vist parema meelega ingl k.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.11 20:45; 26.11 13:21; 27.11 10:30; 27.11 16:26; 29.11 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terry Pratchetti kettamaailma sari on selline humoorikas ja lihtne lugemine. Ega neist palju enam saada ei ole, vahel tehakse mõnele kordustrükk. Vaatasin, et näiteks Mort on Apollosse uuesti tulemas 10. detsembril.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on  väga kaasahaarav poistekas, pisut nohiku-ulme. https://www.apollo.ee/valmistub-esimene-mangija.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roger Zelazny Amberi-sari on üks mu lemmikuid. Eesti keeles on ilmunud, aga ammu läbi müüdud. Kas nt Krisostomuse kaudu jõuab kohale, ei oska öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roger Zelazny Amberi-sari on üks mu lemmikuid. Eesti keeles on ilmunud, aga ammu läbi müüdud. Kas nt Krisostomuse kaudu jõuab kohale, ei oska öelda.

Jaa, see on võrratu. Kokku kümme osa, kuigi viimased viis polnud päris sama tugevad, kui esimesed viis, aga kõik olid siiski head. Eestikeelse väljaande esimese viie osa kaanekujundused on üsna koledad ja juhuslikud, targem olekski inglisekeelne osta.

Lisaks reklaamitakse praegu igal pool Düüni, ent minu jaoks oli sealt loetav ainult esimene ja viimane osa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ka põnev: https://www.apollo.ee/erebos.html
Lapsed mängivad ühte arvutimängu ja pool raamatu tegevust toimubki selle mängu sees. Mina, täiskasvanu, kes arvutimänge ei mängi, lugesin ka suure huviga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Richard K Morgan “Altered Carbon”, “Broken Angels”, “Woken Furies” on nn.cyberpunk raamatud.  Nende põhjal on Netflix’is Altered Carbon seriaal ka. Soovitan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõulukingitust muidugi juba hilja soovitada,, aga võibolla keegi saab niisama mõne idee – “Witcheri” sari. Inglise keeles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 23:31; 29.12 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõulukingitust muidugi juba hilja soovitada,, aga võibolla keegi saab niisama mõne idee – “Witcheri” sari. Inglise keeles.

Neid on tõlgitud ka eesti keelde, Andrzej Sapkowski on autori nimi, selle järgi leiab raamatupoodidest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõulukingitust muidugi juba hilja soovitada,, aga võibolla keegi saab niisama mõne idee – “Witcheri” sari. Inglise keeles.

Neid on tõlgitud ka eesti keelde, Andrzej Sapkowski on autori nimi, selle järgi leiab raamatupoodidest.

Jah, aga mitte tervet sarja. Kuigi tundub, et see on töös projekt, sest pärast aastatepikkust vahet on Netflixi sarja megaedu pannud asjad jälle liikuma, sest neljas raamat on sel aastal eesti keelde tõesti tõlgitud. Esimesed kolm ilmusid juba päris ammu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 23:31; 29.12 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jim Butcheri Dresdeni-sari on väga hea, on tausta ja on äkšenit. Neid on tegelikult 16 pluss mõned lühilood, eesti keeles on esialgu ainult neli, kuid kui poiss inglise keeles loeb, siis ilmselt ei ole see probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Hobinurk hea ulme v fiction raamat