Esileht Kodunurk Hea vana asi- vahvlimasin

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Hea vana asi- vahvlimasin

Postitas:

Kas kuskil müüakse õhukesi vahvleid valmistavaid masinaid? Või äkki mõnel seisab tarbetult vana hea vahvlimasin Esta või Volta.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

e-poodides neid küllalt, guugelda. kas peab just täpselt see vana olema?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

osta.ee

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea vana asi- vahvlimasin

Vanasti, vähemalt mina mäletan, et nimetati seda vahvliküpsetajaks.

Täpselt sama ka tänapäeval ja näiteks osta.ee on neid paksult täis, hindadega 1 – 100€ ja seisukorras vanaraud kuni kasutamata ESTA või Philips: https://www.osta.ee/noukogudeaegne-vahvlikupsetaja-esta-138259982.html

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 10:28; 18.05 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta.ee võib ikka leida neid päris veneaegseid masinaid. Seisukord muidugi mõnel kaheldav ja hinnad ka päris krõbedad.

Aga Venemaalt tuuakse ja müüakse siin Lakomka masinaid, need sama head kui need vanadki, endal ka olemas. Olen näinud müügis neid Ostas ja Facebookis samuti.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 10:30; 18.05 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just hiljuti ostsin, täitsa kaasaegse.
Müüakse ju mõlemaid, nii õhukeste kui paksude omi
Näiteks:
https://m.euronics.ee/koogitehnika/fun-cooking/ha2082/vahvlikupsetaja-severin#

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vene LAKOMKA teeb “vanaaegseid” vahvleid. müüakse netis ja vene kraami müüvates poodides, nt tartu avaturu 1000 asja poes

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea vana asi- vahvlimasin

Vanasti, vähemalt mina mäletan, et nimetati seda vahvliküpsetajaks.

Täpselt sama ka tänapäeval ja näiteks osta.ee on neid paksult täis, hindadega 1 – 100€ ja seisukorras vanaraud kuni kasutamata ESTA või Philips: https://www.osta.ee/noukogudeaegne-vahvlikupsetaja-esta-138259982.html

Sellel konkreetsel näitel on tegelikult juhe muudetud/välja vahetatud (nõuka ajal ei olnud europistikut) – seega 100% originaal see pole. Hind on ka üsna krõbe.
Aga soodsamalt saab tõepoolest Venemaalt toodud vahvlimasina – mina ostsin ca 45 euroga. Retseptivihik oli ka kaasas. Lisaks leidsin Nõukogude Naise ajakirja vahelt tolleaegsed vahvliretseptid. Varem ostsin krõbedaid vahvleid 1 euro 1 tükk – nüüd teen ise.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei tee siiski neid kõige paremaid. Ma loll jätsin masina kolimise ajal maha, oli vana ja kõrbenud. Arvasin, et ostan uue, ostsingi, aga need suurema ruudega vahvlid ei tule nii krõbedad kui minu väga vana vene masin tegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esta ei ole jah see “õige”, aga parema puudumisel käib kah. Vahvlid tulevad minu meelest enam-vähem sama krõbedad, kui selle päris veneaegse masinaga. Vanemal mudelil kuumutasid mõlemad pooled, estal ainult alumine plaat. Põhiline vahe, et muster pole õige. Vahvlitaigna teen Salme Masso raamatu “Saiad, pirukad, koogid” retsepti “magusad vahvlid” järgi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tellisin Amazonist ja küpsetab sama häid vahvleid kui nõukaaegne masin. Õhukeste vahvlite masin on “waffle cone maker”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vene LAKOMKA teeb “vanaaegseid” vahvleid. müüakse netis ja vene kraami müüvates poodides, nt tartu avaturu 1000 asja poes

Pidi väga aeglane masin olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vene LAKOMKA teeb “vanaaegseid” vahvleid. müüakse netis ja vene kraami müüvates poodides, nt tartu avaturu 1000 asja poes

Pidi väga aeglane masin olema.

Ei ütleks küll, teeb samamoodi nagu teised masinad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 10:30; 18.05 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel konkreetsel näitel on tegelikult juhe muudetud/välja vahetatud (nõuka ajal ei olnud europistikut) – seega 100% originaal see pole.

See pole ka 100% kaameli kapjade freesimise aparaat, sest seda samuti mitte keegi ei väida.
Ja otse loomulikult, olid juba 80ndatel need nn. europistikud ja -pesad Nõukogude Liidus saadaval, tootmises ja olemas. (su kodu oli tehnika poolest ilmselt ajast maas, kui sa ei tea)

Ja tegelikult on europistik üldse tavaline kahe otsaga ja ilma maanduseta – see, mida sina ekslikult euroks nimetad, on hoopis sakslaste 30ndatel leiutatud Schuko.
Kuna venelased nägid neid peamiselt saksast toodud seadmetel, siis nimetati need rahvasuus kähku eurodeks. See vale nimetus levis ka meile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 10:28; 18.05 09:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Hea vana asi- vahvlimasin