Esileht Lapse ootamine Hea või halb nimi?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Hea või halb nimi?

Postitas:

Mis te arvate poisi nimest Mark eestikeelses keskkonnas? Mulle väga meeldib see nimi, oleme ise vene perest ja vene keeles ongi see väga ilus ja kõlav nimi, kuid kuna elame väikelinnas, siis sooviks “eesti inimeste” käest kuulda nende arvamust sellest nimest. Ei taha, et last nime tõttu mõnitama kunagi hakatakse (a’la “Mark maas”, “postimark”). Samas on see vb minu ülemõtlemine.
Et jah, või äkki on kellegil teil tuttavaid lapsi või teil endal, kelle nimi oleks Mark, ega ei ole probleeme olnud? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub ok, rahvusvaheliselt ka lihtne hääldada.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 13:30; 30.09 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mark on ilus nimi, mõtlesingi seda ka oma pojale panna. Aga minu vanemad lapsed (koolilapsed) ütlesid, et see on noorte seas väga popp sõna ja lapsed/noored kasutavad seda palju. Pidi laste sõnul tähendama mark=häbi. Kahjuks arvan, et koolis võib ebameeldivusi tulla, ilmselt täiskasvanuna mitte…aga mina ei sooviks, et laps koolis nime häbenema peab.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on väga kena poisi nimi. Endalgi on paar tuttavat selle nimega. Ja “mark maas” ei tähenda mitte midagi roppu ega halba.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 40+ pluss ja me teismelisena “tegime margi täis” jne.
Endal on 2 teismelist kodus ja pole nende suust eales sellist sõna kuulnud.
Tean 2 Marki, üks 20+ ja teine algklassides. Ilus nimi mu meelest.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah see narrimine nime pärast on mingis vanuses nagunii vältimatu.
Enamus laste nimesid käänatakse naljaks või leiutatakse mingi tobe hüüdnimi. Pakun, et enamust meist on mingis vanuseastmes natuke narritud. Käib suureks kasvamise juurde 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 13:30; 30.09 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimi on ilus ja sobilik. Aga narrimist ei saa välistada mitte ühegi nime puhul. Ka mind prooviti nime järgi narrima hakata, aga kuna ma naersin kaasa (1. klassis), siis vaadati, et pole mõtet ja rohkem ei tulnud see enam kunagi teemaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilus rahvusvaheline nimi. Mulle väga meeldib. Mis puutub narrimisse, siis seda ei tea kunagi ju, kas ette jääb riietus, välimus, nimi vms. Selle pōhjal ärge küll oma otsust muutke.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 14:51; 30.09 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mark on hea nimi.
Kuna jäi mulje, et teemaalgataja otsib eestlastele suupärast nime, siis igaks juhuks lisan, et eestlasele see tundub ikka võõras ja pigem ehk venepärane, kui kombineeritud vene perekonnanimega. Aga see ei ole paha asi ja nimi on ilus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mark on hea nimi.

Kuna jäi mulje, et teemaalgataja otsib eestlastele suupärast nime, siis igaks juhuks lisan, et eestlasele see tundub ikka võõras ja pigem ehk venepärane, kui kombineeritud vene perekonnanimega. Aga see ei ole paha asi ja nimi on ilus.

Aga huvitav, et eestlastele ei tundu võõrad Devon ja Brandon ja Christofer ja rohked muud samasugused moodustised, neid kasutatakse ju üsna hoolega.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates kõlatu nimi. Mittemidagiütlev.

Aga ilusam loomulikult kui a la Dominic, Christopher, Jason vms.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean Marki, ta on eestlane. Ma ise vene juurtega, aga pole kuulnud, et see venepärane nimi oleks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poja nimi on Kristofer. Nimede teema on ilmselt üks sellistest teemadest, mida pole väga mōtet püstitadagi. Nii palju kui inimesi, nii palju tuleb ka arvamusi. Mark on ilus nimi juba sellepärast, et teie ema-isana olete selle välja valinud oma kōige kallimale. See peab meeldima eelkōige teile, mitte perekooli rahvale, eestlastele vōi venelastele.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 14:51; 30.09 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks Mark Soosaar – tuntud Eesti filmitegija. Seda eesnime on lihtne kirjutada ja hääldada.
Teatud vanuses võidakse ükskõik millise nime pärast narrida. Isegi kui eesnimi on neutraalne, siis võidakse perenimi hambusse võtta. Mind narriti koolis just perenime pärast. Arvan, et kui see nimi teile meeldib ja on südamelähedane, siis kindlasti pange oma lapsele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keda narritakse, seda narritakse nimest sõltumata.

Mark on ilmselt moodne nimi kõikide Deliisede, Hugode, Robinite, Maribellade jne kõrval.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 20:18; 04.10 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib. Meil on perekonnas Marc, tal ei ole probleeme olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on see nime pärast narrimise mure totaalne pseudoprobleem. Küll lapsed leiutavad igasugu asju, mille pärast narrida, ärge üldse muretsege!

Teemast nii palju, et minu lapse rühmas käib venekeelsest perekonnast poiss nimega Mark. Minu jaoks ei ole see küll mingi vene nimi. Pigem lihtsalt rahvusvahelisem kui eesti Mart. Kena tavaline nimi.

Minu enda nimi on Anna ja ma mäletan ainult ühte korda, kui mu nime kohta midagi öeldi ja siis ka mitte halvaga. Klassivend läks mööda ja hüüdis “Anna, anna minna!” (täiskasvanuna sain endale sõbrannaks Minna ning kui me kahekesi ennast kuskil tutvustasime, siis ütlesimegi, et oleme Anna ja Minna: anna minna!) Muude asjade pärast (peamiselt riietuse ja vaese perekonna) narriti mind aastaid, aga nimi on nagu on. Eks kõikidest nimedest saab midagi tuletada, aga ega see kohe narrimine pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mark on muidu ilus nimi, aga paraku on eesti keeles seda ebamugav käänata.
Omastav, osastav, alal-, alalt-, alale-, kaasaütlev jne kääne ei kohaldu sellele nimele hästi.

Nimelt oli mul põhikoolis sellenimeline koolivend ja paljud olid hädas nime käänamisega. Nt küsimus “kellele?” Markile on korrektne öelda, kuid see ei kõla hästi. Inimesed mõtlesid siis ise välja, kuidas paremini kõlab. Hakati ütlema: Markole, Markule, Margile – segadust kui palju.

Seega ei soovita paraku Eestis, muidu on aga ilus nimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mark on muidu ilus nimi, aga paraku on eesti keeles seda ebamugav käänata.

Omastav, osastav, alal-, alalt-, alale-, kaasaütlev jne kääne ei kohaldu sellele nimele hästi.

Nimelt oli mul põhikoolis sellenimeline koolivend ja paljud olid hädas nime käänamisega. Nt küsimus “kellele?” Markile on korrektne öelda, kuid see ei kõla hästi. Inimesed mõtlesid siis ise välja, kuidas paremini kõlab. Hakati ütlema: Markole, Markule, Margile – segadust kui palju.

Seega ei soovita paraku Eestis, muidu on aga ilus nimi.

Oi, aga Markile on just vale, õige on Margile, arvaku nimekandja midaiganes.

Mark kändub nagu Mart – Mart, Marti, Mardi, Mardile, Mardid jne.

Kahjuks on levinud väärarvamus, et käänates ei tohi nime algkuju muutuda, mis ei vasta eesti keeles tõele. Topitakse ülakomasid jne, Lennart Meri tegi algust sellega, nõudes mere värdkäänamist.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 20:18; 04.10 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mark on väga kena ja mehelik nimi. See on juba päris pikalt ka populaarne nimi. Mul on vend Mark, kes 20a ja enda lastel (vanuses 9, 11 ja 14) on kõigil klassis oma Mark. Igati sobilik nii Eestis kui ka välismaal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mark on hea nimi.

Kuna jäi mulje, et teemaalgataja otsib eestlastele suupärast nime, siis igaks juhuks lisan, et eestlasele see tundub ikka võõras ja pigem ehk venepärane, kui kombineeritud vene perekonnanimega. Aga see ei ole paha asi ja nimi on ilus.

Aga huvitav, et eestlastele ei tundu võõrad Devon ja Brandon ja Christofer ja rohked muud samasugused moodustised, neid kasutatakse ju üsna hoolega.

Noh, eks me mõlemad saame aru, et eestlastele on tundlik teema vene- või üldse slaavipärasus.
Tüüpiline kahe eestlasest vanemaga eestlane ei taha väga, et tekiks arvamus, et ta on slaavi päritolu. Kui üks vanematest ongi slaavlane – siis on teine lugu. Mistõttu olen isegi imestanud, et nimi Mirko (lühendus nimest Miroslav) on hakkanud levima, mis maailmas on muidu ehtne slaavi rahvaste nimi. Kui juba Mirko omaks võetakse, siis võrreldes sellega on Mark ju väga rahvusvaheline nimi… Eestlaste poolt lihtsalt (seni) mitte palju kasutatud.

Aga vähemalt ühte Marki (lisaks Soosaarele) tean minagi lapsest peale ja olen näinud ka nime Marku (inspiratsiooni saanud ilmselt soomlastel laialtlevinud Markku-st).

Nagu üks eelnev kägu mainis, hakatakse seda ilmselt kahte moodi käänama: Mark – Margi (sarnaselt sõnaga “mark”, “postmark”) ja Mark, Marki (nende poolt, kes võibolla alateadlikult just ei taha nime muuta sarnaselt sõnale “postmark”). Kas see on halb? Täiesti oleneb inimesest, kas kahte moodi käänamine häirib või mitte. Neid nimesid, mida eestlased mitut moodi käänama kipuvad, on muidu teisigi, näit. Ann – Anne ja Ann – Anni – jällegi, oleneb, kas selline asi tundub häiriv või on sellest ükskõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mark Raidpere, eesti foto- ja videokunstnik, fotograaf

Mark Soosaar, filmilavastaja ja poliitik

Mark Švets, eesti jalgpallur

Kalev Mark Kostabi, kuulus eesti päritolu kunstnik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Lapse ootamine Hea või halb nimi?