Esileht Kodunurk Head sisekujundajat

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Head sisekujundajat

Postitas:

Kes on kasutanud sisekujundaja abi oma kodu sistamisel või remondis värvide jms valimisel. Kuidas olete rahule jäänud, kas Eestis on selliseid sisekujundajaid, kes tõesti midagi väga ägedat oskavad teha, no nagu näiteks erinevates teleshowdes, kus maju ümber kujundatakse ja tulemus on tõesti eriline, omanäoline?
Palun jagage kogemusi, muljeid ja keda kasutasite, kust leidsite.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaadates sisekujundussaadetes hindu (nt Nate and Jeremiah), siis vaata ikka reaalselt, kas võtad 2 toa remondiks välja 60000-80000 dollarit, mõni hind on veel meelde jäänud, nutuse majaesise teeäärise ja majaesise (kokku max 3 rida taimi ja 8-10 m kõnniteed) hind oli 6000 dollarit, lambid tihti suurusjärgus 4000 jne.. mina kasutasin sisekujundajat. stiil stiiliks, aga mulle tundus ikka, et ta ei suuda stiilis püsida lõpuni. mõne tema valikuga ei ole siiamaani nõus (õnneks oli mõistust ise mõelda ja ei tormanud välja ostma). aga üle poole meie kodust on küll sisekujundaja teene, ja sellega olen väga rahul. kontakti sain kardinariiete poest, eks nemad teavad-tunnevad neid, kes pidevalt käivad klientidega kardinariideid valimas, kardinad ju üks oluline osa sisekujundusest. nime ei taha mainida, sest ei asu tallinnas. häiris veidi see, et sisekujundaja viib ainult teatud kohtadesse sind (nt valgustite poed), kust ta saab lisaks su enda antavale rahale, ostude pealt veel lisanutsu. mingi hetk hakkas pakkuma ainult ühe salongi tooteid, isegi kui ütlesin, et mulle 2 asja ei meeldi, vaatame midagi muud, siis tema ajas nagu klapid peas ikka sama juttu, et just ja ainult just see valgusti sobib teile. ilmselt oli vaheltkasu protsent nii oluline.

soovitan hoida oma kodu sisekujunduse valikud lõplikult ikka enda käes. kui aga tahad täislahendust, siis peaks sisekujundaja tegema ka visuaalse 3D täislahenduse pakkumise enne (nagu usa saadetes), mitte, et sisekujundaja jookseb pisikeste piltide, linkide ja tapeediribakeste hunnikuga sinu juurde ja sina siis kujuta ette, kuidas see kõik kokku sobib.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 18:05; 18.04 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka sisekujundaja otsimine ees ja tekkis küsimus, et kas see siis pole koostöö? Või ongi nii, et kujundaja teeb midagi valmis ja omanik peab nõus olema? Et mingit ringitegemist ei ole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 21:26; 18.04 08:36; 18.04 09:31; 13.11 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem kasutaks sõna sisearhtitekt.
Sisekujundaja on pigem see, kes valib sulle seinavärvi, kui ehitaja on töö lõpetanud.
Sisearhitekt suudab aga ikka väga paljut: paneb paika mööbli, selle suuruse (diivani ja laudadae mõõtmed), selle järgi valgustuse, muudab sisevaheseinu (kui vaja), mõtleb läbi ruumis inimeste liikumise.
Ja kõige lõpuks valib plaate, parketti, värve.
Kõigepealt palkasin ettevõtte kontorit tegema sisearhitekti, tulemus sai super! Ise küll veidi ehituse käigus muutsin paari asja, kuid kogu kontseptsioon, kõik ruumid said väga hea funktsionaalsuse.
Järgmisena korteri tegi meile, muutis planeeringut jms. Külalised ahhetavad ja ise oleme sees elades ka väga rahul, kõik sai õigesti. Eks me vaidlesime ka pikalt ja tuliselt, kuid olen väga rahul.
Kolmas projekt läheb sügisel käiku ja just nii pikad on ka tema järjekorrad. Nii hea tegija on, et nime ei taha avaldada, muidu ei pääse löögile.
Teenuse maksumus on 4000 euro kanti, kuid mõlema kinnisvara hind kasvas 10%.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka sisekujundaja otsimine ees ja tekkis küsimus, et kas see siis pole koostöö? Või ongi nii, et kujundaja teeb midagi valmis ja omanik peab nõus olema? Et mingit ringitegemist ei ole?

Siis ei ole ju sisekujundajat vaja, kui sa temast paremini tead, mis millega sobib.
Mul ka üks tuttav rääkis, kuidas sisekujundajaga oli ikka “väga raske koostööd teha, sest ta üldse ei kuulanud…”.
Olles ise pidanud maitsetute inimestega koos interjöörilahenduses kokkuleppele saama, tunnen sisekujundajatele selliste “tarkade” klientide puhul vaid kaasa.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 08:00; 18.04 09:18; 16.05 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka sisekujundaja otsimine ees ja tekkis küsimus, et kas see siis pole koostöö? Või ongi nii, et kujundaja teeb midagi valmis ja omanik peab nõus olema? Et mingit ringitegemist ei ole?

Siis ei ole ju sisekujundajat vaja, kui sa temast paremini tead, mis millega sobib.

Mul ka üks tuttav rääkis, kuidas sisekujundajaga oli ikka “väga raske koostööd teha, sest ta üldse ei kuulanud…”.

Olles ise pidanud maitsetute inimestega koos interjöörilahenduses kokkuleppele saama, tunnen sisekujundajatele selliste “tarkade” klientide puhul vaid kaasa.

Ei ole ju nii, et on ainult kaks äärmust: 100% sisekujundaja nägemus või 100% kliendi oma. Sisekujundaja kuulab klienti, tema eelistusi, tema maitset ja kujundab selle järgi. Kui ta on ikka tuppa kavandanud nahkmööbli ja mulle nahk ei meeldi, siis eeldan, et mind ei tembeldata lolliks ja maitsetuks, vaid otsitakse uus variant. Ilma koostööta saavad sündida ainult näidismajad.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 21:26; 18.04 08:36; 18.04 09:31; 13.11 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma koostööta saavad sündida ainult näidismajad.

Ja need on üldjuhul ka maitsekad ja ilusad erinevalt enamuse inimeste kodudest.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 08:00; 18.04 09:18; 16.05 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma koostööta saavad sündida ainult näidismajad.

Ja need on üldjuhul ka maitsekad ja ilusad erinevalt enamuse inimeste kodudest.

Maitsekad ja ilusad võivad ju olla, aga hubased ja funktsionaalsed tihtilugu ei ole. Olen palju näidismaju vaatamas käinud, paljudes kohtades klaaspinnad, kõrgläiked, valge mööbel. Ilus vaadata, aga katsuda ja kasutada ei kannata.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 21:26; 18.04 08:36; 18.04 09:31; 13.11 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma koostööta saavad sündida ainult näidismajad.

Ja need on üldjuhul ka maitsekad ja ilusad erinevalt enamuse inimeste kodudest.

Maitsekad ja ilusad võivad ju olla, aga hubased ja funktsionaalsed tihtilugu ei ole. Olen palju näidismaju vaatamas käinud, paljudes kohtades klaaspinnad, kõrgläiked, valge mööbel. Ilus vaadata, aga katsuda ja kasutada ei kannata.

sellega olen väga nõus. köögikappidele taheti meile, 3 lapsega peres, panna pisikesed punnikesed kapiuste ette (tõesti, piltide pealt on ilus vaadata, aga jube tülikas on neis näidisköökides näiteks niiskete kätega seda imeilusat nikerdatud punni otsida, et käterätiku sahtel lahti teha). mida ma ka näen neil klatspiltidel, on see, et väga tihti on tehnika täiskasvanu silmade kõrgusel, ehk siis lapsed turnigu toolidel või oodaku vanemate teenindamist. klaaspinnad ja roostevabad pinnad on ju peres õudusunenägu, kui just ema või teenija koguaeg lapp käes mööda elamist ringi ei tuuselda.

ei tasu sisekujundaja soovitusi puhta kullana võtta. ta teeb küll suure ja tänuväärse eeltöö ära, aga lõppude lõpuks elad sina ise seal kodus, mitte sinu sisekujundaja. kes siin sõnu kontekstist välja rebis, siis sisekujundaja peab olema väga hea suhtleja, tahtma leida lahendusi, mitte suruma peale oma lampi või lauda, ja tembeldama maitsetuks.

enamus kinnisvara ostjaid vaatavad niikuinii rohkem ehituskvaliteeti ja asukohta. mina ise vaatan alati selle pilguga, et tihti selle kellegi jaoks “maitseka sisekujunduse” saab ju alati nulli lükata, ehituskvaliteeti, seinte soojustust, küttekulusid aga naljalt ei paranda nii kergelt. eriti skeptiliseks teevad mind ilusad korterid vanades puumajades, kus seinad välisvoodri taga võivad mädaneda ja kelder hallitada, aga peaasi, et köök läheks elutoa kardinate ja wc plaatidega kokku ning tuttavad ahhetaksid vinge planeeringu peale.

maitse üle, nagu näete, on lihtne kakelda. mõni armastab nikerdusi ja kõrgläiget, mina, kui neid piltidel näen, kerin peas juba läbi eelarvet, mis maksab selle jama väljalõhkumine.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 18:05; 18.04 10:21;
To report this post you need to login first.

ise ei kasuta, kuna naudin sellelaadset tegevust niikuinii, aga ajakirjade (Diivan, Kodu&Aed) põhjal on meeldinud kodud, mille taga nt
Elisabeth Karm
Liilia Kristjanson
Kadi Jair
Aet Piel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pigem tõesti soovitaks ise koguda internetist inspiratisooni ja ikkagi ise teha. Sisearhitekti palkaksin konsulatsiooni käigus teatud asju soovitama/valima.

Minul oli eramaja ehitamise kogemus ja lõpuks valisin ikkagi need asjad, mis mulle meeldisid. Sisekujundaja valis nii palju asi mingite röögatute hindadega, ja siis lõpuks selgus, et tema töö ei ole otsida uusi asju, kui mulle miski tema valitu ei meeldi. Et tema on oma töö teinud kui valib midagi välja ja selle eest saab ta ka tasu. Et kui ma midagi tagasi lükkan, siis see ei ole enam tema töö. Tema valis kõik enda kontseptsiooni järgi välja ja mina peaks häppi olema. No näiteks, öökapid hinnaga 1000 eur/tk. No kogu see kogemus näitas, et Eestis on mega nigel mööblivalik kui soovid klassikalist interjööri. Lõpuks tellisin mitmed asjad UKst või Saksamaalt ja soodsamate hindadega ja paema valikuga kui Eestis saada on.

Tagantjärele mõeldes, oleksin sisekujundaja palganud tapeete ja seinavärve valima.

Väga asjalik sisekujundaja on näiteks Sirje Kadalipp. Hinda muidugi ei tea.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kadi Jair teeb väga ilusaid skandinaavia stiilis sisekujundusi

_

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus ei ole mitte heas sisekujundajas, vaid selles, kelle stiil

sulle meeldib

Minu jaoks on Jair ja Karm/Kristianson liiga tavapärased. Mulle meeldib näit Pille Lausmäe.
Pigem tuleks vaadata sisekujundajate töid, sest igal on oma käekiri. Aga sisekujundaja palkamist soovitan kindlasti, sest tulemus tuleb kindlasti ühtlasem ja terviklikum.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kedagi soovitama ei hakka, sest ikka enda stiilist lähtuvalt peab valima. Mingit tundmatut nime ka vist ei vôtaks – ses osas, et tehtud töid peaks olema ikka piisavalt ette näidata- muidu ei tea ju käekirjagi.

Aga jah, olen ise kasutanud (al põhiplaani korrigeerimisest, elektriplaanidest sh kôik ehitusmaterjalid st ka ukse lingid, vuugid, trapid jms kuni kardinate ja lampideni välja) ja kasutaksin ka järgmise kodu puhul kindlasti!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 08:04; 24.02 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin tuttava soovitusel üsna no-name sisekujundaja (kes ka tegelikult hariduselt sisearhitekt). Meeldis see, et ta ikkagi kuulas meid ja tegi üsna palju oma algset visiooni ümber, kuid isegi kui meie mõne tema originaalse idee üle parda viskasime, siis ta püüdis meie ehk kohati igavale maitsele leida huvitava niši kusagile mujale. Mees oli mul ka protsessis väga sees ja põhilised erimeelsused olidki mehe ja tema vahel. Kuid keegi ei solvunud ja asjadest sai ausalt rääkida kui ei meeldinud.

Lõppkokkuvõttes saab kodu kindlasti parem kui me oleks oma peas osanud välja mõelda, sest ta tõesti pakkus lahendusi, mille peale mina ka koduajakirju ja pinteresti lapates ei tulnud. Ja on näha, et kodul on sisekujundaja käsi juures. Muidugi selleks peab küll valmis olema, et sisekujundaja ideed kasvatavad ka remondi eelarvet, sest originaalsed nüansid ja lahendused paraku maksavad. Mõned elemendid on meil sellised, ilma milleta oleks kodu ikka ilus, kuid mis tundusid meile nii ägedad, et enam loobuda ei tahtnud. Ilmselt oleksin õndsas teadmatuses ka rahul olnud 😀

Aga meie konsulteerisime eelnevalt 3 sisekujundajaga, et proovida omavahelist klappi (võtsime esimese konsultatsiooni). Ühe tuntud sisekujundaja, kelle tööd on tõesti ilusad, ma välistasin kohe esimesel kohtumisel, sest ta konkreetselt sõitis meist üle nagu teerulliga. On tellijad, kes ei taha ise protsessis osaleda ja nendele sobivad sellised inimesed, kuid kes soovib ka ise kaasa rääkida, sellele taoline lähenemine ei sobi. Seega soovitan õige inimese otsingul investeerida aega ja võib-olla ka natuke raha (kui esimene konsultatsioon on tasuline), et leida sulle sobiv inimene.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida ma ka näen neil klatspiltidel, on see, et väga tihti on tehnika täiskasvanu silmade kõrgusel, ehk siis lapsed turnigu toolidel või oodaku vanemate teenindamist.

Kas sa tahaks kööki tööpinna kõrguseks 45-50cm? Või kuidas see tehnika saaks lastele kättesaadaval kõrgusel olla?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 08:00; 18.04 09:18; 16.05 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisekujundaja Liis Hallikas
https://www.facebook.com/PesapunujaLiis/

Liis on õppinud sisekujundust nii Tais kui Itaalias ning oskab leida kõigile midagi sobivat.
Kuna Liis iseseisvalt on sisekujundusmaastikul alles uus, siis saab temaga kindlasti kokkuleppele mõistliku hinnaga. Tahtmist ja pealehakkamist on tal palju!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisekujundaja Liis Hallikas

https://www.facebook.com/PesapunujaLiis/

Liis on õppinud sisekujundust nii Tais kui Itaalias ning oskab leida kõigile midagi sobivat.

Kuna Liis iseseisvalt on sisekujundusmaastikul alles uus, siis saab temaga kindlasti kokkuleppele mõistliku hinnaga. Tahtmist ja pealehakkamist on tal palju!

Sellise logokujundusega ta küll paraku profilt ei mõju. Samuti on veider, kuidas ta paneb oma portfooliosse autoriõigusega kaitstud pilte – minionid seinamaalinguna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti on veider, kuidas ta paneb oma portfooliosse autoriõigusega kaitstud pilte – minionid seinamaalinguna.

kust sa tead, äkki on lepingu teinud ja maksnud kasutamise eest 😛

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisekujundaja Liis Hallikas

https://www.facebook.com/PesapunujaLiis/

Liis on õppinud sisekujundust nii Tais kui Itaalias ning oskab leida kõigile midagi sobivat.

Kuna Liis iseseisvalt on sisekujundusmaastikul alles uus, siis saab temaga kindlasti kokkuleppele mõistliku hinnaga. Tahtmist ja pealehakkamist on tal palju!

Olen ka sisekujundaja otsinguil, aga need pildid, mis tal FBs üleval on, ei kutsu küll ühendust võtma. kuidas tootedisaini õppinud inimene nii kehva saidiga välja tuleb?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 21:26; 18.04 08:36; 18.04 09:31; 13.11 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil tööprotsessi osas on kogemus olnud?

Kaalun ka kaasamist, aga kuidagi teema nii vôôras, et ei teagi kuskohast alustada. Imelik on niisama uurida ja helistada ka ju kôik läbi (kelle valik meeldib).

Samas olen kuulnud ka mingeid hirmulugusid, et projektid venivad ja toodete koht a la ebay pildid jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 08:04; 24.02 14:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Kodunurk Head sisekujundajat

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.