Esileht Lapse ootamine Heads up – lapsehooldustasu kaotamine

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Heads up – lapsehooldustasu kaotamine

Postitas:

Infokilluke, mille alles äsja avastasin erinevaid peretoetuste ja hüvitiste lehekülgi lugedes ja pole kindel, kas siit foorumist on läbi käinud. Nimelt on laste, kes sündisid/sünnivad 1. septembrist 2019 kuni 30. juunini 2020 vanematele tehtud (kui nahahoolduse võrdlust kasutada) kerge keemiline koorimine.

Alla 3-aastaste laste vanemad ei saa enam peale vanemahüvitise lõppu lapsehooldustasu 38,36 eurot kuus. Sotsiaalkindlustusamet lohutab: “Sellest vabanevad vahendid seob riik aastatel 2020-2022 järk-järgult uude vanemahüvitise süsteemi (vt näiteks Isa täiendav vanemahüvitis ja 30 päevane isapuhkus)”. Nali aga selles, et need uued meetmed rakenduvad vaid alates 1. juulist 2020 sündivate laste isadele.

Seega on vahepealse 10 kuu jooksul sündivate laste vanematelt põhimõtteliselt võetud ära üks eelis ilma asendushüvitist vastu andmata – huvitav, kas see ei lähe juba ebavõrdse kohtlemise alla?

Mitte, et midagi selle osas teha annaks peale mõnele meediaväljaandele marutamise, aga juhuks kui mõni värske lapsevanem või rase on tulevase lisa rahapiskuga arvestanud, siis oskate nüüd ootused reaalsusega sünki ajada. 🙂

NB! Puudutab ainult lapsehooldustasu, lapsetoetus 60 euri jääb alles.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kõik teavad seda juba ja teiseks, hull raha on see küll, mille kaotust taga nutta.
P.S 19.18€ on ka lapsehooldustasu, mida siiamaani saan nt mina alla 8a laste eest peale lapse 3. eluaastat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 14:47; 06.01 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kõik teavad seda juba ja teiseks, hull raha on see küll, mille kaotust taga nutta.

P.S 19.18€ on ka lapsehooldustasu, mida siiamaani saan nt mina alla 8a laste eest peale lapse 3. eluaastat.

Nuvot, ma ei teadnud – ma poleks ka kindel, et kõik teavad. Ja see 19.18 on jah sama toetus, lihtsalt ülejäänud, vanematele lastele – sellest jäävad ka nüüd need ilma, kelle laps äsja sündinud/sündimas. Kuna sulle määrati see juba ära, siis sinu jaoks midagi ei muutu. Lucky you. 😉

Kindlasti pole (paljude jaoks, kõigi eest ei saa rääkida) tegu maailmamuutva summaga. Minu küsimuse tõstatus oli pigem, et miks selline ebavõrdne kohtlemine. Ka jätsi ostmine lastele pole (paljudele) raha, mida taga nutta, aga kui kahele lapsele ostad ja kolmandale mitte, siis võib kolmandal mingeid arvamusi tekkida sinu suhtes, eksole. Täiesti normaalne reaktsioon, ma arvan. 🙂

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kõik teavad seda juba ja teiseks, hull raha on see küll, mille kaotust taga nutta.

P.S 19.18€ on ka lapsehooldustasu, mida siiamaani saan nt mina alla 8a laste eest peale lapse 3. eluaastat.

Nuvot, ma ei teadnud – ma poleks ka kindel, et kõik teavad. Ja see 19.18 on jah sama toetus, lihtsalt ülejäänud, vanematele lastele – sellest jäävad ka nüüd need ilma, kelle laps äsja sündinud/sündimas. Kuna sulle määrati see juba ära, siis sinu jaoks midagi ei muutu. Lucky you. ????

Kindlasti pole (paljude jaoks, kõigi eest ei saa rääkida) tegu maailmamuutva summaga. Minu küsimuse tõstatus oli pigem, et miks selline ebavõrdne kohtlemine. Ka jätsi ostmine lastele pole (paljudele) raha, mida taga nutta, aga kui kahele lapsele ostad ja kolmandale mitte, siis võib kolmandal mingeid arvamusi tekkida sinu suhtes, eksole. Täiesti normaalne reaktsioon, ma arvan. ????

Kas sa jagad oma kulutusi laste peale vastavalt sellele, palju nad „sisse toovad“?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 15:24; 03.01 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa jagad oma kulutusi laste peale vastavalt sellele, palju nad „sisse toovad“?

Täitsa huvitav oleks teada, kuidas sa küll sellise järelduseni suutsid jõuda?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui kahele lapsele ostad ja kolmandale mitte, siis võib kolmandal mingeid arvamusi tekkida sinu suhtes, eksole.

Kuidas see siis mõeldud oli?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 15:24; 03.01 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ebavõrdne kohtlemine on alati lubatud, sõltuvalt eesmärgist.
PS igasuguse riigi raha andmibe lastevanematele on kah ebavõrdne kohtlemine, sest lastetud seda ei saa

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana uudis jah. Ei näe ebaõiglust, lasterahad ju tõstetud päris okeiks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi. Igaüks ehk ei guugelda ennast lolliks igasuguste rahade majandusega ja nii võib juhtuda, et erinevalt perekooli kägudest pole kursis sellise asjaga. Olgu asi rahas või ebaõigluses, Reiwa ju lihtsalt hoiatas neid, kes ei ole kursis sellega. Igal ühel oma arvamus, kas tegu on ebaõiglusega või mitte…

Minul, kelle sünnitus jääb igal juhul peale juuli 2020, on hea meel uue süsteemi üle, aga natukene naljakas on tõesti, et seda rakendatakse nende arvelt, kes enne juulit sünnitavad. Neil vähendatakse teatud sissetulekuid seoses lapsega, selleks, et peale juulis või hiljem sünnitajad saaksid paremad tingimused?!

Njham, on nii kuis on, õnneks tõesti suur see kadu pole, kuid ilmselt nii mõneski perekonnas võib see paarkend eurot ikkagi tunda anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehooldustasu juures on oluline moment veel see, lapsehooldustasu saaja sai riigi poolt haigekassa kindlustuse. See oli abiks kui laps oli 1.5-3-aastane.
Kuidas sellega edaspidi on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 21:50; 06.01 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehooldustasu juures on oluline moment veel see, lapsehooldustasu saaja sai riigi poolt haigekassa kindlustuse. See oli abiks kui laps oli 1.5-3-aastane.

Kuidas sellega edaspidi on?

Lapsehooldustasul ja haigekassal pole mitte kunagi olnud mitte mingit seost.

Riigi poolt kindlustatud:

*üks Eestis elav ning alla 3-aastast Eestis elavat last kasvatav vanem või inimene, kes kasutab vanema asemel lapsehoolduspuhkust ning kes kasvatab Eestis alla 3-aastast last
*üks Eestis elav mittetöötav vanem, kes kasvatab kolme või enamat alla 19-aastast Eestis elavat last, kellest vähemalt üks on alla 8-aastane
*üks Eestis elav vanem, eestkostja või hooldaja, kellega on sõlmitud perekonnas hooldamise leping ja kes kasvatab seitset või enamat alla 19-aastast Eestis elavat last
*kindlustatud inimese ülalpeetav abikaasa, kes kasvatab vähemalt ühte alla 8-aastast last või 8-aastast last kuni esimese klassi lõpetamiseni või vähemalt kolme alla 16-aastast last ega saa riigilt lapsehooldustasu

Igakuine lapsetoetus oli on ja jääb ka edaspidi alles, kui sa seda mõtled.

*kui peres kasvab üks või kaks lapsetoetust saavat last – 60 eurot lapse kohta kuus.
*kui peres kasvab kolm või rohkem lapsetoetust saavat last – alates kolmandast lapsest 100 eurot lapse kohta kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 14:47; 06.01 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasuguste riiklike toetustega on nii, et üks hetk neid on ja teine hetk ei ole. Ebaõiglus oleks siis, kui seadus oleks vastu võetud nii, et üleöö kaovad ära. Aga seadus ise võeti vastu piisavalt vara, et kellele on lapsesaamine väga tugevalt riigi toetusega seotud, siis see lapsesaamine natuke edasi lükata. Ja sellest on meedias juba räägitud küll ja küll.

Minuarust on tunduvalt ebaausam see pensionireform – mitte niivõrd konkreetsed üksikud nüansid, aga idee kui selline – et 17-18aastat tagasi oli pensionireform, mis oleks pidanud nagu minuealiste penisonieani kestma jne, mingi kindlustunde tuleviku suhtes andma, ja nüüd jälle riik lammutab sedasama…. See oli lubatud ju algusest peale pikaajaliselt kestma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehooldustasul ja haigekassal pole mitte kunagi olnud mitte mingit seost.
Riigi poolt kindlustatud:
*üks Eestis elav ning alla 3-aastast Eestis elavat last kasvatav vanem või inimene, kes kasutab vanema asemel lapsehoolduspuhkust ning kes kasvatab Eestis alla 3-aastast last

2.5 tagasi kui teema meie peres üleval oli, oli seos küll olemas. Nimelt meil jäi LHP-le ja sai VH lapse isa. Mina läksin tööle.
Kui VH läbi sai, tekkis küsimus, kuidas saab lapsega kodus olev isa haigekassa kindlustuse. Helistasin sotsiaalkindlustusametisse ja sealt öeldi, et LHT saajaks tuleb panna lapse isa. Nii tegimegi.
Mina sain sellest jutust niimoodi aru, et kui LHT oleks mulle laekunud, siis oleks lapse isa haigekassast ilma olnud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 21:50; 06.01 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistan ka täiesti seda ebaausust. Mitte, et summa mulle kuidagi oluline oleks, aga imelik, et sinna mingi selline ajaline lõtk sisse jäi. Kaotame ühe hüve ära ja hiljem siis anname midagi enamat ja samas on inimesed, kes ei saa siis ei ühte ega teist. Väga loll üleminek.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valesti said aru. Ravikindlustuse saab riigi poolt see vanem kes on lapsehoolduspuhkusel. Sina läksid tööle ja sotsmaksu maksis sinu eest tööandja. Mees jäi lapsehoolduspuhkusele ja tema eest tasus riik ning sellega tagati talle ravikindlustus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Lapse ootamine Heads up – lapsehooldustasu kaotamine