Esileht Ilu ja tervis Heast elust depressioon

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Heast elust depressioon

Postitas:
Kägu

Neil puudub võrdlus kehvemate tingimustega. Me võime end üritada teiste olukorda panna, aga ei mõista lõpuni seda, mida pole ise läbi elanud.

Just nimelt. Puudub võrdlus, seetõttu ei osata hinnata seda, mis olemas on. Mina elasin kogu lapsepõlve ja noorusaja kuivkäimlaga majas, suvel kärbsed, talvel jäätunud pott ja sellest ja puudulikust hügieenist oli mul alailma kõht lahti, mistõttu mäletan selgelt, kuidas öösiti kasukaga külmunud poti peal istusin. Nüüd elan juba aastaid tsiviliseeritud inimese kombel, aga peaaegu iga kord wc-s istudes tuleb mulle lapsepõlve käimla meelde ja ma olen õnnelik oma valge, avara ja puhta wc üle. Naljakas, kui vähe on õnneks vaja. Ma mõistan seda hinnata, sest mul on võrdlusmoment. Lapsed, kes on kogu elu elanud kuskil soojas ja pehmes, kõht putru täis, ei hinda midagi. Ei korralikku kodu, vaheldusrikast toitu ega stabiilset pereelu, kogu aeg on üks viu-viu. Peaks nendega vist ka aastaks sinna Siberisse vissarioonovlaste juurde kolima, kus Tuuli Roosma käis, pärast seda ehk tuntakse rõõmu olemasolevast. Vähemalt mingikski ajaks.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neil puudub võrdlus kehvemate tingimustega. Me võime end üritada teiste olukorda panna, aga ei mõista lõpuni seda, mida pole ise läbi elanud.

Just nimelt. Puudub võrdlus, seetõttu ei osata hinnata seda, mis olemas on. Mina elasin kogu lapsepõlve ja noorusaja kuivkäimlaga majas, suvel kärbsed, talvel jäätunud pott ja sellest ja puudulikust hügieenist oli mul alailma kõht lahti, mistõttu mäletan selgelt, kuidas öösiti kasukaga külmunud poti peal istusin. Nüüd elan juba aastaid tsiviliseeritud inimese kombel, aga peaaegu iga kord wc-s istudes tuleb mulle lapsepõlve käimla meelde ja ma olen õnnelik oma valge, avara ja puhta wc üle. Naljakas, kui vähe on õnneks vaja. Ma mõistan seda hinnata, sest mul on võrdlusmoment. Lapsed, kes on kogu elu elanud kuskil soojas ja pehmes, kõht putru täis, ei hinda midagi. Ei korralikku kodu, vaheldusrikast toitu ega stabiilset pereelu, kogu aeg on üks viu-viu. Peaks nendega vist ka aastaks sinna Siberisse vissarioonovlaste juurde kolima, kus Tuuli Roosma käis, pärast seda ehk tuntakse rõõmu olemasolevast. Vähemalt mingikski ajaks.

Olen samamoodi elanud: kuivkäimla, vesi ämbriga sisse, solgivesi ämbriga välja, ahjude kütmine, maatööd jne. Aga ometi tundub mulle, et minu elu kõige selle viletsa olme sees oli psüühilise poole pealt palju lihtsam ja muretum, kui minu enda laste elu, kes praegu naudivad olmemugavusi. Minul ei olnud muud muret, kui vanemate jäetud ülesanded päevaks ära teha (õhtusöök, koristamine, peenarde rohimine, seakartulite pesemine jmt), aga ei olnud sellist info (ja just negatiivse info) üleküllust, võrdlemist teistega jmt, nagu on tänapäeva noorte keskkond. Kuivkäimlaga elu lapsena ei anna mingit põhjendust kogu oma ülejäänud elu kõiki teisi “pehmekesteks” pidada või öelda, et keegi ei ole minu kannatuste vääriline, vot mina oskan hinnata. Mida? Et vetsus võib vett lasta? See on olmeline tühi-tähi. Tänapäeva inimese vaimne surve ja stress (nii lastel kui ka täiskasvanutel) on palju suurem kui sel kunagisel kuivkäimlaga elu elanul.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeva inimese vaimne surve ja stress (nii lastel kui ka täiskasvanutel) on palju suurem kui sel kunagisel kuivkäimlaga elu elanul.

No millest see nii hirmus stress siis tänapäeval on?! Ikka üks ja sama jutt, kui hirmus raske on tänapäeval elu! Kas ehk te ise oma kõrgete nõudmistega seda omale raskeks ei ela?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeva inimese vaimne surve ja stress (nii lastel kui ka täiskasvanutel) on palju suurem kui sel kunagisel kuivkäimlaga elu elanul.

No millest see nii hirmus stress siis tänapäeval on?! Ikka üks ja sama jutt, kui hirmus raske on tänapäeval elu! Kas ehk te ise oma kõrgete nõudmistega seda omale raskeks ei ela?

Sinu kommentaar ilmestab väga hästi ühte stressi põhjust – kaasinimeste kalestumine. Empaatiat on vähem, mõistmist vähem.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeva inimese vaimne surve ja stress (nii lastel kui ka täiskasvanutel) on palju suurem kui sel kunagisel kuivkäimlaga elu elanul.

Eks see ongi see, millest temaalgataja kirjutab. Et kõht on täis, tuba soe, tervis korras ja töökoht korralik, aga ikka on kogu aeg mingi stress ja vaimne surve. Sest ei suuda otsustada, kas osta kuldne või valge iPhone.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Ilu ja tervis Heast elust depressioon