Esileht Ilu ja tervis Hei, Covid-19 läbipõdenu!

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Hei, Covid-19 läbipõdenu!

Postitas:

Kaua Te lõpuks kodus olite? Kuidas Te uuesti tagasi tööle saite? Kas tehakse veel test peale tervenemist? Või lihtsalt 14 päeva pärast lõpetasid haiguslehe ja elu läks edasi? Ma ähmiga ei jõudnudki küsida perearstilt.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav teema jah.
Ennast huvitaks ka selle uue haigusega seonduv.
Mis need sümptomid on, kas on raske haigus, kas nakkab, jas peaks kodus püsima jne. Täielik infosulg. Listeeriast oli küll rohkem infot.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus, kes on põhjalikult sellest kirjutanud, on see ajakirjanik Heidi Hanso. Aga tema jutt ei vasta jälle üldse sellele terviseameti lehel toodud kuvandile kõrgest palavikust jmt.

Temal oli nii, et kõigepealt tundis end väga väsinuna. Tuli töölt koju ja vajus voodisse magama ja magas mitu tundi. Siis vist veel päev hiljem hakkas nina kipitama ja tugevalt vett jooksma. Põsed õhetasid. Jõuetus oli. Palavik tõusis 37,3. Mõne aja pärast kadus lõhna- ja maitsetundmine. Hiljem tuli tal köha ka, aga vist vähemalt nädal hiljem.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli märtsis. Töölt sain (meditsiini valdkond). Algas köhaga, selline tavaline kuiv köha. Umbes 10 päeva pärast tekkis hingamisraskus. Et ahmid
Õhku, aga õhku ei saa ning seda ka diivani peal istudes. Haigusleht 2 nädalat. Palavikku ei olnud ja ikka see paganama köha. Siis oli pisut parem ning järsku tuli palavik ning köha läks hullemaks+hingamisraskused jätkuvalt. Palavik püsis nii umbes 38,5 peal ca 7-8 päeva. Veel 2 nädalat kodus. Peale 2 kuud vindumist ikka veel köha, köha, köha. Kopsupilti keelduti tegemast (asukoht Rootsi). Kokku kirjutati välja 2 eri sorti antibiootikume+inhalaatorid. Tagatipuks sain põiepõletiku. Kokku köhisin kuni juuli alguseni välja. Sitaks pikk vindumine(pea 4 kuud), aga haiglaravi ei vajanud.
Muidu olen terve ja kergelt haigeks ei jää. Max korra aastas on nohu. Jubeee, aga ellu jäin. Muide mees, kellele siin näkku mitu kuud köhisin, haigeks ei jäänud. Lapsel (12a) piirdus kerge nohu ja valusa kurguga max 4 päeva.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 22:01; 16.09 19:47; 16.09 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks infoks siis, et ei tekiks valearusaamasid – 22:01 Käole kirjutatud antibiootikumid polnud mõeldud viiruse ravi toetamiseks – need ei tööta viirustega. ABd ravisid sekundaarset bakterite tekitatud nakkust kopsus (v mujal).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli märtsis. Töölt sain (meditsiini valdkond). Algas köhaga, selline tavaline kuiv köha. Umbes 10 päeva pärast tekkis hingamisraskus. Et ahmid

Õhku, aga õhku ei saa ning seda ka diivani peal istudes. Haigusleht 2 nädalat. Palavikku ei olnud ja ikka see paganama köha. Siis oli pisut parem ning järsku tuli palavik ning köha läks hullemaks+hingamisraskused jätkuvalt. Palavik püsis nii umbes 38,5 peal ca 7-8 päeva. Veel 2 nädalat kodus. Peale 2 kuud vindumist ikka veel köha, köha, köha. Kopsupilti keelduti tegemast (asukoht Rootsi). Kokku kirjutati välja 2 eri sorti antibiootikume+inhalaatorid. Tagatipuks sain põiepõletiku. Kokku köhisin kuni juuli alguseni välja. Sitaks pikk vindumine(pea 4 kuud), aga haiglaravi ei vajanud.

Muidu olen terve ja kergelt haigeks ei jää. Max korra aastas on nohu. Jubeee, aga ellu jäin. Muide mees, kellele siin näkku mitu kuud köhisin, haigeks ei jäänud. Lapsel (12a) piirdus kerge nohu ja valusa kurguga max 4 päeva.

Päris jube. Arusaamatu, et kopsupilti ei tehtud. Vesi kopsu ümber, suuremad kahjustused, see kõik jäi ju kontrollimata.

Minu tuttavatel (augustis põdesid) on siis küll kergelt läinud. Ühel nende pereliikmel kadus päevaks lõhna- ja maitsemeel, teised olid sümptomiteta (testid olid kõigil positiivsed, ka naisel ja lapsel).

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli märtsis. Töölt sain (meditsiini valdkond). Algas köhaga, selline tavaline kuiv köha. Umbes 10 päeva pärast tekkis hingamisraskus. Et ahmid

Õhku, aga õhku ei saa ning seda ka diivani peal istudes. Haigusleht 2 nädalat. Palavikku ei olnud ja ikka see paganama köha. Siis oli pisut parem ning järsku tuli palavik ning köha läks hullemaks+hingamisraskused jätkuvalt. Palavik püsis nii umbes 38,5 peal ca 7-8 päeva. Veel 2 nädalat kodus. Peale 2 kuud vindumist ikka veel köha, köha, köha. Kopsupilti keelduti tegemast (asukoht Rootsi). Kokku kirjutati välja 2 eri sorti antibiootikume+inhalaatorid. Tagatipuks sain põiepõletiku. Kokku köhisin kuni juuli alguseni välja. Sitaks pikk vindumine(pea 4 kuud), aga haiglaravi ei vajanud.

Muidu olen terve ja kergelt haigeks ei jää. Max korra aastas on nohu. Jubeee, aga ellu jäin. Muide mees, kellele siin näkku mitu kuud köhisin, haigeks ei jäänud. Lapsel (12a) piirdus kerge nohu ja valusa kurguga max 4 päeva.

Päris jube. Arusaamatu, et kopsupilti ei tehtud. Vesi kopsu ümber, suuremad kahjustused, see kõik jäi ju kontrollimata.

Minu tuttavatel (augustis põdesid) on siis küll kergelt läinud. Ühel nende pereliikmel kadus päevaks lõhna- ja maitsemeel, teised olid sümptomiteta (testid olid kõigil positiivsed, ka naisel ja lapsel).

Arstiabi siin jah sellel perioodil ei osutatud vä, kui päris raami peal kiirabiga minema viidi. Ainult nö telefonivisiit oli. Perearstikeskus pani sildi välja ja põhimõtteliselt lukustas ennast, et keegi neid nakatama ei tuleks. Infoliinilt öeldi, et räägid, järelikult hingad???? Iseasi, kas olekski midagi teha olnud. Kõige hullem oli see teadmatus ja see meeletu paanika meedias. Iga päev loeti paarsada laipa kokku ja uudistes olid skafandris meeleheitel meedikud. Aga noh nüüdseks on kõik juba maha rahunenud ning neid coroonauudiseid lugeda ei viitsi enam keegi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 22:01; 16.09 19:47; 16.09 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstiabi siin jah sellel perioodil ei osutatud vä, kui päris raami peal kiirabiga minema viidi. Ainult nö telefonivisiit oli. Perearstikeskus pani sildi välja ja põhimõtteliselt lukustas ennast, et keegi neid nakatama ei tuleks. Infoliinilt öeldi, et räägid, järelikult hingad???? Iseasi, kas olekski midagi teha olnud. Kõige hullem oli see teadmatus ja see meeletu paanika meedias. Iga päev loeti paarsada laipa kokku ja uudistes olid skafandris meeleheitel meedikud. Aga noh nüüdseks on kõik juba maha rahunenud ning neid coroonauudiseid lugeda ei viitsi enam keegi.

Aga kuidas/millal test(id) tehti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 19:52; 19.09 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstiabi siin jah sellel perioodil ei osutatud vä, kui päris raami peal kiirabiga minema viidi. Ainult nö telefonivisiit oli. Perearstikeskus pani sildi välja ja põhimõtteliselt lukustas ennast, et keegi neid nakatama ei tuleks. Infoliinilt öeldi, et räägid, järelikult hingad???? Iseasi, kas olekski midagi teha olnud. Kõige hullem oli see teadmatus ja see meeletu paanika meedias. Iga päev loeti paarsada laipa kokku ja uudistes olid skafandris meeleheitel meedikud. Aga noh nüüdseks on kõik juba maha rahunenud ning neid coroonauudiseid lugeda ei viitsi enam keegi.

Aga kuidas/millal test(id) tehti?

Alguses ei testitud kedagi, pandi telefoni teel diagnoos-koroona, mida mina muidugi uskuda ei tahtnud, siis mõni nädal hiljem õnnestus testile pääseda-positiivne(ninaneelust kaapimine siis) Pärast tegin veel sportlikust huvist antikeha testi 2 korda. Mõlemal puhul olid ka antikehad positiivsed.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 22:01; 16.09 19:47; 16.09 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on ka nahale lööve tulnud? Nagu nõgestõbi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõht ei olegi lahti? Olen aru saanud, et välismaal ikka mõnel on olnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli kevadel. Algas nagu haigus ikka, kurk kraapis ja jäi valusaks, tekkis köha ja päev hiljem palavik. Kui kadus lõhnataju, siis helistasin arstile. Olin kodus 3 nädalat, sest köha ei tahtnud ära minna. 3 nädala pärast tegin negatiivse testi ja läksin tagasi tööle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 13:41; 21.09 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ei põdenud aga tuttav küll. Algas tal viirus kõhuhädadega, siis tulid köha ja hingamisraskused. Positiivse testi sai märtsis, mais näitas kordusanalüüs lõpuks, et viirust enam pole. Hingamisraskused ja jõuetus on siiani.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli kevadel. Algas nagu haigus ikka, kurk kraapis ja jäi valusaks, tekkis köha ja päev hiljem palavik. Kui kadus lõhnataju, siis helistasin arstile. Olin kodus 3 nädalat, sest köha ei tahtnud ära minna. 3 nädala pärast tegin negatiivse testi ja läksin tagasi tööle.

Miks te ei täpsusta testi osas? S.t.kas positiivne test ikka oli või diagnoos määratigi distantsilt sümptomite põhjal?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 19:52; 19.09 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli kevadel. Algas nagu haigus ikka, kurk kraapis ja jäi valusaks, tekkis köha ja päev hiljem palavik. Kui kadus lõhnataju, siis helistasin arstile. Olin kodus 3 nädalat, sest köha ei tahtnud ära minna. 3 nädala pärast tegin negatiivse testi ja läksin tagasi tööle.

Miks te ei täpsusta testi osas? S.t.kas positiivne test ikka oli või diagnoos määratigi distantsilt sümptomite põhjal?

Ikka testi tegin. Kusjuures rõvedaim osa selle haiguse juures.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 13:41; 21.09 09:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Hei, Covid-19 läbipõdenu!