Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hei, prillikandjad!

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Hei, prillikandjad!

Postitas:
Kägu

Kui kaua teil prillid vastu peavad? Olen viimase kümnendi jooksul märganud, et prillide eluiga on kuidagi lühenenud. Kolm aastat ja raamidelt on juba värv maas, klaasid kriimulised (ok, siin on oma hoolsuse küsimus ka), lähevad inetuks ja on aeg uus soetada. Vanasti pidasid prillid nagu paremini vastu …

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole täheldanud, ilmselt sõltub ka, mis prille sa ostad. Ma ostsin kunagi aastaid tagasi Versace raamid ja siiani näevad head välja. Klaasid ehk küll pisut on kriimustada saanud, aga olen neid siiski ise ka pigem hästi hoidnud. Päikeseprillid on mul odavad, nende eest nii hästi ei hoolitse ja kui visata lihtsalt kotti teiste asjade vahele, siis lähevad tõesti klaasid kiiresti kriimuliseks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul Hilfigeri meesteraamid juba 7 aastat ja väga heas korras.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on Ray Ban Clubmaster. Paar aastat peavad vastu, aga see raam on üsna õrn ja ninapadjad hakkavad logisema mingi hetk.

Aga see on ainus raam, mis mulle meeldib. Hetkel on läbipaistva plastikosaga. Siis on nägu ka ikka näha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuluvad ära jah. Mul on näiteks Diori raamid kolmandat aastat ja hakkab vaikselt värv kuluma, plastiksangad on pleekinud. Klaase olen juba korra vahetanud, sest kipuvad ikka kriimuliseks minema. Mul on alati olnud pigem kallimast hinnaklassist raamid, aga kuluvad ikka, eriti kui on ainult ühed prillid, mida kasutad.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raamid on vastu pidanud oma 10 aastat vähemalt, aga klaasid lähevad küll kriimuliseks jah, kuigi hooldan ainult spets. vahenditega ja olen valinud kriimustuskindlad. Aiatöödeks olen pannud ette vanad prillid, sest mullatolm on kõige hullem kriimustaja üldse, aga ikkagi on klaasi keskosad kõik ära nühitud nagu.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole täheldanud, ilmselt sõltub ka, mis prille sa ostad. Ma ostsin kunagi aastaid tagasi Versace raamid ja siiani näevad head välja.

Mul ka Versace raamid, millelt juba kaks kuud (!) hiljem hakkasid detailid ära kukkuma (sangade küljes oli hunnik pisikesi kaunistusi). Enne seda olid täiesti suvalise firma prillid, mis pidasid kenasti aastaid vastu.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kust te neid lagunevaid raame ostate?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

17 aastat samad prillid, raam vogue. Jah, tegelikult on väsinud, aga kuna klaas on tugev, siis pole viitsinud uusi otsida.  Kannan palju läätsesid.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Polo kruviraamid teenivad ausalt juba 6-ndat aastat aga klaasid hakkavad veidi nõrgaks jääma ja sinna on siiski tekkinud ka väikesed kiimud ja nüüd on need juba teist aastat nö koduprillid, aiatöödel saab veel ehk mitu aastat kasutada. Uued raamid (metallist) on Ted Bakeri omad ja käigus teist aastat ning värvitud raam ja klaasid on nagu uued.

Ma ei saa küll kurta, et raamid vastu ei peaks aga jah, plastikraame ei ole omanud ja neid ei oska kommenteerida! Päikeseprillid on juba oma 10 + aastat vanad ja ei lähe katki ega kao ära, ise tahaks juba uusi 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas te viitsite aastaid samu raame kanda? Ma vahetan raamid välja iga kord kui klaase vaja vahetada, olenemata sellest kas raamid ok v mitte. Ma tahan vaheldust. Mul ainult päikeseprillidega jookseb 13.aastas kuna ei leia normaalseid uusi- vahetan vaid klaase seal. Päikeseprillid trussardi firma omad ning kuna hoian karbis ilusti, siis näevad väga ok välja.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina vahetasin raame umbes 8 aastat tagasi. Klaase pean paraku igal aastal vahetama, sest nägemine muutub kogu aeg. Raamid sain omalajal jube suure soodukaga ning enam neid ei toodeta kahjuks. Siiani pole samaväärseid leidnud. Nii ma siis käin luitunud raamidega ringi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaks aastat tundub muidu olevat reegel, aga praegused Heritage (essat korda selle firma omad, hinnaklass sama muidu, mis nt Guccil-Versacel) firma raamid saavad kohe 2a ja hetkel pole ikka veel ühtki kulumisjälge, mis on üllatav. Mul muidugi kõik plastikraamid olnud, metall vm peab vast ikka kauem vastu kah. Ühed Versace raamid olen ise ära retsinud, käisin spaas nendega ja tuleb välja, et prillidega ei või saunas käia, rikub nii klaase kui raami.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitage Tln. parima valikuga poodi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostsin mitmevaatelised prilliklaasid 500 eur ja kvaliteet on aastaga kadunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei tea, mis firma raamid mul on, sest valin neid sobivuse järgi, bränd on täiesti ebaoluline. Mingi  aeg leidsin endale sobivad raamid üleüldse meestele suunatud valikust, sest naiste omad olid kõik mingi blingiga kaunistatud sangadega. Õnneks nüüd on olukord parem ka naistepoolel. Mõned prillid olen kandnud sõna otseses mõttes ribadeks, ühed näiteks läksid näpu vahel pooleks kuipuhastama hakkasin. Vanust oli neil siis vist ikka omajagu. Siis oli muidugi kiire prillipoodi ja nädal-poolteist pidin kandma mingeid õe vanu prille, veits nõrgad olid, aga hakkama sai.

Praegu on mul tekkinud esmakordne juhus, kus saan veel täiesti toimivatele prillidele uued juurde, sest mehel oli prille vaja ja Instrus oli mingi kampaania lisaprillipaarile. Eks siis näis kuidas ma neid kandma hakkan…paariskuupäeviti ühed ja paaritutel teised 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitage Tln. parima valikuga poodi?

Parim valik on suhteline. Aastaid sain oma raamid Eesti Optikust, aga viimased ostsin hoopis Instrumentaariumist. Ega muud üle ei jää kui hakata prillipoode läbi käima ja raame proovima

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kanna 20 aastat prille igapäevaselt, seega vahetan neid üsna tihti. Klaaside kriimustamist põhjustab see, et prille ei tohi panna klaasid allapidi lauale. Aga olen saanud petta kallite raamisega (ühel hakkas ühel klaasil kruvi ennast lahti kerima ja sai küll praavitatud, aga ikka mingi aeg jamas). Uue raami ostmine on ilge peavalu – sest prillid ei sobi eriti, kuid peavad olema tugeva raamiga, ninatoega ja tugevate sangadega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Plastikust raamid pole mul üle paari aasta kunagi kestnud.

Metallraamidega nii ja naa. Väga pettunud olin Hugo Bossi raamides kust poole aasta pärast hakkas matt värv maha kooruma. Ülejäänud metallraamid olen välja vahetanud pigem vahelduse pärast.

Praegune prillimood sobib mulle väga hästi, aga mõtlen hirmuga mis saab kui kitsad raamid tagasi moodi lähevad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, plastik läheb mõne aastaga koledaks. Eelmised prillid olid Nina Ricci käsitööraamid (sellise sloganiga neid müüdi, ei tea mina, kas nad rohkem kätega tehtud olid, kui ülejäänud) ilusate laiade tumepunaste plastraamidega – no läikekiht kulus vist juba aastaga maha ja ometi on mul paralleelselt veel mitu paari prille, nii et puhtalt pideva kulutamise arvele ma seda küll ei aja. Kahe-kolme aastaga kaotasid nad välimuses nii palju, et kodust väljas ei tahtnud teisi mitte kandagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raamid peavad vastu, nii metall kui plastik, ca 10 aastat, aga klaasid lähevad säbruks küll. Mullatolmu kohta ei oska arvata, prillipoes arvati, et ehk ka kuumus (süüa tehes näiteks) kahjustab erinevaid katteid klaasidelt, no ja kui veel ise pliidi alla tuld teed… Mul on ka nüüd n-ö musta töö tegemise prillid ja korralikumad prillid, aga sageli unustan vahetada. Säbruprillide vanus on ca 5 aastat ja viimane aasta hakkas segama, nii et 4 aastat. Raam käraks veel küll. Kuna mul maksab peamiselt klaas (suur miinus + suure miinusega silinder), siis see olukord väga ei rõõmusta.

+1
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hei, prillikandjad!