Esileht Kodunurk Hele puitparkett- hooldus?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Hele puitparkett- hooldus?

Postitas:

Kuidas hooldate enda puitparketti, hele matt lakk. Kohe üldse ei saa puhtaks. Meil lapsed, koer ning hetkel paljajalu tassime mustust laiali samuti. Põrand on kolm kuud vana ja näeb välja, nagu poleks seda kunagi pestud. Ma olen lugenud juhiseid, et võimalikult vähe niiske lapp peab olema ja mitte palju pesuvahenit kasutada. Lappe on mitu (need taldlapid) ja pesen neid masinas puhtaks.
Kas peakski auruga puhastamist kaaluma hakkama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 21:54; 13.08 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsu nüüd korralikult puhtaks saada ja siis soovitan katta, näiteks vahaga. Muudab hooldamise tublisti lihtsamaks.

Kuidas edasi:
1)Kuivpuhastamine –mopi, pehme harja või tolmuimejaga.

2)Niiske puhastus –parketipuhastusvahendit kasutades (sega puhastusvahend veega (olenevalt tootja tootejuhisest): u 5 korgitäit 10 l vee kohta igapäevaseks puhastamiseks)
kui see ei aita, siis

3) Kontsentreeritud puhastusvahend regulaarseks kasutamiseks(10 korgitäit tugevasti määrdunud põranda jaoks). Kanna see segu põrandale niiske lapi või muu sobiva vahendiga. Lase seista, loputa hoolikalt ja kuivata st kasuta algul märga, siis kuiva puhast mikrokiudlappi.
NB! tugevasti määrdunud alad ja plekid töötle esmalt, siis kogu põrand.

Ära kasuta liiga palju vett – liigne niiskus võib panna põranda vuukidest punduma. Pärast parketipuhastusvahendiga põranda puhastamist võib lakile kaitsekihi andmiseks vajadusel kasutada veel parketipoleerimisvahendit, vaha või värskendusvahendit.

Kaitse parkettpõrandat liiva ja mustuse eest, aseta sissekäigu juurde jalamatid. Varusta nihutatava mööbli jalad vildist patjadega.

Mina aurupuhastit naturaalparketil ei soovitaks…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur suur tänu, hakkan otsast pihta !

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 21:54; 13.08 16:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Kodunurk Hele puitparkett- hooldus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.