Esileht Beebi ja mitmikud Helepruunid laigud lapsel

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Helepruunid laigud lapsel

Postitas:

Tere, minu neli kuud vanal lapsel tulid juba üsna pea peale sündimist helepruunid laigud ühele poole kõhul, ei oe ümmargused, selliseb ebakorrapäratu kujuga, nahapinnast kõrgemad pole, värvuselt hästi õrnalt helepruunid, selline piimakohvi pruun. Nüüd on lisandunud ka jalale üks. Millega tegemist võiks olla? Või on kellelgi olnud sama asja lapsel? Perearstist tolku pole, tema ütleb, et jälgime neid, kui küsin, mis need on, siis keerutab. Alguses polnud nii mures, aga nüüd kus on veel üks laik juures, siis hakkab mure tekkima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 10:10; 13.03 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine ju nahaarstile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Loodan, et viimane Kägu satub veel lugema.
Kuidas see diagnoosimine välja näeb, mul on ju laps nii pisikene alles, loen siin hirmuga, et tehakse ajust mrt ja narkoos jne :S
Ja kas saatekirja peaks võtma neuroloogile või geneetikule, leidsin kahtemoodi arvamusi või kogemusi selles osas.
Meil nüüd üks laik juures veel ja esimene laik on suurenenud päris korralikult, olen lihtsalt murest nutu äärel 🙁
Veel, kas see hagus on mõjutan ka elukvaliteeti või lapse väljanägemist? Mis edasi saab teist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 10:10; 13.03 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel on ka. Uuriks oskab keegi nõu anda, kelle juurde peaks poorduma? Nahaarst,neuroloog, geneetik? Voi pigem juba koigi poole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui laigud on väikesed ja neid on 1-2-3, on see täiesti tavaline ja seda on väga paljudel lastel. kui on silmatorkavalt suured v palju, on põhjust mingit haigust kahtlustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laike on rohkem kui paar-kolm, siis kindlasti arstile. Tuttava lapsel oli see kahjuks väga raske haiguse süpmtom, vist seesama neurofibromatoos, lapsel on kasvaja ajus. Täpselt ei tea aga neil algas arstabi ahel perearstist, kes suunas Tartusse uuringutele.

Loodan, et teil on siiski vaid pigmendilaigud aga soovitan kiiresti saada uuringutele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 21:21; 09.05 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huhh, minu lapse pepu peal ka üks umbes ruutsentimeetrine laiguke. Kui on ainult üks laik, siis võiks ehk loota et ainult pigment? Perearstile alles kuu aja pärast…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe laiguga inimesi on palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 21:21; 09.05 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lähedases pereringis on ka üks lapsuke, kellel nendest nn “piimakohvi laikudest” koorus lõpuks välja neurofibromatoosi diagnoos (õnneks küll väga kerge vorm). Minu teada tehakse selle haiguse kindlaks tegemiseks vereanalüüs geneetiku juures (kui neid laike on palju). Kui on üks-kaks pigmendilaiku, siis ei tehta midagi, see on nii tavaline, et neid inimestel ikka leidub. Aga kui laike esineb rohkem, siis tuleks ikkagi geneetiku konsultatsioonile minna. Ei taha kuidagi hirmutada ega midagi, aga oma südame rahustuseks soovitaksin ära käia.
Loodan südamest, et teemaalgataja lapse puhul ongi tegemist lihtsalt pigmendilaikudega. Sest enamasti nii ongi, neid pigmendilaike on paljudel (mul omalgi on kaks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis kui on rohkem kui 5 pigmendilaiku, siis on tegemist NF-iga. eks geneetikud diagnoosivad seda. neuroloog vaatab muid asju ja kui kellelgi suguvõsas on NF , siis on tõenäosus olemas ja geenimutatsioon on ka võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on saanud nüüdseks sellest laigust ? Nimelt ka minu lapsel selline laik (18,06,2016 saab nüüd 2 aastaseks ja siis mainin ja näitan arstile uuesti.Mul perearst ütles ka ,et peame jälgima, ootama ja vaatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil laiks siis turjal ja jookseb käsivarre peale…Üpriski suur…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sunbeam, kui suur ja millal tekkis? Ma avastasin oma 5 kuusel, et on tekkinud 3 pigmendilaiku juurde, kokku on 4, sest üks oli sünnist saadik. Mis on teiste diagnoosid lõpuks olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Helepruunid laigud lapsel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.