Esileht Lapse ootamine Hemoglobiin

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Hemoglobiin

Postitas:
Kägu

Kas kellegil on kogemust, et kui hemoglobiin on raseduse ajal natukene madalamaks läinud, et ainult toitumise korrigeerimisel on hb normaalseks läinud?

Ma olen nii palju igasuguseid erinevaid tablette ja siirupeid proovinud aga need on väljaheite nii vedelaks teinud, et paneb veits muretsema. Seetõttu ei tahaks neid enam võtta aga samas kardan, et äkki ma ainult toitumisega oma hb tastet korda ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Millu9

Tore oleks teada palju rasedust ja palju see hemoglobiin on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka. Rauarohkeid toiduaineid on piisavalt, iseasi pslju sa neid süüa jaksad. Nt brokoli või spinat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rasedust on 32 nädalat ja hb oli 110. Ma muidugi homme ämmaemanda juurde ka, kuulan, kas tal on head nõu veel anda 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raualisandid teevad kohu lahti? Uskumatu! Üldjuhul panevad kinni.
Aga hemoglobiini asemel huvitab sind hoopis ferritiin, mis indikeerib rauadepood e organismi varusid. Need tombab titt raseduse viimasel kuul tühjaks. Toidust ei suuda igaüks nii palju rauda omastada mistottu mina teen küll ühe tothema kuuri. Retafer on liiga norgatoimeline.
PS ferritiini mootmiseks tüüta perearsti, ämmaemanda eelarves on ette nähtud ainult see aiateibaid näitav mottetu üldvere-hemoglobiini analüüs.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin 26 nädalast juba võtma juurde rauda,lasin endale kirjutada ferrum leki tabletid.
Väga hästi aitavad.
Ja on tunduvalt soodsamad kui käsimüügi omad.
Algselt oli raua sisaldus veres 106 aga tänaseks 120 ja rasedust 38 nädalat.
Võtan igapäevaselt 2 tbl(1 hommikul ja 1 õhtul)

Please wait...
Postitas:
Millu9

Mina vist ikka üritaks leida endale lisandi, sest peale sünnitust võib raud ju veel langeda. Toiduga võib ju toetada. Kas sa nõgelit oled proovinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul mõlema rasedusega 32 nädalaks langenud alguse 145 pealt 111 peale. Ämmakas ei näinud probleemi selles, sõin liha ja punapeeti, lisaks ei võtnud peale magneesiumi midagi, sest kõik vitamiinid tegid kõhu lahti. 36 nädalal tehti uus vereproov oli 117. Nädal pärast sünnitust 109.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sain oma analüüsid:

Hemoglobiin: Hb 119 g/L [norm 117 – 153]
Ferritiin: Ferritiin 19 ug/L [norm 13 – 150]

Näitajad normi alumisel piiril ja ma alles teise trimestri alguses.

Nii vastik kui ka pole, tuleb Tot’Hema kuur ette võtta – pole pääsu.

PS! Täiega kadestan teid kes kõhulahtisusega – ma olen raseduse algusest kinniskõhtne nagu jänes.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Lapse ootamine Hemoglobiin