Esileht Ilu ja tervis Hemoglobiin 80, ferritiin 1,7

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Hemoglobiin 80, ferritiin 1,7

Postitas:

Andsin perearstil vereanalüüsi. Nimelt hemoglobiin 80 ja ferritiin 1,7.Saan aru, et näidud väga madalad. Kas on okei raviks tothema ampullid? ( arsti õde määras) Või peaks miskit veel juurde võtma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 22:52; 10.10 12:12; 10.10 15:11; 10.10 23:03; 13.10 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks ikka arsti raviskeemi järgida. Ehks tule teha seejärel veel analüüse ja vaadata, kuidas mõjub.

Loomulilult või süüa korralikult ka brokolit, spinatit, maksa, ube jt rauatikkaid toite.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi nõgesepreparaat on ka hea, Nõgene vms?  Mõjub kuid ei ole nii räige. Ferrolast sain kaksteistsõrmiksoole krambid ja Retaferist ilge kõhukinnisuse. Tothema on lihtsalt jälk sisse votta.

 

Ps!  Võta b12 ka. Rauapuudus ei pruugi olla raua puudusest toidus vaid imendumisprobleemidest.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 09:28; 14.10 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi nõgesepreparaat on ka hea, Nõgene vms? Mõjub kuid ei ole nii räige. Ferrolast sain kaksteistsõrmiksoole krambid ja Retaferist ilge kõhukinnisuse. Tothema on lihtsalt jälk.

Ps! Võta b12 ka. Rauapuudus ei pruugi olla raua puudusest toidus vaid imendumisprobleemidest.

Minul ei ole retafer kõhtu kinni pannud. Infolehelt võid lugeda, et põhjustab nii kinnisust kui lahtisust ja ma ei saanud kumbagi. Sama rauanäiduga (aga hemoglobiin oli kõrgem) pidi võtma retaferi kolm kuud kaks korda päevas. B12 määrati ka, see oli korras. Kui teemaalgatajal seda ei määratud, siis peaks selle ka üle kontrollima. Aga üldiselt tasuks järgida arsti juhiseid ning korrigeerida toitumist.

NB! Piimatooteid vältida või vähemalt mitte tarbida 2 tundi enne ja pärast raua võtmist. Ja c-vitamiini võtta, see aitab raual imenduda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuemad uuringud soovitavad Retaferi võtta 100mg üle päeva, vähem kõrvaltoimeid ja parem imendumine.

Kui Hgb on alla 80, on juba näidustatud vereülekanne. Sellise tõsise aneemia puhul on oluline teada, miks see on tekkinud. Samuti on oluline, milline on vereanalüüsis MCV väärtus- see näitab vererakkude suurust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.10 11:00; 10.10 14:38; 10.10 15:58; 11.10 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mcv on 62

b12 on 296

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 22:52; 10.10 12:12; 10.10 15:11; 10.10 23:03; 13.10 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MCV 62 on väga väike number, viitab kroonilisele rauapuudusele organismis, ehk aneemia on tekkinud pikema aja jooksul. Kas aneemia põhjus on teada? (taimetoitlane või kaalukirurgia patsient või kaotanud pikema aja vältel regulaarselt verd (sooleverejooksud, vererohked menstruatsioonid)?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.10 11:00; 10.10 14:38; 10.10 15:58; 11.10 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeldan, et põhjus on väga vererohketes päevades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 22:52; 10.10 12:12; 10.10 15:11; 10.10 23:03; 13.10 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeldan, et põhjus on väga vererohketes päevades.

Sellisel juhul tervise huvides peaks kaaluma Mirena spiraali.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.10 11:00; 10.10 14:38; 10.10 15:58; 11.10 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.kliinikum.ee/ho/info-haiguste-kohta/2-uncategorised/111-rauavaegusaneemia

 

Ravi annus on vähemalt 100mg rauda päevas, see oleks siis kaks ampulli seda tothemat. Pigem soovitaks retaferi, kõrvaltoimete korral tõesti võib võtta esimesed paar nädalat üle päeva, edasi ikka iga päev. Raua varude adekvaatseks täitmiseks võib kuluda 6 kuud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 17:34; 10.10 21:52; 13.10 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat. Kuidas toimida, kui hemoglobiin on (väga) kõrge- 170-180, kuid ferritiin madal- 3,2? Ei ole suitsetaja, seega pole tegu metahemoglobiiniga. Päevad pigem verevaesed. Lähtun vaid ferritiini näidust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 19:57; 12.10 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

C vitamiini tuleb juurde võtta,muidu raud ei imendu

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Kasutan teemat. Kuidas toimida, kui hemoglobiin on (väga) kõrge- 170-180, kuid ferritiin madal- 3,2? Ei ole suitsetaja, seega pole tegu metahemoglobiiniga. Päevad pigem verevaesed. Lähtun vaid ferritiini näidust?

  2. Kui hemoglobiin on sellises väärtuses korduvates analüüsides oleks õige pöörduda hematoloogile.
+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 17:34; 10.10 21:52; 13.10 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ferritiini üles saab? Hemoglobiin normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks hormonaalsed rasestumisvastased vahendid ei sobi. Tekivad tugevad peavalud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 22:52; 10.10 12:12; 10.10 15:11; 10.10 23:03; 13.10 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks hormonaalsed rasestumisvastased vahendid ei sobi. Tekivad tugevad peavalud.

Mirenas on hormooni kogus väga väike, kas seda on proovitud üldse?  Ega ei kasuta vaskspiraali, mis veritsusi suurendab? Kui ilma vaskspiraalita on sellised veritsused, võiks pöörduda hematoloogi konsultatsioonile, siin võib olla lisaks mingi pärilik hüübimishäire, nt von Willebrandi sündroom.

 

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.10 11:00; 10.10 14:38; 10.10 15:58; 11.10 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii madalate näitajatega on näidistatud retseptiravimid, mis annavad kiirema efekti. Eestis tehakse ka raua süste otse veeni (mulle on tehtud), kuid need tuleb ise välja nõutada.

apteegikaupa siin soovitada on kummaline, see on nõrk ja toime pikaldane. Konkreetsemalt Tothema oli nii õudne, et mina oksendasin selle kohe välja.

ja kindlasti püüa jälile saada miks on ferriitin nii madal, minul näiteks raud ei imendu organismis.

 

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 09:21; 11.10 14:50; 13.10 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii madalate näitajatega on näidistatud retseptiravimid, mis annavad kiirema efekti. Eestis tehakse ka raua süste otse veeni (mulle on tehtud), kuid need tuleb ise välja nõutada.

apteegikaupa siin soovitada on kummaline, see on nõrk ja toime pikaldane. Konkreetsemalt Tothema oli nii õudne, et mina oksendasin selle kohe välja.

ja kindlasti püüa jälile saada miks on ferriitin nii madal, minul näiteks raud ei imendu organismis.

Kuidas teada said, et raud ei imendu? Kuidas neid põjuseid uuritakse. Arst ei ole midagi välja pakkunud kuigi terve elu raud madal olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 10:20; 13.10 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii madalate näitajatega on näidistatud retseptiravimid, mis annavad kiirema efekti. Eestis tehakse ka raua süste otse veeni (mulle on tehtud), kuid need tuleb ise välja nõutada.

apteegikaupa siin soovitada on kummaline, see on nõrk ja toime pikaldane. Konkreetsemalt Tothema oli nii õudne, et mina oksendasin selle kohe välja.

ja kindlasti püüa jälile saada miks on ferriitin nii madal, minul näiteks raud ei imendu organismis.

Kuidas teada said, et raud ei imendu? Kuidas neid põjuseid uuritakse. Arst ei ole midagi välja pakkunud kuigi terve elu raud madal olnud.

Eks see sõltubki perearstist.

Mul on ka alati madal raud olnud, naistel tavaline, eks. Kuna mulle tavalised apteegirohud ei mõjunud (väsimus oli selline, et jäin tööl magama), saatis perearst mind uuringutele. Neelasin mõõka, uuriti sisemust ja soolikaid põhjalikult, viisin analüüse – selle põhjal pandi diagnoos.

Ise tundub mulle, et rauaravimitega ollakse Eestis veidi maha jäänud, elasin pikalt välismaal ning seal on rauasüstid veeni oluliselt rohkem levinud; neid teeb perearsti õde oma kabinetis, mitte ei pea päevaks haiglasse minema. Aga loodame, et ka Eestis sinnani varsti jõutakse.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 09:21; 11.10 14:50; 13.10 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise tundub mulle, et rauaravimitega ollakse Eestis veidi maha jäänud, elasin pikalt välismaal ning seal on rauasüstid veeni oluliselt rohkem levinud; neid teeb perearsti õde oma kabinetis, mitte ei pea päevaks haiglasse minema. Aga loodame, et ka Eestis sinnani varsti jõutakse.

Ravim võib tekitada allergilisi reaktsioone, seetõttu ka haiglas manustamine. Seal on piisavalt personali ja vahendeid, et vajadusel kiiresti reageerida. Välismaal ongi perearstindus teistmoodi organiseeritud ja seal on õdesid arsti kohta rohkem. Põhiprobleem ongi ilmslet seal. Ravimi kalliduse taha ei saa hästi pugeda – 45-106 eurot olenevalt toimeainest 5 ampulli eest pole palju.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 17:21; 14.10 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hemoglobiin 80 on ikka vägagi madal. Mul oli südameopi järgselt 83 ja soojendusplaadi peal oli punaseid vereliblesid kolm kotti. Tulemuseks mingi aja järgselt oli vist 102 ühikut.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Kasutan teemat. Kuidas toimida, kui hemoglobiin on (väga) kõrge- 170-180, kuid ferritiin madal- 3,2? Ei ole suitsetaja, seega pole tegu metahemoglobiiniga. Päevad pigem verevaesed. Lähtun vaid ferritiini näidust?

  2. Kui hemoglobiin on sellises väärtuses korduvates analüüsides oleks õige pöörduda hematoloogile.

Olen doonor, seal on mõõdetud antud tulemused. Pigem kiidetakse, et superhemoglobiin ja ideaalne doonor. Ferritiini läksin mõõtma, kuna juuksed langesid välja ja pidev väsimus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 19:57; 12.10 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Kasutan teemat. Kuidas toimida, kui hemoglobiin on (väga) kõrge- 170-180, kuid ferritiin madal- 3,2? Ei ole suitsetaja, seega pole tegu metahemoglobiiniga. Päevad pigem verevaesed. Lähtun vaid ferritiini näidust?

  2. Kui hemoglobiin on sellises väärtuses korduvates analüüsides oleks õige pöörduda hematoloogile.

Olen doonor, seal on mõõdetud antud tulemused. Pigem kiidetakse, et superhemoglobiin ja ideaalne doonor. Ferritiini läksin mõõtma, kuna juuksed langesid välja ja pidev väsimus.

Veri on paks, kui hgb kõrge. Kuidas on lood vedelikutarbimisega? Võta see asi käsile, sest riskid trombide tekkega jne. St lase asja edasi uurida. Küsi saatekiri hematoloogile.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 23:39; 12.10 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mcv on 62

b12 on 296

Kindlasti võta b12 juurde. Kuigi see näit võib olla sul nö normi piires (normi alumisel piiril), on organismi funktsioonide seisukohast vajalik tulemus 450 ühikust alates. Võta kuu aega hommikuti pool tundi enne sööki 400 ühikut (enamik preparaate ongi ongi sellise doosiga, st piisab 1 tabletist). Nii imendub kõige paremini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 23:39; 12.10 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja!

Aitäh teile. Alustuseks helistasin täna naistearstile ja lasen eemaldada vaskspiraali (nüüdseks olnud 1 aasta). Võtan kindlasti juurde ka b12 vitamiini ja c vitamiini. Perearst arvas, et jääksin siiski tothema ampullide juurde( 2 korda päevas siis). Eks kuu aja jooksul siis vaadatakse, kuidas näidud muutunud on.  Veel üks küsimus: kas rauapuudusest võib tekkida suhu ebameeldiv lõhn? Hoolitsen väga enda hammaste eest. Auke pole, hambad puhtad. Mandlites ka põletikku pole, kuid suu haiseb 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 22:52; 10.10 12:12; 10.10 15:11; 10.10 23:03; 13.10 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt õigem on järgida arsti raviskeemi, kuid mina võtsin tunduvalt kõrgemate Hgb näitudega Tothemat 3 korda päevas. HgB tõusis kuu ajaga 118 pealt 140 peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal olete rauataset ja hemoglobiini mõõtnud? Mul langeb peale päevi alla normi ja kuu jooksul hemoglobiin tõuseb normi alumise piirini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 10:20; 13.10 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

rauapuuduse korral tuleb rõhku panna ka magneesiumile.

b12 preparaat peab kindlasti olema metüükobalamiini ja adenosüülkobalamiini segu. näiteks

https://www.biotheka.ee/toode/cytoplan-vitamin-b12-sublingual-b12-vitamiin-hudroksukobolamiinina-60-keelealust-tabletti/

https://ecosh.ee/toode/bioaktiivne-b12-vitamiin/

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise tundub mulle, et rauaravimitega ollakse Eestis veidi maha jäänud, elasin pikalt välismaal ning seal on rauasüstid veeni oluliselt rohkem levinud; neid teeb perearsti õde oma kabinetis, mitte ei pea päevaks haiglasse minema. Aga loodame, et ka Eestis sinnani varsti jõutakse.

Ravim võib tekitada allergilisi reaktsioone, seetõttu ka haiglas manustamine. Seal on piisavalt personali ja vahendeid, et vajadusel kiiresti reageerida. Välismaal ongi perearstindus teistmoodi organiseeritud ja seal on õdesid arsti kohta rohkem. Põhiprobleem ongi ilmslet seal. Ravimi kalliduse taha ei saa hästi pugeda – 45-106 eurot olenevalt toimeainest 5 ampulli eest pole palju.

Üsna mõttetu targutus, mitut inimest sa tead kel on haiglas rauasüste saades tekkinud allergiline reaktsioon? Vastus – mitte ühtegi. Välismaal pole perearstil mingeid spets õdesid, mis tumal jutt see on?

üks doos rauapreparaati veeni maksab Eestis 65 eurot, pole just kallis, või mis?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 09:21; 11.10 14:50; 13.10 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna mõttetu targutus, mitut inimest sa tead kel on haiglas rauasüste saades tekkinud allergiline reaktsioon? Vastus – mitte ühtegi. Välismaal pole perearstil mingeid spets õdesid, mis tumal jutt see on?

üks doos rauapreparaati veeni maksab Eestis 65 eurot, pole just kallis, või mis?

[/quote]

Mina töötan hematoloogia osakonnas õena ja igapäevaselt teeme patsientidele rauatilgutusi veeni, ütleks, et reaktsioonid nende ravimitega on üsnagi sagedased (valida on kolme preparaadi vahel), esimesel korral tehakse meie osakonnas alati poole väiksem annus, et reaktsioone vältida, seda isegi siis, kui inimene on elus varasemalt saanud veenisisest rauaravi. Mõnele inimesele ei sobi ükski kolmest preparaadist, reaktsiooni korral tavaliselt inimesel korralik vererõhu langus, kuni teadvuse kaoni.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 17:34; 10.10 21:52; 13.10 19:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Ilu ja tervis Hemoglobiin 80, ferritiin 1,7