Esileht Ilu ja tervis Hemoglobiin 80, ferritiin 1,7

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Hemoglobiin 80, ferritiin 1,7

Postitas:

Kindlasti võta b12 juurde. Kuigi see näit võib olla sul nö normi piires (normi alumisel piiril), on organismi funktsioonide seisukohast vajalik tulemus 450 ühikust alates. Võta kuu aega hommikuti pool tundi enne sööki 400 ühikut (enamik preparaate ongi ongi sellise doosiga, st piisab 1 tabletist). Nii imendub kõige paremini.

Mis ühikutest jutt käib, mida peaks enne sööki 400 võtma ja enamus preparaate nii palju just sisaldavad? Ühik on üsna laialdane mõiste. B12  kogused on tavaliselt antud mikrogrammides, aga hetkel ei tule ühtegi sellist meelde, kus seda just 400mcg oleks.

Või mida sa tsiteeritud käol kindlasti võtta soovitad? Oled arst?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma arstiga veenisisest manustamist arutasin, toodi vastuargumendina välja raua veenekahjustav mõju, see “söövat veresooneseinu”.

Jäin tablettide peale edasi, needsamad nogeselised olid korvaltoimeta. Aga kuidas saab tothemat votta kuu aega 3x päevas???  Mul oli magu pekkis juba 1x päevas annuse peale ja tegin 2 n kuurid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 09:28; 14.10 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise tundub mulle, et rauaravimitega ollakse Eestis veidi maha jäänud, elasin pikalt välismaal ning seal on rauasüstid veeni oluliselt rohkem levinud; neid teeb perearsti õde oma kabinetis, mitte ei pea päevaks haiglasse minema. Aga loodame, et ka Eestis sinnani varsti jõutakse.

Ravim võib tekitada allergilisi reaktsioone, seetõttu ka haiglas manustamine. Seal on piisavalt personali ja vahendeid, et vajadusel kiiresti reageerida. Välismaal ongi perearstindus teistmoodi organiseeritud ja seal on õdesid arsti kohta rohkem. Põhiprobleem ongi ilmslet seal. Ravimi kalliduse taha ei saa hästi pugeda – 45-106 eurot olenevalt toimeainest 5 ampulli eest pole palju.

Üsna mõttetu targutus, mitut inimest sa tead kel on haiglas rauasüste saades tekkinud allergiline reaktsioon? Vastus – mitte ühtegi. Välismaal pole perearstil mingeid spets õdesid, mis tumal jutt see on?

üks doos rauapreparaati veeni maksab Eestis 65 eurot, pole just kallis, või mis?

Õnneks minu patsientidel pole kellelgi reaktsiooni tekkinud, aga ma ei määra seda ka igapäevaselt. Ning tõepoolest alustan ka mina alati nö. poole doosiga (kokku saab patsient 2-3 3 korda ravimit olenevalt preparaadist).

Ma ei rääkinud spets õdedest välismaal, vaid sellest et õdesid on rohkem. Eestis on perearstil tavaliselt 1 õde. Kas tõesti soovid, et potentsiaalselt allergilist reaktsiooni tekitavat ravimit süstitakse kuskil nurga taga, samal ajal peab õde tegelema veel kolme muu asjaga? Tegelikult ma ei kahtlegi, et Eestis on perearstikeskusi, kus on võimalik kõikvõimalikke protseduure ja ravimite manustamist teha. Lihtsalt me ei ole neist kuulnud, sest eestlane räägib ikka ju ainult halvas, mitte sellest, mis on hästi.

65-eurot? Kust see on võetud? Kas seal hulgas on ka aja- ja personalikulu, tarvikutekulu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 17:21; 14.10 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tõusis Nõgeliga kahe kuuga hemoglobiini näit 16 ühiku võrra. Võtsin 1x päevas 60mg.  Seedimisele oli esimesed kolm nädalat rängad ja olin korduvalt loobumas, aga mingil hetkel läks paremaks. Inglisekeelsetest allikatest lugesin, et mujal on veenisisene raua manustamine märksa levinum ning seda peetakse seal ohutuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja!

Aitäh teile. Alustuseks helistasin täna naistearstile ja lasen eemaldada vaskspiraali (nüüdseks olnud 1 aasta). Võtan kindlasti juurde ka b12 vitamiini ja c vitamiini. Perearst arvas, et jääksin siiski tothema ampullide juurde( 2 korda päevas siis). Eks kuu aja jooksul siis vaadatakse, kuidas näidud muutunud on. Veel üks küsimus: kas rauapuudusest võib tekkida suhu ebameeldiv lõhn? Hoolitsen väga enda hammaste eest. Auke pole, hambad puhtad. Mandlites ka põletikku pole, kuid suu haiseb ????

Ega hammastest suud ei haise jah eriti, kui igemepòletikku parasjagu pole kuskil ja sa teaks siis juba ka, kus see on, seat harjaga torkides tuleb suurem kogus halba maitset sellest kohast.

sul maovaevusi ei ole või söögitorusonga, need tekitavad tugevat evameeldivat hingeõhku, mida hambapesu ei leevenda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Kasutan teemat. Kuidas toimida, kui hemoglobiin on (väga) kõrge- 170-180, kuid ferritiin madal- 3,2? Ei ole suitsetaja, seega pole tegu metahemoglobiiniga. Päevad pigem verevaesed. Lähtun vaid ferritiini näidust?

  2. Kui hemoglobiin on sellises väärtuses korduvates analüüsides oleks õige pöörduda hematoloogile.

Olen doonor, seal on mõõdetud antud tulemused. Pigem kiidetakse, et superhemoglobiin ja ideaalne doonor. Ferritiini läksin mõõtma, kuna juuksed langesid välja ja pidev väsimus.

Ma tean ka ühte endist doonorit, kelle super hemoglobiini näitu alati kiideti. Lõpuks selgus, et seda põhjustas mingi verevähk: sarnane nagu leukeemia, aga mitte valgeverelibled ei voha, vaid punavereliblede tootmine  on kontrollimatu. Temal tekkisid selle tagajärjel trombid. Kuna sul ferritiin madal, siis mina su asemel käiks hematoloogi juures kontrollis. Kui kõik on korras, siis oled ainult natuke enda ja arsti aega raisanud, aga kui miski jamasti on, saad ehk kiirelt abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Ilu ja tervis Hemoglobiin 80, ferritiin 1,7