Esileht Ilu ja tervis Hemoglobiin ja ferritiin

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Hemoglobiin ja ferritiin

Postitas:
Kägu

Kas ferritiin 37,5 on madal? Hemoglobiin oli 135.
N 32a.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõlemad näidud on normaalsed

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ferritiin on rauavaru ja see näit ok, samuti HGB on ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõlemad on head näidud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vabandan, küsin ka siin teemas.

Kui hemoglobiin on 130, aga ferritiin 8 – kas on põhjust muretseda? Hemoglobiini näit püsib ilmselt normis, kuna manustan rauda juurde. Ferreitiin aga ei tõuse ja iga aasta langeb (tean, kuna iga aasta teen tasulise proovi. 4 aastat tagasi oli ferritiin 12, nüüd 8- ei tea kas jääbki langema. Perearst arvab, et kui hemoglobiin on ok – siis niikaua tema muretsemiseks põhjust ei näe. Mina olen aga väsinud ja jõuetu, ise arvan küll et rauavaru vähesuse tõttu. Mida teha? Rauda süües ei tõuse ei ferritiin ega oluliselt mitte a hemoglobiin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://nogelorganics.com/rauapuudusaneemia-kui-palju-rauda-peaks-manustama-ja-kui-kaua/ see ferritiini näit on kindlasti juba varjatud rauapuudus, hemoglobiini vähesus hakkab juba siis kui organismis KÕIk rauavarud punase peal on. Väldi kahevalentset rauda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ferritiin 8 on kindlasti madal. Mul oli näit kunagi 4 ja pandi kaheks nädalaks haiguslehele. Pidin võtma vedelat rauda, mis kiiresti enesetunnet parandas. Ja vb sul tavaline raud ei imendu hästi, imendumist soodustab hästi c-vitamiin. Ja kohvi ei soovitata yldse sel ajal tarbida. Kehvveresust võib põhjustada ka foolhappe või B12-vitamiini vaegus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui hemoglobiin on 130, aga ferritiin 8 – kas on põhjust muretseda? Hemoglobiini näit püsib ilmselt normis, kuna manustan rauda juurde. Ferreitiin aga ei tõuse ja iga aasta langeb (tean, kuna iga aasta teen tasulise proovi. 4 aastat tagasi oli ferritiin 12, nüüd 8- ei tea kas jääbki langema. Perearst arvab, et kui hemoglobiin on ok – siis niikaua tema muretsemiseks põhjust ei näe. Mina olen aga väsinud ja jõuetu, ise arvan küll et rauavaru vähesuse tõttu. Mida teha? Rauda süües ei tõuse ei ferritiin ega oluliselt mitte a hemoglobiin.

Sel pole vahet, kas 12 või 8 – mõlemad on alumisel piiril. Kui rauda juurde võtate, siis ta kas ei imendu (või pole toidus üldse ja ongi ainult see lisand) või on verekaotus – muidu kindlasti tõuseks. Ja see ferritiin 35 on muidu OK, aga kui rasedus plaanis, siis jääb väheks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõlemad on madalad, ferriitini min norm naistel on 12, aga eks enestunne madala näidu puhul on individuaalne. Hgl min on 126, seega vajaks ka see tähelepnu.
Rauda ei saa nii palju süüa toiduga et ferriitini näit tõuseks, selleks on vaja kas ravimeid (kangemad ja tõhusamad on retseptiga) või rauasüste.
Nõua on perearstilt kas retsepti või saatekirja eriarsti juurde, tema suhtumine on hetkel vildakas. Pidev väsimus ei taga ju normaalset elukvaliteeti!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hgl min on 126

Ei ole, see on miinimum doonoritele. Naiste normnäit on 117-155. Aga ferritiin om madal ja see kokku annab üsna algava rauavaegusaneemia pildi ikkagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hgl min on 126

Ei ole, see on miinimum doonoritele. Naiste normnäit on 117-155. Aga ferritiin om madal ja see kokku annab üsna algava rauavaegusaneemia pildi ikkagi.

Ferriitin näiduga 8 ei ole algav rauavaegusaneemia, vaid see ongi rauavaegusaneemia, mis vajab ravi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

B12 kontrollige, olin pideva ferritiini puudusega ja hb oli 120 ringis, ja siis kõrvaarst suvatses B12 kontrollida ja seee oli olematu, samuti väsimus tahtis mõistust võtta. ka tuli välja gluteenitalumatus, et siis raud ei imendu.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Ilu ja tervis Hemoglobiin ja ferritiin