Esileht Ilu ja tervis Hemoglobiin ja vereloovutamine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Hemoglobiin ja vereloovutamine

Postitas:

Olen naine. Mu hemoglobiin on 146 (mis on sutsu kõrge).
Soovin verd loovutada, aga kas sellise näiduga üldse saab veredoonoriks minna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 20:47; 14.06 20:59; 15.06 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kui vana sa oled. Üle 60a ei võeta uuteks doonoriteks. Muidu hemoglobiin on väga hea, selle näidu poolest sobiksid hästi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kui vana sa oled. Üle 60a ei võeta uuteks doonoriteks. Muidu hemoglobiin on väga hea, selle näidu poolest sobiksid hästi.

Vanus 27.
Kuid samas arst ütles, et PLT (vere hüübimisprotsessis osalevad vereliistakud) on vere loovutamiseks veidi madal: 127

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 20:47; 14.06 20:59; 15.06 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled enne verd loovutanud, siis sellise näidu üle on nad ainult õnnelikud. Mul on ka tihti 135-145 ja kõik on ok, siis ongi neil hea meel, et sind ennast vereloovutuse järgselt ajutine kehvveresus ei kimbuta (seda muidugi suht ülekantud tähenduses, vere mahu taastab organism poole päevaga ja vererakud 1-2 nädalaga). Aga vereliistakute kohta ei oska öelda, ju lõpliku otsuse teeb verekeskuse arst. Doonorilt nõutav min hgb 125 on naistel juba nagunii üsna kõrge näit, paljud naised elavad vererauaga u 110-120 heal juhul, see on normaalne ja ravima ei pea, aga midagi teistele anda ka ei jätku, omalgi vähe.
Hgb koha pealt oled doonoriks küll hea, see on küll keskmisest naisest ehk kõrgem, aga ei viita mingile haigusele. Meestel on keskmisest kõrgema hgb näiduga verd andmas käimine südame tervisele väga hea, ja ennetab teatud määral trombi-insuldi-infaktiohtu, naistel teevad selle vere lahjendamise töö ära hormoonid ja igakuine regulaarne verekadu loomulikul teel (seepärast on fertiilses eas naistel vähem infarkte ja see sagedus tõused märgatavalt peale menopausi, seega vanemad eas naised teekisd oma tervisele teene, kui doonoriks käiksid (kui selleks ajaks pole mõnda muud haigust, millega verd anda ei tohi)).
Ma saan aru, et juba käisid ja saadeti tagasi vereliistakute näidu pärast?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Doonorite puhul on hemoglobiini normväärtus:
• naistel 125-165g/l
• meestel 135-180g/l

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen naine. Mu hemoglobiin on 146 (mis on sutsu kõrge).

Väga hea ja terve näit ju, sugugi mitte liiga kõrge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et juba käisid ja saadeti tagasi vereliistakute näidu pärast?

Ei ole veel käinud, perearst tegi veretesti ja kui küsisin, kas saaksin minna verd loovutama, siis mainis seda sutsu madalat vereliistakute arvu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 20:47; 14.06 20:59; 15.06 11:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Hemoglobiin ja vereloovutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.