Esileht Ilu ja tervis Hemoglobiin kõrge

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Hemoglobiin kõrge

Postitas:
Kägu

Tegin töötervishoiu arsti juures vereproovi. Arst pidas seda  normaalseks ja midagi ei kommenteerinud. Näen aga tulemustest, et hemoglobiin on kõrgem kui väljatoodud referentsvahemikud. Minul 154 Ülemine piir on aga 152. Teised näitajad, sealhulgas erütrotsüüdid jm on normis ning ei ole ka väga ülemise piiri  lähedal, vaid pigem keskmised või veidi üle. Millest selline kõrge Hgb number võiks  tingitud olla? Kas kellelgi ka sarnase tasemega Hgb?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti ok tulemus, aga jälgida võiks. Minul on nooremane olnud ka üle 160, nüüd vanema on veidi langenud, viiamne oli 140

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine doonoriks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suitsetad? Käid mägedes matkamas/suusatamas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei suitseta, ei ole käinud kõrgmägedes…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei suitseta, ei ole käinud kõrgmägedes…

Organismi eripära. Minul sama asi, hemoglobiin 160-170. Olen olnud doonor ca 20a, hemoglobiin madalamaks pole läinud.
Olin u aasta eksperimendi korras taimetoitlane, ka see ei toonud hemoglobiini alla. Soovitatakse veel rohkelt vett juua, aga pole kindel, et seegi aitaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on miinustatud soovitust doonoriks minna? Nad otsivad tikutulega selliseid taga! Tõsi, doonorile endale on verd vedeldav efekt vast max paarika päevaks. Tõenäoliselt oli tegu hoopis vedelikupuudusega ehk “veri oli paks”. See on kõige tavalisem põhjus, kui see näit pole pikalt, pidevalt ja veel suurem, et oleks põhjust midagi muud kahtlustada. Suurenda oma vedelikutarbimist, vähenda kohvi jm vedelikku väljaviivaid asju.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna teised näitajad (trombotsüüdid, erütrotsüüdid jne) on seal vereproovis täitsa n.ö. keskmised, siis ehk pole mul tõesti muretsemiseks üleliia põhjust. Trombioht oleks ilmselt siis kui kõik neid näitajad oleksid kõrgema piiri lähedal. Teen ilmselt poole aasta pärast uuesti vereproovi ning vaatan, kas on midagi muutunud.

Hemoglobiin on mul olnud läbivalt kõrgem, kuid jäänud ikkagi sinna ca 140 kanti. Üks põhjus, mida ise arvan olevat, on see, et läbi elu on mul olnud üsna vererohke menstruatsioon. Sellest hoolimata pole hemoglobiiniga probleeme olnud. Nüüd, viimasel kahel aastal on mensturatsiooni ja vererohkuse teemad erinevatel põhjustel oluliselt väiksemaks jäänud. Võimalik, et sellest ka Hgb tõus, varem leidis see igakuiselt loomuliku lahenduse.

Peaks vist tõesti doonorlust kaaluma, kuid vaatan kõigepealt, millised arengud on vereanalüüsis ca poole aasta pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli eriti põnev juhus, nimelt ferritiin on mul kogu aeg madal ja pean iga natukese aja tagant rauakuuri tegema. Ükskord jälle andsin proovi, ferritiin ikka madal, hemoglobiin kõrge. Arst ütles, et see on tavaliselt kõrge, kui inimene piisavalt vett ei joo. Enne proovi andmist tuleb ka nt klaas vett juua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on miinustatud soovitust doonoriks minna? Nad otsivad tikutulega selliseid taga! Tõsi, doonorile endale on verd vedeldav efekt vast max paarika päevaks. Tõenäoliselt oli tegu hoopis vedelikupuudusega ehk “veri oli paks”. See on kõige tavalisem põhjus, kui see näit pole pikalt, pidevalt ja veel suurem, et oleks põhjust midagi muud kahtlustada. Suurenda oma vedelikutarbimist, vähenda kohvi jm vedelikku väljaviivaid asju.

Ei tea miks miinustati, aga huupi ei maksa kõigile doonurlust soovitada. Hemoglobiin on kõrge tavaliselt suitsetajatel, nimetatakse vist metahemoglobiiniks. Tõmba pakk päevas ja näit ideaalne. Tikutulega otsivad taga, aga reaalselt saavad ahelsuitsetaja verd.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja ning ütlen veelkord, et ma ei suitseta ja pole kunagi suitsetanud.

Miks on miinustatud soovitust doonoriks minna? Nad otsivad tikutulega selliseid taga! Tõsi, doonorile endale on verd vedeldav efekt vast max paarika päevaks. Tõenäoliselt oli tegu hoopis vedelikupuudusega ehk “veri oli paks”. See on kõige tavalisem põhjus, kui see näit pole pikalt, pidevalt ja veel suurem, et oleks põhjust midagi muud kahtlustada. Suurenda oma vedelikutarbimist, vähenda kohvi jm vedelikku väljaviivaid asju.

Ei tea miks miinustati, aga huupi ei maksa kõigile doonurlust soovitada. Hemoglobiin on kõrge tavaliselt suitsetajatel, nimetatakse vist metahemoglobiiniks. Tõmba pakk päevas ja näit ideaalne. Tikutulega otsivad taga, aga reaalselt saavad ahelsuitsetaja verd.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul lapsel on pidevalt kombinatsioon kõrge hemoglobiin+madal ferritiin. Kõrge hemoglobiin ei sõltu tal veejoomisest, see on tal alati kõrge.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja ning ütlen veelkord, et ma ei suitseta ja pole kunagi suitsetanud.

Miks on miinustatud soovitust doonoriks minna? Nad otsivad tikutulega selliseid taga! Tõsi, doonorile endale on verd vedeldav efekt vast max paarika päevaks. Tõenäoliselt oli tegu hoopis vedelikupuudusega ehk “veri oli paks”. See on kõige tavalisem põhjus, kui see näit pole pikalt, pidevalt ja veel suurem, et oleks põhjust midagi muud kahtlustada. Suurenda oma vedelikutarbimist, vähenda kohvi jm vedelikku väljaviivaid asju.

Ei tea miks miinustati, aga huupi ei maksa kõigile doonurlust soovitada. Hemoglobiin on kõrge tavaliselt suitsetajatel, nimetatakse vist metahemoglobiiniks. Tõmba pakk päevas ja näit ideaalne. Tikutulega otsivad taga, aga reaalselt saavad ahelsuitsetaja verd.

Kui palju liha sööd, vett tarbid ja sporti teed?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liha söön, kuid peamiselt kana, seega ei midagi ülearu rauarikast. Rohkem armastan taimetoite. Veejoomist jälgin, et 2l päevas saaks joodud. Tugevat trenni ei tee, üritan 10 000 sammu päevas täis saada. Olen normaalkaalus 169 cm 56 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin huvi pärast oma teismelise tütre viimast näitu – 154 ja kõrval normvahemik 120-160. Teise asutuse vastustel 118-150. Mingil hetkel on olnud ka nt 158 ja samas selle kõrval ferritiin üsna minimaalne. Ega need verenäidud ei tea, kus nad komapealt püsima peavad – ikka mingi kõikumine siia-sinna.

Kanaliha pole üldse rauavaene. Esimese otsinguvaste põhjal peaks naisele piisama umbes 1,5 kg kanalihast, et kogu päevane rauanorm käes oleks ja natuke enamgi. Ja seda eeldusel, et muud raudasisaldavat üldse ei söö.

Tegelikult pole 154 iseenesest üldse võimatult suur number. Seda ei maksaks kindlasti teha, et nüüd vähem hakata raudasisaldavat tarbima. Pigem (kui hing ikka rahu ei anna, siis mingi aja pärast korrata). Mul sööb laps sellise hemoglobiininäidu juures igapäevaselt rauda juurde, sest kõrge hemoglobiininäidu juures oli ferritiin pea olematu. Rauda sööb, hemoglobiininäit püsib samal tasemel, aga ferritiini number tõuseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ilmselt jah ei tasu nende numbrite pärast liialt pabistada ning 154 on üsna vähe üle n.ö. normi ning mingite laborite väärtuste alusel isegi veel normi sees. Hea on siiski ka teiste sarnaseid kogemusi lugeda. Kusjuures ferritiini näit on ka mul üsna madal. Ilmselt läheb kõik hemoglobiini ära. Liha ei söö ma üldse palju. Kindlasti mitte 1,5 kg kanaliha päevas :). Pigem võiks see kogus olla ca 200-300 g fileed kuskil toidu sees ja tõenäoliselt mitte iga päev. Nii nagu keegi siin kirjutas, et isegi kui proovis aastajagu taimetoitlane olla, ei muutnud see Hgb-s midagi. Ilmselt siis organismi eripära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, lase ka ferritiinitaset mõõta.
Enamik arste peab oluliseks vaid hemoglobiininäitu, aga nagu siingi on mõned kirjutanud- ferritiin võib seejuures olla ülimadal.
Ma ka aastaid doonor, hemoglobiin 150-160 vahel, kõik rahul ja kiidavad. Selgus, et ferritiininåit oli 3,5. Nüüd võtan rauda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, et praktiliselt olematu arv üle referentsväärtuse ja viitsid sellest teema teha. Mis siis saab, kui mõni tõsine tervisehäire on? Terviseärevusega soovitaks tegeleda.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks põhjus, mida ise arvan olevat, on see, et läbi elu on mul olnud üsna vererohke menstruatsioon. Sellest hoolimata pole hemoglobiiniga probleeme olnud. Nüüd, viimasel kahel aastal on mensturatsiooni ja vererohkuse teemad erinevatel põhjustel oluliselt väiksemaks jäänud. Võimalik, et sellest ka Hgb tõus, varem leidis see igakuiselt loomuliku lahenduse.

Vabalt võibki olla, et keha on “arvestanud” igakuise päris korraliku verekaotsuega ja nüüd, kui seda enam pole, ongi hg kõrgem. Samal põhjusel on ka naistel vereandmise tihedus väiksem, sest nemad kaotavad iga kuu nagunii mingi 40-80ml. Ma arvan, et see natuke üle normi ei ole midagi murettekitavat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OT: Tahtsin lisada, et see + hormoonid on üks suur põhjus, miks naistel on kuni menopausini vähem infarkte ja nende sagedus tõuseb märgatavalt, kui menoapus hakkab. Sellepärast tegelikult meeste südame tervisele oleks see “aadrilaskmine” ehk regulaarne doonoriks käimine pigem hea.

https://www.kliinik.ee/uudised/aid-25196/sudamearst-inimesed-peavad-teadvustama-sudamehaiguste-riskitegureid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult selle teema lugemisest võib infarkti saada. Ma pole vereproovi teinud 7 aastat, siis ka tehti kohustuslikus korras. Tunnen end hästi, ei näe ka põhjust seda teha.
Kas TA-l on mingid terviseprobleemid ja halb enesetunne seoses selle veidi kõrgenenud hemoglobiinitasemega või millest selline muretsemine?
Mis põhjusel ma peaksin minema vereproovi andma, kui kõik on ok ja elu lill? Kas peaksin?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult selle teema lugemisest võib infarkti saada. Ma pole vereproovi teinud 7 aastat, siis ka tehti kohustuslikus korras. Tunnen end hästi, ei näe ka põhjust seda teha.

Kas TA-l on mingid terviseprobleemid ja halb enesetunne seoses selle veidi kõrgenenud hemoglobiinitasemega või millest selline muretsemine?

Mis põhjusel ma peaksin minema vereproovi andma, kui kõik on ok ja elu lill? Kas peaksin?

Eesti riigis on palgatöölisele kohustus käia töötervishoiuarsti juures. Sa kas ei ole eestis, ei ole palgatööline või rikub su tööandja seadust.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski äärmus pole ilmselt hea. On inimesi, kes ei käi aastakümneid tervisekontrollis ning teisi, kes käivad seda igakuiselt tegemas. Oleneb ka vanusest. Kui enesetunne hea, siis kahekümnendates ehk ei olegi vaja tihedalt kontrollida, kuid mina isiklikult tunnen, et neljakümnendates võiks ka ilma oluliste kaebusteta kord paari aasta jooksul elementaarse tervisekontrolli läbida, olgu see kasvõi töötervishoiuarsti juures.

Konkreetne Hgb näit on tõesti ainult natuke üle piirväärtuse ning paanikaks  pole põhjust, kuid selleks siin ju tervisefoorum ongi, et saada tagasisidet ning infot, et on teisigi selliseid ja mingeid probleeme see tervisele ei tundu põhjustavat. Arvan, et oluline on siiski näitudel mingil määral silm peal hoida. Mitte küll igakuiselt, kuid miks mitte kord aastas analüüsi korrata. Hgb 154 on veel ok näit, kuid kui järgmine kord on näiteks 164 ja siis 174. Selle info on siiski oluline, et oma elustiili korrigeerida, rohkem vedelikku juua või näiteks pikema lennusõidu puhul teadvustada, et trombioht võib suurem olla.

Selleks on ju ka tänapäeva meditsiin arenenud, et haigusi ennetada ja mitte reageerida alles siis kui enesetunne kehv on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kanaliha pole üldse rauavaene. Esimese otsinguvaste põhjal peaks naisele piisama umbes 1,5 kg kanalihast, et kogu päevane rauanorm käes oleks ja natuke enamgi. Ja seda eeldusel, et muud raudasisaldavat üldse ei söö.

1,5 kg kanaliha päevas???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalselt keegi ei söö naljalt 1,5 kg kanaliha – see oli lihtsalt arvutuslik näide, et kanaliha ei ole nii rauavaene, kui arvatakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalselt keegi ei söö naljalt 1,5 kg kanaliha – see oli lihtsalt arvutuslik näide, et kanaliha ei ole nii rauavaene, kui arvatakse.

No aga siis tegelikult on ju, kui 15mg (meestel veel vähem) raua saamiseks läheb vaja 1,5kg liha. Looma ja lambaliha piisaks ainult 500 grammist ja vere- ja maksatooted läheb veel vähem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mõte oli pigem vastupidine – kanaliha pole nii rauavaene, kui värvi põhjal arvatakse. Samas punapeeti, kui tuntud rauaallikat peaks 15 mg jaoks sööma üle 1,8 kg.

Kui võtta päevaseks normiks 15 mg, siis peaks kanaliha sööma ca 1,2 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult selle teema lugemisest võib infarkti saada. Ma pole vereproovi teinud 7 aastat, siis ka tehti kohustuslikus korras. Tunnen end hästi, ei näe ka põhjust seda teha.

Kas TA-l on mingid terviseprobleemid ja halb enesetunne seoses selle veidi kõrgenenud hemoglobiinitasemega või millest selline muretsemine?

Mis põhjusel ma peaksin minema vereproovi andma, kui kõik on ok ja elu lill? Kas peaksin?

Kui “kõik ok ja elu lill” siis võiks tõesti teisi abistada ja doonor olla. Ühtlasi saaksid ka oma hemoglobiinitaseme teada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti riigis on palgatöölisele kohustus käia töötervishoiuarsti juures. Sa kas ei ole eestis, ei ole palgatööline või rikub su tööandja seadust.

Olen palgatööline küll. Palka saan oma perefirmast, oleme seal abikaasaga kahekesi. Rikume räigelt seadust. Ühtki kontrollivat instantsi pole see huvitanud 20 aasta jooksul. Mind ka ei huvita. Abikaasa verd kontrollitakse palju ja tihti, sest temaga pidevalt juhtub midagi.

Kui “kõik ok ja elu lill” siis võiks tõesti teisi abistada ja doonor olla. Ühtlasi saaksid ka oma hemoglobiinitaseme teada.

Ei vasta kõigile kriteeriumitele. Hg-tase ei huvita kah.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohkem vedelikku st vett juua

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Ilu ja tervis Hemoglobiin kõrge