Esileht Ilu ja tervis Hemoglobiin kõrge

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Hemoglobiin kõrge

Postitas:
Kägu

Tegin töötervishoiu arsti juures vereproovi. Arst pidas seda normaalseks ja midagi ei kommenteerinud. Näen aga tulemustest, et hemoglobiin on kõrgem kui väljatoodud referentsvahemikud. Minul 154 Ülemine piir on aga 152. Teised näitajad, sealhulgas erütrotsüüdid jm on normis ning ei ole ka väga ülemise piiri lähedal, vaid pigem keskmised või veidi üle. Millest selline kõrge Hgb number võiks tingitud olla? Kas kellelgi ka sarnase tasemega Hgb?

Eelmisel päeval tarbitud alko.
Kõva trenn ja vähene vee tarbimine.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult selle teema lugemisest võib infarkti saada. Ma pole vereproovi teinud 7 aastat, siis ka tehti kohustuslikus korras. Tunnen end hästi, ei näe ka põhjust seda teha.

Kas TA-l on mingid terviseprobleemid ja halb enesetunne seoses selle veidi kõrgenenud hemoglobiinitasemega või millest selline muretsemine?

Mis põhjusel ma peaksin minema vereproovi andma, kui kõik on ok ja elu lill? Kas peaksin?

Eesti riigis on palgatöölisele kohustus käia töötervishoiuarsti juures. Sa kas ei ole eestis, ei ole palgatööline või rikub su tööandja seadust.

Töötervishoiuarsti juures käimine ei tähenda, et peab tegema vereanalüüse. Näita mulle see koht seadustes või määrustes. Mina ei leidnud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka ühel tuttaval kõrge Hg. Juba noorest peale olnud, kuid keskeas hakkas tekitama vereringe vaevusi (valud rinnus, kohin kõrvades jms.) . Muud näitajad on korras. Mees.

Temale on arstid öelnud, et tal on lihtsalt organismi eripära, et Hg läheb kõrgeks. Kaotada seda ei saavat. Ka toitumisega olevat üsna lootusetu mõjutada. Tuleb lihtsalt jälgida ja kontrolli alla hoida, et Hg ohtlikult kõrgeks (millega kasvab trombide, infarkti ja insuldi oht) ei muutuks. Jälgida Hg taset ja kui vaja, siis verd välja lasta, et Hg taset langetada. Ükskord (kui oli väga kõrge) ütles arst lausa, et olete ohus ja ärge kindlasti enne polikliinikust lahkuge, kui oleme verd välja lasknud. Ka regulaarne doonoriks käimine oleks kasulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult selle teema lugemisest võib infarkti saada. Ma pole vereproovi teinud 7 aastat, siis ka tehti kohustuslikus korras. Tunnen end hästi, ei näe ka põhjust seda teha.

Kas TA-l on mingid terviseprobleemid ja halb enesetunne seoses selle veidi kõrgenenud hemoglobiinitasemega või millest selline muretsemine?

Mis põhjusel ma peaksin minema vereproovi andma, kui kõik on ok ja elu lill? Kas peaksin?

Tegelikult võiksid teha. Ja mitte rauataseme välja selgitamiseks.
Mkna tundsin ka ennast täiesti hästi ja ei käinud üldse arsti juures, aga kui plaanisin ühes uuringus osaleda, siis tehti ka vereproov ja avastati üsna kõrged maksanäidud, misjärel diagnoosiks oli üks autoimmuunhaigus. Sain kohe ka ravimid, et selle arengut pidurdada. Poleks ma selles uuringus osaleda plaaninud oleks see ilmselt aastaid hiljem avastatud, kui juba vaevused ilmnenud oleks, ja siis oleks kahjustused ka juba palju suuremad olnud.
Tervisekontroll ei tee kunagi halba.
Mul on kohe 60 saav lähisugulane, kes kilkab, et pole 30 aastat naistearstil käinud, kuna pole midagi viga. Minu arvates pole see küll asi, millega eputada. Endasse ei tohiks nii hoolimatult suhtuda.
Minul vedas ja enam ma nii rumal pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötervishoiuarsti juures käimine ei tähenda, et peab tegema vereanalüüse. Näita mulle see koht seadustes või määrustes. Mina ei leidnud.

et siis mille alusel arst inimese terviseseisundit hindab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Ilu ja tervis Hemoglobiin kõrge