Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Hemorroidid

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Hemorroidid

Postitas:

Vanus on 31 ja sugu mees.

Mingid päevad tagasi, tekkis siis ka minul jama nendega. Niipalju kui lugend olen nende kohta siis lahti neist ei pruugi saadagi. Kui siis operatsioon oleks selline yks kindlamatest varjantidest? Teised asjad pakuvad leevendust vaid? Kuna see jama on suht algfaasis, ehk siis ei veritse, vaid on päraku juures veenilaiend vaid, siis liiguvad mõtted peas laserravi kohta. Tahtsin kysida kas keegi on lasknud lseriga remontida seda asjandust?
Miks yltse kohe opile mõtlen? vastus lihtne, kunagi on olnud veenilaiend yhes munandis, ka suht ebameeldiv koht, ja lõpuks eemaldati ka see kirurgiliselt. Reedeks sain arsti vastuvõtu aja vita.ee/vitaclinikast/meist/ kliinikusse. Eks annan teada mis ja kuidas edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 14:55; 20.12 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka op ei ole kindel vahend, ka siis võivad tagasi kasvada. Ega neist ei olegi vaja ega võimalik päriselt lahti saada, sest hemorroidne kude on igal inimesel juba looduse poolt olemas. Ravitakse vaid siis, kui need tekitavad vaevusi. Kui ei tekita, siis pole vaja ka midagi teha. Käsimüügi ravimitest peaks vähemalt kergematel juhtudel kindlasti abi saama.

0
0
Please wait...
Postitas:

Vitaclinika tädi räägib sulle tervislikust toitumisest ja määrib sulle pähe väga kallid toidulisandid, mis on ilmselt selle arsti erabisness. Tädi teeb sulle selgeks, et ilma nendeta sa terveks ei saa. Mina ostsin välja, aga kasu polnud neist loomulikult midagi, raisatud raha. Kõhuvalu sain.
Mine parem Merimeeste haiglasse, seal on ka proktoloogid.

Operatsioon on viimane abinõu. Sellest taastmine võib võtta kuid ja muuta su pikaks ajaks töövõimetuks. Siis see tavaline, laseri kohta ma ei tea. Minu tuttav oli 4 kuud haigluslehel, kõhuli põhiliselt, sest istuda ei olnud võimalik ja võttis kangeid valuvaigisteid.

Võib võtta veresooni tugevdavaid preparaate, neid mis võetakse ka jagade veenilaiendite raviks. Mujal maailmas on efekiivsemaid ravimeid.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vitaclinika tädi räägib sulle tervislikust toitumisest ja määrib sulle pähe väga kallid toidulisandid, mis on ilmselt selle arsti erabisness. Tädi teeb sulle selgeks, et ilma nendeta sa terveks ei saa. Mina ostsin välja, aga kasu polnud neist loomulikult midagi, raisatud raha. Kõhuvalu sain.
Mine parem Merimeeste haiglasse, seal on ka proktoloogid.
[/tsitaat]

minul sealt vitaclinikust samad kogemused. käisin seal mitu aastat tagasi vist ikka mitu korda…ja ostsin ikka mitu purki neid toidulisandeid.
nüüd olen käinud merimeeste haigla proktoloogi juures.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minul on ka hemorroid, üks herneterasuurune munake pärakuava juures (hahaa.. nii rõve on seda kirjutada) aga mina elan temaga röõmsalt juba aastaid. Valutab ta ainult siis kui mul on mingi mega kõhulahtisus ja pideva pühkimisega teda ärritan.

Aga mul olid meeletud valud kunagi pärakupiirkonnas, käisin Meremeestes proktoloogi juures, arvasin et see sama hemorroid, aga tuli välja, et samas kohas oli haavand. Sellele sain ravi. Hemorroidi kohta ütles arst, et see on ja jääb aga kui on üks nö klomp, siis see küll vaevusi ei põhjustaks, rääkimata operatsioonivajadusest.

Aga väga soovitan Meremeestes proktoloogi, Toomas midagi, Kiviorg või Kiviberg vms. Nii diskreetne ja konkreetne.

0
0
Please wait...
Postitas:

mis ma oskan öelda, mul ka samalaadne mure ja mõtlesin, et saan siit teemast häid soovitusi arstide kohta.

meremeestes sellenimelist proktoloogi ei ole, aga leidsin, et osakonna juhataja on sama tohter, kes mind opereeris 12 aastat tagasi. tema kinnitusel oli see ainuvõimalik variant, kuna vastasel juhul oleksin ma surnud öösel ise üles ärkamata verejooksu kätte… lõikuse ajal olin 7. kuud rase. taastumine oli ülimalt raske ja valulik, kõik sünnitused on olnud selle kõrval nohu. aga mis mulle üldse ei meeldi, on see, et ringlihase läbilõikamise tõttu tuleb mul iga väiksemagi füüsilise pingutuse (no ei peagi pingutama, võin ka aevastada, köhida) peale puuks 🙁 tean seda, suudan enamikel kordadel tahtliku lihase pingutamisega küll tagasi hoida, aga alati ei õnnestu. ja tohutult vaevab see asi. loo teeb hullemaks see, et tegelikult oleks vaja ka teine pool nö ringist opereerida, aga esimest kogemust arvestades ei kipu ma küll seda tegema.

nii et soovitan väga põhjalikult kaaluda opile minekut. kusjuures mina guugeldasin enne korralikult, viisin end ingliskeelsetel saitidel asjaga kurssi (eesti keeles ei olnud tollal kuigi palju materjali) ja visiidil küsisin arstilt täpselt järgi. uskuge või mitte, aga ta kinnitas mulle, et midagi sellist ei juhtu, see ei ole üldse niisugune lõikus nagu mina kardan. tunnustatud kirurg lihtsalt valetas mulle näkku 🙁 ja ma maksin selle opi eest veel mitutuhat krooni, sest käisin fertilitases.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 14:55; 13.12 22:54;
Postitas:

Meremeeste haiglas hea proktoloog dr. Jüri Kivimäe.
Mind opereeris dr.U.Taal, taastumine polnud väga hull, see-eest elukvaliteet on palju parem.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ärge nüüd väga valjult naerge, kuid tegelikult saab ühest asjast päris hästi abi.
See on vana nn meremeeste nõks, ehk siis kui oldi ilma arstiabita piirkonnas, siis tuli pea tööle panna.
Kui oled soojas vannis, pane lihtsalt sõrm pärakust sisse ja ürita see väike pehme “mullike” üles leida; ning seejärel pigista sõrmega see lihtsalt verest tühjaks. Võimalik, et peab veidi vaeva nägema, kuid üldiselt ilusti läheb tühjaks, kusjuures mitte midagi ei lõhke ega veri ei jookse kusagile välja. Hemorroidi põhimõte on selles, et veri ei saa mingil põhjusel korralikult mingist kohast edasi voolata ning tekib omamoodi “paunake”. Sõrmega pressimine-pigistamine eemaldab vere äravooluteelt takistuse ning veri hakkab jälle normaalselt liikuma.
Igasugu hemorroidiküünlad on ka head, kuid need pakuvad ainult ajutist lahendust. Verepauna tühjendamine aga aitab pikemaks ajaks.
Paljud on sellest abi saanud, juhul kui probleem ei ole väga laia ulatusega.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meremeeste haiglas hea proktoloog dr. Jüri Kivimäe.
[/tsitaat]

nojah, nagu eelmises postituses öeldud, opereeriski mind dr Kivimäe. elukvaliteet hullem kui enne (kui enne vaevas see mind ainult teatud ajal, nt raseduse ajal), siis nüüd tunnen probleemi igapäevaselt, võiks öelda, et kogu aeg. ei ole päris see tulemus, mida lootsin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 14:55; 13.12 22:54;
Postitas:

KUi väljaspool mingi mügar on, siis las olla, midagi ei juhtu, valu kaob, kui seespool, pole õnneks kogemust. Väline rikub ainult välimust, aga seda kohta ju igal pool ei näita ka 😉

0
0
Please wait...
Postitas:

Äkki prooviks algatuseks käsimüügis olevaid ravimeid. Küünal sisse ja pealt kreemiga määrida. Mul võttis kusagil 2 nädalat, et korda saada. Muidugi tulevad jälle tagasi, kui nö vastvad tingimused, aga nüüd oskan rohkem hoida.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kui sul alles nii väikesed kaebused, siis käsimüügiküünlad on väga tõhusad. Olen neid kasutanud peale sünnitust, kui hemorroid kiusama hakkas.

0
0
Please wait...
Postitas:

Tere taas, nagu kirjutasin, siis lubasin kursis hoida teid mis persega toimub. olen siis teema algataja. Kliinikusse ma ei jõudnud, helistasin tühistasin vastuvõtu aja ära. Ei pidanud vajalikuks. Veen läks sisse tagasi.
Tagantjärgi mõeldes, põhjustas selle arvatavasti jääkylmal vaskplekil istumine. Tegin seda vaid maksimaalselt 2 minutit, sest suitsu lõpuni suitsetada ei jõudnud. teisele inimesele ütlesin veel, et vask juhib hästi kylma ja perse külmetab. Minu jaoks asja leevendas, ehk see, et võtsin tol hetkel põletiku vastasid valuvaigisteid, sest üks hammas valutas, Mingeid erilisi valusi polnud, lihtsalt kohutavalt ebamugav oli. Üks põhjus mis oli, ehk oli ka suur stress.
Mis tegin siis? Kui see asi mind tabas, siis päev peale seda olin veel aktiivses liikumises- olen ehitaja- aga peale seda sain elu sättida seda, et sain vedeleda päevade viisi. põhiliselt olin voodis, kas kõhuli, või seliti. Samas käisin ligunesin duzzi all pkalt ja lükasin näpuga seda kyhmu sisse. Sama tegin ka lebades. algul mitte pikalt ehk mingi 10 minutit korraga. Paarpäeva edasi siis hoidsin pikemalt juba sest valu enam praktiliselt polnud. just enne magama minekut vast isegi mingi tund. Päevade jooksul kui vedelesin käisin tegin ka päevas umbes 20 minutilise jalutuskäigu. Panin tähele, et kohapeal seismine oli kõige kehven asi, sest siis tahtis veen ikka välja tulla. Lebades, hoidsin ka muidugi kanni koos. Wc-s käies, tegin seda suuremat häda ettevaatlikult, hoides veeni näppudega tagasi. Veel panin tähele, et esimetet päevadel oli häiritud urineerimine, ju siis kuidagi need lihased seotud omavahel. Toitumist ma ei muutnud kuidagi, Ärgates, kohvi ja paar võileiba, lõunaajal natuke midagi sooja, ja õhtul põhi söömine. 10-ne päeva pärast oli asi kadund, aru pole nagu midagi saada, ehk on nahk selle kohapealt paksem aga see võib ka tunduda vaid. No eigal juhul olen ettevaatlik ja kylmadele asjadele ei istu enam. Ehk oli kellegile midagi kasu, kui keegi hädas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 14:55; 20.12 20:20;
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ilu ja tervis Hemorroidid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.