Esileht Ilu ja tervis Hemorroidide ligeerimine

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Hemorroidide ligeerimine

Postitas:
Kägu

Kas keegi on selle protseduuri läbinud ja räägiks palun plussidest ja miinustest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida proktoloog sulle rääkis?  Või otsid oma probleemile ise lahendust?Trauma pärasoolele on ligeerimise puhul muidugi väike.Taastumine ei tohiks eriti valus olla.Muidu pärasoole opid on selles suhted kehvad et taastumine võtab kaua aega.Potil käia on pikka aega väga valus.Kuid loomulikult sulle kirjutatakse tugevad valuvaigistid.Kui küsida tohib miks oled üldse lasknud asja nii kaugele et hemorroidid on tekkinud? Ei oska toituda?

Siin on ka infot https://estmedica.ee/meditsiinilised-teenused/proktoloogia/hemorroidide-sulgemine-kummipaelaga/

0
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida proktoloog sulle rääkis? Või otsid oma probleemile ise lahendust?Trauma pärasoolele on ligeerimise puhul muidugi väike.Taastumine ei tohiks eriti valus olla.Muidu pärasoole opid on selles suhted kehvad et taastumine võtab kaua aega.Potil käia on pikka aega väga valus.Kuid loomulikult sulle kirjutatakse tugevad valuvaigistid.Kui küsida tohib miks oled üldse lasknud asja nii kaugele et hemorroidid on tekkinud? Ei oska toituda?

Siin on ka infot https://estmedica.ee/meditsiinilised-teenused/proktoloogia/hemorroidide-sulgemine-kummipaelaga/

Proktoloog rääkiski, et seal pole miskit hullu, et kumm pannakse hemorroidile peale ja siis see kukkub ise ära mingi 3-4  päeva pärast. Valus pidavat olema ainult panemise hetk. Samas rääkis ka, et kui see kumm vetsus punnitamise käigus enneaegselt ära tuleb, siis põhimõtteliselt oli tühi tegu. ütles ka, et kui hemorroid ära kukub, siis võib natuke veritsust olla kunik koorik peale tuleb.

Seega soovikski nagu selle protseduuri läbinutelt rohkem infot palun.

Ja tegu on 18 aastasega, kellel on sidekoenõrkus ja sellega seoses ka kahjuks hulk muid probleeme.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tehti proktoloogi kabinetis(järjekord oli ukse taga)  pärasoole läbivaatus.Kestis 3 minutit kokku, korraks oli valus kuid kohe pandi valuvaigistivat geeli peale.See ei olnud hull üldse.

Tuleb proktoloogi käest küsida kas enne protseduuri valuvaigistivat süsti ei tehta? Minu teada kõik protseduurid tehakse ikka tuimestusega. Kui laps väga närveerib siis tuleks 1 tund enne rahusti Diazepeks ära võtta.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti ei ole keegi seda protseduuri läbinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Protseduur ise on valulik, aga pärast ei saa arugi kui ära kukub

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Protseduur ise on valulik, aga pärast ei saa arugi kui ära kukub

Kas protseduuri järgselt esineb ka veritsust? Kas järgmisel päeval juba okei olla? Kui see ära kukub, kas siis on absoluutselt igasugune valu ja veritsus kadunud, ka vetsus käies valutu?

Kui valulik protseduur on?

Vabandust, et palju küsimusi aga sooviks väga rohkem teada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kerge pitsitusetunne oli algul, aga siis ei saanud enam aru. Nüüd paar aastat hiljem on jälle tagasi, aga siiani kreemitamisega leevendanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui küsida tohib miks oled üldse lasknud asja nii kaugele et hemorroidid on tekkinud? Ei oska toituda?

Kummaline küsimus.

Enamikule naistest tekivad hemorroidid peale esimest sünnitust.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui küsida tohib miks oled üldse lasknud asja nii kaugele et hemorroidid on tekkinud? Ei oska toituda?

Kummaline küsimus.

Enamikule naistest tekivad hemorroidid peale esimest sünnitust.

Või on istuv/seisev töö näiteks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui küsida tohib miks oled üldse lasknud asja nii kaugele et hemorroidid on tekkinud? Ei oska toituda?

Kummaline küsimus.

Enamikule naistest tekivad hemorroidid peale esimest sünnitust.

Kusjuures see probleem on mu 18 aastasel tütrel kahjuks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kerge pitsitusetunne oli algul, aga siis ei saanud enam aru. Nüüd paar aastat hiljem on jälle tagasi, aga siiani kreemitamisega leevendanud.

Huvitab siiski ka väga palun, kuidas peale protseduuri olemine oli-veritsust, väga hull valu? Tegemist siis sisemise hemorroidiga.

Aga soovitate siiski selle protseduuri ette võtta?

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kerge pitsitusetunne oli algul, aga siis ei saanud enam aru. Nüüd paar aastat hiljem on jälle tagasi, aga siiani kreemitamisega leevendanud.

Palun vasta veel 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastasin ühes teises sarnases teemas. Mul lähedane käis, öeldi kui pärast valuatab, siis võtke valuvaigistit, haiguslehte ei pakutud (kasvõi samaks päevaks, jäi mulje et selline kerge protseduur).  Kuidagi läbi häda jõudis autoga koju (10 minutit umbes sõitu), no ikka väga hull valu oli. Neelas peoga ibuprofeeni ja midagi veel, ikka tunduvalt üle päevanormi korraga. Pool päeva oigas ainult voodis, siis vist hakkasid valuvaigistid mõjuma. Järgmisel päeval suutis juba tööle minna ja ülejärgmine päev oli üsna OK. Millal hemorroidid ära kukkusid ta aru ei saanud, õnneks ei tekkinud ka seda infolehes kirjeldatud verejooksu, mille puhul tuleks kohe EMOsse minna. Verejooksu üldse ei tekkinud.

Aga see esimese poole päeva valu oli ikka jube, oleks võinud kasvõi üheks päevaks mingi tugevama valuvaigisti välja kirjutada (või haiglast kaasa anda). Protseduur tehti tumiestusega, see ei olnud valus (vähemalt mitte liiga valus), lihtsalt ebameeldiv.

Ma pole talt küll küsinud, kas ta teeks seda uuesti kui teaks mis hiljem järgneb, pole üldse hemorroidide teemal rohkem rääkinud, aga arvan et vist ikka pigem teeks koos normaalse valuvaigistusega. Praeguseks pool aastat möödas, seega tõenäoliselt liiga lühike aeg, et hinnata kas tulevad tagasi või mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastasin ühes teises sarnases teemas. Mul lähedane käis, öeldi kui pärast valuatab, siis võtke valuvaigistit, haiguslehte ei pakutud (kasvõi samaks päevaks, jäi mulje et selline kerge protseduur). Kuidagi läbi häda jõudis autoga koju (10 minutit umbes sõitu), no ikka väga hull valu oli. Neelas peoga ibuprofeeni ja midagi veel, ikka tunduvalt üle päevanormi korraga. Pool päeva oigas ainult voodis, siis vist hakkasid valuvaigistid mõjuma. Järgmisel päeval suutis juba tööle minna ja ülejärgmine päev oli üsna OK. Millal hemorroidid ära kukkusid ta aru ei saanud, õnneks ei tekkinud ka seda infolehes kirjeldatud verejooksu, mille puhul tuleks kohe EMOsse minna. Verejooksu üldse ei tekkinud.

Aga see esimese poole päeva valu oli ikka jube, oleks võinud kasvõi üheks päevaks mingi tugevama valuvaigisti välja kirjutada (või haiglast kaasa anda). Protseduur tehti tumiestusega, see ei olnud valus (vähemalt mitte liiga valus), lihtsalt ebameeldiv.

Ma pole talt küll küsinud, kas ta teeks seda uuesti kui teaks mis hiljem järgneb, pole üldse hemorroidide teemal rohkem rääkinud, aga arvan et vist ikka pigem teeks koos normaalse valuvaigistusega. Praeguseks pool aastat möödas, seega tõenäoliselt liiga lühike aeg, et hinnata kas tulevad tagasi või mitte.

Millisel ajahetkel see veritsus võib tekkida? Kas kohe peale protseduuri või siis kui hemorroid ära kukub?

Vetsus käimise hirmu ei tekkinud ja seal sujus kõik hästi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millisel ajahetkel see veritsus võib tekkida? Kas kohe peale protseduuri või siis kui hemorroid ära kukub? Vetsus käimise hirmu ei tekkinud ja seal sujus kõik hästi?

Ma enam täpselt ei mäleta, aga minu meelest siis kui hemorroid ära kukub, väikes veritsus vist pole probleem, probleem oleks verejooks.  Vetsus käimisega vist ka probleeme polnud. Lihtsalt see esimene protseduuri järgne päev oli hull.

Ma nii täpselt ei tea ka, kohtusime paar tundi peale protseduuri ja nädal hiljem küsisin kuidas tervis on, siis natuke rääkisime. Hiljem pole sellest juttu olnud.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sama protseduur vist ees ootamas. Kas te oskate head arsti soovitada või vastupidi, jagada kogemusi, kelle juurde kindlasti mitte minna? Olen väga kaua arstileminekut edasi lükanud, sest kõik protseduurid tunduvad ületamatult jubedad ja piinlikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti ei ole keegi seda protseduuri läbinud?

Läbinud ei ole, aga olen näinud paari operatsiooni kõrvalt. Inimene on opilaual, jalad on jalustes (nagu günekoloogitoolis), üldnarkoosis, opiväli puhastatakse, lõigatakse hemoroidid välja, haavakoht õmmeldakse kinni, paar päeva on inimene vedelal dieedil, siis hakkab vaikselt seedimine toimima teisiti, nädala möödudes niidid eemaldatakse ja bingo-bongo.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läbinud ei ole, aga olen näinud paari operatsiooni kõrvalt. Inimene on opilaual, jalad on jalustes (nagu günekoloogitoolis), üldnarkoosis, opiväli puhastatakse, lõigatakse hemoroidid välja, haavakoht õmmeldakse kinni, paar päeva on inimene vedelal dieedil, siis hakkab vaikselt seedimine toimima teisiti, nädala möödudes niidid eemaldatakse ja bingo-bongo.

Sa räägid millestki muust, ligeerimisel venitatakse hemorroid vaakumiga pikaks-peenikeseks ja pannakse talle mingi kummi moodi asi ümber. Tehakse kohaliku tuimestusega. Mingeid õmblusi ega niite pole. Minu tuttaval polnud ka soovitusi dieedi suhtes, sõi täiesti tavalist toitu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti ei ole keegi seda protseduuri läbinud?

Läbinud ei ole, aga olen näinud paari operatsiooni kõrvalt. Inimene on opilaual, jalad on jalustes (nagu günekoloogitoolis), üldnarkoosis, opiväli puhastatakse, lõigatakse hemoroidid välja, haavakoht õmmeldakse kinni, paar päeva on inimene vedelal dieedil, siis hakkab vaikselt seedimine toimima teisiti, nädala möödudes niidid eemaldatakse ja bingo-bongo.

See on juba operatsioon mitte ligeerimine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Protseduur nüüd tehtud ja kolm päeva oli pärast valulik. Esimesel päeval natuke ka WC käies veritses. Arst kutsus ka tagasi 2 nädalat hiljem, et veenduda(nagu ta alguses ütles), et hemorroid ikka ära kukkus aga läbivaatust ei tehtudki. Jutu põhjal arvas, et ju siis tuli ikka ära. Hetkel tal olemine enam vähem-no vahepeal on ikka valus miskipärast.

Arst ütles, et kui peaks jälle vaevused tekkima, siis poole aasta pärast uuesti tema juurde minna. Väga loodan, et ei teki seda vajadust.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis Hemorroidide ligeerimine