Esileht Ilu ja tervis Hemorroidide operatsioon piinlik

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Hemorroidide operatsioon piinlik

Postitas:

Tean, et hemorroidide eemaldamiseks on olemas erinevaid meetodeid. Kas keegi võiks kirjeldada, kuidas näevad välja need operatsioonid, mida tehakse ilma üldnarkoosita? Pean silmas just seda, et mis asendis operatsioon toimub. Piinlik minna naisterahvana meesarsti juurde, istuda seal kõik muu ka õieli, mis operatsiooni ei vaja. Või on see osa kuidagi varjatud? Veel huvitab, mis teil maksma on läinud kogu kupatus alates konsultatsioonist? Pean silmas erakliinikuid ise makstes.

+12
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 23:47; 03.08 00:56; 03.08 19:59; 06.08 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

  Piinlik minna naisterahvana meesarsti juurde, istuda seal kõik muu ka õieli, mis operatsiooni ei vaja. Või on see osa kuidagi varjatud?

Nii rumalat küsimust ikka annab välja mõelda.Pole sõnu.

+11
-38
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 00:32; 03.08 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

</p>

Piinlik minna naisterahvana meesarsti juurde, istuda seal kõik muu ka õieli, mis operatsiooni ei vaja. Või on see osa kuidagi varjatud?

<p style=”text-align: center;”>Nii rumalat küsimust ikka annab välja mõelda.Pole sõnu.

Loodan, et leiad endas jõudu minu see niiiiii loll küsimus mulle kunagi andestada…Ohh, tean, et see on raske ja piinab sind veel pikalt, aga loodame… loodame.

</p>

+39
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 23:47; 03.08 00:56; 03.08 19:59; 06.08 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kunagi meditsiini õppinud ja ausõna, seda anatoomiat raiutakse nii kaua pähe, kuni kõik kehaosad on täiesti võrdsed. Üldse ei huvita, on see ravitav objekt mingi genitaal, jämesool või midagi muud.

+41
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et hemorroidide eemaldamiseks on olemas erinevaid meetodeid. Kas keegi võiks kirjeldada, kuidas näevad välja need operatsioonid, mida tehakse ilma üldnarkoosita? Pean silmas just seda, et mis asendis operatsioon toimub. Piinlik minna naisterahvana meesarsti juurde, istuda seal kõik muu ka õieli, mis operatsiooni ei vaja. Või on see osa kuidagi varjatud? Veel huvitab, mis teil maksma on läinud kogu kupatus alates konsultatsioonist? Pean silmas erakliinikuid ise makstes.

Tead, sa pole kuidagi erilisem kui teised inimesed ja kõiki neid kehaosi on arstid juba korduvalt näinud. See on nende jaoks lihtsalt töö.

+23
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi äkki annab hea vastuse ka TA’le? Loen ise ka huviga antud teemat 🙂

+22
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 09:07; 03.08 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asend sarnane gün. toolis istumisele – pepu madalal, jalad tõstetud. Endal kogemust pole, aga arstitudengina opi näinud. Küll üldnarkoosis, aga ega see asend narkoosivalikust sõltu.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öelge, mida tahate, siis tegemist on siiski delikaatse teemaga tavainimese jaoks. Minu jaoks on täiesti arusaadav, et inimesed tunnevad mõningat piinlikkust ja ebamugavust sellisele protseduurile minnes. Samas, kindlasti opile minemata ei jätaks sellise asja pärast.

+38
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 11:27; 07.08 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult vastuseid sellele teemale ootaks isegi. Ennast ootab see ebameeldiv teekond ees. Olen käinud mõned aastat tagasi proktoloogi vastuvõtul uurimas operatsiooni kohta. Mulle kirjutati eelnevalt mingi kreem välja, mida peaks pool aastat kasutama, et ravida fissuuri.
Kahjuks minu probleem on juba krooniline (ni fissuur kui ka hemorroidid) ja äge põletikuline faas tekib ca 2x aastas. Kahjuks isegi siis kui ei ole põletikulises faasis, siis ikkagi on hemorroidid näha.
Olen õppinud nendega elama. Näiteks peale igat WCs käiku lükkan neid tagasi sisse (mul on nii sisemised kui ka välimised). Välimised jäävad ikka näha 🙁
Pean varsti selle teekonna ette võtma. Käisin erakliinikus proktoloogi juures konsultatsioonil ja tema soovitas, et pangu ma aeg tema juurde tavalisse haiglasse kirja, et saan tasuta operatsioonile üldhaiglas. Paraku ITKsse neid aegu võiski ootama jääda, ei õnnestunud mul kuidagi tema juurde saada aega tavahaiglasse ja nii see asi jäi ootele.
Nüüd on koroona ja ei teagi, millal see operatsioon ära teha. Rahalises mõttes kindlasti tahaksin tavahaiglasse, aga nagu kogemus on näidanud, siis sinna ei ole nii kerge aega saada, ei olnud ka enne koroonat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 11:32; 03.08 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahtise rinnakorviga südameopp.

Esmalt käsutati mingisse pesemisruumi laadsesse tuppa. Kästi riided ära võtta ja lavatsile sellili heita. Siis võeti ette rinnak, shavemise mehaaniline aparaat ei tahtnud kuidagi hõredatest hernekeppidest läbi saagida. Ja tuligi sisselõige.

Ja siis tõmmati tillernips nagu porgand pingule ja kukuti siis seda koorima. Jälle tera nüri ja siis ebaselge, kuidas tera vahetada … noorem neiukene minu poole küürutades ilusti rinnad näha, ole siis … tõsine.

Opi järgselt intensiivis pesti joodi maha, tõmmati tekk pealt ja jälle tillernips pingule, eesnahk maha ja muudkui aga pesti. Mind, mitte lina.

Intensiivi järgselt osakonnas sees olles tuli üks koleda näoga naisterahvas ja arvas, et nüüd võiks tillernipsust vooliku välja võtta, et neerud on juba taastunud. Tõstsin end voodiga istumisasendisse ja liigutasin voodi servale istuma: tädi tõstis öösärgi üles, võttis organist ja kateetrist kinni ning sikutas. Esimesel korral ebaõnnestus. Teisel korral õnnestus nii hästi, et sai voolikus oleva vedelikuga pihta.

Muudetud: hämmastav, et miinustatakse!

+5
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hemorroide on võimalik siiski ära hoida kui süüa piisavalt kiudainete rikast toitu ehk piisavalt puu ja juurvilja.Vot siin on inimene ikka ise rängalt süüdi et sööb toitu mis pole toit.Ärge nüüd mõelge et minul pole olnud kokkupuudet hemorroididega või pärasoole haavandiga.Kuid seda kõige halvemat(operatsiooni) saab ikka edukalt dieediga ära hoida.Ja mingeid ime ravimeid ei ole olemas.Ime ravim on ÕIGE TOIT !

+3
-55
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 00:32; 03.08 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hemorroide on võimalik siiski ära hoida kui süüa piisavalt kiudainete rikast toitu ehk piisavalt puu ja juurvilja.Vot siin on inimene ikka ise rängalt süüdi et sööb toitu mis pole toit.Ärge nüüd mõelge et minul pole olnud kokkupuudet hemorroididega või pärasoole haavandiga.Kuid seda kõige halvemat(operatsiooni) saab ikka edukalt dieediga ära hoida.Ja mingeid ime ravimeid ei ole olemas.Ime ravim on ÕIGE TOIT !

Kuidas see sinu manitsemine teemaalgatajat aitab?

+25
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hemorroide on võimalik siiski ära hoida kui süüa piisavalt kiudainete rikast toitu ehk piisavalt puu ja juurvilja.Vot siin on inimene ikka ise rängalt süüdi et sööb toitu mis pole toit.Ärge nüüd mõelge et minul pole olnud kokkupuudet hemorroididega või pärasoole haavandiga.Kuid seda kõige halvemat(operatsiooni) saab ikka edukalt dieediga ära hoida.Ja mingeid ime ravimeid ei ole olemas.Ime ravim on ÕIGE TOIT !

Kuidas see sinu manitsemine teemaalgatajat aitab?

Proovi aru saada operatsioon ei tee imet kui inimene jätkab sobimatu toidu söömisega.

+1
-30
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Hemorroide on võimalik siiski ära hoida kui süüa piisavalt kiudainete rikast toitu ehk piisavalt puu ja juurvilja.Vot siin on inimene ikka ise rängalt süüdi et sööb toitu mis pole toit.Ärge nüüd mõelge et minul pole olnud kokkupuudet hemorroididega või pärasoole haavandiga.Kuid seda kõige halvemat(operatsiooni) saab ikka edukalt dieediga ära hoida.Ja mingeid ime ravimeid ei ole olemas.Ime ravim on ÕIGE TOIT !

Tigedaks teeb kohe selline jutt. Muidugi, õige toit aitab kontrolli all hoida, aga kui sünnitusega on asjad seal all nii pekki läinud, siis ega see õige toit samuti pole mingi päästja.

Ise, kes ma siis kannatan umbes kord aastas põletikulise hemorroidi faasis, toitun normaalselt- nii, nagu on ette nähtud. Kõht on korras, pole ei kinni ega lahti.
Paraku ei muuda see asja. Pean minema siiski operatsioonile, et taastada normaalne olek. Kui ikka pidevalt on hemorroidi komud olemas, siis neid niisama ära ei kaota ühegi toiduga. Kohe kui aga organismis midagi paigast läheb, misiganes (kasvõi raskem haigus), on põletik seal all platsis.

+27
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 11:32; 03.08 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi kurja. Marru ajavad need toitumise jutud. Ma polnud teise synnituseni isegi teadlik sõnast hemorroid! Ja peale synnitust tekkisid kaks umbes viinerisuurust. See kõik oli nädalaid ikka kohutav piin ja hullem kui synnitus. Jah, nii hull enam asi pole aga tegelemist vajab.

+27
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 09:07; 03.08 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstid võivad olla kõike näinud ja igasuguseid ja erinevaid jne. Minu kui patsiendi jaoks ei võta see teadmine siiski ebamugavustunnet vähemaks. Jah, ma käin arsti juures ja teen need asjad ära kui vaja, aga mulle absoluutselt ei meeldi see, et kui ma ikka lähen hemorroidide operatsioonile, siis ma pean ka oma teist intiimset piirkonda operatsiooniarstile näitama. Sama on günekoloogi juures käimisega- miks ma peaksin seal näitama oma p. kui seda pole tegelikult vaja? Kas tõesti oleks nii raske anda patsiendile võimalus kanda nt hemorroidi operatsioonile tulles spetsiaalseid aluspükse, kus ainult see osa on nähtaval, mida opereerima hakatakse ja samamoodi naistearsti juures? Alandavamatest alandavam kogemus oli sooleuuring, kus arst palus minna koerapoosi- KÕIK tal nina ees laiali, selleks, et uurida lihtsalt soolt! Õde kamandas lauale ja pidin selles poosis arsti ootama, samal ajal kui õde seljataga sahmerdas ja mingeid asju valmis pani.

+8
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 23:47; 03.08 00:56; 03.08 19:59; 06.08 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Delikaatseim meetod häbelikele on hemorroidioperatsioon suu kaudu.

+10
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 20:37; 06.08 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hemorroide on võimalik siiski ära hoida kui süüa piisavalt kiudainete rikast toitu ehk piisavalt puu ja juurvilja.Vot siin on inimene ikka ise rängalt süüdi et sööb toitu mis pole toit.Ärge nüüd mõelge et minul pole olnud kokkupuudet hemorroididega või pärasoole haavandiga.Kuid seda kõige halvemat(operatsiooni) saab ikka edukalt dieediga ära hoida.Ja mingeid ime ravimeid ei ole olemas.Ime ravim on ÕIGE TOIT !

Sa ilmselt ei ole kunagi sünnitanud.

Just täpselt! Ise kannatan hemorroidide käes, kuigi olen 6a täielikult toortoitlane olnud ja igas minu toidukorras on rohkesti kiudaineid. Kogu menüü koosneb juur- ja puuviljadest ning pähklitest. Hemorroidid sain kolmanda raseduse ajal.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hemorroide on võimalik siiski ära hoida kui süüa piisavalt kiudainete rikast toitu ehk piisavalt puu ja juurvilja.Vot siin on inimene ikka ise rängalt süüdi et sööb toitu mis pole toit.Ärge nüüd mõelge et minul pole olnud kokkupuudet hemorroididega või pärasoole haavandiga.Kuid seda kõige halvemat(operatsiooni) saab ikka edukalt dieediga ära hoida.Ja mingeid ime ravimeid ei ole olemas.Ime ravim on ÕIGE TOIT !

hemorroide põhjustab sidekoe nõrkus. toitumisest on niipalju abi, et seedimine korras oleks.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastuseks küsimusele, ka sünnitusega tekkisid ja algatuseks prooviti lihtsamat meetodit – siis see kummiga vmt ligeerimine oli sedasi, et riietusruumis panid spetsasjad selga, siis lauale kylili, ei olnud midagi seal kuskil laiali vmt. arstiõde väga sümpaatne ja rahustas, arst tuli, rääkis protseduuri ja mingi mõne minutiga oli valmis. Minu puhul tekkis siiski mingi veritsus ja peavalu, et üksi kohale minna ei soovita, kindlasti keegi vastu.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte midagi ei ole selles piinlikku, arst on sinusuguseid näinud sadu, kui mitte tuhandeid. Mina just valisin erakas arsti selle järgi , et ta oli olnud varem kirurg Venemaal sõjaväehaiglas, sellest järeldasin, et on kindlasti väga vilunud ja kindla käega ning nii oligi. Tänu temale pole vaja olnud enam kunagi hemorroidide peale mõeldagi. Tehti kohaliku tuimestusega, järelravi oli loomulikult ebamugav, aga kogu see üritus vääris ettevõtmist, et valudest ja ebamugavusest vabaneda.  See et tegemist meeskirurgiga, ei tekitanud mingeid erilisi mõtteid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Arstid võivad olla kõike näinud ja igasuguseid ja erinevaid jne. Minu kui patsiendi jaoks ei võta see teadmine siiski ebamugavustunnet vähemaks. Jah, ma käin arsti juures ja teen need asjad ära kui vaja, aga mulle absoluutselt ei meeldi see, et kui ma ikka lähen hemorroidide operatsioonile, siis ma pean ka oma teist intiimset piirkonda operatsiooniarstile näitama. Sama on günekoloogi juures käimisega- miks ma peaksin seal näitama oma p. kui seda pole tegelikult vaja? Kas tõesti oleks nii raske anda patsiendile võimalus kanda nt hemorroidi operatsioonile tulles spetsiaalseid aluspükse, kus ainult see osa on nähtaval, mida opereerima hakatakse ja samamoodi naistearsti juures? Alandavamatest alandavam kogemus oli sooleuuring, kus arst palus minna koerapoosi- KÕIK tal nina ees laiali, selleks, et uurida lihtsalt soolt! Õde kamandas lauale ja pidin selles poosis arsti ootama, samal ajal kui õde seljataga sahmerdas ja mingeid asju valmis pani.

Mismoodi seda uuringut sinu meelest siis teha oleks tulnud?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstid võivad olla kõike näinud ja igasuguseid ja erinevaid jne. Minu kui patsiendi jaoks ei võta see teadmine siiski ebamugavustunnet vähemaks. Jah, ma käin arsti juures ja teen need asjad ära kui vaja, aga mulle absoluutselt ei meeldi see, et kui ma ikka lähen hemorroidide operatsioonile, siis ma pean ka oma teist intiimset piirkonda operatsiooniarstile näitama. Sama on günekoloogi juures käimisega- miks ma peaksin seal näitama oma p. kui seda pole tegelikult vaja? Kas tõesti oleks nii raske anda patsiendile võimalus kanda nt hemorroidi operatsioonile tulles spetsiaalseid aluspükse, kus ainult see osa on nähtaval, mida opereerima hakatakse ja samamoodi naistearsti juures? Alandavamatest alandavam kogemus oli sooleuuring, kus arst palus minna koerapoosi- KÕIK tal nina ees laiali, selleks, et uurida lihtsalt soolt! Õde kamandas lauale ja pidin selles poosis arsti ootama, samal ajal kui õde seljataga sahmerdas ja mingeid asju valmis pani.

Mismoodi seda uuringut sinu meelest siis teha oleks tulnud?

Suukaudselt.

Või silmapõhja analüüsides.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 20:37; 06.08 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstid võivad olla kõike näinud ja igasuguseid ja erinevaid jne. Minu kui patsiendi jaoks ei võta see teadmine siiski ebamugavustunnet vähemaks. Jah, ma käin arsti juures ja teen need asjad ära kui vaja, aga mulle absoluutselt ei meeldi see, et kui ma ikka lähen hemorroidide operatsioonile, siis ma pean ka oma teist intiimset piirkonda operatsiooniarstile näitama. Sama on günekoloogi juures käimisega- miks ma peaksin seal näitama oma p. kui seda pole tegelikult vaja? Kas tõesti oleks nii raske anda patsiendile võimalus kanda nt hemorroidi operatsioonile tulles spetsiaalseid aluspükse, kus ainult see osa on nähtaval, mida opereerima hakatakse ja samamoodi naistearsti juures? Alandavamatest alandavam kogemus oli sooleuuring, kus arst palus minna koerapoosi- KÕIK tal nina ees laiali, selleks, et uurida lihtsalt soolt! Õde kamandas lauale ja pidin selles poosis arsti ootama, samal ajal kui õde seljataga sahmerdas ja mingeid asju valmis pani.

Mismoodi seda uuringut sinu meelest siis teha oleks tulnud?

Suukaudselt.

Või silmapõhja analüüsides.

Mina pakuks varianti, et häbelik naispatsient lebab selili, seljas pitsiline öösärgike, käed risti rinnal, jalakesed koos, juuksed kaunilt padjal voogamas, silmad kinni. Siis astub sisse arst (mees) ja jääb imetlusest tummaks. Pobiseb omaette ‘Milline harukordne ilu’ ja kahvatub.

Aa, see uuring…ma ei teagi. Sellega on jah väike probleem.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hemorroide on võimalik siiski ära hoida kui süüa piisavalt kiudainete rikast toitu ehk piisavalt puu ja juurvilja.Vot siin on inimene ikka ise rängalt süüdi et sööb toitu mis pole toit.Ärge nüüd mõelge et minul pole olnud kokkupuudet hemorroididega või pärasoole haavandiga.Kuid seda kõige halvemat(operatsiooni) saab ikka edukalt dieediga ära hoida.Ja mingeid ime ravimeid ei ole olemas.Ime ravim on ÕIGE TOIT !

Jah, õige toitumine on tõesti kõige alus, aga hemorroidid võivad tekkida ka inimesel, kellel ei ole kroonilist kõhukinnisust või üldse mingeid kõhuprobleeme. Minul tekkis nt täiesti lambist, pole sünnitanud, pole seedeprobleeme, mõni aasta tagasi menstruatsiooni ajal tekkis esimest korda ja nüüd on korra veel olnud, samuti menstruatsiooni ajal – ei tea, miks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis krdi rahvas siin Perekoolis küll käib, et tavalistele küsimustele vastata ei saa? Osad üritavad omaarust jõle head huumorit teha ja teised võimalikult karmilt ära panna ja siis on kolmandad, kes on viisakad, aga samas küsimusele ikkagi ei vasta. Kas nii raske on aru saada, MIDA ma üldse küsisin? Mind ei huvita kõik see muu möla, mis siia järgi tuli! Lisaks see, kui mina leian, et osad arsti läbivaatused võiks olla kuidagi delikaatsemalt korraldatud, siis ei ole vaja minestunult maha langeda või üle võlli  nunnamöla ajada! See on minu arvamus ja seda keegi niikuinii ei muuda, milleks lolli mängida? Kui niisama tahaks midagi kirjutada, siis mine krt Armastusesaali! Ma esitasin konkreetsed küsimused- kui loed, aga midagi teemakohast vastata pole, siis ära parem trüki üldse!

+11
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 23:47; 03.08 00:56; 03.08 19:59; 06.08 22:54;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sedalaadi protseduurid on ebameldivad küll, aga tuleb lihtsalt kuidagi üle elada ja mitte mõelda asju enda jaoks tühjast-tähjast veel hullemaks. Arstid ja õed üldjuhul püüavad ju ka kõik teha selleks, et patsiendi emotsionaalset ebamugavust vähendada.

Vanasti võis kõik olla palju jõhkram. Tead, mu vend rääkis ükskord, kuidas temale umbes kakskümmend viis aastat tagasi, kui ta oli hilisteismeline poiss, maakonnahaiglas soolestiku uuringut tehti. Kuskil haigla ühes ruumis kästi ennast porgandpaljaks koorida, seal siis mingid kummipõlledega meessanitarid, kes nägid välja nagu keskturu lihunikud, tegid talle klistiiri. Ta ei saanud isegi enne aru, mida täpselt temaga tegema hakatakse, sest need oskasid ainult vene keelt. Kui ta siis oli ennast ära tühjendanud, siis lubati ainult alukad jalga panna ja kästi alukate väel minna mööda haigla koridori teise ruumi. Koridoris mingid teised patsiendid väidetavalt vaatasid teda kaastundlikult ja samas muigamisi, sest oli ju üsna selge, et kui selline poolpaljas noormees läheb endoskoopiasse, siis mis laadi uuringut tegema hakatakse. Seal siis pidi püksid jälle maha võtma ja minema aadamaülikonnas lauale, käed seoti rihmadega kinni. Kogu protseduur (see uuring ise siis) oli nii valus, et ta suure osa aega lihtsalt röökis täiega, aga see ei paistnud kedagi väga huvitavat. Pärast siis pidi värisevate jalgadega kuidagi koperdama sinna esimesse ruumi tagasi, kus ta riided olid, ta ütles, et ta isegi ei mäleta, kuidas ta sinna sai. Ta oli kõigest sellest nii šokis olnud, et mitu päeva ei suutnud õieti rääkida, ema käis teda haiglas vaatamas ja ei saanud aru, mis küll juhtunud on.

Sellega võrreldes on kõik tänapäeval ÜLIMALT delikaatne, ütleks ma.

Kuidas Sinu op konreetselt toimub, ma mõistagi ei tea. Tehakse, nagu ma kuulnud olen, mitmel moel, nii günekoloogilise tooli moodi toolil kui ka laual külili, oleneb op-i mahust ja meetodist. Täpsemalt teaks ilmselt vaid öelda Sind opereeriv arst. Kas lähed enne op-i veel ka konsultatsioonile? Siis saaksid öelda, et oled selles osas, mis puudutab intiimpiirkonna nähtavust, väga tundlik. Tavaliselt tänapäeval antakse selga öösärgi moodi riie või kaetakse linaga, kus vastav koht on välja lõigatud. Loomulikult kuidagi ülemäära varjatult, nii et kõik intiimne varju jääks, ju seda piirkonda ilmselt lõigata ei saa, selge see. Minu lähedasel oli hiljuti see op, aga riiklikus süsteemis, nii et kahjuks ka hinna osas ei ole ma pädev vastama.

 

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin 30 aastat tagasi ühes maakonnahaiglas. Esimene sünnitus ja sünnitus oli väga raske. Kuna tekkisid sünnitusjärgsed tüsistused, siis jäin veel pea kaheks nädalaks haiglasse ja minuga tehti igasugu erinevaid protseduure. Üks on siiani meeles. Pidin ronima pukki. Samal ajal oli ruumi uks pärani lahti. Õde pani mulle kateetri. Seal samas kõrval istus ta sõbranna, kellega neil oli kohvitamine käsil. Sõbranna lihtsalt istus seal samas, lobises õega ning vaatas protseduuri pealt. Mingit sirmiga eraldatust seal ei olnud.

Vot siis oli mul küll kummaline tunne. Aga ma olin väga noor ja ei julgenud midagi kobiseda. See oli see aeg, kus sünnitusmajas võis vabalt veel riielda saada, kui valesti istusid või astusid.

Minu jaoks on ka praegu, vanema inimesena, günekoloogilised protseduurid delikaatsed. Natuke tuleb end alati häälestada, kui vaja arsti juurde minna. Ja mitte mingit publikut ma sinna kõrvale kindlasti ei soovi.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 11:27; 07.08 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõike seda küsitakse arstilt konsultatsiooni ajal, mitte perekoolist! Siis on kindel, et ei saa möla. Oska lihtsalt õigest kohast küsida.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah mul on olnud viimati kaks korda kolonoskoopia. Narkoosi tegi tookord väga nägus noormees. Naistearst ilus noor mees. Hiljem oli op, vähemalt kolm noort meesarsti. Olin alasti ja ilmselt keerati mind opilaual mitu korda. Usun, et nad on kõike näinud ja ma ei üllatanud neid millegi erilisega 🙂

+5
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Ilu ja tervis Hemorroidide operatsioon piinlik