Esileht Kodunurk Hetkeseisus kodulaen

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Hetkeseisus kodulaen

Postitas:
Kägu

Kes on veel kodulaenu taotlemas – kuidas läinud, kas tundub, et venib, kas tundub, et pank venitab? Olete laenuga lõpuni saanud või ise loobunud – julgete lõpuni minna või lükkate veel edasi?

ma hetkel ootamas otsust, väike ebakindlus on. Loodan küll, et läheb mööda ja hajub paanika kiiresti. Kuid kui peaks laenu saama, siis u poole aasta jagu laenumakse raha/elamisraha on kõrvale pandud. Töökoht peaks ka võrdlemisi kindel olema ka siis kui koondamiseks läheks. Kuid kuna tegu koduvahetuslaenuga siis oht on see, et kinnisvara hinnad langevad ja kui pangaga saab lepe tehtud, et mis summas neile vaja tagasi maksta siis on oht et ehk poole aasta pärast, kui reaalseks müügiks läheb ehk ei saa sedagi summat? Ja sel hetkel on vaja siis olemasolev ja uus elamine korraga üleval pidada – üürile andmisega siis ka ilmselt hapu. Aga kui juhtuvadki kõik kehvad asjad korraga, et minnakse palga kallale ja kinnisvara väärtused langevad kolinal. Samas kui oodata, et ka ostetava kinnisvara hind langeks siis langeb ju samuti ka olemasoleva (nö tagatise) hind – võib pigem väärtus jääb hindaja poolt samaks ja kahaneb “juurdehindlus”?

Kaine mõistus muidugi ütleb, et selline kriis võibki ju iga hetk nt 30-aastase laenumakse perioodil ette tulla. Praegu tundub üleelatav, aga mingi kahtluseuss justkui on. Kuna esmakordne kogemus ja nii lähitulevik on hetkel küsimärgi all.

Mul pole võrdlust, et kas pank venitab või dokumentide läbivaatamine(pole minu kodupank) jmt võtabki nädala aega (pigem olen kuulnud, et taotlusest otsuseni on kiiresti ikka mindud). Pank ka ilmselt äraootaval seisukohal? Ise tunnen, et venitaks ka ise kummi nii kuu jagu ehk, et ehk ka teised ei jookse hetkel kinnisvara ostma ja lepinguid sõlmima ja seda ideaalset kodu ei napsata nina eest ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Koduvahetuslaen on nagunii üsna mõttetu ja suure riskiga laenutoode.

A no kui huvi on, siis miks mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie võtsime, kuna selle paanika saabumiseks olime just vana kodu müünud ja uuele juba sissemakse ka tehtud. Kuskil peab ju elama, pluss kuna müüsime samuti kallilt, siis pole mõtet põdeda. Kui sa ei karda, et unistuste kodu müügilt kaob, siis ma ootaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koduvahetuslaen on nagunii üsna mõttetu ja suure riskiga laenutoode.

A no kui huvi on, siis miks mitte.

Milles risk peaks seisnema? “Vahetatav” eluase ei ole laenuga ja asukoht ning suurus sellised, et “kätte” ei jää see kindlalt. Seega oleneb olukorrast, kuni ca aasta aega müüa, samas ei pea olema müüdud enne kui uude kolida. Ainsad miinused ongi see kui kriisi tõttu langeb väärtus alla selle, mida pank tagasi tahab ja see, et sel perioodil vaja tasuda mõlema eluasemele kulusid.
Keerulisem on see kui elukoht saab enne müüdud kui uus elukoht olemas – seni saab pank ju veel keelduda laenu andmast või otsustab väiksema summa kui planeeritud ja lepitud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No hetkeolukorras võib müük väga raske olla. Inimestel pole kindlust töökohtade suhtes ja pankadel pole kindlust inimeste suhtes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just kah äsja see tee selja taga. Minul tegemist esimese oma kinnisvara soetamisega. Panka läksin maad uurima umbes veebruari keskel, täna allkirjastasin laenulepingu. Ei täheldanud küll mingit kahtlustavat hoiakut panga poolt. 30. märts on notar ja 1.aprillil saan korteri kätte. Ütleks, et üsna kiire asjaajamine.
Kõige rohkem võttis aega eksperthindajaga aja kokku leppimine ning hiljem hindamisakti ootamine. Aga eks ma olin kärsitu ka. 🙂

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Kodunurk Hetkeseisus kodulaen