Esileht Ilu ja tervis Higilõhn

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Higilõhn

Postitas:
Kägu

15 aastane kurdab, et klassis umbes pooled lõhnavad higi järgi. See pidi olema väga ebameeldiv. Kas teie teismelised kasutavad higipulka? Kui ei, siis miks? Ja kas laps või teie ise ei tunne siis ebameeldivat lõhna?

+4
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Higipulka ei panda ju higistele haisvatele kaenlaalustele. Enne pestakse end sealt puhtaks ja siis pannakse. Igapäevane pesemine nagunii lisaks. Võimalik, et igas kodus pole vanni ega dushi võimalust.

Miks õpilased end ei pese peale kehalist, seda küsi koolist kehalise õpetaja või klassijuhataja käest.

Ebameeldiv muidugi, enda kooliajastki meeles, kuidas igal vahetunnil klassi tuulutati.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismelised haisevadki päris hullusti, hormonaalsed muutused põhjustavad seda. Kui veel hügieeniharjumused on ka nii ja naa, siis on asi hull jah. Minu oma käib hommikuti duši all ja paneb deodoranti peale, lisaks peseb peale trenni, aga mõnikord harva tunnen ikkagi tal higihaisu. Osad ei pane iga päev ka puhtaid riideid. Teine asi on see, et peale kehalist on neil minu arust väga halvad pesemisvõimalused. Suur kamp riietub väikeses ruumis, vahetund on 10 minutit, kui ühed peavad riidesse panema kehalise tunniks, teised vahetama riided tavaliste vastu, seal ei jõuagi pesta. Ainult lödistavad natuke, see on kõik.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Ei rääkinudki higilõhnast, mis on pärast kehalist. Konkreetselt nende klassil on kehaline viimane tund. Vaid selkest, et umbes poolel kalssi õpilastest on higilõhn. Kindlasti on seda higilõhna tunda ka kodus. Kas vanematel on tõesti nii  ükskõik, et nad ei juhi sellele tähelepanu?
Vaatan, et millegipärast on teemat palju miinustatud. Kas teile endale meeldiks olla iga päev tööl, kui kõrval kolleeg haiseks higi järgi?

+5
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Ei rääkinudki higilõhnast, mis on pärast kehalist. Konkreetselt nende klassil on kehaline viimane tund. Vaid selkest, et umbes poolel kalssi õpilastest on higilõhn. Kindlasti on seda higilõhna tunda ka kodus. Kas vanematel on tõesti nii ükskõik, et nad ei juhi sellele tähelepanu?

Vaatan, et millegipärast on teemat palju miinustatud. Kas teile endale meeldiks olla iga päev tööl, kui kõrval kolleeg haiseks higi järgi?

Jumal küll. Mis sa nüüd arvasid, et kõik terve klassiga loevad siit õhtul su teemat ja tormavad poodi higipulki ostma ja homme kõik määrivad end kaenla alt ja lõhnavad hästi või?

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem on täitsa olemas. Paljudel pubekatel ei ole korralikke hügieeniharjumusi. Vanematel on ükskõik ja loodavad et kasvab välja. Tihtipeale muidugi ei ole vanemad ise ka just puhtuseetalonid.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Ei rääkinudki higilõhnast, mis on pärast kehalist. Konkreetselt nende klassil on kehaline viimane tund. Vaid selkest, et umbes poolel kalssi õpilastest on higilõhn. Kindlasti on seda higilõhna tunda ka kodus. Kas vanematel on tõesti nii ükskõik, et nad ei juhi sellele tähelepanu?

Vaatan, et millegipärast on teemat palju miinustatud. Kas teile endale meeldiks olla iga päev tööl, kui kõrval kolleeg haiseks higi järgi?

Käid vabal ajal lapse klassikaaslasi nuusutamas?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Ei rääkinudki higilõhnast, mis on pärast kehalist. Konkreetselt nende klassil on kehaline viimane tund. Vaid selkest, et umbes poolel kalssi õpilastest on higilõhn. Kindlasti on seda higilõhna tunda ka kodus. Kas vanematel on tõesti nii ükskõik, et nad ei juhi sellele tähelepanu?

Vaatan, et millegipärast on teemat palju miinustatud. Kas teile endale meeldiks olla iga päev tööl, kui kõrval kolleeg haiseks higi järgi?

Käid vabal ajal lapse klassikaaslasi nuusutamas?

Ehk loeksid teemaalgatust, kui üle jõu ei käi?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem on täitsa olemas. Paljudel pubekatel ei ole korralikke hügieeniharjumusi. Vanematel on ükskõik ja loodavad et kasvab välja. Tihtipeale muidugi ei ole vanemad ise ka just puhtuseetalonid.

Siis nii võibki lapsevanem lapsele asja seletada, kui seda juba varem pole jutuks tulnud, miks nii on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see pole päris nii, et lähed ja ütled teismelisele, et higilõhn on.

Minu ema omal ajal sai hakkama sellega, et ütles mulle hapu grimassiga: “Sa haised!” üsna õrnas olukorras ja mind saadab sellest peale (30 aastat) paanilist hirmu ja häbi oma kehalõhnade pärast. Minu ema oli muidugi seda tüüpi, kes pidas enda õiguseks teistele “ilustamata tõde” näkku öelda, aga enda silmas palki nägi harva.

Mina olen seda meelt, et kui teismelised haisevad siis nad saavad sellest varem või hiljem ise ka aru. Kui hoolivad, siis katsuvad lõhna peita, kui ei hooli siis ei hooliks ütlemise peale ka.

Enda lastele ma pole nii öelnud, olen viisakalt meelde tuletanud igapäevast ihu pesemist ja hoolikamalt jälginud, et päeval kantud riided õhtuks pessu jõuaksid.

Teismeiga on niigi 24/7 äng kõige pärast. Pole tarvis selles arenguperioodis laste enesekindlust kodus ja/või koolis veelgi enam murendada.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi on see, et inimene ise oma higilõhna ei tunne. Tunneb siis, kui on ikka väga vänge hais. Teiste higilõhna tunnevad need, kes ise end iga päev pesevad ja kelle ninad ei ole higihaisuga harjunud. Täpselt sama on see, et lähed koridori ja kohe tunned, kuidas hetk varem on naabritädi õue läinud. Vänge lõhnaõli haisu on koridor täis. Kas te tõesti arvate, et ta ise seda tunneb. Ei tunne. Kui tunneks, siis ta ei haiseks niimoodi.
Pesemisharjumustega on kehvasti. Kehvasti on ka meie perekonnas ja oli ka minu lapsepõlvekodus. Mehe lapsepõlvekodus pesti üldse kausis ja köögis. Puudus igasugune pesemisvõimalus ja saun. Ja ma pean tunnistama, et mu abikaasa on meist kõige puhtam. Ta teeb füüsilist tööd ja higi haiseb korralikult. Päevas korra käib pärast tööpäeva kindlasti pesus. Sama ei saa minu kohta öelda. Eriti siis, kui ma kodune olen ja kuskile välja ei lähe. Tunnistan, ma vihkan pesus käimist. See tunne on umbes selline, nagu kass surutakse jooksva vee alla. Pesus käin siis, kui pean kuskile minema või kui juuksed on mustad. Ehk siis 2-3 korda nädalas. Meie teismelised käivad pesus samuti 2 korda nädalas. Ühel neist on atoopiline dermatiit ja temal polegi soovituslik väga tihti pesta. Vesi kuivatab hirmsasti ja ta ei viitsi kogu aeg kreemidega mässata. Tegu siis tüdrukuga.
Esimest korda küsis teismeline poiss higipulka umbes paar kuud tagasi. Ta on 14-aastane. Selgitasin, kuidas seda kasutada. Alles nüüd olen tundnud mõnikord tema tuppa astudes, et tuba haiseb higi järele. Varem ma seda ei tundnud. Väga rõve hais oli aga paar aastat tagasi, kui poisil oli mitu päeva sõber külas ja nad ühes toas elasid. See sõber ei pesnud ennast mitte üks kord. Ei hambaid ega ennast. See oli ka viimane kord, kui ma lubasin kedagi võõrast meile pikemalt ööbima.
Koolis pärast kehalist ei pese lapsed seepärast, et kooli duširuum pidi kohutav olema. Ei tea. Pole näinud.
Aga jah, ega meil kodus pole ka kätepesu moes. Mina pesen alati pärast WCs käiku või kui hakkan süüa tegema. Aga tunnistan, et õuest tulles või enne sööma hakkamist ei pese meil mitte keegi käsi. Pole meile lapsepõlvest sellist asja külge harjutatud. Need mustad käed on pidevalt suus olnud. Lapsena küüsi näritud jne. Pole keegi sellepärast haigem olnud. Kui Covid tuli, siis hakkasin käsi pesema, aga mingi hetk see tundus nii imelik ja mõttetu. Ja sinna see jälle jäigi.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Higipulk on ikka väga veider sõna, mind kogu selle teema juures on hakanud kõige enam häirima justnimelt see ‘higipulk’. iuu. paned pulgaga endale higi peale…

Deodorant on liiga keeruline sõna?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ise arvanud, et kas sa tunned enda higilõhna või ei  siis kord päevas kaenlaalused üle loputada pole ju niiiii raske töö.

Aga tundub, et on. Seda ajal, kus soe vesi jookseb ööpäevaringselt torudes, seep on odav ja poes kättesaadav ja on isegi antipersperandid loodud.

Mu enda toanaaber haiseb. Keskealine kahe lapse ema, kes käib umbes kõige korralikumalt riides, ikka kostüüm ja triiksärk. Aga vot kahe meetri ligidusse ei taha minna. Haiseb juba hommikul, ehk see “päeva jooksul higistab” ei peaks sobima. No krt teab, mida teha.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed võiks end lihtsalt iga päev pesta ja puhtad riided  selga panna.

Pärast kehalist enamus  ei pese ennast. Häbenevad või on  pesuruum  rõve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ise arvanud, et kas sa tunned enda higilõhna või ei siis kord päevas kaenlaalused üle loputada pole ju niiiii raske töö.

Aga tundub, et on. Seda ajal, kus soe vesi jookseb ööpäevaringselt torudes, seep on odav ja poes kättesaadav ja on isegi antipersperandid loodud.

Mu enda toanaaber haiseb. Keskealine kahe lapse ema, kes käib umbes kõige korralikumalt riides, ikka kostüüm ja triiksärk. Aga vot kahe meetri ligidusse ei taha minna. Haiseb juba hommikul, ehk see “päeva jooksul higistab” ei peaks sobima. No krt teab, mida teha.

Palja loputamisega higihaisu ära ei saa. Peab ikka seebiga pesema.
Kui inimene peseb end, aga ikka haiseb higi järele, siis on mingi hormonaalne jama. Mul on olnud. Tekib stressisituatsioonides veel eriti. Õppisin kõrgkoolis ja pidin ise häbikätte ära surema. Käisin loengute vahel wc-s end pesemas. Pesemine ei aidanud. Ostsin spetsdeodorandi apteegist. Mingi hetk see kadus ära.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille jaoks ometi on leiutatud kasvõi niisked salvrätid? Kas nendega ei kõlbaks siis higist kaenlaalust ja otsakonti puhtaks pühkida koolis peale kehalise tundi, kui pesta ei saa, sest pesuruum on nii rõve? On olemas mini kilekotid, paar niisket salvrätti ei võta ju koolikotis ruumi. Higipulk olgu teismelisel koolikotis kaasas igapäevaselt, ega hommikul kasutatud higipulk päeva jooksul enam efekti ei anna. Seda tuleb värskenduseks peale kanda ka päeva jooksul.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismelistel läheb aega kohanemisega. Nad on kogu teadliku elu olnud lapsed, kes higistavad kogu kehaga ja see higi ei haisenud, järsku haisevad kaenlaalused.. Päris kaua läheb aega, et nad aru saaksid, kuidas seda ära hoida ja ikka tuleb neile meelde tuletada deodorandi kasutamist ja seebiga  põhjalikku pesemist.

Aga kust see alguse saab- lugege siitsamast, kuidas suur osa emasid arvab, et lapsed ei peagi üldse seepi kasutama, puhas vesi on kõige parem. Kust see harjumus siis üleöö peaks tekkima?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Ei rääkinudki higilõhnast, mis on pärast kehalist. Konkreetselt nende klassil on kehaline viimane tund. Vaid selkest, et umbes poolel kalssi õpilastest on higilõhn. Kindlasti on seda higilõhna tunda ka kodus. Kas vanematel on tõesti nii ükskõik, et nad ei juhi sellele tähelepanu?

Vaatan, et millegipärast on teemat palju miinustatud. Kas teile endale meeldiks olla iga päev tööl, kui kõrval kolleeg haiseks higi järgi?

Sind on miinustatud seetõttu, et arvad, et higihaisu saab peletada higipulgaga, mitte pesemisega.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Ei rääkinudki higilõhnast, mis on pärast kehalist. Konkreetselt nende klassil on kehaline viimane tund. Vaid selkest, et umbes poolel kalssi õpilastest on higilõhn. Kindlasti on seda higilõhna tunda ka kodus. Kas vanematel on tõesti nii ükskõik, et nad ei juhi sellele tähelepanu?

Vaatan, et millegipärast on teemat palju miinustatud. Kas teile endale meeldiks olla iga päev tööl, kui kõrval kolleeg haiseks higi järgi?

Sind on miinustatud seetõttu, et arvad, et higihaisu saab peletada higipulgaga, mitte pesemisega.

Kas kellegi jaoks on üllatav, et peale pesemist kasutatav deodorant takistab higilõhna tekkimist? Ma ei loe küll kuskilt välja, et ta ilma pesemata deodorandi kasutamist propageerib.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Ei rääkinudki higilõhnast, mis on pärast kehalist. Konkreetselt nende klassil on kehaline viimane tund. Vaid selkest, et umbes poolel kalssi õpilastest on higilõhn. Kindlasti on seda higilõhna tunda ka kodus. Kas vanematel on tõesti nii ükskõik, et nad ei juhi sellele tähelepanu?

Vaatan, et millegipärast on teemat palju miinustatud. Kas teile endale meeldiks olla iga päev tööl, kui kõrval kolleeg haiseks higi järgi?

Sind on miinustatud seetõttu, et arvad, et higihaisu saab peletada higipulgaga, mitte pesemisega.

Kas kellegi jaoks on üllatav, et peale pesemist kasutatav deodorant takistab higilõhna tekkimist? Ma ei loe küll kuskilt välja, et ta ilma pesemata deodorandi kasutamist propageerib.

Samuti näib üllatav olevat, et ainult pesemisest ei piisa higihaisu vastu. Vähemalt mitte terveks päevaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 15-aastane peseb end päevas umbes 2 korda, aga ikka higistab ja haiseb mis kole. Mis nüüd teha, suitsiidi? Läheb paar aastat mööda ja minu oma enam ei haise, siis haiseb sinu oma. Nii on.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 15-aastane peseb end päevas umbes 2 korda, aga ikka higistab ja haiseb mis kole. Mis nüüd teha, suitsiidi? Läheb paar aastat mööda ja minu oma enam ei haise, siis haiseb sinu oma. Nii on.

Terve teema on sellest, mis teha. Higipulk on teie peres võõras nähtus?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Ei rääkinudki higilõhnast, mis on pärast kehalist. Konkreetselt nende klassil on kehaline viimane tund. Vaid selkest, et umbes poolel kalssi õpilastest on higilõhn. Kindlasti on seda higilõhna tunda ka kodus. Kas vanematel on tõesti nii ükskõik, et nad ei juhi sellele tähelepanu?

Vaatan, et millegipärast on teemat palju miinustatud. Kas teile endale meeldiks olla iga päev tööl, kui kõrval kolleeg haiseks higi järgi?

Sind on miinustatud seetõttu, et arvad, et higihaisu saab peletada higipulgaga, mitte pesemisega.

Ega pesemine üksi ei aitagi. Higipulka/deodoranti tuleb ka kasutada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 15-aastane peseb end päevas umbes 2 korda, aga ikka higistab ja haiseb mis kole. Mis nüüd teha, suitsiidi? Läheb paar aastat mööda ja minu oma enam ei haise, siis haiseb sinu oma. Nii on.

Antpersperant. Lähed apteeki ja küsid. Nt Vichy oma. 72 tundi hooleta.

Lapsel on häda, mis rikub tema sotsiaalse elu kogemust ja ema oskab vaid perekoolis plärtsuda.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesemine on kiiduväärt harjumus, mida tuleks kindlasti järgida. Aga see paljukorrutatud higipulk sisaldab alumiiniumsooli, parabeene ja muid kehale kahjulikke ning vähkitekitavaid aineid. Kas on ikka õige sundida lapsi neid endale mitu korda päevas peale määrima? Lisaks veel nii õrna kohta nagu kaenlaalused, kus asuvad lümfisõlmed ja mille lähedal on rinnanäärmed.  Narr oleks  teistele meeldimise ja hästi lõhnamise nimel noorelt rinnavähki jäämisega riskida. Või sundida selleks võõraid lapsi.

Kui on just väga suur soov “higipulka” kasutada, siis võiks valida loodustoote, mis ei sisalda alumiiniumi ja muid kahjulikke aineid. Tõsi, looduslikud deodorandid ei võta higilõhna ka kuigi hästi ära. Aga inimese loomulikud kehalõhnad ongi tänapäeval kuidagi liiga suure põlu all. Liiga steriilne elu ei ole hea ega tervisele kasulik.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elamine on üldse tervisele kahjulik. Ära mõtle üle.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesemine on kiiduväärt harjumus, mida tuleks kindlasti järgida. Aga see paljukorrutatud higipulk sisaldab alumiiniumsooli, parabeene ja muid kehale kahjulikke ning vähkitekitavaid aineid. Kas on ikka õige sundida lapsi neid endale mitu korda päevas peale määrima? Lisaks veel nii õrna kohta nagu kaenlaalused, kus asuvad lümfisõlmed ja mille lähedal on rinnanäärmed. Narr oleks teistele meeldimise ja hästi lõhnamise nimel noorelt rinnavähki jäämisega riskida. Või sundida selleks võõraid lapsi.

Kui on just väga suur soov “higipulka” kasutada, siis võiks valida loodustoote, mis ei sisalda alumiiniumi ja muid kahjulikke aineid. Tõsi, looduslikud deodorandid ei võta higilõhna ka kuigi hästi ära. Aga inimese loomulikud kehalõhnad ongi tänapäeval kuidagi liiga suure põlu all. Liiga steriilne elu ei ole hea ega tervisele kasulik.

See loomulik  kehalõhn ongi higihais.  Asi ei ole steriilsuses vaid eetilisuses ja kaaskodanikest hoolimises. Keegi ei taha istuda päev läbi inimese kõrval, kellel on loomulikud kehalõhnad.
Tänapäeval on nii palju nahasõbralikke ja öko vahendeid, et see nüüd küll ei tohiks probleem olla.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 15-aastane peseb end päevas umbes 2 korda, aga ikka higistab ja haiseb mis kole. Mis nüüd teha, suitsiidi? Läheb paar aastat mööda ja minu oma enam ei haise, siis haiseb sinu oma. Nii on.

Terve teema on sellest, mis teha. Higipulk on teie peres võõras nähtus?

Higipulk pole mingi imeravim. Kes palju higistab, see haiseb ikka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on nii palju nahasõbralikke ja öko vahendeid, et see nüüd küll ei tohiks probleem olla.

Mina ostangi teismelisele ainult looduslikke deodorante. Aga paraku on tõsi see, et looduslikud vahendid on vähemefektiivsed.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no mida häda oli see teema nüüd tervise all tõsta??? arvestades kui suur probleem see pubekate (st koolilaste) hulgas on, siis oli see algselt jumalast õiges kohas …

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Ilu ja tervis Higilõhn