Esileht Ilu ja tervis Higilõhn

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Higilõhn

Postitas:
Kägu

Probleem ei ole teismelistes vaid nende vanemates, kes on samasugused orikad ja ei ole oma lastele pesemisharjumusi kujundanud (sest neil endiligi need puuduvad). Täiskasvanud haisevad täiega. Sprodiklubides saab selles veendumas käia.
Inimesed ei pese ei ennast ega oma riideid piisavalt sageli. Siingi neid kiitlejaid, kes targutavad, kuidas nemad hommikul duši all ei käi, sest ei lähe ööga mustaks ju. Õhtul lobistavad kraanikausi kohal veidi ja hommikul otse sängist rahva sekka. Need ongi need haisukotid. Laupäeval ehk käivad üle keha pesemas, kui veab.

+2
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

no mida häda oli see teema nüüd tervise all tõsta??? arvestades kui suur probleem see pubekate (st koolilaste) hulgas on, siis oli see algselt jumalast õiges kohas …

TA olen. See on väga imelik, et  tervise teema slla tôsteti. Kuna minu mure oligi see, et probleem on teismelistes.
Samas kui nüüd neid kommentaare lugeda, siis tôesti ei imesta, et nii paljud higi järgi haisevad. Inimesed nagu kohe kardaks ennast pesta ja higipulka kasutada.
Loodan, et see teema juhtis vâhemalt probleemile tâhepenu ja nii mônigi hakkab ennast rohkem pesema ja higipulka kasutama.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesemine on kiiduväärt harjumus, mida tuleks kindlasti järgida. Aga see paljukorrutatud higipulk sisaldab alumiiniumsooli, parabeene ja muid kehale kahjulikke ning vähkitekitavaid aineid. Kas on ikka õige sundida lapsi neid endale mitu korda päevas peale määrima? Lisaks veel nii õrna kohta nagu kaenlaalused, kus asuvad lümfisõlmed ja mille lähedal on rinnanäärmed. Narr oleks teistele meeldimise ja hästi lõhnamise nimel noorelt rinnavähki jäämisega riskida. Või sundida selleks võõraid lapsi.

Kui on just väga suur soov “higipulka” kasutada, siis võiks valida loodustoote, mis ei sisalda alumiiniumi ja muid kahjulikke aineid. Tõsi, looduslikud deodorandid ei võta higilõhna ka kuigi hästi ära. Aga inimese loomulikud kehalõhnad ongi tänapäeval kuidagi liiga suure põlu all. Liiga steriilne elu ei ole hea ega tervisele kasulik.

See loomulik kehalõhn ongi higihais. Asi ei ole steriilsuses vaid eetilisuses ja kaaskodanikest hoolimises. Keegi ei taha istuda päev läbi inimese kõrval, kellel on loomulikud kehalõhnad.

Tänapäeval on nii palju nahasõbralikke ja öko vahendeid, et see nüüd küll ei tohiks probleem olla.

Kaaskodanikest hoolimise nimel ei pea oma tervist siiski ohustama. Kerged loomulikud kehalõhnad on igal inimesel, kui neid pole just kangete keemiliste vahenditega alla surutud. Olen pesemise poolt, kuid higipulkade vastu. Nahasõbralikud ja ökod vahendid on ok, aga paraku ei saa nende abil higilõhna täielikult vältida, vaid ainult enam-vähem talutavates piirides hoida.

Mõned inimesed on ka lõhnade osas liiga foobsed. Minul näiteks on üks teismeeas sugulane, kes väidab, et ei saa ühistranspordiga sõita, sest teised inimesed haisevad. Ema ja isa siis nagu taksojuhid sõidutavad last igale poole, kuigi laps on täiesti võimeline ise liiklema. Mina ütleksin lapsele sellises olukorras, et kannata ära, me ei tea, mis maailmas me tulevikus peame elama ja toime tulema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see pole päris nii, et lähed ja ütled teismelisele, et higilõhn on.

Minu ema omal ajal sai hakkama sellega, et ütles mulle hapu grimassiga: “Sa haised!” üsna õrnas olukorras ja mind saadab sellest peale (30 aastat) paanilist hirmu ja häbi oma kehalõhnade pärast. Minu ema oli muidugi seda tüüpi, kes pidas enda õiguseks teistele “ilustamata tõde” näkku öelda, aga enda silmas palki nägi harva.

Mina olen seda meelt, et kui teismelised haisevad siis nad saavad sellest varem või hiljem ise ka aru. Kui hoolivad, siis katsuvad lõhna peita, kui ei hooli siis ei hooliks ütlemise peale ka.

Enda lastele ma pole nii öelnud, olen viisakalt meelde tuletanud igapäevast ihu pesemist ja hoolikamalt jälginud, et päeval kantud riided õhtuks pessu jõuaksid.

Teismeiga on niigi 24/7 äng kõige pärast. Pole tarvis selles arenguperioodis laste enesekindlust kodus ja/või koolis veelgi enam murendada.

Issand, kuidas ma selle postitusega haakun. Nii selle poolest, kuidas oma kolme teismelist kasvatan, kuid veel enam, miks ma neid sarnaselt kasvatan kui siinne postitaja – põhjused täpselt samad.

Ka minu ema on seda tüüpi, et ainult perfektne kõlbab. Minu puhul polnud siis õrnas eas näkku lajatamise põhjuseks higihais, vaid naiseks küpsemisel tekkiv lisakaal. Polnud ma mingi paks, aga kondisele plikale tuli pehmust peale, 60 kilo vast olin oma 170 cm pikkuse juures. Ja ema lajatas ühel õhtul, et — võta end käsile, voldid igal pool! Paksuks oled läinid!

Sellest lausest sai minu kompleks kogu eluks. Esialgu näljutasin, mõne aja pärast sain olukorra kontrolli alla, aga normaalset suhet toidusse pole mul senini (olen 50+). Kaaludes tänaseni 52kg, on kogu elu olnud toidule mõtlemine ja jälgimine, kuklas vasardamas ema tollased 40 aastat tagasi käratatud sõnad.

Mõelge sellele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan pesemisharjumustele ka selle probleemi, et paljud eriti odavamad riided kipuvad olema kehvast kunstmaterjalist, mis kipuvad higihaisu nii külge võtma, et ka pärast pesust tulemist ja puhtale nahale selga panemisti hakkab riie ruttu uuesti haisema. Olen ise mitu pluusi sellepärast ära visanud ja loobunud teatud firmade riiete ostmisest. 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea teema. Läksin sügisel uuesti bakalauruseõppesse, 95% tudengitest gümnaasiumist otse ülikooli tulnud. Ma ei liialda, auditoorium haises paksult higi järgi. Ma saan aru, et teismelised veel ehk ei oska sellele tähelepanu pöörata, kuid noortest täiskasvanutest juba ootaks küll, et suudetakse märgata oma ebameeldivaid kehalõhnu. Saan aru, et sellises eas läbib keha suuri muutusi ning seetõttu on ka higihais kerge tekkima ning isiklikult arvan, et niimoodi peaksidki vanemad oma lastele selgitama, et nad oskaks sellele ise tähelepanu pöörata. See on loomulik, aga kaaslaste jaoks ebameeldiv. Siinkohal ma tahaks kohe ära märkida, et ei pea silmas ekstreemsusi stiilis “pesen kolm korda päevas aga ikka haisen” teemasid. Sel puhul tuleks tõesti ka riided üle vaadata.

Ausalt öeldes, mul on noorem õde, kes on ka äsja täisealiseks saanud ja tal on sama probleem. Ta on maal kasvanud ja harjunud korra nädalas saunas käima, pikka aega ei olnud neil kodus sellist duširuumi, kus saaks end igapäevaselt üle loputada ja arvan, et ka seetõttu ei ole tekkinud harjumist end tihedamini pesta. Delikaatne teema, ei oska temaga seda kuidagi üles ka võtta ja tema emaga mul kahjuks ei ole nii häid suhteid, et seda kuidagi õrnalt mainida. Nüüd olengi hakanud talle kinkima erinevaid kosmeetikapakikesi, kuhu olen lisanud ka uhkemaid pesuvahendeid ja hooldustooteid. Lisan kohe ära, et ei kingi talle mingeid FA dušigeelikomplekte, vaid pannud kokku pakke meigitoodetest, lõhnaõlist ja nt mu enda lemmikutest NAIFi, Dr Hauschka jm. toodetest.

Kui tagasi mõelda, ega ka minu lapsepõlvekodus ei pestud end igapäevaselt, kuid kuna käisin 4 korda nädalas trennis, siis peale trenni enda pesemine oli siiski elementaarne ja ilmselt seetõttu tekkis endal harjumus end pesta. Oma lastele igatahes olen igapäevase enesehügieeni suutnud sisse juurutada ja loodan, et neil ei teki tulevikus selle vastu huvipuudust. 9-aastane poeg hakkas mingi aeg hambabesust kõrvale hiilima aga nüüd peseme iga õhtu ja hommik koos hambaid ja tundub, et hetkel on ka see mure, vähemalt mõneks ajaks, seljatatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille jaoks ometi on leiutatud kasvõi niisked salvrätid? Kas nendega ei kõlbaks siis higist kaenlaalust ja otsakonti puhtaks pühkida koolis peale kehalise tundi, kui pesta ei saa, sest pesuruum on nii rõve?

Mis see otsakont on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peale seda kui ostsin oma pubekale selle https://www.vigur.ee/rull-deodorandid/kreemdeodorant-deo-vichy-30-ml on olukord igati kontrolli alla – rahul nii laps kui mina 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peale seda kui ostsin oma pubekale selle https://www.vigur.ee/rull-deodorandid/kreemdeodorant-deo-vichy-30-ml on olukord igati kontrolli alla – rahul nii laps kui mina ????

Toime 7 päeva! Paneb kõik poorid kinni, ei tundu just tervislik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige. Tervislik on käia ringi haisvana, peletada küik inimesed eemale, saada depresioon ja kõik muu värk.

PS suletud poor tekitab halvemal juhul punni. Kui seda pole, diis ehk pole ka suletud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peale seda kui ostsin oma pubekale selle https://www.vigur.ee/rull-deodorandid/kreemdeodorant-deo-vichy-30-ml on olukord igati kontrolli alla – rahul nii laps kui mina ????

Toime 7 päeva! Paneb kõik poorid kinni, ei tundu just tervislik?

minu noorusaeg jääb NL aega ja ma oleksin olnud valmis mida iganes endale peale määrima, et vastikust higistamisest lahti saada … sestap säästan vähemalt oma pubeka sellest jamast 🙂 noortel on tänapäeval stressiallikaid ilma higistamisetagi piisavalt ja kui minu võimuses on vähemalt üks elimineerida, siis seda ma ka teen.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekkis teismelisena higipulga vastu allergia (ilmselt alumiiniumi vastu). Kasutasin küll looduslikke, aga ega need eriti ei aita. Ärevas situatsioonis higistan praegugi nii, et kaenlaalused märjad. Alati ei saa kohe pesema tormata ja lisaks pluus jääb ju ikka haisema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Ilu ja tervis Higilõhn