Esileht Ilu ja tervis Hiina meditsiin

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Hiina meditsiin

Postitas:

Tere,

Mul on ärritunud soole sündroom ja ma olen proovinud igasuguseid asju, mis leevendaksid seda. Olen käinud arstide juures, ka toitumisterapeudi juures, aga mitte millegist ei ole siiani kasu olnud. Toitu ma valin korralikult, olen välistanud igasugu asjad(laktoos, gluteen jne). Kõht on koguaeg punnis ja raske on olla, ning otsustasin, et peaks proovima ka Hiina meditsiini. Ehk sealt saan mingeid häid nõuandeid.

Ma mõtlesin, et uurin maad, kas keegi on käinud Hiina meditsiini terapeudi juures ja millist terapeudi te soovitate? Praegusel ajal ei ole asukoht tähtis, sest kõik on vist skype vahendusel nagunii.

Aitäh!

 

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 21:44; 08.03 07:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Helicobacteri analüüs on võetud? Kõhu hädad võivad olla sellest bakterist põhjustatud.Samas sa ei kirjuta ridagi mis uuringuid sulle on tehtud.Hiina meditsiin? Arvad et homöopaatia aitab? Üsna tavaline on see et satud mingi soolapuhuja juurde.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Helicobacteri analüüs on võetud? Kõhu hädad võivad olla sellest bakterist põhjustatud.Samas sa ei kirjuta ridagi mis uuringuid sulle on tehtud.Hiina meditsiin? Arvad et homöopaatia aitab? Üsna tavaline on see et satud mingi soolapuhuja juurde.

Ei, seda bakterit ei ole kontrollitud.
Aga tehtud on ultraheli, vereanalüüs, gastroskoopia.

Ma kuulasin Rene Bürklandi saadet. Ja ma tõesti mõtlesin, et tasuks proovida.
Sa küsid, kas ma arvan, et see aitab? Ma ei arva mitte midagi, ma lihtsalt otsin ravivõimalusi. Midagi, mille puhul ma võin öelda, et jah see aitab. Siiani pole seda olnud.

Ja lisaks ma küsiks, kuidas toitumine iidsete Hiina meditsiini mõtete järgi saaks mulle üldse kahjuks tulla. Ka see on toitumisteraapia, lihtsalt see on oluliselt vanem, kui meie oma. Ja nagu ka arstid ütlevad, siis saab ärritunud soole sündroomi parandada ainult toitumisega.
Homöpaatiaga ei ole siin mitte mingit seost. Ma ei otsi nö ravimeid, vaid kuidas ennast ise ravida taimede ja toiduga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 21:44; 08.03 07:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega eriti midagi ei aitagi.

Toortoitu, sh puuvilju ära söö. Muu toit olgu ka kergelt seeditav. PAlju korraga ei maksa süüa.

 

/Kaaskannataja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi koirohtu…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka ärritud soole sündroom. Käisin kunagi tegemas nõelravi ühe vana nõelravija juures. Iga nädal kord. Tema tehtud ravi tõepoolest mõjus. Pärast mitmenädalast ravikuuri mul vähenesid nii gaasid, spasmid soolestikus kui ka iiveldus ja muud sümptomid kuudeks. Siis, kui kaua polnud käinud, hakkasid jälle seedehäired tagasi tulema. Hea meelega teeks neid nõelravi kuure siiani, aga pole see arst enam elus.

Olen käinud mitme teise nõelravija juures. Nende puhul pole kahjuks efekti täheldanud. Bürklandi raamatut olen lugenud, aga mitmed toiduained, mis seal on pandud soovitavaks, on sellised, mille kohta ma tean, et ma neid süüa ei saa (sümptomid ägenevad). Kuigi Hiina meditsiini üldisemate põhimõtetega, näit. “talvel on head hautatud toidud ja pole hea süüa liiga palju külma/toorest (toores toob kehasse külma), suvel aga, kui on soe, võib toortoitu süüa julgemalt” ma olen pigem nõus.

Toidupiirangud on mul praegu lääne meditsiini põhised ehk lisaks laktoosile-gluteenile hoian ka teatud kiudained ehk fodmapid madalad. Seda fodmap-ide märksõna andis mulle gastroeneteroloog ja konkreetsemate soovitustega juhendas toitumisterapeut. Kui korralikult järgin, pääsen kõhulahtisustest ja jämesoole kipitusest ja gaase/spasme on vähem. Ehk siis, ärritunud soolestikust lahti saanud ma pole, aga vähemalt natuke mugavam enesetunne on ja saab elada.

On veel ka lektiinivaba toitumine (lectin free diet, low lectin). Selle juurutas üks ameeriklane ja on vastavad kokaraamatud jms. Netist leiab nii edulugusid (väidavad, et just lektiinide täieliku menüüst väljaviskamisega said vaevustevabaks) kui ka kriitikat, et see on äärmuslik (piiranguid on tõesti palju, vältida tuleb nii teravilju (ka gluteenivabasid teravilju ei tohi) kui ka näit. kartulit, tomatit… ) ja pole teaduspõhine. Ise proovinud pole.

Mõned muidugi imestavad, miks hullud inimesed on nõus igasugu “kõigevabasid” toitumisi praktiseerima.  Aga ärritatud soole sündroom on väga tüütu probleem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Hiina meditsiin