Esileht Väikelaps Hilised käputajad- millal kõndima hakkasid?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Hilised käputajad- millal kõndima hakkasid?

Postitas:

Kellel lapsed pigem hilja käputasid, millal nad kõndima hakkasid?

Mu poeg hakkas mõni päev pärast aastast sünnipäeva käputama, enne seda roomas kõht maas. Käpuli asendisse küll ajas end juba 7-kuuselt ja püsti tõusis 10-kuuselt, aga käpuliasendis liikuma alles aastaselt. Kas on teisi ka selliseid? Ilmselt tuleb kõndimine ka hiljem siis? Kohati teeb murelikuks, kui kõik teised samavanused kõnnivad, mõni juba ammu ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada pole loogikat selles. Need etapid võivad kõik käia väga lähestikku ajas või ka pikema aja jooksul. Üks mu lastest hakkas käputama 9-kuuselt, mis on umbes keskmine, ning kõndima 1a3k, mis on hilja. Samas mõni hakkab kõndima juba 8-9 kuuselt ning sellele ei eelne pikka käputamist, max kuu. Põhiline soovitus on last hoida põrandal ja lasta tal ise toimetada oma keharaskusega, mitte teda kättpidi ega mingite traksidega ajada kõndima (kui pole just eriarst soovitanud). Ning muidugi et tal oleks ka voli mööda suuri ruume liikuda, nt ei istu 1,5mx1,5m aedikus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on väga erinevad. Mul üks hakkas 5-kuuselt keerama ja teine ajas ennast 6-kuuselt juba toe najale püsti. Laste varane ja hiline areng ühtlustuvad hiljem väga ruttu.

Käputamine on väga kasulik seljalihaste arenguks. Mina ei utsitaks praegu kohe kõndima (kui ta just ise ennast pidevalt püsti ei aja), las käputab, see talle ainult kasulik. Kui ta ise väga ei viitsi, siis motiveeri sellega, et ise liigud tal eest ära, küll ta sulle järgi tuleb. Perearstiga võid ka konsulteerida, aga aega veel on selle kõndimisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks vend hakkas käputama vanuses 5,5 kuud (roomamise jättis vahele) ning täiskiirusel, teine seal 10-11 kuu vahel ja mitte eriti osavalt (selleks ajaks oli ~3 kuud roomanud). Käima hakkasid mõlemad 1a ja natuke peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks hakkas normaalselt kõndima alles paar nädalat enne 1,5 a ehk enne lasteaeda minekut (enne lasi käpuli). Sai ka füsioterapeudi juures enne käidud veel paar korda. Natuke “kohmakas koerake” oli paar aastat, aga praeguseks kõik ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meie füsioterapeudi sõnul on käputamise ja kõndmina hakkamise vahe keskmiselt 4 kuud.

Poiss hakkas käputama hilja, mõni päev enne aastaseks saamist. Esimesed sammud tegi 1a ja 4,5-kuuselt, korralikult kõndima 3 nädalat hiljem. Aga siis kõndis väga kindlalt, kukkumisi ei olnud ja käpuli ei lasknud üldse. Kuna muu füüsiline areng oli aeglane, siis arvestasin sellega, et kõndima minemine võtab aega. Teistega ei võrrelnud, aga endal oli küll lapse kätel kandmisest tüdimus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Hilised käputajad- millal kõndima hakkasid?