Esileht Väikelaps Hilised kõnelejad.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Hilised kõnelejad.

Postitas:

Tunnen huvi, et kelle lapsed on hilja rääkima hakanud (peale 2. eluaastat), kas kõne oli siis kohe selline, et võis jutud maha pidada või hakkas alles sõnu vaikselt tulema?

Poja on varsti kaks, ainsad sõnad, mida selgelt oskab ja kasutab on aitäh, anna, auto ja emme.
Ma tegelikult üldse ei muretse, aga eks natukene olen ju kärsitu kah, tahaks temaga juba nagu inimese moodi suhelda. Ja lootus on, et kui ilusti rääkima hakkab, on seda va jonni ka ehk vähem.

Muidu on laps suuur jutustaja oma pudi keeles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kle, su poja on ju 2 alles KAHE kuu pärast. Minu kogemus ütleb, et kõne võib \”lahti minna\” üleöö. See võib sul ka juhtuda näiteks homme.

Omal hakkas üks kaksikutest rääkima lausetega ja enamvähem arusaadavalt 1a8k vanuses, kuid teine hakkas lauseid ütlema alles 2a4k vanuselt. Ta sai siis ka logopeedilt diagnoosi \”kõnehilistumine\”. Sinnani olid üksikud sõnad ja omakeelsed sõnad. Nüüd, kui tal on ligi pool aastat rääkimispraktikat, saab temaga tõesti juba kõik jutud maha pidada ning tuleb ka naljakaid \”lapsesuu\” ütlusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kle, su poja on ju 2 alles KAHE kuu pärast. Minu kogemus ütleb, et kõne võib \”lahti minna\” üleöö. See võib sul ka juhtuda näiteks homme.

Omal hakkas üks kaksikutest rääkima lausetega ja enamvähem arusaadavalt 1a8k vanuses, kuid teine hakkas lauseid ütlema alles 2a4k vanuselt. Ta sai siis ka logopeedilt diagnoosi \”kõnehilistumine\”. Sinnani olid üksikud sõnad ja omakeelsed sõnad. Nüüd, kui tal on ligi pool aastat rääkimispraktikat, saab temaga tõesti juba kõik jutud maha pidada ning tuleb ka naljakaid \”lapsesuu\” ütlusi.

[/tsitaat]

Nu vot, seda ma teemat tehes pidasingi silmas, et kas kõne võib tekkida ka üle öö 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis sellisel juhul logopeed ütleks,kui 2,5-aastane ütleb ainult üksikuid sõnu ja ei ühtegi lauset,ka lühikest mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga mis sellisel juhul logopeed ütleks,kui 2,5-aastane ütleb ainult üksikuid sõnu ja ei ühtegi lauset,ka lühikest mitte? [/tsitaat]

Sama siin. Tegelikult tean kodust last (st. ei käinud lasteaias), kes isegi oma pudikeeles ei rääkinud 2,5 aastaselt ja 3,5 astaselt ütleb vaid üksikuid sõnu – üks logopeed pidas seda 2,5 aastaselt normaalseks. Lapse motoorsed oskused olid samal ajal head ja ta sai kõnest ja korraldustest suurepäraselt aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2aastaselt hakkasid tulema sellised 2 sõnalised laused ning igas olukorras lisati juttu teada tuntuid sõnu. 2a2kuud hakkasid järsku sõnu juurde lisanduma. Hetkel 2,6a ja räägib 2-5sõnaliste lausetega,kuid palju on veel ka oma mõeldud sõnu mida kindlate asjade kohta kasutab. Nüüd oskab ennast jutuga nii palju selgeks tehea, et enam ei sa lapsele öelda ma ei sa sinust aru.

Iga päevaga tuleb uusi ja keerulisemaid lauseid. Vahetab endiselt ära sõnad tulin -läks, üles-alla, kööki-tuppa, õue-tuppa jne

See kõik juhtus peale 2aastaseks saamist ja suht üleöö kukkus rääkima tegelikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsest vastust ei oska küll su küsimusele anda, aga meie lastearst ütles, et on normaalne kui 2.a ei räägi veel lausetega ning on normaalne kui ka selles vanuses lapse sõnavara piirdub paari sõnaga. See olevat nö. harju keskmine laps (mõni hakkab varem rääkima, mõni hiljem), kes 2a. peaks kahsõnaliste lausetega jutustama.
Mu laps on 2a. ja meil ei tule seal ei aitäh, auat, autot ega anna. Midagi ta oma keeles aeg-ajalt jutustab, aga nii kui näeb, et ma teda kuulama jään, siis häbeneb nii mis kole ning jookseb nurga taha. Nii palju olen saanud teda rääkima, et karu kohta ütleb mõmm-mõmm. Siis ka häbeneks silmad peast 🙂 Lastearsti sõnul on see täiesti ok. ning logopeedi juurde saadab tema alles kõige varem 2,5a (ja siis peab olema mingid täiendavad näidustused (ei oska korraldusi täita, ei saa/kuule su rääkimist)
Nii, et 1,10a kohta on sul sõnu ju küll 🙂 ja ma arvan et ära muretse ning võrdle teiste lastega. Muidugi võid lugeda enda rahustuseks nt. raamatut Terane Laps (Sally Ward), kuidas lapses seda rääkimist ja väljendusoskust arendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Meie esimene laps ei rääkinud veel 2 aasta ja 2 kuu vanuselt praktiliselt midagi- vist oli 4-5 konkreetset sôna. Logopeed ja neuroloog tunnistasid terveks, normaalselt arenenud lapseks. 2,5 aastaselt hakkas tulema sônu robinal, 3 aastaselt juba rääkis ilusti, aga K täht ei tahnud tulla. Nüüd on poiss 6 ja K on just-just kinnistumas.

selles môttes avstus sinu küsimusele, et vôib ka nii ola, et tuleb hilja ja veidi keeruliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli 2,7-aastaselt, enne lasteaeda minekut u 20 sõna (mõned neist ka ühendas omavahel). Muidu omakeeles kõneles väga palju. Ei läinud kõne lahti 3-aastaselt. Praegu just 4a saanud, aga kõne on ikka kohati arusaamatu. Käib lasteaias logopeedi juures. Nii et alati ei lähe ka see kõne ise lahti. Seega, kui laps on ise juba vähegi selline asjalik, et temaga logopeedi juures midagi teha saaks, siis tasuks temaga logopeedil ära käia. Kasvõi oma südamerahuks. Mis siis et teised ütlevad, küll ta rääkima hakkab mis sa muretsed 🙂 Nii minule vähemalt teised ütlesid. Hakkaski, aga ikka see kõne mis tuli, on kehvavõitu. Kahjuks on meie elukohas (väikelinn), nii, et logopeedilist abi on väga raske saada. Tasulist ei ole ja lasteaias ka logopeed vaid poole kohaga 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg on nüüdseks 3a. Pean teda samuti hiliseks kõnelejaks. Veel umbes 6 kuud tagasi ei öelnud ta eriti lauseid. Sõnu ütles. Käisime ka logopeedi juures. Logopeed pidas last ja tema kõnet täiesti eakohaseks. Siis hakkasid järjest ka laused tulema. Praegu käib lasteaias, räägib 5 sõnalisi lauseid. Õpib koguaeg midagi uut. \”R\” tähte ainult ei ütle veel. Jõudsin samuti muretsema hakata, kuid ikka iga asi omal ajal. Niis soovitan sullegi-rahu, ainult rahu. Kui ikka näed, et laps saab kõnest aru ja sõnu tuleb, siis küll läheb ka kõne paremaks. Ja tõesti, ei loe siin isegi meeletu lapsega tegelemine. Mul on 3 last. Mitte ühe lapsega ei ole mina nii tegelenud kui kõige väiksemaga ja kõige hilje hakkas just tema rääkima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 2a2k vana poisslaps. Üritame õppida iga päev kolm sõna. Enne ta ei tahtnud, nüüd viimased päevad oleme saanud. Harjutame ka kahe sõna koos ütlemist (nt \”emme oppa\”). See ei õnnestu üldsegi mitte. Tuleb kas emme-emme või oppa-oppa.

Vanem poeg hakkas 3a2k vanuselt rääkima. Enne oli tõeline pudikeel. Selle \”emme oppaga\” sai hakkama. Meil ka see poiss oli selline, kes grammatikas mitte kunagi vigu ei teinud. Täiesti müstiline oli see. Tütar, kes 1,5-aastaselt tundis tähti ja kaheselt rääkis kui vana inimene, tegi kirjavigu esimeses klaasis suht palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin täpses samas olukorras nagu sinagi pool aastat tagasi – sama vana laps, sama vähe kõneles, oma keeles pidas pikad jutud maha. Käisime logopeedi juures, kes arvas, et kuna laps saab kõigest väga hästi aru, reageerib kiiresti käskude peale ning peenmotoorika on väga hea, siis pole muretsemiseks põhjust. Nüüd pool aastat hiljem on ta kõne edasi arenenud kõvasti, st teeb kolme-neljasõnalisi lauseid. Hääldus väga hea ei ole aga eks sellega saab ka tegeletud. Meil on mudiugi kakskeelsus probleemiks, mis kõne arengut on hilistanud kõvasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kaheselt oli ka umbes 10 sõna aga 2a 3k olid juba kolme sõnalised laused ja sõnu nii palju, et kokku polnud võimalik lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enda lapsel hakkasid esimesed asjalikumad sõnad tekkima umbes kaheselt. 2,4 aastaselt tulid esimesed laused. Nüüdseks laps 2,9 aastane, kõne on rahuldav. Jah, räägib küll lausetega, aga mitte eriti keerulist juttu ja kohati on kõne veel üsna pudine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga mis sellisel juhul logopeed ütleks,kui 2,5-aastane ütleb ainult üksikuid sõnu ja ei ühtegi lauset,ka lühikest mitte? [/tsitaat]

Kuulmist on kontrollitud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Hilised kõnelejad.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.