Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hilisõhtul jalutamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Teema: Hilisõhtul jalutamine

Postitas:
Kägu

90.-datel oli pättidel lausa huvi (võõraste) koerte peal gaasi katsetada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

nno võta siis midagi kaasa, /…/, nuga/…/

Eieiei.

Mitte mingil juhul, kui sa just noakäsitsemises proff pole. Kui hakkad paadunud kurjategija nina ees noaga või tulirelvaga vehkima, siis isegi kui ta muidu oleks sinult ainult rahakoti röövinud, ta peab su lihtsalt maha lööma, et kindel olla, et sina teda ei tapa.

Ei maksa olla naiivne ja arvata, et iga rööviks/mõrvaks valmisolev kaabakas lahkub ummisjalu joostes ja nuttes sündmuskohalt, kui naisterahvas talle 7 cm teraga taskunuga näitab.

See on BIG NO_NO! Reegel nr 1 🙂

Sa ei näita kurjategijale terariistu ega tulirelvi ega neile sarnanevaid esemeid ega ähvarda teda nendega, kui sa pole 100% kindel, et suudad lasta/torgata kiiremini, tugevamalt ja täpsemalt kui tema. Pigem on kasulik kinnitada, et oled relvastamata. Isegi kui sul juhtumisi ON nuga, sa püüad seda varjata (parem, aga mitte eriti hea variant) või siis heidad selle endast eemale (kõige parem variant). Juhul muidugi, kui sul pole noavõitluses doktorikraadi ja sa pole sellele lisaks ka 1.90 cm pikk nais-vasaraheitja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käin mitu korda nädalas kas kõndimas või jooksmas pärast 22:00.
Elan Tallinna kesklinnas. Südaööni on linnas liikumist küllalt, mida siin karta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no võta siis midagi kaasa, pipragaas, nuga, taskulamp vms

Kui pätt näiteks pimedas selja tagant ründab, millal sa seda pipragaasi kasutad?
Meie peres on veel üks aastate tagune lugu. Mees tuli südaööl laevalt ja kõndis rahulikult kesklinna poole. Muud ta ei mäleta, kui ärkas tänaval, Mere puiesteel, kuskil poole ühe paiku. Rahakott koos dokumentidega (kuu aja teenistus, siis maksti sulas), ja kaelast telefon läinud, kuklas suur verine muhk. Mitte keegi ei olnud reageerinud, ei usu, et ühtki inimest reede õhtul kesklinnas ei liigu. Hea et ellu jäi, aga ju passiti laevas peale ja nähti, et raha rahakotis. Seega, kui selja tagant ootamatult rünnatakse, ei tee sa midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Parem siis juba mingi valju plärinaga paanikanupp pihus, et kui midagi on, jõuad vajutada ja pöörab ka teiste inimeste tähelepanu ja loota võib, et ehmatab ründajat. Neid on nt võtmehoidjana, käekella moodi jne:
Mina ka elus ei usu, et mingi nuga naisterahva värisevas käes kedagi hirmutab, kes on juba küllalt rets, et kallale tulla, hullemal juhul saad iseenda noaga neeru.
Tahtsin ka lisada, et on-on rüseluses võimalust pipragaasi sihtida, et endale silma ei läheks (või see üldse taskust kätte saada). Ma ei üritaks kasutada ründaja vastu asju, mida tugevam-osavam võib võitluse käigus minu enda vastu pöörata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui pätt näiteks pimedas selja tagant ründab, millal sa seda pipragaasi kasutad?

Ja välisõhus on’s sul aega uurida, et ega sa ise allatuult ei jää. Kui juba nii palju aega ja roppu füüsilist jõudu on, et kurjategija endast allatuult paigutada ning siis gaasi lasta, oleksid ju niikuinii mehise jalahoobuga munadesse suutnud ta ilmselt pikali tõmmata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega rahakoti pärast tõesti ei tasu nuga välja võtta, ja miks peaks üldse õhtul jalutama minnes rahakoti kaasa võtma…

Kui tõesti juba selja tagant pähe lüüakse, pole ka gaasiga midagi teha, aga mõnel muul juhul võib olla eksole, alati ei lööda selja tagant vastu pead…

Mina näe noal mõtet kahel juhul. Esiteks kui sul on mugavad jalanõud ja riided, mis võimaldavad ennast kaista ja ära joosta ja kaugelt näha suur nuga vööl, siis suvline pätt võib oodata mõnda järgmist ja hädisemat ohvrit.

Teine variant on nuga peidus ja muidugi ei maksa siis seda tena nähes välja võtta vaid siis kui tõesti tapma tullakse ja muud üle ei jää, siis lõikad kõri läbi ntx

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

siis lõikad kõri läbi ntx

Sest sa oled nii palju kõrisid läbi lõiganud ja tead täpselt, kuidas seda rüseluse käigus teha, eksole? 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

siis lõikad kõri läbi ntx

Sest sa oled nii palju kõrisid läbi lõiganud ja tead täpselt, kuidas seda rüseluse käigus teha, eksole? 😀

noh, kui kunagi oled lihast süüa teinud, siis vist ei tohiks olla väga keeruline ette kujutada…
selle asjaga on nii, et 100% garantiid ei ole kunagi, et su tegutsemine õnnestub, aga kui üldse ei ürita, siis on 100% kindel, et ei õnnestu…

ega kohustust muidugi ei ole, alati on võimalik ennast mitte kaitsta ja vabatahtlikult ennast tappa lasta või siis kodus istuda ja edasi karta

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja kaugelt näha suur nuga vööl,

Siis tuleb politsei ja viib su ära.
Nad pistavad su pokri 🙂 🙂

Nimelt ei ole meil lubatud niimoodi kanda külmrelva, näiteks lihunikunuga vööl. Seadus otsi ise, nimi Relvaseadus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ega kohustust muidugi ei ole, alatu on võimalik ennast mitte kaitsta ja vabatahtlikult ennast tappa lasta või siis kodus istuda ja edasi karta

Teine variant on nuga peidus ja muidugi ei maksa siis seda tena nähes välja võtta vaid siis kui tõesti tapma tullakse ja muud üle ei jää, siis lõikad kõri läbi ntx

ALATI on võimalik käituda targalt ja riske minimeerida. Püüd külmrelvaga paadunud relvaga kurjategija kõri läbi nüsida rüseluse ajal seda kindlasti pole. Ja võrrelda elava tugeva ründaja kõri läbilõikamist surnult lihalõikelaual lebava seakintsu konditustamisega on pehmelt öeldes…must huumor.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma panen ka alati google jälgimise peale kas mehele või sõbrannale, et nad näeksid kus ma liigun, isegi taksoga sõites ja päevasel ajal. Mina üksi pimedas õhtul ei liigu, sest ma olen eriline s..magnet – küll tüütab mind mustlane, küll tahab tutvuda egiptlane, küll norib kodutu raha, küll küsib narkar kella – tundub nagu kõik tahaksid hirmsasti minuga kogu aeg suhelda.

Sama siin. Kord Tln-s bussis üks narkomaan tuli nime küsima ja kui ma ei öelnud, tõukas õlgadest. Keegi ju ei kaitse. Inimesed ümber teevad end sellistel hetkedel ju pimedaks ja neil kõht lahti hirmust. Teinekord keksis üks narkar trammipeatuses ja trammis vahtis minu poole ja ütles sõbrale, et läheb juttu ajama. Õnneks sõber pani käed ette ja takistas teda. Viimati trollis istus üks vanamees mu kõrvale, kukkus lobisema ja pakkus oma visiitkaarti. Ei saa aru sellest ka, et pole huvi jutustada, et küsis veel üle enne kui maha läks, et ksd olen kindel, et visiitkaarti ei taha. Mis aura mul küll on 🙄Juhtub rohkem, et hakkavad normaalsed võõrad juttu tegema, aga no sitta tuleb ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

vbla aitad mind Relvaseaduse osas, et kus see kirjas on? Lihunikunuga on tööriist, Relvaseaduse paragrahv 2 (1) ütleb, et seadust ei kohaldata: 6) terariistale, mis on valmistatud kasutamiseks koduses majapidamises või olmes ja millel puuduvad käesoleva seaduse § 20 lõike 2 punktis 2 nimetatud eritunnused;

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei julge. Elan linna lähedal maal ja maja juures vaid sõidutee-lapsega julgen jalutada ainult kodu juures mitte kaugemal. Panengi vankri autosse ja sõidan linna jalutama. Varasemalt käisin hommikuti terviseradadel linnas, kuid nüüd, kui suvi läbi liigub ka seal vähem rahvast. Üks kord oli juhus, et jalutasi ja vastu tuli kahtlane mees. Eeldasin tema trajektoori järgi, et läheb radadelt välja, aga hoopis keeras ümber ja hakkas minu järgi tulema. Mehel polnud spordiriideid seljas, mis äratas kahtlust. Kuna mees muudkui kõndis samas tempos ja hoidis vahemaad, siis võtsin telefonis facetime lahti ning suhtlesin õega, kuni autoni jōudsin. Enne autosid nägin, kuidas ta jäi puu taha kükitama. Õnneks tuli parklasse veel üks auto ja sain rahulikult minema. Õde vaatas küll, mis segase jutuga segan tal tööd, aga ilmselt kõne hirmutas siiski jälitajat. Võimalik, et olin paranoiline, kuid sisetunne aimas midagi kahtlast. Igatahes teavitasin seal radade hooldajat. Nüüd jalutan lapsega vaid päeval ja linnatänavatel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vbla aitad mind Relvaseaduse osas, et kus see kirjas on? Lihunikunuga on tööriist, Relvaseaduse paragrahv 2 (1) ütleb, et seadust ei kohaldata: 6) terariistale, mis on valmistatud kasutamiseks koduses majapidamises või olmes ja millel puuduvad käesoleva seaduse § 20 lõike 2 punktis 2 nimetatud eritunnused;

Justnimelt. Kasutamiseks koduses majapidamises. See pparagrahv räägib vaid seaduse kohandamisalast. Aga sa proovi. Mine linna tänavale jalutama, lihanuga vööl. Anna teada, kui välja pääsed 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Justnimelt. Kasutamiseks koduses majapidamises. See pparagrahv räägib vaid seaduse kohandamisalast. Aga sa proovi. Mine linna tänavale jalutama, lihanuga vööl. Anna teada, kui välja pääsed 🙂

no siiani pole mind kinni pandud, samas ei ole ükski politsei vastu jalutanud ka. siiski, kui keelatud, siis ma enam ei kanna, aga siis tahaks teada, seda seadust, mis keelab majapidamistarbed kaasas kanda või kust mujalt see keeld tuleb.

tulirelva tuleb jah varjatult kanda, aga piiramata tsiviilkäibega relvade kandmise kohta pole seal seaduses küll ühtki nõuet

Please wait...
Postitas:
Kägu

tulirelva tuleb jah varjatult kanda, aga piiramata tsiviilkäibega relvade kandmise kohta pole seal seaduses küll ühtki nõuet

Oh taevas.

Tulirelva KANDMISEKS peab sul esmalt olema luba.

Võtame siis jupikese siit. See on haakuv teema. Pika kööginoaga tänaval kõndimine pole sedusandjale vist isegi pähe tulnud. Ostan poest kööginoa ja siis võtan ta pakendist välja, võtan kätte ja lähen sellega bussi. Mitu peatust ma sõidan, enne kui mind välja aidatakse.

Külmrelvadest.
11.
3) lahtise jäigalt kinnituva teraga jahinuga ja pussi, mille tera pikkus on üle 8,5 cm, ainult majapidamise ja jahipidamise otstarbeks. Avalikus kohas tohib neid kanda ainult pakitult.

Otsi palun ise edasi. Või, nagu ma soovitasin, mine lihalõikamisnoaga uulitsale. Anna teada :-), kaua läks, kuni keegi teatas, et isik kõnnib tänaval kandes pika teraga nuga. Ja ärme enam sellest räägi. Uuri või usu 🙂

Helista politseisse ja küsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh taevas.

Tulirelva KANDMISEKS peab sul esmalt olema luba.

Võtame siis jupikese siit.

Külmrelvadest.

11. Vastava loa alusel võib omandada, hoida, kanda ja kasutada

3) lahtise jäigalt kinnituva teraga jahinuga ja pussi, mille tera pikkus on üle 8,5 cm, ainult majapidamise ja jahipidamise otstarbeks. Avalikus kohas tohib neid kanda ainult pakitult.

Otsi palun ise edasi. Või, nagu ma soovitasin, mine lihalõikamisnoaga uulitsale. Anna teada :-), kaua läks, kuni keegi teatas, et isik kõnnib tänaval kandes pika teraga nuga. Ja ärme enam sellest räägi. Uuri või usu 🙂

Ei usu. Kui sa tähelepanelikult loed, siis seal on kirjas ajutine, see kehtis ainult relvaseaduse välja töötamise ajal…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei usu. Kui sa tähelepanelikult loed, siis seal on kirjas ajutine, see kehtis ainult relvaseaduse välja töötamise ajal…

Selge. Anna siis teada, kui saad ründajal kõri läbi nüsitud ja enne seda mööda linna lihanoaga patseeritud. AItab nüüd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selge. Anna siis teada, kui saad ründajal kõri läbi nüsitud ja enne seda mööda linna lihanoaga patseeritud. AItab nüüd.

Esiteks ma ei nüsi, mu noad on teritatud, teiseks patseeringi vahel põlveni matšeetega, ei ole keegi kuhugi kaeband, aga tüli noritud ka pole. Nuga lahtiselt käes hoida ma pole kunagi soovitanud, loomulikult see häiriks inimesi ja nad kaebaks. Sellepärast, et aastal 1994 midagi keelatud oli, ei ole vaja õhutada hirmu ja mõnitada neid, kes enda eest seista julgevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei julge. Elan linna lähedal maal uuselamu rajoonis. Siin on ka paar talumaja, kus ühes elab üks vana naine, kellel on suur koer. Aeg- ajalt see koer jookseb nii päeval kui ka öösel ringi ja ründab inimesi. Naabri lapsed ei julge isegi bussi pealt jala koju tulla. Mul õnneks väikseid lapsi pole ja ma sõidan autoga. Vana naisega on ka räägitud, aga tundub, et koer ikka põgeneb aiast välja. Inimesi pole pidanud veel siiamaani kartma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine linna tänavale jalutama, lihanuga vööl. Anna teada, kui välja pääsed 🙂

Ära aja hullu juttu, alles lasti üks selline ju Tallinna vanalinnas maha!
Üle 8,5cm teraganuga on külmrelv.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei julgeks, sellel suvel oli selline intsident et käisin metsajooksu tegemas, tavaliselt sellel rajal inimesi ei kohta, vahel harva marjakorjajaid vaid, telefoni unustasin ka maha. Jooksin täitsa metsasees, kus autodel pole lubatud sõita ja jõudsin kruusateeni, mõtlesin, et seekord teen pikema ringi, mingi auto hakkas minu kõrval sõitma, seal oli 4-5 vene meest kes karjusid mulle nilbusi ja nii palju sain aru, et taheti, et ma peale läheksin. Hirm oli ikka meeleult suur, kuigi see oli keset päeva, siis on tegu kohaga, kus liigub väga vähe inimesi ja autosid, jooksin nii kiirelt kui jalad kandsid esimesse võssa ja panin edasi sügavasse metsa, need mehed tulid autost välja ja alguses proovisid mulle järgi joosta aga õnneks nad andsid peagi alla. Enne seda pole kunagi hirmu tundnud üksi joostes või kõndides aga nüüd pimedas küll ei julgeks ja telefoni võtan alati kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on kusagilt meeles, et jooksma minnes võiks võti peopesas olla, kui keegi ründab, siis sellega näkku lüüa. Millal eraisikutele elektritasereid müüma hakatakse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei julgeks, sellel suvel oli selline intsident et käisin metsajooksu tegemas, tavaliselt sellel rajal inimesi ei kohta, vahel harva marjakorjajaid vaid, telefoni unustasin ka maha. Jooksin täitsa metsasees, kus autodel pole lubatud sõita ja jõudsin kruusateeni, mõtlesin, et seekord teen pikema ringi, mingi auto hakkas minu kõrval sõitma, seal oli 4-5 vene meest kes karjusid mulle nilbusi ja nii palju sain aru, et taheti, et ma peale läheksin. Hirm oli ikka meeleult suur, kuigi see oli keset päeva, siis on tegu kohaga, kus liigub väga vähe inimesi ja autosid, jooksin nii kiirelt kui jalad kandsid esimesse võssa ja panin edasi sügavasse metsa, need mehed tulid autost välja ja alguses proovisid mulle järgi joosta aga õnneks nad andsid peagi alla. Enne seda pole kunagi hirmu tundnud üksi joostes või kõndides aga nüüd pimedas küll ei julgeks ja telefoni võtan alati kaasa.

Nii need inimesed lähevadki kaduma. Jube lihtsalt.
Ega see telefon sind ka poleks palju aidanud, rebivad käest lihtsalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui see juhtus päise päeva ajal, siis miks nüüd ainult pimedas enam minna ei julgeks? Mina kardaks nüüd päeval ka seda rada. 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine linna tänavale jalutama, lihanuga vööl. Anna teada, kui välja pääsed 🙂

Ära aja hullu juttu, alles lasti üks selline ju Tallinna vanalinnas maha!

Üle 8,5cm teraganuga on külmrelv.

Kindlasti ei lasta kedagi maha nuga vööl jalutamise pärast. Antud isikul olid noad käes, ta ei allunud politsei korraldustele ja ründas politseinikke ja isegi siis lasti enne hoiatuslasud, see oligi ju enesetapja.

5cm teraga nuga võib ka külmrelv olla, mis siis sellest on? Oma elu kaitseks võib isegi tulirelva kasutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

PS see kivilugu on politsei enda soovitus hulludest aegadest, 90. algusest. Kui ma õigesti mäletan, siis jagas neid soovitusi keegi meie politseiametnikest, kes oli kas USAs või Saksamaal mingis kuritegevuserohkes (suur)linnas põhjalikult õppimas käinud. Neil oli tollal veel mitmeid suurepäraseid turvalisusega seotud soovitusi, mis rabasid oma ootamatuse aga arusaadava toimimisega.

Seda kivikoolitust olen minagi saanud.
Mulle meeldib kohe väga õhtuti jalutada. Elan samuti kesklinna kandis, siin julgen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peale igasuguseid jubedaid uudiseid olen nüüd alati kodus istunud, kui väljas juba pimedaks on läinud. Sellistes kohtades ei jaluta ma enam päevasel ajal ka, kus teisi eriti ei käi. Mingi jube sisemine hirm on tekkinud. Kui pole vajadust, et peaksin kuskile minema, kui väljas juba pime, ei lähe ma kuskile. Praegu juba kell 21 pime, aga varsti veel varem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üksi ma ei julge pimedas metsas jalutada, aga mitte inimeste pärast, ses osas pean oma elukohta turvaliseks paigaks. Käime mehega koos koera jalutamas ja mehel on korralik jahinuga vööl, politsei pole siiani kinni võtnud, aga ilmselt pole ka vahele jäänud. Nuga on hulkuvate koerte jaoks (metsloomi ei karda), kes aeg-ajalt võivad metsas vabalt vastu jalutada. Ei taha enda ega oma koera eluga riskida.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hilisõhtul jalutamine