Esileht Lapse ootamine Hingamiseks valmistumine? On üldse mõtet?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Hingamiseks valmistumine? On üldse mõtet?

Postitas:

Kes on varem sünnitanud, kuidas on teie kogemused, kas teadlik ja harjutatud hingamine aitab üldse kuidagi kaasa?
Üks sünnitanud sõbranna käis terve raseduse joogas ja harjutas hingamist, kuid ütles, et sünnitusel polnud sellest absoluutselt mingit kasu. Samas on teised jutud, et hingamine ongi võti, et valu vähendada. Kuidas tegelikult on?
Ja mis see põhireegel oleks hingamisel, hästi sügav?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina raseduse ajal ei õppinud, sünnituse ajal jagas ämmakas erinevaid nippe ja seal koha peal leidsin, mis kõige paremini sobis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin joogas, hingamine aitas küll valusid leevendada ja keha lõdvestuna hoida. Muidugi viimased 2cm enam ei olnud abi, sest jube valus oli alaselg. 😀
Üritan nüüd ka sünnitusel valu üle hingata, aga ilmselt seekord on kõik valusam, nii et eks näis.
Hingamine ise on kerge – pikk sissehingamine ja väljahingamine, rahulikult kogu keha lõdvestades (nii nägu kui ka alaosa).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No terve raseduse aja küll kuskil hingamistrennis pole vaja käia. Kindlasti tasub uurid aja tutvust teha erinevate võtetega jne ja siis neid kodus järgi proovida – aga kuidas sünnitus kulgeb, kas sul sünnituse ajal üldse on meeles mingi hingamistehnika ja kas sest ka kasu on – no see sõltub konkreetselt sünnituse kulgemisest. Väga kiire sünnitusega pole eriti aegagi midagi mõelda ja kui on väga aeglane sünnitus, siis ilmselt lõpuks lihtsalt ei ole probleemiks valud vaid väsimus…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitas. Kui valu tuli, hingasin nina kaudu sisse ja välja lasin suu kaudu madalate ooooodena. Vahepeal tundsin,k kuidas ooood lähevad kiledaks, siis jälle suunasin need madalaks. Ma ei tea, kas sel päriselt ka valuvaigistav toime on, aga kuna ma nii pingsalt keskendusin hingamisele, läks aeg kiiresti ja tuhu saigi läbi. See oli selline punkt, millele toetuda, aitas fookust hoida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitas. Kui valu tuli, hingasin nina kaudu sisse ja välja lasin suu kaudu madalate ooooodena. Vahepeal tundsin,k kuidas ooood lähevad kiledaks, siis jälle suunasin need madalaks. Ma ei tea, kas sel päriselt ka valuvaigistav toime on, aga kuna ma nii pingsalt keskendusin hingamisele, läks aeg kiiresti ja tuhu saigi läbi. See oli selline punkt, millele toetuda, aitas fookust hoida.

Lihtsalt +1 sellele.
Sama siin, mingi pidepunkt, millele proovida mõelda valu ajal ja asemel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitas. Kui valu tuli, hingasin nina kaudu sisse ja välja lasin suu kaudu madalate ooooodena. Vahepeal tundsin,k kuidas ooood lähevad kiledaks, siis jälle suunasin need madalaks. Ma ei tea, kas sel päriselt ka valuvaigistav toime on, aga kuna ma nii pingsalt keskendusin hingamisele, läks aeg kiiresti ja tuhu saigi läbi. See oli selline punkt, millele toetuda, aitas fookust hoida.

Lihtsalt +1 sellele.

Sama siin, mingi pidepunkt, millele proovida mõelda valu ajal ja asemel.

+1
Lisaks on vaja sünnituse ajal maksimaalselt lõdvestuda, hingamine aitab seda teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine Hingamiseks valmistumine? On üldse mõtet?