Esileht Beebi ja mitmikud Hingamismonitor

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Hingamismonitor

Postitas:

Minul oli nüüd siis juba üleeile, poja 2kuu sünnipäeval, siin lingil kirjeldatuga analoogne kogemus http://www.perekool.ee/index.php?id=43747&class=forum_schnell&action=view_post&post=7800095
Jalutasime õues. Samuti mingi seletamatu sisetunde ajel vaatasin vankrisse ning poja oli täiesti liikumatu, puudutasin nägu, see jääkülm, (suht loogiline ju väljas talv) aga ei mingit reaktsiooni ega värelevatki liigutamist. Pakkisin vankri kähku lahti, haarasin lapse- nagu puutükk, raputan, ei miskit, teen kõvemat häält, ei midagi. Siis tuli juba paanika, telefon kotis, kott vankri all, mõttes variandid kuhu üldse helistada, ja mida öelda. No ja siis laps hakkas kisama, veidi isegi nagu solvunult;) Ja vankrisse tagasi pistes jäi pea samal hetkel kohe uuesti magama.
Ma ei osanud sel hetkel väga midagi mõelda.
Samal päeval polnud aega uurida internetist imikute hingamispeetuse kohta, ja öö möödus väga rahulikult, ainult beebi tõstsin oma juurde voodisse eilseks ööks millegipärast. Kuid tänaõhtune avastus tekitas mus nüüd ¨oki teistkordselt.
Täna öösel ma ilmselt enam ise ei maga;)
Mis see siis ikkagi oli? Äkki oligi lihtsalt sügav uni. Aga kui ma poleks mingi imeliku sisetunde ajel vaadanud vankrisse sellel hetkel ja last välja tõstnud…

Et siis plaanis soetada kiiremas korras hingamismonitor. Leidsin 2 varianti, Nanny ja Babysense. Kas on kellegil soovitusi kumb neist parem/mugavam on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 01:04; 13.01 09:29; 13.01 21:28; 13.01 21:31; 14.01 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand kui jube oli lugeda. Läksin kohe oma poissi katsuma . Nii need hällisurmad tulevadki . Aga teemaalgatajale, kas need müügil apteegis ? 14-päeva on ju prooviaega. Proovi ja vaata, milline sulle mugavam ja parem on .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

..mis asi see hingamispeetus on ? kaua see kesta võib ? tekib see suvalisel hetkel? 🙁 Mida selle puhul teha ? appi kui palju küsimusi nüüd.. Olen läbi elanud lähedase inimese beebi hällisurma,kardan enda oma pärast meeletult..nüüd veel enam. Magab minu kõrval,öösel olen mitu korda üles ehmatanud,et niii vaikus,kuid kätt kõhul hoides siiski õnneks hingab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kardan nüüd ka, enne arvasin, et see tekib siis kui beebi näiteks midagi kurku tõmbab, või nägupidi madratsisse lämbub – aga uurides praegu materjale, sain aru, et see on hoopis omaette asi. Beebi võib lihtsalt unustada hingata;(Muidugi on seal loetletud rida soodustavaid tegureid, a’ĺa ema suitsetamine raseduse ajal, liiga soe riietus jms, aga need pole tingimata kohustuslikud, st võib juhtuda ka täiesti ilma nendeta).
http://inimene.ee/?disease=h&sisu=disease&did=304
Paanika täielik, Aga positiivne on asja juures see, et õigeaegsel avastamisel piisab beebi ülesäratamisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 01:04; 13.01 09:29; 13.01 21:28; 13.01 21:31; 14.01 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka alguses kartsin rasedana, aga kui beebi juba käes oli nii kui minuga koos magas, mitte enda voodis, siis hirm on vähenenud ja meie voodis monitori kasutada ju ei saa.

Seega mul on üle 2 plaadiga täiesti töötv Babysense hingamismonitor, mida meie ainult proovisime, kas töötab ja enne meid kasutas paar kuud üks pisike enneaegne tita. Kui huvitab, võin müüa (ways.of.the.wind@gmail.com)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Babysense on 2 plaadiga ja Nanny 1 plaadiga. Seega Babysense on kindlasti mugavam (ühe plaadi saab voodisse panna ja teise vankrisse). Nannyt vist enam uuena osta ei saa (pole küll päris kindel, aga kuskilt on selline info mulle kõrva jäänud). Babysense saab osta nt http://www.lastemaa.ee/beebi-tarbed/turvatooted/babysense-hingamismonitor
Hetkel müün ma Nanny monitori, kui oled huvitatud anna teada (pathricia@hot.ee)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, beebi võib unustada hingata ja aitab, kui ta magab ema kõrval, kelle hingamisrütm teda aitab.
Monitoride kohta ei oska kommenteerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Infoks huvilistele, et lastemaa.ee-st tellides tuleb oodata vähemalt 2 nädalat, kuna neid hetkel kohapeal sees ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 01:04; 13.01 09:29; 13.01 21:28; 13.01 21:31; 14.01 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu17:20-le-
Kas see ema kõrval tähendab pigem täitsa kaisus, või piisab lihtsalt samast voodist. Olen ka tita vahel oma voodisse võtnud, aga siis ta magab ilusti nn. isa poole peal. Meest siis loomukult samal ajal seal pole;) Huvitav kas see distants on ka piisav, et ema hingamisrütmi tunnetada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 01:04; 13.01 09:29; 13.01 21:28; 13.01 21:31; 14.01 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi kui tuttav. Minu beebi on 2 kuud enneaegne ja olen selliseid hetki tema esimese kahe elukuu jooksul korduvalt üle elanud. Esimese kuu olime haiglas, kus ta oli pidevalt monitoridega ühendatud. Iga kord, kui tal sdamelöögid langesid, tahtsid arstid pärast teada, mida laps tegi- kas nahavärv muutus, tõmbus suu ümbert sinakaks, kui alla südametoonid läksid, kas hapnikunäit ka langes jmt. Päris mul oligi aega seda jälgida, kui aparaat piiksuma hakkas:) Aga ükskord siiski. Mõtlesin, et hästi, vaatan, kas ta tuleb ise sellest välja. Oli öö, laps magas sügavalt, järsku aparaat piiksub ja monitorilt on näha, et südamelöögid langevad. Istusin lapse kõrvale ja vaatasin…südamelööke..84..72..69..55..43..33..27..vat siis ei pidanud närv enam vastu, krabasin lapse sülle ja võtsin käiku nipid, mis arst ette oli näidanud, et ta elule tagasi tuua. Loetud sekunditega hakkasid südamelöögid taas tõusma. Minul aga pisarad silmis ja süda sees puperdamas.
Kodus olles seda une pealt südametöö hingamispeetust (apnoe) ei juhtunud (või kui, siis ma ei tea, sest ma ei muretsenud koju monitori), küll aga juhtus mitu korda seda, et laps tõmbas piimalonksu kurku või siis jäi kõõks (õhumull) kuhugi kinni ja seetõttu laps lakkas hingamast.
Brrr, see oli ikka nii õudne, pidevas hirmus elamine. Lugesin öösiti raamatuid nii söötmise ajal kui tund peale söötmist, kui olin kindel, et lapsel kõik kõõksud välja tulnud, ühtegi piimamulksu enam üles ei tule ja tõesti magab magusat und. Minu lapse puhul ütlesid arstid veel, et enneaegsetel ongi see esimest elukuude puhul normaalne. Lapse organism areneb ja ta lihtslat kasvab apnoest välja.
Praegu magab minu kõrval. Olen küll üritanud teda oma voodisse panna, kuid siis kontrollin mingi aja tagant muudkui tema hingamist, nii et magada niiehknaa ei saa. Rahulikum, kui ta minu juures.
Teemaalgatajale külma närvi ja ehk oli see tõesti kõigest ühekordne hirmutav hetk:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Musja, mis need nipid olid mis arst näitas et laps kiirelt uuesti hingama hakkaks?
Ma ei mäletagi täpselt, mida ma tol päeval seal õues lapsega tegin, et ta lõpuks karjuma hakkas, aga tema nägu oli ka suu ümber juba täitsa sinine.
Miks küll sünnitusmajas ei räägita selliseid asju;(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 01:04; 13.01 09:29; 13.01 21:28; 13.01 21:31; 14.01 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige olulisem punkt on talla all. Pm, keset talda asuvas lohukesest mõne mm jagu ülevalpool. Kui sellele vajutada, siis hakkab laps hetkega röökima. Igatahes mingi väga vastik punkt, mis lapsele kohe üldse ei meeldi 🙂 Aga kui ta sul elutuna kätel lebab, siis mõikab. Ja väga kiiresti mõikab, sest tuletab talle meelde, et hingata on vaja.
Sa võid kodus vaikselt proovida ja selle punkti välja otsida aga kriitilsel hetkel tuleb päris kõvasti vajutada, siis õrn mudimine ei aita.
No ja käte-jalgade aktiivne mudimine äratab ka üles, kuid see tallaalune punkt mõjub kiiremini.
Kui arst seda mulle ette näitas, siis ta esmalt mudis lapse talda pehmelt, nagu otsis seda õiget kohta, laps magas rahulikult ja siis ta järsku vajutas ja laps lihtsalt karjatas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen peaaegu toibunud täna juhtunud asjast, jagan ka teiega…

Pärast hommikust külaskäiku käisime mu 5-kuuse pojaga kodus söömas ja riideid vahetamas ja läksime siis õue. Ta jäi vankris kohe magama, nagu alati, jalutasime poolteist tundi – külmaga kauem ei julge olla. Olime kodu lähedal bussipeatuses, kus ostsin putkast endale ¨oksi, kui poja hakkas äkki vankris kõvasti nutma. Hakkasin kohe temaga liikuma ja ta jäi rappuvas vankris hetkega rahulikuks, üks maja edasi piilusin lambanaha alla (see on praeguse külmaga niimoodi ees, et pean seda natuke nihutama, et ta nägu näha) ja poja oli näost täiesti kahvatu ja huuled sinised, üks silm kinni, teine vidukil. Puudutasin ta nägu – ei reageeri, haarasin sülle – midagi ei muutu, mõne sekundi pärast aga toibus justkui, põsed ja ninaots läksid kohe roosaks. Nii see õudus läbi saigi. Poja on nüüd kodus olnud rõõmus nagu alati, aga täna öösel oleme mehega ikka vahetustega üleval…

Igatahes koju jõudes helistasin oma lastearstile (Ferdi arst)- ajastasin juhuslikult nii täpselt, et ta sai mulle pikalt rääkida, mis ja kuidas jne. Hällisurma võimaluse välistas ta kohe. Küll aga oli see tema sõnul selline asi, et see lapse ootamatu nutt oli märk sellest, et tal oli kas tugev äkiline valureaktsioon (gaasimull vms) või nö. emotsioonide ülevoolust tingitud tugev ehmatus (hommikul käisime külas, seal olid 1-, 2- ja 5-aastane laps, mürglit oli parajalt), mille järel veresooned järsku ahenesid ja hapniku ligipääs aeglustus. Et võimalik, et hingamine tal tegelikult ei lakanudki. Küsimuse peale, mis oleks olnud, kui ma poleks seda avastanud, arvas ta, et tõenäoliselt oleks poja sellest olukorrast ka ise välja saanud. Kui selline asi oli ühekordne, siis polevat hullu. Kui aga kordub, siis kohe lastehaiglasse, kuna viitavat millelegi tõsisemale (millele, ei rääkinud, ma ei jõudnud küsida ka)…

Nüüd siis kogu aeg iga veidikese aja tagant vaatan taskulambiga, kas hingab. Praegu tundub see kõik ühena neist haigetest unenägudest, mida ma kipun öösiti nägema, aga siis meenub, et appi, see oli tõsi… Ja ma ei ole draama-emme, tõesti ei ole. Aga enam ma oma lapsele mingeid selliseid olukordi ei tekita, mis tema närvikava mõjutada võivad. Loomulikult ei tähenda see seda, et täisealiseks saamiseni teda nelja seina vahel hoian, aga hakkan hoolikamalt valima, kuhu lapsega minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Hingamismonitor

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.