Esileht Pereelu ja suhted Hinnang teise kohta

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Hinnang teise kohta

Postitas:
Kägu

Kas keegi on teinud eksliku hinnangu teie või mõne tuttava kohta, levitanud pahatahtlike kuulujutte. Mis sellest lõpuks sai, kas oli kiusamist, omakohut ja mis sest lõpuks sai? Kas keegi tunnistas oma eksimust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Otsid lühijutuks Delfi Naistekasse mingit ainet?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis asi on ekslik hinnang? Ja too näiteid, kui ootad vastuseid. Tekiks mingigi dialoogisarnane moodustis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oled alles koolilaps? Mis kiusamist ja omakohut?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igasugust möla aetakse suust välja, ei tasu tähelepanu pöörata. Kuulujutte levitavad saamatud kadedad, siis nad tunnevad ka, et nad oleks nagu keegi. Äkki tõesti tundub enda kehv elu veits ilusam, kui saab teist halvustada.
Mõtetut määgimist tuleb kahe käega endast eemale tõrjuda. Lihtne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind tihtipeale peetakse ekslikult ülbeks, kuna mul on harjumus kulmu kortsutada(tundlikud silmad) ja ma võõramas seltskonnas olen vähese jutuga.
Osad, nüüdseks head tuttavad, on öelnud, et poleks uskunud, et ma ei olegi ülbe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi on teinud eksliku hinnangu teie või mõne tuttava kohta, levitanud pahatahtlike kuulujutte.

Minu kunagine parim sõbranna on levitanud nõmedaid kuulujutte minu kohta. See on ka põhjus, miks me täna enam ei suhtle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehe eks levitas alguses minu kohta ühte kuulujuttu. Sai vist aru, et poleks pidanud petma väärt meest ja andis endast parima, et keegi nende sõpradest minuga suhelda ei tahaks. Me ei teinud välja, sõpru nähtavasti ka tema püüdlused ei huvitanud ja eks otsustas enda eluga edasi liikuda.

Üldiselt ei tasu reageerida intrigantide tegevusele, kui see reaalselt ei mõjuta sinu elu. Kui intrigant läheb sinu töökoha või lähedaste kallale, siis tuleks rääkida nendega ausalt situatsioonist ja intrigandile öelda, et oled teadlik tema ajuvabast käitumisest. Neile mõjub ainult see, kui keegi neid ei kuula ega tõsiselt võta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulujuttudega on nii, et ega siis keegi ei tunnista, kes jutte levitas. Eks täisinimene oskab naerda absurdsete kõlakate üle, kurvaks läheb aga olukord siis, kui lapsi, kes asjasse ei puutu, nende juttude pärast kiusama hakatakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma lähen siin nüüd veidi esoteeriliseks, aga Luule Viilmaa on kunagi öelnud, et hinnang teise inimese kohta on tegelikult hinnang iseenda kohta. Ehk siis, et meid häirivad teiste inimeste juures asjad mis meil endal on, aga ei oska ennast muuta vms.
Ma ikka lasen selle mõtte alati peast läbi kui kellelegi hinnanguid laduma hakkan.
Ja kuulujutud- no neid on alati olnud ja jääb olema ka, inimesed kohe tahavad lihtsalt rääkida 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma lähen siin nüüd veidi esoteeriliseks, aga Luule Viilmaa on kunagi öelnud, et hinnang teise inimese kohta on tegelikult hinnang iseenda kohta. Ehk siis, et meid häirivad teiste inimeste juures asjad mis meil endal on, aga ei oska ennast muuta vms.

Ma ikka lasen selle mõtte alati peast läbi kui kellelegi hinnanguid laduma hakkan.

Ja kuulujutud- no neid on alati olnud ja jääb olema ka, inimesed kohe tahavad lihtsalt rääkida 🙂

Ei ole nõus selle väitega kohe üldse. Korralikke inimesi näiteks häirvad lohakad ja räpased. Seaduskuulekaid liiklejaid häirivad liikluseeskirjade rikkujad.
Mind isiklikult häirivad uimased inimesed ja mina ei ole uimane kohe päris kindlasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida silmas peetakse kuulujutu all antud teemas? Tõde, mida ei oleks tahtnud, et see avalikuks saab, aga keegi rääkis selle välja (näiteks et 3 aastat tagasi olid lõdva püksikummiga, jõid end mitu korda täis ja seksisid siis suvalise nässiga)? Absoluutselt valet, mis on sündinud pahategija peas ja ei ole üheski aspektis õige (näiteks, et sul on tegelikult saba, aga sa hoiad seda pükstes või et sa käid meestesaunade akende taga pesevaid paljaid mehi piilumas)?

Kui esimene variant, siis pole see ju kuulujutt, lihtsalt tõde, aga sõpru võiksid paremini valida. Ja leppida sellega, et tõde (isegi kui see on ebameeldiv), rikkust ja nohu ei ole võimalik igavesti terve maailma eest varjata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Abosluutselt ka ei nõustu – kui minu hinnang on, et inimene on kriminogeenne element, siis ei tähenda see sugugi, et mina olen samasugune element.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Abosluutselt ka ei nõustu – kui minu hinnang on, et inimene on kriminogeenne element, siis ei tähenda see sugugi, et mina olen samasugune element.

luule viilmaad ei tasugi mõista neil, kel pole mõistmine veel sealmaal. hinnangud ja faktid on kaks iseasja. kriminogeensus, liikluskultuur ja koritustusoskus on faktiliselt tuvastatavad. teemaalgataja räägib hinnangute andmisest. see, kui inimene räägib lambist mingit luulet kokku. arvab midagi, genereerib vastavalt oma arengutasemele kokku mingi hinnangu ja siis laterdab edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida silmas peetakse kuulujutu all antud teemas? Tõde, mida ei oleks tahtnud, et see avalikuks saab, aga keegi rääkis selle välja?

Teemaalgatuses on selgelt kirjas, millest jutt käib, ekslik hinnang või pahatahtlik kuulujutt. Tõe rääkimine pole kuulujutt.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Noh, minu kohta on tundmatud heasoovijad ajuti rääkinud lugusid, mis yletavad kujutlusvõime. Mina olen muhelenud & Larry Durrelli kombel brändit tulle valanud: jaa, muidugi on mul saba, aga soengu all on veel sarved ka!

Iseasi on muidugi kurb tõik, et mõned inimesed näevadki vaid oma subjektiivset tõde, olgu see siis lapik Maa või meestesauna akna taga kõõluv naabrinaine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatuses on selgelt kirjas, millest jutt käib, ekslik hinnang või pahatahtlik kuulujutt. Tõe rääkimine pole kuulujutt.

Selge. Kui keegi rääkis, et teemaalgataja mõned aastad tagasi purjuspäi suva meestega seksis (ja see on tõde), siis pole see kuulujutt ning seda võib vabalt rääkida – kuna see on tõde. Võib rääkida vabalt, aga ei pea just tingimata. Ja seetõttu ei saa rääkijat ka pahatahtlikkuses süüdistada, sest ta rääkis ju vaid tõde.

Selge, seda ma tahtsingi oma eelmise postitusega kontrollida.

Arvan samamoodi – tõde ei ole kuulujutt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

luule viilmaad ei tasugi mõista neil, kel pole mõistmine veel sealmaal. hinnangud ja faktid on kaks iseasja. kriminogeensus, liikluskultuur ja koritustusoskus on faktiliselt tuvastatavad. teemaalgataja räägib hinnangute andmisest. see, kui inimene räägib lambist mingit luulet kokku. arvab midagi, genereerib vastavalt oma arengutasemele kokku mingi hinnangu ja siis laterdab edasi.

Mida see pidi tähendama? Luule Viilmaad ei tasugi mõista neil, kel pole mõistmine veel sealmaal.
Võin sulle öelda, et see tegelane oli üks suur soolapuhuja ning tema mõistmiseks pole vajagi olla mõistmisega sealmaal (WTF??? see tähendab)
Hinnang on hindav arvamus, tähelepanekutel, vaatlustel v. ka statistikal põhinev otsustus millegi v. kellegi kohta ja selle mõistmiseks ei pea olema lugenud Viilmaa soperdisi.
Kui ta nii pagana energeetiline, esoteeriline ja tunnetav inimene oli, siis miks armas loodus/jumal/saatus ta autoõnnetusse saatis ja surma ajas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida see pidi tähendama? Luule Viilmaad ei tasugi mõista neil, kel pole mõistmine veel sealmaal.

Võin sulle öelda, et see tegelane oli üks suur soolapuhuja ning tema mõistmiseks pole vajagi olla mõistmisega sealmaal (WTF??? see tähendab)

Hinnang on hindav arvamus, tähelepanekutel, vaatlustel v. ka statistikal põhinev otsustus millegi v. kellegi kohta ja selle mõistmiseks ei pea olema lugenud Viilmaa soperdisi.

Kui ta nii pagana energeetiline, esoteeriline ja tunnetav inimene oli, siis miks armas loodus/jumal/saatus ta autoõnnetusse saatis ja surma ajas?

ma ei tea isegi, miks ma siin vaidlen. kriminaalkaristus on faktiliselt tuvastatav. liiklusrikkumine on faktiliselt tuvastatav. arvamused, tähelepanekud ja vaatlus on täiesti subjektiivsed tegevused. paljud inimesed vaatavad, aga ei näe. kuulavad, aga ei kuule. Viilmaa kirjutistes on väga suur sisu, aga pole minu mure, kas sa usud teda või mitte. ainult igivanaks elamine on õnn? wtf?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selge. Kui keegi rääkis, et teemaalgataja mõned aastad tagasi purjuspäi suva meestega seksis (ja see on tõde), siis pole see kuulujutt ning seda võib vabalt rääkida – kuna see on tõde. Võib rääkida vabalt, aga ei pea just tingimata. Ja seetõttu ei saa rääkijat ka pahatahtlikkuses süüdistada, sest ta rääkis ju vaid tõde.

Tõde saab see olla ainult sel juhul, kui sa seda seksimist ise pealt nägid või mõni asjaosaline ise kinnitas, et nii oli. Kui kuulsid teise inimese vahendusel, siis on see kuulujutt. Ja kui sina seda “tõde” edasi räägid, siis muutub see samuti kuulujutuks.
Aga eks inimestel ongi kuulujutust ja tõest väga erinevad arusaamad. “Tõe rääkimine” on pahatahtlike inimeste eneseõigustus kuulujutte levitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõde saab see olla ainult sel juhul, kui sa seda seksimist ise pealt nägid või mõni asjaosaline ise kinnitas, et nii oli. Kui kuulsid teise inimese vahendusel, siis on see kuulujutt. Ja kui sina seda “tõde” edasi räägid, siis muutub see samuti kuulujutuks.

Aga eks inimestel ongi kuulujutust ja tõest väga erinevad arusaamad. “Tõe rääkimine” on pahatahtlike inimeste eneseõigustus kuulujutte levitada.

aga kui nägid valesti? või kui asjaosaline valetas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tõesti loodan, et minu mõistmine ei langegi kunagi sinnani, et Viilma õpetust mõista.
Igal hinnangul on alus, mille järgi see hinnang antakse. Mitte keegi ei ärka hommikul mõttega, et nüüd ma lähen ja räägin, et see naabri Juula on üks igavene L. Mis siis, et alust pole, lihtsalt tuli selline tuju või kui naabri Mari püksid olid katki, siis nagunii mees peksis.
Kui rääkija aga nägi õhtul Juula majast võõrast meest väljumas või nägi Mari meest, kui ta need püksid kogemata katki tõmbas, siis on alus juba olemas. Kuid edasine on nüüd rajatud juba tema fantaasiale. See aga ei tähenda ju, et see rääkija kergete elukommetega või ise vägivaldne on. Ta on lihtsalt latatara, kes latrab asju enda fantaasialennust lähtuvalt, kuid temal endal selliseid omadusi pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi on teinud eksliku hinnangu teie või mõne tuttava kohta, levitanud pahatahtlike kuulujutte. Mis sellest lõpuks sai, kas oli kiusamist, omakohut ja mis sest lõpuks sai? Kas keegi tunnistas oma eksimust?

Kas sa räägid endast-oled levitanud alusetuid pahatahtlikke jutte? Sa ei soovi seda tunnistada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära räägi lollusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, just. Näiteks kui see inimene ise seda edasi rääkis ja siis see, kellele räägiti, seda kuskil mainib, on see tõde ja mis seal seda ikka siis varjata või vihastada. Ise tegid, ise rääkisid.

See, et Malle rääkis, et Pille rääkis, et Tiina olevat näinud kuidas Liina…see on muidugi kuulujutt.

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Pereelu ja suhted Hinnang teise kohta