Esileht Koolilaps Hinne on 5, aga tööpanus rahuldav?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Hinne on 5, aga tööpanus rahuldav?

Postitas:
Kägu

Vaatan lapse aastahindeid, mis Stuudiumis väljas. Kõik on viied, aga mõnes aines on tööpanus eeskujulik, mõnes hea ja mõnes suisa rahuldav. Kuidas seda mõista, kui numbriliselt on aastatöö maksimaalselt hästi tehtud, aga kirjelduse järgi vaevu kasinalt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on tööpanus üldse? Ja mitmendas klassis selline jaotus?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on tööpanus üldse? Ja mitmendas klassis selline jaotus?

Meil on sellised lahtrid igas aines: hinne, tööpanus, käitumine. Algklassid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mis siin keerulist – üks on andekas matemaatikas ning saab 5 ka igasuguse õppimiseta, samas on kodutööd tegemata, tunnis lobiseb ja segab teisi ning õppevahendid on puudu. Teine aga saab suure tööga 4 kätte, alati on kodutööd tehtud ja üritab tunnis 110% kaasa teha (kui ainult see taibukas laps ei segaks kogu aeg).

Näide oli muidugi illustratiivne ning igasugune sarnasus reaalsete isikutega on täiesti juhuslik.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Introvert äkki? Et ei “osale aktiivselt”.

“Rahuldav” ei ole muidugi kaugeltki “vaevu kasin”.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See “tööpanus” peaks siis olema sama, mis “hooslus” – ehk kas asjad kaasas jne. Ku hoolsus halb, ei tähenda, et laps ainet ei oska.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on just selline andekas laiskvorst – hinded on suurepärased, aga panus minimaalne…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on just selline andekas laiskvorst – hinded on suurepärased, aga panus minimaalne…

No täpselt, mul ka. Kõik on tal grammipealt välja arvestatud – kui palju on vaja minimaalselt teha, et väärikas tulemus kätte saada. Ja siis ei tee mitte grammigi rohkem. Põhikooli lõpueksamilgi ei viitsinud kõiki ülesandeid korralikult vormistada, tuli koju ja teadis, et saab 98%, rohkem polevat mõtet olnud vaeva näha. Saigi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on just selline andekas laiskvorst – hinded on suurepärased, aga panus minimaalne…

Kummaline hindamine. Nagu laps oleks süüdi, et talle kergelt kätte tuleb. Ma paneks hoopis õpetajale minimaalse tööpanuse hinnangu. Andku sellele andekale laiskvorstile siis ometi lisaülesandeid.

+13
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kummaline hindamine. Nagu laps oleks süüdi, et talle kergelt kätte tuleb. Ma paneks hoopis õpetajale minimaalse tööpanuse hinnangu. Andku sellele andekale laiskvorstile siis ometi lisaülesandeid.

Millest järeldad, et ta andnud ei ole?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on 2 last – üks lahtise peaga, õppis hästi – aga käitumine rahuldav, hoolsus rahuldav, sai temaga ka koolis käidud. Kõik tegi kiirelt, ülepea jne. Teisel lapsel on hinded kehvemad, aga väga töökas ja hoolas, käitumine eeskujulik, hoolsus samuti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka selline laps. Hoolsus on rahuldav, hinded väga head. See on sellepärast halb, et ei arene välja mingit tööharjumust ega pingutamisharjumust. Ja mingil ajal võib õppimine minna keerulisemaks, kui ei tule enam kõik iseeenesest, vaid peab ka õppima ja vaeva nägema, siis selline oskus puudub. Meil on tööl selliseid noorigi palju, pea on hea, aga igasugune distsipliinist kinnipidamine või tööharjumus puudub. Viskab midagi ära, hilineb tähtaegadega, ei vasta meilidele, ajab asju sassi, sest ei viitsi tingimusi läbi lugeda ega neid jälgida jne. Lõpuks on selline väga halb töötaja, kuigi võimed on head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kummaline hindamine. Nagu laps oleks süüdi, et talle kergelt kätte tuleb. Ma paneks hoopis õpetajale minimaalse tööpanuse hinnangu. Andku sellele andekale laiskvorstile siis ometi lisaülesandeid.

Laps ei ole süüdi mitte selles, et talle kergelt kätte tuleb, vaid et ta ei vaevugi mingeid lisaülesandeid tegema. Kui on mingi tavapärasest keerulisem asi, siis lööb käega: seda ei pidanud tegema, kui ei oska! Jah, mul on endal ka niisugune kodus. Aga hindamisel meil selliseid kategooriaid ei ole, igas aines hinnatakse portsu osaoskusi, mille seas võib olla tunnis aktiivselt osalemine vmt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kummaline hindamine. Nagu laps oleks süüdi, et talle kergelt kätte tuleb. Ma paneks hoopis õpetajale minimaalse tööpanuse hinnangu. Andku sellele andekale laiskvorstile siis ometi lisaülesandeid.

Millest järeldad, et ta andnud ei ole?

Sest seda infot pole lisatud. Kui oleks kirjas, et igavlevale lapsele on antud lisaülesandeid ja laps ei viitsi nendega tegeleda, siis oleks teine lugu. Reaalsus on paraku see, et paljud õpetajad ei tegele eraldi andekamatega ja näevad vaeva ainult mahajääjatega. Mul on endal üks selline laps, tema koolides mingit tööpanuse hindamist pole olnud, aga ega ta esimeses koolis mingingit vaeva ka ei näinud. Õnneks ta tunde ei seganud ning veel suuremaks õnneks vahetas kooli. Ja uues koolis oli algul kõige keerulisem õppimisharjumuse tekitamine.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest seda infot pole lisatud. Kui oleks kirjas, et igavlevale lapsele on antud lisaülesandeid ja laps ei viitsi nendega tegeleda, siis oleks teine lugu.

Ei ole ka lisatud infot, et lisaülesandeid antud ei ole. Ei jõua keegi iial lapse detailset elulugu siia kirja pannakse, pannakse ainult otseselt teemasse puutuv info ning see, kas õpetaja andis lisaülesandeid või mitte ei puutu kuidagi algsesse teemasse.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest seda infot pole lisatud. Kui oleks kirjas, et igavlevale lapsele on antud lisaülesandeid ja laps ei viitsi nendega tegeleda, siis oleks teine lugu.

Ei ole ka lisatud infot, et lisaülesandeid antud ei ole. Ei jõua keegi iial lapse detailset elulugu siia kirja pannakse, pannakse ainult otseselt teemasse puutuv info ning see, kas õpetaja andis lisaülesandeid või mitte ei puutu kuidagi algsesse teemasse.

Vägagi puutub. Oluline info on, mille järgi seda tööpanust hinnatakse. Ja seda infot peaks õpetaja ka lapsevanematele jagama, siis ei peaks viimased ka perekooli teemat tegema. Kui lapsel on hinne viis ehk materjal on väga hästi omandatud, siis millega seda tööpanust mõõdetakse?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps Hinne on 5, aga tööpanus rahuldav?