Esileht Koolilaps Hinnete kandmine e-kooli

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Hinnete kandmine e-kooli

Postitas:
Kägu

Õpilaspäevikuid enam ei nõuta, hindeid ei kantud sinna varemgi. Kas põhikoolis ja gümnaasiumis klassipäevikud veel kehtivad, ei tea, õpilased neid ei näe nagunii.
Kas on mingi nõue, millise aja jooksul peab olema hinne kantud e-kooli? Kas kaks nädalat on ok ajanihe? Põhikooliõpilasel üks aineõpetaja, kes “unustab” hinnetest verbaalselt teavitada ega kanna neid ka e-kooli.
Mittepositiivse hinde järelvastamine on lubatud 10 päeva jooksul, aga kui seda hinnet sissegi kantud pole ja ilmub kaks nädalat hiljem, millest sel juhul lähtutakse!? Ja kui hinded ilmuvad vahetult enne trimestri lõppu?

Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Õpilaspäevikuid enam ei nõuta, hindeid ei kantud sinna varemgi. Kas põhikoolis ja gümnaasiumis klassipäevikud veel kehtivad, ei tea, õpilased neid ei näe nagunii.
Kas on mingi nõue, millise aja jooksul peab olema hinne kantud e-kooli? Kas kaks nädalat on ok ajanihe? Põhikooliõpilasel üks aineõpetaja, kes “unustab” hinnetest verbaalselt teavitada ega kanna neid ka e-kooli.
Mittepositiivse hinde järelvastamine on lubatud 10 päeva jooksul, aga kui seda hinnet sissegi kantud pole ja ilmub kaks nädalat hiljem, millest sel juhul lähtutakse!? Ja kui hinded ilmuvad vahetult enne trimestri lõppu?

Sel juhul peab saama vastata 2 nädalat pärast hinde sissekandmist. See kehtib kindlasti juhul, kui laps ikka töö sooritas ja negatiivsest hindest ei teadnud, muul juhul võib olla keerulisem. Kas konkreetne õpetaja ei luba siis nüüd enam seda tööd vastata, mille ta nii palju hiljem sisse kandis? Kui õpetaja ise on mingil põhjusel uimerdanud, peaks ta ju teiste suhtes ka vastutulelikum olema. Trimester ei tohiks veel küll kuskil koolis lõppeda. Küll aga lõpeb veerand, nii et sel juhul on jama ilmselt suurem, kui halvad hinded alles enne otsustava lõpuhinde panekut ilmuvad ja töö juba ammu tehti. Igal juhul lase lapsel õpetajaga suhelda (parem, kui klassist mitu inimest teema tõstatavad, kaasa arvatud mõni tublim laps), vajadusel saad muidugi ise ka suhelda.

Postitas:
Kägu

Eks õpse on ikka erinevaid ja mõnel juhul vaatamata juhtkonna nõudmistele, ei täida õpetajad reegleid. Kehtib ka hinnete paneku kohta. Küsi direktorilt üle, mis aja jooksul peavad hinded ekooli märgitud olema. Meil on see üldjuhul järgmiseks tunniks, kui tund on kord nädalas, kui tihemini, siis nädala jooksul. Ei ole mõeldav mingi paarinädalane nihe ja veel pidevalt.
Hinnet saab parandada selle saamisest 10 päeva jooksul, ma eeldan, et laps ikkagi teadis, et ta negatiivse hinde sai. Aga kuna õpetaja ise on ebakorrektne, siis siinkohal saad sina lapsevanemana õiguse – sina said hinde teada hilinemisega, seega saab laps parandada samuti hilinemisega. Arvatavasti ükski direktor ei annaks siinkohal õpetajale õigust (aga mine tea).
Igatahes tasuks teema üles võtta, sest see ei ole normaalne, et hinded hilinevad nii kaua. Veerand lõppeb meil küll alles nädal peale vaheaega ja ilmselt ka ükski trimester ei lõpe veel, seega jõuate veel parandada hindeid.

Postitas:
Kägu

minu lapsed hinnete pärast ei õpi. seega pole ka sissekanded olulised. oluline on et saavad aru ja oskavad.

Postitas:
Kägu

minu lapsed hinnete pärast ei õpi. seega pole ka sissekanded olulised. oluline on et saavad aru ja oskavad.

Õige. Ka minu laps ei käi koolis ega mina ise ülikoolis mitte hinnete, vaid teadmiste ja oskuste pärast. Paraku aga toimub koolis hindamine ja kehtivad kõiksugu lävendid. Seega võiks ka tasemest teavitamine olla selge ja korrektne.

Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Koolilaps Hinnete kandmine e-kooli