Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Hirm.

Postitas:

Minu tütar maandab abikaasaga tekkinud probleemid ema peal.Jälle ütles minule,et lõpetab minuga suhtlemise,kuna ma rikkuvat 7aastase väikse lapselapse ära.Ma nutan ja ei tea,mis teha jälle.Ma ei ole ahistav ema.Lähen alati ainult siis,kui tütar kutsub ja tal on vaja ,et hoiaksin ta väiksemat last.Kui lapsehoidmise vajadust ei ole ,siis ootan alati hirmuga,mis põhjuse ta mulle jälle ütleb,et ma ei saaks oma linnut näha.Mõne aja pärast helistab ja kõik oleks nagu korras.Mina lähen ,olen õnnelik ja siis jälle ühel hetkel saan haiget.Püüan rahuneda ja nutan end tühjaks.Kuidas ma rikun oma väikest linnumuna,kui ta tahab ,et vanaema ostaks talle nänni.?

+2
-34
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 11:26; 02.03 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

linnud? munad? nännid? misasja???

+59
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Last kasvatab siiski ema mitte vanaema. Kui ema ei luba lapsele nänni osta siis sa ka ei osta. Kui ema ei luba lapsele kohukesi, magustatud jooke, maiustusi jt sarnaseid asju pakkuda siis seda sa ka aktsepteerid. Kindlasti ei ole argument et tibununnu ju tahab. Lapse päevakava siiski kirjutab ette ema, puudutab just tv jälgimist ja nutiseadmetega mängimist, kui ema ei luba siis nii see ka on.
Mõtle millise reegli vastu eksid.

+40
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 11:52; 11.02 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav teema, kui hakata mõtlema ja unustada linnumunad.
Oli mul lapsed väikesed. ämm-äi kippusid ka ostma ja neid ülearu hellitama, ärahellitama. Mulle öeldi, et ära sekku lapselapse ja vanavanemate vahelisse suhtesse. Nüüd ma ootan et saaks ise vanaemaks. Plaanin oma lapselast ka hellitada. Kas lapse vanematel on õigus seada mingeid piire?
Kui vaadata veel kaugema aja taha, kui olin ise laps ja lapselaps, siis mulle meeldis mu vanaema rohkem kui ema. ema oli range, kasvatas, ilmselt tundis hirmu ka et kuidas kasvatuse tulemus saab olema. seepärast pididki olema vast piirid ja reeglid ja põhimõtted.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar manipuleerib ju sinuga, kui ta teeb seda ilma põhjuseta. Järgmine kord vastagi tema ähvardusele, et aga palun, lõpeta suhted ära – see on sinu valik. Krt ei saa olla selline nännipunn ja lasta endaga manipuleerida. Tütar käitub sinuga nii, sest sa lased endaga nii käituda.
Teiseks, mis linnu – see ei ole sinu laps. Otsi omale mõni objekt, kelle peal sa saad oma hoolitsemis- ja õrnuse jagamise vajaduse rahuldada.
Kui mina see tütar oleksin, hakkaksin ma sellise sõnavara ja käitumistaktika peale ilmselt pikapeale arvama, et vanaema mõistusega ei ole kõik enam korras.

+24
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 12:10; 11.02 16:17; 14.02 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean kahjuks ühte last, nüüd juba täiskasvanu, kelle tema vanaema lõplikult ära rikkus. Eelistas poissi pere teistele lastele, kutsus teda kogu aeg külla, ostis absoluutselt kõik, mida laps tahtis, lõpuks teismelisena kolis poiss vanaema juurde elama ja sai juba väga räigelt üle makstud, auto, hilbud, vanaema maksis ta trahvid kinni… nüüd poiss arvabki, et talle peab elus kõik niisama sülle kukkuma.

Teemaalgatus on muidugi nõme provokatsioon.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatus on muidugi liba, sest ükski mutu, kes kasutab lapselapse kohta sõna linnu ja linnumuna, et kasuta sõna nänn. Vähemalt mitte nodi tähenduses. Nänn on selliste jaoks sõnast vanaema-vanama-nana-nann-nänn. Ehk siis “Linnu, tule nänna juurde opasse”.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

appi, seda lugedes hakkasid mu silmad verd jooksma

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav teema, kui hakata mõtlema ja unustada linnumunad.

Oli mul lapsed väikesed. ämm-äi kippusid ka ostma ja neid ülearu hellitama, ärahellitama. Mulle öeldi, et ära sekku lapselapse ja vanavanemate vahelisse suhtesse. Nüüd ma ootan et saaks ise vanaemaks. Plaanin oma lapselast ka hellitada. Kas lapse vanematel on õigus seada mingeid piire?

Kui vaadata veel kaugema aja taha, kui olin ise laps ja lapselaps, siis mulle meeldis mu vanaema rohkem kui ema. ema oli range, kasvatas, ilmselt tundis hirmu ka et kuidas kasvatuse tulemus saab olema. seepärast pididki olema vast piirid ja reeglid ja põhimõtted.

Oleneb mida nimetad hellitamiseks ja vanavanemate ja lapselapse suheteks. Põhimõttelised reeglid paneb paika ikka lapse ema mitte vanaema.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 11:52; 11.02 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar manipuleerib ju sinuga, kui ta teeb seda ilma põhjuseta. Järgmine kord vastagi tema ähvardusele, et aga palun, lõpeta suhted ära – see on sinu valik. Krt ei saa olla selline nännipunn ja lasta endaga manipuleerida. Tütar käitub sinuga nii, sest sa lased endaga nii käituda.

Sellise manipuleeriva käitumisega tütar ei saa aru, et ta võtab oma lapselt vanaema ära. Mis näoga ta hiljem oma lapsele otsa vaatab, kui laps küsib, kus vanaema on ja miks ta enam külas ei käi? Kas tütrel on julgust olla aus ja öelda oma lapsele, et ta “viskas” vanaema üle parda? Kõik tuleb ju talle endale bumerangina tagasi.

Kas lapsel peab ilmtingimata vanaema olema. Ma tean kümneid lapsi, kes pole oma vanaemasid erinevatel põhjustel elu sees näinudki, täitsa asjalikud ja vahvad lapsed on kõik. Ei tea, miks see vanaema lapse elus nii oluline peaks olema, eriti kui ta on veidrik?

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 12:10; 11.02 16:17; 14.02 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar maandab abikaasaga tekkinud probleemid ema peal.Jälle ütles minule,et lõpetab minuga suhtlemise,kuna ma rikkuvat 7aastase väikse lapselapse ära.Ma nutan ja ei tea,mis teha jälle.Ma ei ole ahistav ema.Lähen alati ainult siis,kui tütar kutsub ja tal on vaja ,et hoiaksin ta väiksemat last.Kui lapsehoidmise vajadust ei ole ,siis ootan alati hirmuga,mis põhjuse ta mulle jälle ütleb,et ma ei saaks oma linnut näha.Mõne aja pärast helistab ja kõik oleks nagu korras.Mina lähen ,olen õnnelik ja siis jälle ühel hetkel saan haiget.Püüan rahuneda ja nutan end tühjaks.Kuidas ma rikun oma väikest linnumuna,kui ta tahab ,et vanaema ostaks talle nänni.?

Ahoi, täiskasvanud inimene oled? Ära siis osta nänni, mis lapse ärarikub. Osta asju, mis on kasulikud. Süütunne ja hirm on hullud asjad, mis teevad pimedaks. Ja nii pimedaks, et tões on keeruline selgeks teha. Kuidas on pinge abikaasaga seotud sellega, kui sa ostad lapsele asju, mis tema tervist kahjustavad. Mis siis kui need ongi kahjulikud ?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ma rikun oma väikest linnumuna,kui ta tahab ,et vanaema ostaks talle nänni.?

Mitu korda peab sulle ütlema, et jäta viimane lause ära. Apelleeri rohkem lugeja mõistusele ja ära ürita talle ette öelda, kuidas ta peab häälestuma.
Õpi ometi ükskord fabuleerima!

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole seal muud keerulist midagi, kui et kuulad, millised on tütre paika pandud reeglid lapse kasvatamisel – ja järgid neid. Kui on reegel, et kommi igapäevaselt ei osteta, on nt üks kindel maiustustepäev nädalas, siis pead sellest kinni, mitte ei too ettekäändeks “aga laps tahab”. Kui on öeldud, et multikaid ei vaata päev läbi, siis paned teleka kinni jne. Ei saa teise pere ellu oma tahtmiste ja tarkustega sekkuda, olgu see teine pere kas või su oma tütar. Kui arusaamad lapsekasvatusest ei lange kokku, tuleb asju omavahel arutada, aga ema-isa on ikka need, kes otsustavad, kuidas last kasvatada, mis on keelatud ja mis lubatud – ja nendest reeglitest peab ka vanaema lähtuma. Ei ole lapse jaoks hullemat olukorda kui see, et mis ühega keelatud, see teisega lubatud. Sekkuda tuleks, kui vanemad ei hooliks lapsest, ta oleks omapäi jäetud või teda koheldaks halvasti, aga kui on näiteks reegel, et ei osteta ülearu asju (nagu teemaalgatusest välja võib lugeda), siis see on kõigiti mõistlik nõue ja siit ei saa küll kuidagi välja lugeda, et tütar oma muid probleeme ema peal sellega välja elab, et keelab mõttetut kola või maiustusi kokku kuhjata.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar maandab abikaasaga tekkinud probleemid ema peal.Jälle ütles minule,et lõpetab minuga suhtlemise,kuna ma rikkuvat 7aastase väikse lapselapse ära.Ma nutan ja ei tea,mis teha jälle.Ma ei ole ahistav ema.Lähen alati ainult siis,kui tütar kutsub ja tal on vaja ,et hoiaksin ta väiksemat last.Kui lapsehoidmise vajadust ei ole ,siis ootan alati hirmuga,mis põhjuse ta mulle jälle ütleb,et ma ei saaks oma linnut näha.Mõne aja pärast helistab ja kõik oleks nagu korras.Mina lähen ,olen õnnelik ja siis jälle ühel hetkel saan haiget.Püüan rahuneda ja nutan end tühjaks.Kuidas ma rikun oma väikest linnumuna,kui ta tahab ,et vanaema ostaks talle nänni.?

Appi! Sa oled sama haige kui minu ema.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maandab abikaasaga tekkinud probleemid

???

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu enda vanaema oli selline – tädipoeg oli tema maailma (esimene lapselaps), kõik olid süüdi, et poiss koolis halvasti õppis, ülikoolist väljavisati jne. Poissi poputati nagu printsi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hangi endale oma elu, siis ei ole selline katastroof, et su tütar sulle last ei too. Ja varsti on lapselaps ise juba piisavalt suur, et otsustada vanaemaga kohtumise üle. Kui aga tütar pahandab selle peale, et lapselapse kräppi ja maiustusi täis topid, siis tõesti – lepi tütrega kokku, mida ja kui palju võib. Sest see on oluline küll, et laps mingit jama sisse ei sööks. Praegu ei selgu su teemast, milles õieti asi on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on mingine ornitoloogidele suunatud teemaalgtus?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest huumorivaesest libateema tegijast on tõsiselt kõrini! Ükski teema pole kunagi naljakaski.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatus on muidugi liba, sest ükski mutu, kes kasutab lapselapse kohta sõna linnu ja linnumuna, et kasuta sõna nänn. Vähemalt mitte nodi tähenduses. Nänn on selliste jaoks sõnast vanaema-vanama-nana-nann-nänn. Ehk siis “Linnu, tule nänna juurde opasse”.

Minul on küll kasutusel nii linnupoja, tibu, tipsu kui ka nänn. Ja nänn justnimelt pudi-padi tähenduses.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel peab ilmtingimata vanaema olema. Ma tean kümneid lapsi, kes pole oma vanaemasid erinevatel põhjustel elu sees näinudki, täitsa asjalikud ja vahvad lapsed on kõik. Ei tea, miks see vanaema lapse elus nii oluline peaks olema, eriti kui ta on veidrik?

Sinu jaoks võibolla ei ole oluline, kuid lapse jaoks võib olla oluline. Kunagi hakkab pärima, miks vanaema enam ei ole. Las siis emme talle ausalt vastab, et vanaema ostsis sulle nänni ja seetõttu lõpetasin suhted ära.

(Me ju ei tea, mida selle “nänni” all mõeldi, sest kui vaadata tänapäeva noorte emmede lapsekasvatust, siis on paljude juures märgata hoopis moodsat vabakasvatust).

Aga selles suhtes jään sinuga samale arvamusele, et ei tohi lasta noortel endaga manipuleerida stiilis a la tahan, kutsun, tahan, enam ei kutsu külla, tahan, suhtlen, tahan, enam ei suhtle. Pangu piirid paika ja öelgugi, et sinu valik, kuid nöörist tõmmatav enam ei ole.

Ema saab sellisel puhul vabalt lapsele vastata, et vanaemal ei olnud enam mõistus kõige paremas korras ja ta oli veidrik ning sinu turvalisuse huvides ma ei julgenud teda enam sinu juurde lasta. See on täpselt samamoodi antud juhul aus vastus. Kus on probleem? Dementsed vanaemad lasete ka oma lapsi hoidma või?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 12:10; 11.02 16:17; 14.02 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna helistas minu armas lapselaps,kellega ma ei olnud saanud kuu aega suhelda ja ütles,et igatseb vanaema.Vanaemad ei ela igavesti ja mina järgin oma reegleid.Ema kasvatab aga mina hellitan ja täidan lapselapse vähesed soovid.kas seepärast on vanaema dementne,kui ostab lapselapsele legosid,sest vanaemal on rahaliselt rohkem võimalusi armastatud lapselapse soove täita.lapselapse häälekõla andis taas elumõtte ja energiapuhangu.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 11:26; 02.03 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna helistas minu armas lapselaps,kellega ma ei olnud saanud kuu aega suhelda ja ütles,et igatseb vanaema.Vanaemad ei ela igavesti ja mina järgin oma reegleid.Ema kasvatab aga mina hellitan ja täidan lapselapse vähesed soovid.kas seepärast on vanaema dementne,kui ostab lapselapsele legosid,sest vanaemal on rahaliselt rohkem võimalusi armastatud lapselapse soove täita.lapselapse häälekõla andis taas elumõtte ja energiapuhangu.

Sõltlane. Ja tütar on manipuleerija, kellele ema tuleb meelde siis kui last on vaja hoida. Võtku lapsehoidja, ausalt. Noortel oma elu, vanadel oma, mitte et ema on lükata-tõugata-jooksutada. Sai lapse tehtud, saab ise hakkama ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te annate mingile libale head nõu? Milleks raisata energiat? Näe, isegi oma teise kommentaari on lasknud kustutada ja muidu pole ka midagi öelda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.