Esileht Sünnitus hirm esilekutsumise ees, kas põhjendatud?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: hirm esilekutsumise ees, kas põhjendatud?

Postitas:

Saan see nädal tõenäoliselt arstilt saatekirja sünnituse esilekutsumiseks. Kohutav hirm on selle ees.. Kas kellelgi on olnud pigem positiivseid kogemusi esilekutsutud sünnitusega? Pigem räägitakse ikka hirmujutte, et on oluliselt valusam jms. Saan aru, et lapsele pole ka nii hea, sest tegemist ei ole loomuliku sünnitusega..

On keegi teist selle läbi teinud ja oskab kinnitada, et pole ehk hullu midagi :)?
Aitäh ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 08:20; 27.03 10:35; 27.03 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minul on kaks korda ikka varem tulnud, esilekutsumise hirmus:) Ei, ei taha sind ära hirmutada. Kaks sõbrannat on käinud esilekutsumisel ja on läinud leebelt, ära karda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esilekutsutud sünnitus võib olla intensiivsem ja kiirem, muud midagi. Mul üks sündis spontaanselt, sünnitus kestis 10 tundi alates kõige vaiksematest tuhudest. Teine esilekutsutud, tuhud hakkasid kohe väga intensiivselt, tuhud 2 min vahedega, kokku kestis sünnitus 3,5 tundi. Ütleks, et \”valusat\” osa oli sama palju. Teisel oli isegi väljutusperiood lühem.
Karta pole midagi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huuh, mul juba kohe natuke kergem tunne 🙂 Aitähh! Proovin vähem stressata.. Kes teab, ehk tuleb tita ikka ise ära, aga kui ei, siis tean, et esilekutsumine on üle-elatav..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 08:20; 27.03 10:35; 27.03 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjanduse andmetel tajub 80% sünnitajatest esile kutsutud sünnitust valusamana. Asi selles, et keha pole lihtsalt valmis ning ei tooda loomulikke valuvaigisteid, mis tavapärase sünnituse käigus tekivad. Samas oleneb palju esile kutsumise ajast ja põhjusest – kui sa näiteks oled üsna \”küps\” ning vajad lihtsalt väikest \”müksu\” sünnitustegevuse alustamiseks, siis ei erine taoline sünnitus küll tavapärasest.
Minu isiklik kogemus: kolm loomulikku sünnitust (neist teisel korral sündisid kaksikud) ja siis esilekutsutud sünnitus. Viimaseks sünnituseks polnud ma ilmselt üldse küps (emakakael kõrgel ja kinni) ning see oli ikka üks paras vägistamine, ma ütlen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles 2 nädalat tagasi läbisin esilekutsutud sünnituse. Ütleks, et kõige kergem minule. Esimene laps sündis ise ning kaks päeva olid intensiivsed valud… ja lõpus jubedad.

Kolmas, esilekutsutud, olid 3 viimast tundi sellised täitsa talutavad ning pehmed valud (30-45 sek. valud ning 3-10 minutiliste vahedega, talutavad) Esilekutsumine seisnes u. 1/3 tableti manustamises. Sünnitusosakonnas sain vanni ning see oli veel eriti leevendav. Viskasime nalja ning rääkisime ämmakaga ja mehega uudiseid ja eesootavast protsessist:)) Avanemisprotsess oli kiire ja aktiivne. Tuhud olid kokkuvõtvalt köki-möki võrreldes väljutusega/pressidega (mis kestsid vist alla 15 minuti). Teisel sünnitusel rebenesin alt lõhki ning õmblustööd tehti kaua. Kuid nüüd, kolmandal sünnitusel ei tulnud vanad õmblused lahti ning tehti vaid nn. 2 ilupistet. Võib-olla tänu veele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul mõlemad piigad tulid esilekutsumisega. esimene kestis 5 tundi ja teine 1 tund. Selliseid kohutavaid valusid polnud. Kõik oli talutav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi beebiga. Päriselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile, teie mõtetest ja kogemustest on suur abi 🙂 Ja kindlasti räägin ka beebiga 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 08:20; 27.03 10:35; 27.03 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka räägin beebiga, aga ikka ei taha tulla ja kardan ka nii esilekutsumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kahe lapse emana räägin oma kogemusest nii: esimene oli esilekutsutud ja ei olnud valus, kuna olin end ettevalmistanud ja arvestanud sellega, teine laps sündis ise ja oli palju valusam kuna kõik tuli kuidagi nii järsku, see haigla minek jne kogu värk. Mõlemad sünnitused kestsid 6h.
Ära muretse kuidagi see pisike peab ju siia ilma saama kas ise või väikse abiga, ja valud on mõlemaga neist ju ei pääse, aga usalda arste ja kuula oma keha ja räägi beebiga! Edu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul kestis esilekutsumine kokku 3 päeva niiet varu kannatust.
esimene päev hommikul pandi tampoon geeliga.öösel tundisn valusid,mis hommikuks olid kadunud.
teine päev sain terve tableti mis oli päeva peale neljaks korraks jaotatud ja ikka mitte mõhkugi.
kolmandal päeval kell 9 hommikul pandi tilguti alla mind ja alles õhtul pool neli hakkasid valud ning laps sündis pool kümme õhtul.
aga valu poolest oli kõige valusam ehk õmblemine,sest tehti sisselõige.
kuna mul valulävi selline keskmine,siis ma mingeid valuvaigisteid ei kasutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esile kutsuti neli päeva.
Neljanda päeva õhtuks lõppes kõik erakorralise keisriga, kuna kõiksugu valud ja isegi pressid olid olemas, kuid emakakael ei avanenud absoluutselt.
Apelsini Fanta pudelisse tervelt ei topi ja toorest emakakaelast last välja ei meelita ka. Tundsin end lõpuks nagu vägistava teerulli all käinuna. Laps sai ka pisut kahjustada kogu ravimihulgast, mida manustati. Madala lihastoonusega jamame siiani (8a saab laps)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse. Kui laps on enamvähem juba õigeaegne, siis ei tasu karta. Minul kutsuti sünnitus esile. Kartsin ja nutsin ka nagu meeletu. Aga kõik läks siiski hästi- lapse sain kätte 1,5 tunniga. Olin küll väga katki sisemiselt aga mind pandi siis magama kui õmblemiseks läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks eelpool olevat kommenteerijat on minu tunded täpselt sõnadesse pannud – nagu Swanni ütleb, et \”see oli ikka üks paras vägistamine\” ja Shira kommentaar, et \”Apelsini Fanta pudelisse tervelt ei topi ja toorest emakakaelast last välja ei meelita ka. Tundsin end lõpuks nagu vägistava teerulli all käinuna\”.

Minu sünnitus kulges nii, et umbes 22 tundi valusid, mille käigus avati sünnitegevuse kiirendamiseks veed, tehti emakakaela lõdvestavad süstid ja siis viimaseks \”boonusena\” tilk peale ning kogu see trall lõppes ikkagi erakorralise keisriga, sest emkakael ei avanenud piisavalt ja sünnitegevus lakkas.
Mu tuttaval on sellel väga sarnane lapse sünnilugu ja tema rääkis, et püüdis sünnituselt põgeneda. Mina kaalusin tõsiselt arsti löömist jalgadega, kui too mulle jälle lähenes mingi uue ideega, kuidas sünnitust kiirendada (igaks juhuks lisan, et tavaelus ma olen väga rahumeelne ja vägivallavastane inimene).
Kolm korda võite arvata, miks ma teist last enam ei taha 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid mõlemad üle aja läinud esilekutsumised väga ilusad ja valutud. Lapsed olid mõlemal korral juba väga madalale laskunud, emakakael küps, avatus 3cm ühega ja 6cm teisega. Kui 10p üle läks tehti veed lahti ja lapsed tulid 6 ja 2,5 h. Valus polnud. Teisega lihtsalt väga intensiivne ja kiire. Peale vete avamist 20 min pärast 2min vahega tuhud. Naerugaas aitas rahuneda. Sünnitus polnud üldse hull, ilus oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Sünnitus hirm esilekutsumise ees, kas põhjendatud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.