Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Hirm ja ootusärevus tapavad!!! Mida teha???

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Hirm ja ootusärevus tapavad!!! Mida teha???

Postitas:
Kägu

Tere!
Minul mure siis selline, et käisin nädal tagasi naistearstil ja mul avastati emakast\”imelik mullike\” , mille peale arst ütles, et \”õnneks \”siit südamelööke kuulda ei ole. Midagi erilist ta ei öelnud mulle, vaid seda, et mul on selline väike vedeliku vms munakas ja tema ei oska midagi öelda mis asi see on. Käskis mul testi teha ja peale mensest tagasi minna. Kui need loomulikult mul tulevad. Võttis proovi ja lubas tagasi helistada.
Siiani pole ta veel helistanud ja tegin 2 testi nagu ta ka käskis, ühe tegin esmaspäeval ja teise täna. KUi arst kuulis minult pärast, et kui ma peaks olema rase ja ma tahaks lapse alles jätta, tegi ta suured silmad ja ütles, et teie noores eas ma seda küll ei soovitaks. Kas 19 aastased ei tohigi lapsi saada?
Küsimus siis selline, et kas ma peaksin midagi hullu ootama arstilt vastuseks, või kõik on ok??? Ning kas testid võisid ka valenäidu anda?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Hirm ja ootusärevus tapavad!!! Mida teha???

Ja testide tulemus oli…?
Väikse raseduse puhul ei olegi südamelööke.
Soe soovitus- vaheta arst! Tundub äärmiselt ebakompententne. Pole tema asi öelda, mis vanuses keegi lapsi saab.
Testid võivad anda vale vastuse. Varajases raseduses test võib näidata negatiivselt. Ma arvan, et sul ei ole muretsemiseks põhjust. Usun, et sa võid rase olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaheta arsti mina arvan. seda kas laps saada või mitte on üksnes sinuotsustada ja tema ei tohiks niimoodi öelda \”ma sulle küll ei soovita\”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

last ei soovitata saada vaid naisel, kellel on seoses raseduse ja sünnitusega enda ja lapse elu ohustav meditsiiniline näidustus.

Vaheta arsti heaga, sest selle arsti käest võid sa edaspidi vaid negatiivseid emotsioone saada.

Milleks ? See pole ei sulle ega lapse tervisele hea

Please wait...
Postitas:
Kägu

Testid näitasid negatiivset!

Sellest hoolimata, et mul on epilepsia ei peaks see segama mul laste saamist mitte mingil moel. Tean ise inimesi, kes on epileptikud ja neil on terved lapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no kui test oli negatiivne siis pole ju praegu sul vaja rohkem selle rumala arstiga jännata.

loomulikult võivad ka 19 aastased lapsi saada, seadusega see ju keelatud ei ole … iseasi on see kuidas nad ennast nö äraelatada suudavad, ainult õhust ja armastusest paraku ei piisa.

siiski ei ole mitte ühelgi arstil õigus selle üle kommeneerida, kui just põhjuseks tõesti pole meditsiiniline näidustus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no kui test oli negatiivne siis pole ju praegu sul vaja rohkem selle rumala arstiga jännata.

loomulikult võivad ka 19 aastased lapsi saada, seadusega see ju keelatud ei ole … iseasi on see kuidas nad ennast nö äraelatada suudavad, ainult õhust ja armastusest paraku ei piisa.

siiski ei ole mitte ühelgi arstil õigus selle üle kommeneerida, kui just põhjuseks tõesti pole meditsiiniline näidustus.[/tsitaat]

Kas epilepsia ei ole piisav meditsiiniline näidustus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei epilepsia ei ole meditsiiniline näitustus lapsest loobumiseks!!! Olen kolme tütre õnnelik ema ja planeerin nüüd pojakest:) Esimene laps sündis keisriga teised loomuliku sünnituse teel-olen tavaline inimene-lihtsalt rsedause ajal riskigrupp, kuid kõik on sujunud ladusalt. Mida soovitas dr Pajos:enne rsestumist ja rsedause esimesel trimestril võtta 3 kordne annus iga päev foolhapet, kuid muid lisakohustusi lapse saamisel ta minule peale ei pannud(loomulikult tervislik toit, liikumine enda hoidmine mõistlikkuse piires jms, mis igal rasedal on soovituslikud)
Teemaalgataja-ära muretse-võta ühendust uuesti arstiga ja palu vastust, mis see siis oli see mullike. Kui ta ei selgita jätka-vaheta arsti -see on ju sinu keha- mina ka sooviks teada, mis minuga toimub. Küll kõik läheb nii nagu minema peab! Kui oled epileptik, siis parim, mis teha saad on planeerida last-see on parim, kuna siis hakkad oma psüühikat juba kaugelt ette valmis panema-jäävad ära ehmatused ja hirmumõtted, (mis muidugi mingil määral on kõigil emadel) mis seonduvad ootamatu päevade ärajäämisega ja appi ma olen rase reaktsiooniga. Epilepsiaga on psüühikal väga tihe seos. Igal juhul ole tubli ja kui sa tunned, et oled emaks saamiseks valmis, siis ongi see paras aeg käes hakata plaane pidama ja oma keha ja vaimu ette valmistama:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlesin ise ka, et peaks ikka arstiga ühendust võtma. Kaua siis võib nii oodata.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Hirm ja ootusärevus tapavad!!! Mida teha???

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.