Esileht Pereelu ja suhted Hirm kire kadumise pärast

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Hirm kire kadumise pärast

Postitas:

Nagu siingi mitu teemat ja nagu ma Vikeraadio “Peresaatest” kuulnud olen (ja elu jooksul ka veidi ise kogenud), siis paratamatu on see, et kirg lihtsalt hääbub alati.
See on mind muutnud selliseks, et tahan paari aasta tagant suhted alateadlikult ära lõpetada ja kolmandal-neljandal aastal suunduvad asjad niimoodi, et lõpetangi. Käisin terapeudi jutul ja jõudsingi selleni, et mul on hirm kire kadumise pärast ja otsin enne kui vana kirg tegelikult üldse lõppenud on endale uue kire, et jumala eest mitte kire kadumist (taas)kogeda.
Olen paljude inimeste kogemusi kuulanud ja lugenud ning mõistnud, et heal juhul armastus see-eest kasvab ja lähedus jääb, aga siis jääb ju suhe poolikuks, kui enam ei tunne teise vastu seda meeletut hulluksajavat iha?
Ise mõtlen, et inimene ongi ju siiski loodud polügaamseks.
Nüüd on mul imeline suhe ja maailma parim mees, kõige parem minu kõikiest suhetest ja juba ma paanitsen jälle. Lugesin õudusega neid teemasid, millal seks kaduma ja vähenema hakkab – no ei tahaaaaa. Miks see iha ei või jäädagi?

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi loom oled? Kus sa siis olid, kui teistele inimestele väärtushinnanguid ja elufilosoofiaid õpetati?
Ja kui saad 40+ ja oled ‘kõlblik kuni’ ületanud, siis teed suitsiidi?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei kao kuhugi, kui teda teadlikult toita. Ja eelmisel vastajal ka põhimõtteliselt õigus.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jälle mingi hull

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin õudusega neid teemasid, millal seks kaduma ja vähenema hakkab – no ei tahaaaaa. Miks see iha ei või jäädagi?

Võib jääda, aga see muutub. Kogu aeg ei jaksa ju põleda, kui armumise iha kestab, siis elus muud teha ei saakski. Või ongi see Su eesmärk?
Gary Chapmani armastuse 5 keelt (% Languages of Love – leiab audioraamatu YouTube’ist ja muid seotud allikaid guugeldades) on päris hea käsiraamat selles osas, kuidas säilitada armastus – ja hea armastuse puhul saab neid ihasööste tekitada.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 02:49; 15.08 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga iga inimene ei ole loodudki monogaamseks. Eks sa siis käi ja nugista ringi (turvaliselt ikka, eks). Lihtsalt 60-70-aastaselt võib su elu väga igav ja üksik olla, kui sa just harukordselt rikas pole…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin õudusega neid teemasid, millal seks kaduma ja vähenema hakkab – no ei tahaaaaa. Miks see iha ei või jäädagi?

Sest inimene harjub ära. Ja eufooria ei ole ilmas eksisteerimiseks ilmselt kõig parem seisund ellujäämise ja konkurentsivõimelisuse seisukohalt. Kirg ei pruugi tegelikult ju ära kaduda, see, et kõigil ei püsi, ei tähenda, et sinul ei püsi. Lihtsalt ega inimene ei jaksa olla nagu äsjaarmunu püsivalt. Ja igal juhul on tobe enne suhe lõpetada, kui kirg kadunud on, mis loogika sel oleks? Alati saab ju lõpetada ja seda on palju lihtsam teha, kui kirg on kadunud ja suhe tundub juba jama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu probleem on mitte kire kadumises, vaid ebaloogiline käitumises juba enne selle kadumist uus mees otsida. Abi saad jah (loodetavasti) terapeudilt.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A ma olen kade. Inimene leiab iga paari aasta takka uue hulluksajava kire (ma kujutan ette,et veel ühe linna piires). Hämmastav

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vale koht küsimiseks. Siin on enamik naisi frigiidsed seksivihkajad, kes seksi armastavaid naisi ja mehi elajateks ja loomadeks nimetavad. Nagu juba kommentaaridest näha on.
Naudi suhet oma mehega, seni kuni on kirg ja siis vaata vaikselt ringi- ei pea oma suhet lõhkuma, piisab väikestest seiklustest. Iga kirega ei pea koos elama, õigemini, elu muutub just siis paremaks ja stabiilsemaks kui kirg kadunud. Mõnes mõttes muidugi poolik suhe, aga võimatu on leida ühes inimeses elukestvat kirge ja ideaalset kooselu. See ei ole võimalik, kire anatoomia juba on selline, et see lahtub.
Siin muidugi tulevad sulle tädid rääkima, kuidas ka peale hõbepulmi võtab kirg pildi ees värelema ja seks on sama kuum nagu 30 a tagasi, aga nad kas valetavad või pole kunagi teadnud, mis on kirg.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on mul imeline suhe ja maailma parim mees, kõige parem minu kõikiest suhetest ja juba ma paanitsen jälle.

tüüpiline piirialane isiksushäire

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naudi suhet oma mehega, seni kuni on kirg ja siis vaata vaikselt ringi- ei pea oma suhet lõhkuma, piisab väikestest seiklustest.

Ütleme, et sinu vaatevinklist on see kindlasti hea plaan, aga kas selle teise poole tundmused ka kuidagi võiks korda minna? On see läbi räägitud ja kokku lepitud kompromisslahendus partnerite vahel või ainult ühe poole omavoli? Kas partneril pole õigust teha informeeritud otsuseid, et kui kirg hakkab hääbuma, teeb kaaslane kõrvalsutsakaid kuskil kolmandate osapooltega? Ja kas ka kaaslasel on vabadus teha väikeseid seiklusi?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma arvan, et sul on hoopis hirm tundmatuse eest, mis tuleb “pärast” armumise perioodi. Mul on küll vaid 9-aastane suhe, kuid tunnen täiega kuidas naudin seda üheskoos edasi minekut elus. Pole see mingi hall argipäev, kuigi ka neid perioode on olnud. Inimesed ju ikka muutuvad ja arenevad elu jooksul ja ka niimoodi saab kirge uuendada, sest tegelikult on seesama inimene, kellesse mingil hetkel meeletult armusin mõne, ütleme 5-aasta pärast, ikka vähem või rohkem teistsuguseks muutunud ja need uued avastused annavad põhjust jälle armuda. “Polügaamne” saab olla ka ühe ja sama inimesega, arva ma… armuda uuesti ja uuesti.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Polügaamne” saab olla ka ühe ja sama inimesega, arva ma… armuda uuesti ja uuesti.

Muidugi saab, aga see eeldab ka hoiakut, et ma tegelikult ei tunne ei seda teist inimest enda kõrval ega ka iseennast. Oma sõpradegagi avastab mini aja pärast, et oota, küll see Maali või Juhan on ikka muutunud, jube põnev…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 02:49; 15.08 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tead, sellega on ni, et mingis vanuses sa niiväga ei vajagi seda kirge enam 😀 Kui kirg hakkab kaduma, aga armastus on, siis on õige aeg lapsi teha, sest lapsed nagunii tapavad kire 😀

ma arvan, et palju sõltub ka vanusest. 20selt arvasin ma ka, et mis suhe see on, kui krige pole. Nüüd 35selt ja kahe lapse emana mõtlen, et kirge nagu isegi on, ag aviitsimist pole – kui lapse dmagama saanud, siis tahaks ainult vedeleda…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iha küll ei kao! Kirg – ma ei tea, pidevalt jah ei tunne kirglikku soovi teise rõdu all ukuleelet tinistada mingist ajast alates, aga see ei juhtu kuidagi prauhti, üleöö, vaid pigem suhe (hea suhe) kasvab, areneb millekski väga nauditavaks, turvaliseks, enesekindlust suurendavaks. Ja mina tunnen küll ka 16-aastases suhtes oma mehe vastu iha, see pole pidev seisund, sõltub võib-olla rohkem tervislikust- ja meeleseisundist ja ümbritsevatest asjaoludest, aga on siiski sage.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vale koht küsimiseks. Siin on enamik naisi frigiidsed seksivihkajad, kes seksi armastavaid naisi ja mehi elajateks ja loomadeks nimetavad. Nagu juba kommentaaridest näha on.

Ei ole seksi ega seksi armastavate inimeste vihkaja, aga olen kogenud, et kõrge seksuaalsus ja suur iha on mõnes mõttes jube koormavad ja muud elu segavad – ei saa millegi muule keskenduda, ainult partneri ümber mõtted käivad. Igal asjal oma aeg – suhte alguses suur iha on hea (muidu oleks tegu ühe väga tuima suhtega), aga mõningane maharahunemine pikaajalises püsisuhtes on ka hea. Mina olen rahulikumal kulgeva suhtega täiesti rahul, see on sama loomulik nagu alguse kirgki, selles ei ole midagi õudset, et selleni jõudmist kohutavalt kartma peaks.

Kui mõlemal peale alguse kõrgtaset seksi soovimine kukub enam-vähem ühepalju – siis ollakse ju rahul ja probleemi pole. Muidugi kui just ise ei suhtu “kui probleemi pole, tuleb see tekitada!”- stiilis ja ei hakka ennast üles keerama : “Isver, sellise eluga EI TOHI ju rahul olla!!!”. Äärmuslikud juhud, kus üks partner peale alguse suurt kirge ja hoogsat seksimist jahtub seksuaalsuse mõttes täiesti nullini (et mis sa tüütad üldse oma seksisooviga – mina seda enam üldse ei vaja) – siis võib küll üks või teine õnnetu olla ning mõnusat koosolemisest-elamisest ei tule midagi välja.

On neid, kes püüavad olla ainult suure kire staadiumis. See, muide, võib olla lõpuks keeruline – lugesin ühe staari eluloost, kuidas ta 40a kandis tundis, et partnerite vahetamine on muutunud talle omamoodi rutiiniks – jälle uus ja uus, aga need uue suhe alustamine kellegagi on muutunud kuidagi harjumuspäraseks ega tõsta enam erutust nii lakke nagu nooremana.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted Hirm kire kadumise pärast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.